4.8/5 - (25 votes)

Ranking piekarników do zabudowy – Najlepsze piekarniki [2022]

Dobry piekarnik powinien wystarczyć na dziesięć lat lub dłużej, więc wybierz taki, który dobrze pasuje do Twoich potrzeb kulinarnych. Nowoczesne piekarniki mogą zawierać wiele zaawansowanych technologicznie funkcji. Jeśli jednak nie przygotujesz się do zakupu, możesz skończyć z modelem, który powoli się nagrzewa lub gotuje nierównomiernie. Najlepsze piekarniki nagrzewają się szybko do właściwej temperatury i równomiernie rozprowadzają ciepło w całym piekarniku. Przejrzyj nasz ranking piekarników do zabudowy, aby znaleźć najlepsze urządzenie dla siebie. Nie zawsze masz wybór, czy wybierzesz piekarnik elektryczny, czy gazowy, ponieważ może to zależeć od konstrukcji Twojego domu. Podobnie jest w przypadku dostępnej przestrzeni – należy dobrać piekarnik do ilości dostępnego miejsca. Poniżej wyjaśniamy dostępne opcje oraz ich zalety i wady, by pomóc Ci zdecydować, czy chcesz dokonać bardziej radykalnej zmiany, czy po prostu swój poprzedni sprzęt podobnym.

Jaki piekarnik do zabudowy będzie dla Ciebie najlepszy? To zależy od kwestii indywidualnych. Każdy model ma swoje unikalne cechy, które dla jednego mogą być wadą, dla innego zaś zaletą. Piece elektryczne są obecnie najpopularniejszym typem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz piekarnika pojedynczego czy podwójnego, znajdziesz wiele opcji do wyboru. Kuchenki gazowe są obecnie trudniejsze do znalezienia. Tylko kilku producentów oferuje je w ramach swojej oferty, więc Twój wybór będzie bardziej ograniczony.

Jeśli przejrzysz ranking piekarników do zabudowy, z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Z testów ekspertów wynika, że piekarniki elektryczne radzą sobie lepiej niż ich gazowe odpowiedniki. To, jak dobrze ciepło jest rozprowadzane przez komorę piekarnika, jest ważnym aspektem wiarygodnych wyników – i stwierdzono, że najlepsze piekarniki elektryczne pokonują swoje gazowe odpowiedniki przy równomiernym rozprowadzaniu ciepła. Piekarniki gazowe mogą być za to tanie w zakupie i eksploatacji, a na rynku pojawiło się kilka przyzwoitych modeli. Jeśli masz więc zainstalowany gaz, a chcesz uniknąć kłopotów i wydatków związanych z zasilaniem elektrycznym, jak najbardziej jest taka możliwość.

krótki
opis
 
1
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/agd/ranking-piekarnikow-do-zabudowy/electrolux-eeb4231pox/" class="rank-math-link">Electrolux EEB4231POX</a>
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Electrolux EEB4231POX to pojedynczy wielofunkcyjny piekarnik elektryczny z wieloma funkcjami. Zawiasy drzwi są bardzo mocne, a funkcja termoobiegu pozwala na równomierne pieczenie z każdej strony. Tylna ściana piekarnika jest łatwa do czyszczenia. Jednym słowem – bardzo dobry piekarnik w niskiej cenie!
2
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/agd/ranking-piekarnikow-do-zabudowy/bosch-hbg633nb1/" class="rank-math-link">Bosch HBG633NB1</a><br><br>
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Bosch HBG633NB1 jest jednym z najbardziej wydajnych piekarników elektrycznych, oferującym wiele wyrafinowanych systemów gotowania i maksymalną efektywność energetyczną. Wygląd jest ultranowoczesny, oferuje również bogaty interfejs sterowany za pomocą specjalnego panelu. Bosch po raz kolejny nie zawiódł!
3
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/agd/ranking-piekarnikow-do-zabudowy/samsung-nv70k1340bb/" class="rank-math-link">Samsung NV70K1340BB</a>
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Pojedynczy piekarnik elektryczny Samsung NV70K1340BB ma system z dwoma wentylatorami, co według producenta pomaga szybko osiągnąć docelową temperaturę. Piekarnik ten spełnia najwyższe standardy jakościowe i daje doskonałe wyniki podczas pieczenia i grillowania, może być więc doskonałym wyborem dla każdego.
4
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/agd/ranking-piekarnikow-do-zabudowy/amica-eb7541hb-fine/" class="rank-math-link">Amica EB7541HB FINE</a>
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Niedrogi i nowoczesny piekarnik elektryczny, który nadaje się do pieczenia zdecydowanej większości potraw. Dzięki innowacyjnym funkcjom jest łatwy do czyszczenia, a wyświetlacz LED z poręcznym interfejsem umożliwiają pełną kontrolę trybu pracy urządzenia. Jeden z najlepszych produktów, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości!
5
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/agd/ranking-piekarnikow-do-zabudowy/bosch-hbg5370s0/" class="rank-math-link">Bosch HBG5370S0</a><br><br>
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Ten piekarnik do zabudowy z funkcją autopilot upiecze potrawy nawet bez Twojego nadzoru! Nowoczesny 3-poziomowy termoobiegu sprawia, że efektywność pieczenia będzie wyższa, niż kiedykolwiek wcześniej. Za sterowanie odpowiada intuicyjny wyświetlacz LCD. Tylna powłoka samodzielnie absorbuje tłuszcz, co znacznie skraca proces czyszczenia piekarnika!

Czy warto kupić piekarnik do zabudowy?

Do wyboru są cztery rodzaje piekarników do zabudowy. Wszystkie mają około 60 cm szerokości, ale ich wysokość różni się od siebie. Najwyższe podwójne piekarniki do zabudowy są zwykle umieszczone na wysokości oczu, co ułatwia wkładanie i wyciąganie jedzenia. Są to jednak pojedyncze egzemplarze – jaki piekarnik do zabudowy powinniśmy nabyć, mając mniej miejsca?

Czasem podwójne piekarniki zaprojektowane są tak, aby można je było wsunąć pod płytę kuchenną lub blat, nie jest to jednak standard. Pojedyncze piece są prostsze do zamontowania w większości mieszkań. Kompaktowe piekarniki są przydatne do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych (np. akademików) lub jako część większego zestawu. Możesz porównać wszystkie piekarniki, które przetestowano, pojedyncze i podwójne, elektryczne i gazowe, studiując nasz ranking piekarników do zabudowy.

Ile powinieneś wydać? Ceny piekarników do zabudowy wahają się od kilkuset złotych za ultra-podstawowy pojedynczy piekarnik do ponad kilku tysięcy za nowoczesny piec starczający do wszelkich zastosowań. Testujemy piekarniki we wszystkich punktach cenowych, aby znaleźć najlepsze opcje dla każdego budżetu. Znaleźliśmy kilka godnych zaufania piekarników z niedrogich marek, takich jak Electrolux, Bosch czy Samsung. Jeśli szukasz piekarnika właśnie wśród tych firm, będziesz mieć całkowitą pewność, że Twój sprzęt Cię nie zawiedzie. Cena jednak jest równie ważna – nasze testy wykazały, że płacenie więcej nie zawsze gwarantuje doskonałe wyniki.

back to menu ↑

Lepszy Piekarnik elektryczny czy gazowy?

Kup piekarnik elektryczny, jeśli chcesz mieć większy wybór. Piece elektryczne są najpopularniejszym rodzajem piekarników. Chociaż zapewniają one mniejszą kontrolę nad ustawieniami ciepła na płycie kuchennej, ciepło rozprowadza się bardziej równomiernie w samej komorze piekarnika. Piece elektryczne są najpopularniejszym rodzajem piekarników, więc będziesz mieć więcej opcji do wyboru. Jaki piec do zabudowy wybrać? To już zależy od Twoich osobistych potrzeb.

Wybierz kuchenkę gazowo-elektryczną, jeśli chcesz mieć wszystkie zalety obu rozwiązań. Piekarniki te zwykle używają gazu do zasilania płytek kuchennych i energii elektrycznej do zasilania piekarnika. Jest to popularny wybór, który pozwala kontrolować temperaturę płytek kuchennych z większą dokładnością.

Może zainteresuje Cię możliwość szybkiego pieczenia, które zapewnia piec konwekcyjny? Wykorzystują one wentylatory, aby równomiernie rozprowadzać ciepło po wnętrzu. Pieką jedzenie szybciej niż tradycyjne piekarniki, a przy tym robią to bardzo dokładnie. To świetna opcja dla studentów z ograniczonym budżetem. Piece konwekcyjne kosztują już od kilkuset złotych. Są również bardziej energooszczędne niż tradycyjne piece, a także przyjazne dla środowiska. Sprawdź nasz ranking piekarników do zabudowy, by zdecydować samemu, co będzie dla Ciebie najlepsze.

back to menu ↑

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

Na jaki piekarnik do zabudowy powinniśmy się zdecydować? Na jakie funkcje zwrócić szczególną uwagę? Niektóre piekarniki stosują program wysokotemperaturowy samooczyszczenia, by usunąć przypalony brud. Pomagają one również rozbić wycieki i rozpryski tłuszczu. Producenci zazwyczaj podają całkowitą objętość wewnętrzną swoich piekarników jako orientacyjny rozmiar. Ale ponieważ wkładane do nich jedzenie nie jest w kształcie dużej kostki, nie jest to szczególnie przydatne. Nie możesz wykorzystać całej wewnętrznej przestrzeni do gotowania, a układ i ustawienie półek ma również duży wpływ na to, ile zmieścisz. Piekarnik o większych wymiarach może mieć mniej miejsca do gotowania niż mniejszy. Produkty, które przedstawia stworzony przez nas ranking piekarników do zabudowy zapewniają na tyle dużą ilość miejsca, że wyżej wspomniany aspekt przestaje być problemem.

Rzeczywistą użyteczną objętość każdego piekarnika mierzymy, ignorując wszelkie miejsca, które nie będą zapełnione podczas gotowania, takie jak przestrzeń pod najniższą półką. Jeśli włożysz jedzenie w te przestrzenie, uniemożliwisz prawidłową cyrkulację gorącego powietrza, co wpłynie negatywnie na efekt gotowania. Powinieneś przetestować swoje ulubione potrawy w ich naturalnej wielkości – ciasto, kurczaka lub wołowinę w blaszce – aby sprawdzić, co możesz realnie zmieścić w każdym piekarniku. Jaki piekarnik do zabudowy wobec tego wybrać? Mały czy duży?

Największe piekarniki zmieszczą dużego indyka, a nadal znajdzie się tam miejsce na tacę z pieczonymi ziemniakami lub warzywami. Mniejsze piece również mieszczą duże potrawy, ale nie pozostawiają miejsca na dodatki, podczas gdy inne mogą być dla Ciebie zbyt wąskie. Niektóre pojedyncze piece mają specjalną przegrodę, która pozwala podzielić przestrzeń wewnętrzną i piec w dwóch różnych temperaturach. Jest to przydatne, jeśli nie masz miejsca na większy typ piekarnika, ale potrzebujesz uniwersalnego sprzętu.

back to menu ↑

Najlepsze piekarniki do zabudowy

Firmy stały się bardziej aktywne w zakresie umieszczania nowoczesnych usług bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi, Bluetooth i komunikacja NFC w swoich piekarnikach i piecach. Dzięki nim możemy sterować urządzeniem za pomocą smartfona. Przykładowo – możesz zacząć rozgrzewać swój piekarnik już w drodze do domu, aby był gotowy na mrożoną pizzę zanim wrócisz. Takie funkcje oczywiście zazwyczaj podnoszą cenę piekarnika, choć niekoniecznie musi być to znaczny skok cenowy. Opracowując ranking piekarników do zabudowy wzięliśmy pod uwagę również stosunek jakości do ceny – na rynku można znaleźć wiele niedrogich, a bardzo nowoczesnych piekarników. Producenci zaczęli również łączyć urządzenia z produktami inteligentnego domu, dodając automatyzację i sterowanie głosem w kuchni. Nowoczesne możliwości obejmują jednak nie tylko sterowanie piekarnikiem z pomocą aplikacji.

Wybranie dobrego robota kuchennego potrafi być prawdziwą zagwozdką. Jeżeli nie wiesz jaki mikser kuchenny wybrać to więcej informacji znajdziesz w naszym artykule na ten temat.

Wentylatory konwekcyjne są wbudowane z tyłu ścian piekarnika. Cyrkulują ciepło w piecu, dzięki czemu gorące powietrze jest bardziej równomiernie rozproszone. Oznacza to, że ​​Twoje potrawy będą piec bardziej równomiernie. Może być to dla Ciebie przydatne, jeśli pieczesz jedzenie takie jak ciastka na więcej niż jednym poziomie piekarnika w tym samym czasie. Piece ze średniej półki będą miały co najmniej jeden wentylator konwekcyjny. Jaki piekarnik do zabudowy powinniśmy zakupić, gdy potrzebujemy bardziej zaawansowanych funkcji? Twój podstawowy piekarnik może piec i smażyć. Ale wraz z przeglądaniem ofert bardziej nowoczesnych piekarników zauważysz, że jest więcej opcji przyrządzania jedzenia. Na przykład piece z wentylatorami konwekcyjnymi będą miały tryby konwekcyjnego pieczenia. Niektóre piekarniki są również wyposażone w ustawienia gotowania określonych potraw, takich jak pizza lub indyk.

back to menu ↑

Electrolux EEB4231POX

Piekarnik Electrolux wyróżnia bardzo dużą komorą na pieczoną żywność. Mamy do dyspozycji aż trzy poziomy, z których możemy korzystać jednocześnie. Jeśli przygotowujesz posiłki złożone z wielu dań, będziesz bardzo zadowolony z tej funkcji. Model wyposażono w wyświetlacz LED, na którym domyślnie wyświetla się obecna godzina.

Gdy piekarnik pracuje, możemy za jego pomocą regulować czas pieczenia oraz ustawiać alarmy. Funkcjami piekarnika sterujemy za pomocą pokręteł i przycisków. Produkt od Electrolux posiada również silny i nowoczesny wentylator UltraFanPlus, zamontowany na tylnej ściance piekarnika. System obiegu powietrza zapewnia równomierne pieczenie każdej potrawy.

Opcją bonusową jest turbogrill, wyposażony w podwójny grzejny obwód – teraz jedzenie przyrumieni się jeszcze szybciej! Drabinki Easy Entry wysuwają się, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces wyjmowania oraz wkładania blach do pieca. Drzwi piekarnika są łatwe do czyszczenia, a to za sprawą łatwych do zdemontowania szyb, a nawet całych drzwiczek.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Bosch HBG633NB1

Piekarnik do zabudowy Bosch HBG633NB1 jest zasilany elektrycznie, oferując od samego początku jeszcze większe korzyści niż klasyczne piekarniki gazowe. Przede wszystkim pieczenie będzie szybkie i jednolite, a także zdecydowanie bezpieczniejsze. Nawet jeśli cena tego rodzaju piekarników jest wyższa niż w przypadku klasycznego, gazowego odpowiednika – nie będzie to stanowić problemu.

Piec jest bardzo energooszczędny, zaliczany do klasy energetycznej A +. Biorąc pod uwagę, że mówimy o wielofunkcyjnym piekarniku, rozmiar wewnętrznej komory musi być tak duży, jak to możliwe – pojemność pieca wynosi 71 litrów, co wystarczy do pieczenia wszystkich potraw. Model od Boscha korzysta z nowoczesnej technologii, która trwale utrzymuje zewnętrzną powierzchnię w obniżonej temperaturze i lepiej uszczelnia wnętrze.

Oferta piekarnika Bosch HBG633NB1 obejmuje wszystkie funkcje niezbędne do zapewnienia najwyższej jakości pieczenia. Model jest wyposażony w grill i timer, dwa elementy występujące w większości piekarników elektrycznych, ale o bardzo dobrej wydajności. Pierwszy z nich jest dostępny w dwóch wymiarach i wraz z zaawansowanym systemem konwekcyjnym pomoże Ci upiec duże kawałki mięsa i nadać skórce charakterystyczny, chrupiący posmak.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Samsung NV70K1340BB

Samsung NV70K1340BB ma pięć poziomów, które pozwalają przygotowywać różne potrawy w tym samym czasie, takie jak kilka posiłków lub różne warstwy ciasta. Możesz także przygotować pizzę, które dzięki specjalnemu – przeznaczonemu dla tego dania – ustawieniu zyskuje dodatkowe chrupiące dno. Piekarnik ma pojemność 70 litrów i nadaje się do dużego gospodarstwa domowego.

Czy jest łatwy w czyszczeniu? Ściany pochłaniają tłuszcz i brud, więc wystarczy tylko wyczyścić pozostałe elementy pieca. Koreański producent słynie z produkowania nowoczesnych i innowacyjnych piekarników, a ten model jest tego doskonałym potwierdzeniem. To sprzęt dla najbardziej wymagających klientów, którym nie wystarcza zwykły piekarnik przeznaczony do najprostszych czynności.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Amica EB7541HB FINE

Niedrogi i nowoczesny piekarnik elektryczny, który nadaje się do pieczenia zdecydowanej większości potraw. Dzięki innowacyjnym funkcjom jest łatwy do czyszczenia, a wyświetlacz LED z poręcznym interfejsem umożliwiają pełną kontrolę trybu pracy urządzenia. Jeden z najlepszych produktów, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości!

Model ten wyposażono w trzy szyby, co przekłada się na bardzo niską temperaturę drzwiczek. To dodatkowe zabezpieczenie przed poparzeniami. Stalowe drabinki umożliwiają bezproblemowe wysuwanie i wkładanie jedzenia do piekarnika. Panel LED ułatwia proces wprowadzania własnych ustawień, takich jak opóźniony start czy minutnik. W zależności od rodzaju przyrządzanej przez nas potrawy możemy wybrać jeden z 10 trybów i funkcji, które dostosowującą parametry piekarnika do konkretnego zadania. Cyrkulacja powietrza jest równomierna i umożliwia pieczenie ze wszystkich stron jednocześnie.

Piekarnik Amica wyróżnia się technologią EasyClean – piekarnik wyłożony jest łatwym do wyczyszczenia materiałem, co znacznie przyspiesza proces sprzątania po przyrządzeniu posiłku.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Bosch HBG5370S0

Piekarnik elektryczny Bosch HBG5370S0 jest wyposażony w kilka bardzo przydatnych elementów, których nie może zabraknąć w żadnym współczesnym urządzeniu. Przede wszystkim ma zegar, który gwarantuje, że Twoje jedzenie nie będzie piec się dłużej niż powinno. Grill wraz z konwekcją gorącego powietrza pomoże Ci dokładnie upiec potrawy, zwłaszcza duże kawałki mięsa. W ten sposób otrzymasz chrupiące potrawy w środku i na zewnątrz. Funkcja blokowania dostępu dzieciom zapobiegnie niebezpiecznym zdarzeniom.
Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Show full profile

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo