Ranking płyt indukcyjnych – Najlepsze płyty [2022]

Płyty indukcyjne są coraz bardziej popularnym wyborem. Nic w tym dziwnego, ponieważ są szybkimi i wydajnymi płytami do gotowania. Technologia płyty indukcyjnej polega na wytworzeniu pola magnetycznego między patelnią, a cewką pod szklanym blatem. Energia elektryczna jest przepuszczana przez magnes miedzianej wewnątrz płyty indukcyjnej, tworząc energię elektromagnetyczną. Energia przepływa przez płytę kuchenną bezpośrednio do patelni, wytwarzając lub indukując prąd, który z kolei uwalnia ciepło. Najlepiej, jeśli patelnia lub garnek wykonane są z metalu. Najlepsze płyty indukcyjne są szybkim i wydajnym sposobem podgrzewania żywności. Płyty indukcyjne są szybsze i tańsze w obsłudze niż inne płyty – choć często droższe w zakupie – ponieważ ciepło jest przekazywane bezpośrednio na patelnię, a nie na całą powierzchnię do gotowania. Oznacza to, że możesz dotykać powierzchni do gotowania bez ryzyka poparzenia. Pamiętaj jednak, że ciepło przenosi się z ciepłej zawartości na patelni na powierzchnię płyty, ogrzewając ją.

Jeśli znasz już rodzaj płyty, której szukasz, przeczytaj nasz ranking płyt indukcyjnych, aby uzyskać pełne wyniki testów. Ważna informacja – w oparciu o badania naukowe zaleca się, aby osoby z rozrusznikiem serca nie zbliżały się do płyty indukcyjnej na odległość większą niż 60 cm. Pole elektromagnetyczne generowane podczas korzystania z płyty indukcyjnej może zakłócać ustawienia stymulatora serca. Dane naukowe sugerują, że płyta nie spowodowałaby katastrofalnej zmiany w rozruszniku serca, ale istnieje wiele rodzajów stymulatorów i nie wszystkie są wykonane w ten sam sposób.

Jeśli masz założony rozrusznik serca, powinieneś zapytać lekarza, jakie zalecenia podaje jego producent w zakresie interakcji z urządzeniami używanymi w życiu codziennym. Jeśli masz już rozrusznik serca i chcesz wiedzieć, w jaki sposób będzie on współdziałał z konkretną płytą indukcyjną, zalecamy sprawdzenie instrukcji obsługi płyty – gdy chodzi o najlepsze płyty indukcyjne, producenci zwykle udzielają porad na ten temat.

krótki
opis
 
1
płyta indukcyjna ranking
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Płyta indukcyjna Bosch stanowi idealne połączenie innowacyjnej technologii i designu. Płyta kuchenna jest idealna dla rodziny dbającej o środowisko, która uwielbia gotować. Gotuje szybko, czysto i bezpiecznie, zużywając bardzo mało energii. Elegancka i atrakcyjna płyta, która pasuje do każdego stylu kuchni.
2
najlepsze płyty indukcyjne
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Ta kuchenka indukcyjna Electrolux wykorzystuje nowoczesną technologię, aby zapewnić praktyczne i oszałamiające wrażenia kulinarne w kuchni. Dzięki zintegrowanej funkcji Hob2Hood współpracuje z okapem wyciągowym, aby sprawnie pozbywać się wszelkiego rodzaju kuchennych zapachów. Doskonały wybór dla każdego!
3
polecane płyty indukcyjne
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Gotowanie ulubionych potraw jest łatwe dzięki 4-strefowej płycie indukcyjnej Teka 60 cm. Opanuj wszystkie potrawy dzięki automatycznemu sterowaniu strefami i gotuj w dużych naczyniach znacznie szybciej dzięki funkcji Power. Ze swoim nowoczesnym designem ta płyta kuchenna będzie doskonale pasować do Twojej kuchni.
4
jaka płyta indukcyjna
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Płyta ceramiczna PKE645B17E Bosch posiada piękny design z czarnym wykończeniem i szklaną powierzchnią, która jest wyjątkowo łatwa do czyszczenia. Wyposażona jest w zmienne 17-stopniowe ustawienia mocy dla każdej strefy, zapewniając precyzyjną kontrolę ciepła i dostosowanie do wszystkich potrzeb gotowania.
5
płyta indukcyjna
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Płyta indukcyjna marki Whirlpool posiada pewną charakterystyczną funkcję, którą jest regulacja mocy. Dzięki temu idealnie nadaje się do podłączenia na terenie bloków mieszkalnych. Model dzięki swojej funkcjonalności spełni oczekiwania wszystkich użytkowników, a elegancki wygląd wpasuje się w styl każdej kuchni.

Jak korzystać z płyty indukcyjnej?

Będziesz musiał użyć metalowych naczyń na płycie indukcyjnej. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli magnes przylgnie do Twoich garnków i patelni, będą one działać na płycie indukcyjnej. Patelnie kompatybilne z płytami indukcyjnymi są szeroko dostępne w sklepach z artykułami kuchennymi. Nasz ranking płyt indukcyjnych przedstawia modele zgodne z większością metalowych patelni na rynku. Jeśli Twoje obecne patelnie nie będą działać na płycie indukcyjnej, być może będziesz musiał dokonać zakupu nowej.

Jak zainstalować płytę indukcyjną? Musisz poprosić uprawnionego elektryka, aby zamontował ją za Ciebie. Porozmawiaj ze serwisem sklepu, w którym kupujesz produkt, aby sprawdzić, czy usługa instalacji jest dostępna jako część pakietu dostawy. Jeśli otrzymujesz płytę indukcyjną jako część nowej wyposażonej kuchni, sprawdź, czy zostanie ona zainstalowana w ramach usługi montażu. Jeśli chcesz znaleźć wiarygodnego elektryka w Twojej okolicy, popytaj wśród znajomych lub poszukaj w sieci. Najlepsze płyty indukcyjne w naszym rankingu można zakupić online – zapytaj serwisu konkretnego sklepu, a udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Zadajesz sobie pytanie jaki mikser kuchenny wybrać? Przeczytaj ten artykuł. Z pewnością pomoże Ci rozwiązać tę zagwozdkę.

Płyty indukcyjne mają zazwyczaj długość 50 cm (od przodu urządzenia do tylnej ścianki), wysokość 5 cm (część płyty kuchennej, która mieści się na blacie roboczym), i szerokość w zakresie od 60-90 cm. Jeśli posiadałeś już płytę indukcyjną, wszystko, co musisz zrobić, to zmierzyć szerokość bieżącego urządzenia od krawędzi do krawędzi. Jeśli jednak przechodzisz z kuchenki gazowej do technologii indukcyjnej, musisz wziąć pod uwagę również wysokość. Jeśli pomiary te są o kilka milimetrów krótsze lub dłuższe niż płyta, którą zamierzasz nabyć, nie martw się – nadal będzie pasować. Ranking płyt indukcyjnych na naszej stronie ma w swoim zestawieniu płyty w najpopularniejszych rozmiarach, które będą pasować do większości kuchni.

Czy warto kupić płytę indykcyjną?

Obszar nad płytą nazywa się gorącą i musi być wolny od wszelkich łatwopalnych materiałów, takich jak tapeta, gniazdka i okablowanie. Zalecamy pozostawienie co najmniej 75 cm wolnej przestrzeni od górnej części płyty gazowej do dolnej części okapu kuchennego. Należy pamiętać, że płyta kuchenna musi mieć taką samą szerokość lub mniejszą niż okap powyżej kuchenki. Zapewni to, że wszystkie kulinarne zapachowe będą wychwytywane przez wentylator wyciągowy. Najlepsze płyty indukcyjne są przystosowane do większości popularnych okapów, nie powinno być więc większych problemów z dobraniem właściwego.

Jeśli płyta ma znajdować się nad piekarnikiem, należy upewnić się, że między urządzeniami jest wystarczająco dużo miejsca, aby powietrze mogło krążyć. Odległość ta wynosi zwykle 15–25 mm, ale może się zmieniać w zależności od producenta. Jeśli chcesz zamontować płytę nad szufladą na sztućce, będziesz potrzebował zamontowanej przegrody. Dzięki temu powietrze będzie skutecznie przepływać i chronić Twoje noże i widelce przed wysoką temperaturą. Interesuje Cię konkretna płyta indukcyjna? Ranking na naszej stronie powinien rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego modelu.

Jak wybrać płytę indukcyjną?

Więcej stref gotowania oznacza więcej miejsca na gotowanie lub smażenie. Ranking płyt indukcyjnych obejmuje modele zawierające od 2 do 6 stref. To, który wybierzesz, zależy od wielkości kuchni i tego, jak wiele gotujesz. Jeśli jesteś zapalonym kucharzem lub masz dużo pracy w domu, możesz skorzystać z większej płyty. Tradycyjnie najlepsze płyty indukcyjne mają cztery strefy, ale w niektórych modelach można również korzystać z kilku jednocześnie tak, jakby była całością. To daje ogromną powierzchnię do gotowania, idealną na długie tace lub duże patelnie.

Większość płyt indukcyjnych ma dotykowe elementy sterujące, więc ciepło można regulować szybko i łatwo, co daje pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób gotujesz. Oznacza to również, że na blacie nie ma żadnych zbędnych pokręteł, co zapewnia stylowe wykończenie i ułatwia czyszczenie.

Przez brak otwartego ognia i generowanego ciepła płyta indukcyjna jest z pewnością najbezpieczniejszym sposobem gotowania. Większość płyt indukcyjnych – szczególnie te prezentowane przez ranking płyt indukcyjnych – wykrywa obecność patelni i automatycznie odcina zasilanie, jeśli zostanie przypadkowo włączona. Elektromagnesy w płycie indukcyjnej mogą zakłócać działanie rozrusznika serca lub podobnego urządzenia medycznego. Tak więc, jeśli nosisz jedno z tych urządzeń, zaleca się, aby stać co najmniej 60 centymetrów od urządzenia. Dla pewności warto skonsultować się z lekarzem lub producentem urządzenia, zanim zdecydujesz się na zakup.

Najlepsze płyty indukcyjne

Szybkie, czyste, bezpieczne i lubiane przez profesjonalistów kulinarnych, gotowanie indukcyjne szybko zyskuje na popularności. Najlepsze płyty indukcyjne pojawiły się ponad 20 lat temu i od tego czasu zostały ciepło przyjęte przez najlepszych szefów kuchni, ponieważ umożliwianie szybkie gotowanie bez płomienia. Producenci jednak dopiero niedawno opracowali łatwe w użyciu, konkurencyjne cenowo modele. Podstawowa czterostrefowa płyta sterowana dotykowo kosztuje teraz około połowy tego, ile trzeba byłoby za nią zapłacić pięć lat temu.

Jeśli możesz mieć tylko elektryczną płytę grzewczą, indukcja jest bardziej wydajnym wyborem niż ceramika, halogen lub standardowa, pełna płyta elektryczna, ze względu na natychmiastowe nagrzewanie i chłodzenie. Daje to również znacznie niższe koszty eksploatacji, na co wskazują m.in. statystyki producentów modeli opisywanych przez ranking płyt indukcyjnych. Płyty indukcyjne są idealnym zamiennikiem starej płyty elektrycznej, ponieważ nie ma potrzeby specjalnego okablowania, choć wymagane jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego elektryka w celu instalacji.

Podstawowe płyty grzejne mają dwie duże i dwie małe strefy grzewcze, dostępne są również modele pięcio i sześciostrefowe. Sprawdź, jak dużego obszaru grzejnego potrzebujesz i wybierz najlepsze płyty indukcyjne ze strefami grzewczymi rozmieszczonymi tak, aby pasowały do Twojego stylu gotowania. Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę, to blokada rodzicielska w celu ochrony małych dzieci oraz minutnik do gotowania na wolnym ogniu. Ponieważ wiemy, jak trudno jest odnaleźć się w labiryncie dostępnych opcji, wybraliśmy niektóre z najnowszych płyt kuchennych, które pojawiły się na rynku i stworzyliśmy ten ranking płyt indukcyjnych. Warto wspomnieć również o tym, że płyty indukcyjne są łatwiejsze do czyszczenia niż gazowe lub ceramiczne, kontrolowane ciepło oznacza, że naczynia rzadko się nagrzewają, a brak otwartego ognia oznacza mniejsze ryzyko pożaru.

Bosch PIE631FB1E

Indukcyjna płyta kuchenna wytwarza ciepło bezpiecznie i w sposób komfortowy dla użytkownika. Niższa temperatura chroni zarówno duże, jak i małe dłonie przed poparzeniem. To jednak nie wszystko – ta płyta indukcyjna zagotowuje wodę dwa razy szybciej niż płyta szklano-ceramiczna, co również oszczędza dużo energii. Płyta kuchenna z technologią PowerBoost ma do 50% więcej mocy, co przyspiesza nagrzewanie.

Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania i bezpośredniemu wybraniu konkretnej strefy gotowania, mocy i dodatkowych funkcji możesz z łatwością przygotować wiele posiłków jednocześnie dla znajomych lub członków rodziny. Wyposażona w 17 poziomów mocy i 4 indukcyjne strefy płyta indukcyjna Bosch przeniesie Twoje gotowanie na zupełnie nowy poziom.

Timer umożliwia wygodne wyłączanie wybranych stref gotowania po upływie ustawionego czasu, co oznacza, że ​​nawet jeśli dzieci będą Cię rozpraszać, obiad nie zostanie przypalony. Model ten jest również wyposażony w blokadę przed dziećmi dla większego bezpieczeństwa i spokoju.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Electrolux EHH6240ISK

Spraw, aby gotowanie było bezstresowe dzięki płycie indukcyjnej Electrolux. Jest to jedna z najbardziej funkcjonalnych płyt kuchennych na rynku ioferuje wiele unikalnych funkcji, które sprawiają, że jest to klasa sama w sobie. Dotykowy panel płyty kuchennej Electrolux umożliwia korzystanie z szeregu ustawień sterowania. Jest również świetnym sposobem na dodanie odrobiny nowoczesnego stylu do Twojej kuchni przy jednoczesnym zachowaniu jej praktyczności.

Model Electrolux zawiera funkcję automatycznego rozpoznawania patelni, która umożliwia rozpoczęcie podgrzewania od momentu ustawienia naczynia na płycie. Posiada 4 strefy grzejne, dzięki czemu możesz gotować nawet kilka posiłków na raz. Ten rodzaj swobody podczas gotowania oznacza również, że możesz używać garnków dowolnej wielkości – możesz włączyć jednocześnie nawet wszystkie cztery strefy!

Podobnie jak wszystkie inne płyty indukcyjne Electrolux, ta również jest wyposażona w szereg zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, w tym dobrze widoczne 3-poziomowe wskaźniki temperatury płyty, funkcję automatycznego wyłączania, blokadę przed dziećmi i ochronę przed przegrzaniem.

Model posiada również technologię integracji, Hob2Hood, która pozwala Twojej kuchence indukcyjnej bezprzewodowo sterować okapem, utrzymując świeżość kuchni podczas gotowania dzięki dwustopniowemu procesowi wchłaniania zapachów.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Teka TB 6415

Gotuj bez wysiłku dzięki funkcji Power, która zwiększa moc podgrzewania nawet do 30% w zależności od potrzeb. Z pomocą panelu sterowania będziesz wiedzieć, czy płyta kuchenna jest już wystarczająco gorąca. Z łatwością ugotuj porcje rodzinne na kilku różnych strefach jednocześnie.

Większe naczynia kuchenne można umieszczać w sparowanych strefach o tej samej temperaturze, dzięki czemu możemy przygotować duży posiłek za jednym razem. Jest to świetne, gdy gotujemy obiad dla całej rodziny lub urządzamy imprezę.

Ta indukcyjna płyta kuchenna o długości 60 cm jest wyposażona w stylowe i proste sterowanie dotykowe, które pozwala zaprogramować każdy element na kilku różnych strefach osobno, w zależności od potrzeb. Ta funkcja obejmuje minutnik gotowania, który umożliwia oddzielne ustawienie czasu dla każdej strefy gotowania.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Bosch PKE645B17E

4 strefy grzewcze marki Bosch pozwalają na wybór wielu opcji potrzebnych do gotowania określonych potraw. Model oferuje 17-stopniowe ustawienia mocy dla każdej strefy gotowania i zawiera zegar z funkcją ustawiania czasu. Dzięki możliwości ustawienia jednakowej temperatury na każdej strefie możesz wykorzystywać do gotowania naczynia w dowolnym rozmiarze.

Płyta indukcyjna Bosch 60 cm jest jedną z najbardziej wydajnych płyt indukcyjnych na rynku i prezentuje wiele charakterystycznych cech, które plasują ją w najwyższej klasie. Ta płyta indukcyjna ma bardzo stylowe wykończenie, które pasuje do każdego urządzenia, tworząc idealny charakter w Twojej kuchni. Dzięki automatycznemu rozpoznawaniu patelni możesz rozpocząć podgrzewanie od momentu postawienia naczynia na płycie. Model posiada dodatkowe wzmocnienie mocy, które umożliwia osiągnięcie odpowiedniej temperatury gotowania niemal natychmiast.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Whirlpool ACM 932 BA

Pierwszą i podstawową różnicą modelu Whirlpool od konkurencyjnych płyt jest możliwość podłączenia go w mieszkaniu w bloku lub starszym domu. W przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu, to podłącza się do jednofazowej instalacji 230V. Przy pomocy panelu sterowania możemy zmniejszyć jej moc z 7V na nawet 2,5V.

Nowoczesne płyty indukcyjne za bardzo obciążają stare instalacje – w tym przypadku nie jest to problem! Jeśli będziemy korzystać jednocześnie z jednej lub dwóch stref jednocześnie, nawet nie zauważymy różnicy w szybkości gotowania. Pozostałe funkcje również nie budzą żadnych zastrzeżeń, dlatego jest to idealna alternatywa dla mieszkańców bloków lub starych budynków.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo