Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki [2022]

Dzięki przełomowym technologiom i nowym standardom energetycznym najlepsze suszarki do prania są wyposażone w ustawienia zwiększające wydajność i opcje, które poprawiają funkcjonalność. Chociaż te wszystkie nowoczesne rozwiązania mogą obniżyć zużycie energii i wydłużyć żywotność suszonych tkanin, ostatecznie może to utrudnić wybór odpowiedniego urządzenia.

Dlatego też przygotowaliśmy ranking suszarek do prania, w którym wskażemy, czego potrzebujesz, a czego niekoniecznie. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najlepszą suszarkę do ubrań dla swojego domu i budżetu. W ciągu ostatnich 20 lat wiele urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki i lodówki, stało się znacznie bardziej energooszczędne. Jednak standardowe suszarki do ubrań utknęły na początku lat 90., kiedy to zaczęły obowiązywać minimalne standardy energetyczne dla tych maszyn.

Typowa suszarka pobiera rocznie tyle energii, ile razem nowa pralka, zmywarka i lodówka. Od 2014 roku nastąpiła niewielka poprawa efektywności energetycznej. Przepisy wymagają, aby najnowsze suszarki do ubrań były wydajniejsze niż poprzednie generacje. Zresztą to nie tylko kwestia prawa – również w interesie producenta suszarek leży to, by uczynić swój model jak najbardziej energooszczędnym i trafić do jak najlepszej klasy energetycznej.

Jeśli oszczędność energii jest dla Ciebie naprawdę ważna, najlepsze suszarki do prania z klasą energetyczną A++ lub A+++ zużywają mniej energii niż dzisiejsze standardowe modele.

Najlepsze suszarki do prania – Sprawdź polecane modele

Od dziesięcioleci najlepsze suszarki do prania sprawdzały się w jednym – w suszeniu. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy konsumenci wymagają coraz więcej od swoich urządzeń domowych, producenci ciężko pracują nad opracowaniem innowacyjnych sposobów, aby ich suszarki były nieco bardziej wszechstronne. W rezultacie dzisiejszy kupujący znajdzie w ofercie szeroką gamę zaskakująco wielowymiarowych suszarek – najlepsze z nich prezentuje nasz ranking suszarek do prania.

Większość z nich nadal używa jakiegoś rodzaju pokrętła do wybierania cyklu, wraz z przyciskiem start/stop. Liczba zaprogramowanych cykli będzie się różnić w zależności od konkretnego modelu, ale są duże szanse, że będziesz mieć do wyboru kilka opcji, a także bardziej precyzyjne ustawienia czasowe suszenia. Coraz więcej współczesnych urządzeń wyróżnia się jakimś rodzajem wyświetlacza cyfrowego. Często są to fantazyjne suszarki o futurystycznym wyglądzie, ale jeśli nie oferują żadnej dodatkowej funkcjonalności, mogą również służyć jako łatwa wymówka dla sprzedawcy, aby policzyć nieco więcej. Z tego względu zakup suszarki może być trudnym zadaniem, jednak nasze wskazówki na pewno Ci w tym pomogą. Poniżej znajdziesz nasz ranking suszarek do prania.

1. Bosch WTX87EH0EU

Bosch AutoClean WTX87EH0EU to bez wątpienia numer jeden w naszym rankingu. Jest to najbardziej zaawansowania suszarka marki Bosh i spełnia wszystkie, profesjonalne wymagania. Suszarka jest prosta w obsłudze i posiada wyświetlacz TFT oraz sterowanie JogDial. Dodatkowo gwarantuje bardzo niskie zużycie energii.

Warto dodać, że ta suszarka posiada system AutoClean. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które utrzymuje wysoką efektywność suszenia. Nie musisz czyścić filtra po każdym suszeniu, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych urządzeń. Dodatkowo zapewnia to niskie zużycie energii elektrycznej.

Bosch AutoClean WTX87EH0EU gwarantuje niesamowitą wygodę. Warto wspomnieć, że filtr przy drzwiach został zastąpiony automatycznym programem, który usuwa kłaczki i zabrudzenia. Taki system jest w suszarkach z systemem AutoClean. Zanieczyszczenia zbierane są w specjalnym zbiorniku, który należy opróźniać do 10 razy w roku (Lub po 15-20 cyklach).

Nie lubisz prasować ubrań? Z tą suszarką do żaden problem! W suszarkach Bosch AutoClean wystarczy nacisnąć przycisk, aby zmniejszyć ilość prasowanych tkanin. Suszarki te posiadają specjalną technologię Iron Assist, która wykorzystuje parę wodną do nadania ubraniom odpowiedniego wyglądu. Para wnika w ubrania i sprawia, że są gładkie. Możesz wybrać jeden z trzech różnych programów, które wykorzystują odpowiednią ilość pary do tego, co suszysz.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 59,9 x 59,8 x 84,2 cm
 • Roczne zużycie prądu: 193 kWh = 148,61 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 62 dB
9.9Expert Score
Bosch WTX87EH0EU

Jeśli chodzi o suszarki kondensacyjne z pompą ciepła to Bosch AutoClean WTX87EH0EU to bezapelacyjnie najlepszy model na rynku. Nasz ranking suszarek do ubrań nie mógł przejść obojętnie obok tak świetnego sprzętu.

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Suszenie
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetna efektywność
 • Duża ładowność
 • Bardzo dobrze suszy
 • Niskie zużycie energii
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

2. Samsung DV90T8240SH

Samsung DV90T8240SH to jedna z najlepszych suszarek do ubrań na rynku. Posiada system monitorowania wilgoci, dzięki czemu Twoje ubrania nie będą zniszczone. Nie używa też żadnych środków chemicznych do odświeżania ubrań – robi to za pomocą powietrza! A jakby tego było mało, posiada pilot zdalnego sterowania. Do tego klasa energetyczna A+++ świadczy o tym, jak bardzo jest wydajna. W skrócie: ta suszarka jest idealna do prania.

Samsung DV90T8240SH do swojej pracy wykorzystuje innowacyjną technologie kondensacyjną. Od innych suszarek różni się tym, że do ogrzewania powietrza wykorzystuje pompę ciepła. Oznacza to, że ubrania mogą być suszone w niższej temperaturze, dzięki czemu żadne tkaniny nie zostaną uszkodzone.

Samsung DV90T8240SH wykorzystuje technologię OptimalDry, aby równomiernie suszyć ubrania. Dzięki temu chroni Twoje ubrania przed zniszczeniem. Oznaczenie najwyższej klasy energetycznej, A+++, wskazuje na niskie zużycie energii.

Naszym zdaniem to urządzenie jest świetnym wyborem, ponieważ posiada technologię Air Wash. Oznacza to, że suszarka nie potrzebuje detergentu do czyszczenia ubrań – używa tylko ciepłego powietrza. Do tego specjalne czujniki monitorują wilgotność i dostosowują czas suszenia. To naprawdę bardzo dobry wybór!

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 60 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 62 dB
9.8Expert Score
Samsung DV90T8240SH

Samsung DV90T8240SH to jedna z najlepszych pralko-suszarek do ubrań dostępnych na rynku.

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Suszenie
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetnie suszy
 • Jakość wykończenia
 • Proste sterowanie
 • Duża ładowność
Wady
 • Duży koszt (jednak warto)

3. LG ThinQ RC80U2AV4D

Elektryczna suszarka do prania LG RC80U2AV4D to świetny wybór. Model ten może wyróżnić się innowacyjną technologią DUAL Inverter Heat Pump. Dzięki niej znacząco zaoszczędzimy na rachunkach za prąd, a także otrzymamy czyste i suche ubrania bez ryzyka zniszczenia. Warto wspomnieć, że suszarka napędzana jest mocnym silnikiem Dual Inverter Heat Pump z 10-letnią gwarancją!

Do tego ta suszarka oferuje funkcję Eco Hybrid. Jest to funkcja znana z rynku pralek i coraz częściej spotykana również w suszarkach. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli skrócić czas pracy urządzenia lub zmniejszyć zużycie energii. Jeżeli chcesz być jak najbardziej ekologiczny i dostosować się do najnowszych trendów, to ta suszarka będzie doskonałym wyborem.

Technologa LG pomaga chronić bardziej wrażliwe tkaniny. Tak naprawdę nie potrzebujesz naprawdę wysokiej temperatury, aby usunąć wilgoć z ubrań. Inteligentne czujniki zapewniają osiągnięcie efektywnego czasu suszenia. Urządzenie rozumie, jak mokre są ubrania i dzięki tym czujnikom zadba o odpowiedni czas suszenia.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 69 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 175 kWh = 134,75 zł rocznie
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 64 dB
9.7Expert Score
LG ThinQ RC80U2AV4D

Suszarka LG thingQ to doskonały zakup. Sprzęt ten pozwala na szybkie i skuteczne suszenie ubrań. Praktyczne podejście i współczesny design urządzenia sprawiły, że jest ono chętnie wybierane przez klientów.

Wydajność
9.8
Energooszczędność
10
Suszenie
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Bardzo dobra efektywność
 • Ubrania są czyste i pachnące
 • Bardzo niskie zużycie energii
 • Proste sterowanie
Wady
 • Ładowność mogłaby być odrobinę większa

4. Samsung DV90T5240AE

Samsung DV90T5240AE to świetna suszarka na pranie. Sprzęt posiada innowacyjną technologię pomp ciepła, która jest świetnym sposobem na suszenie ubrań. Wykorzystuje ona przetworzone ciepłe powietrze i czynnik chłodniczy do ogrzewania powietrza, co jest naprawdę energooszczędne. Pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze na rachunkach, a także zadbać o środowisko! Jeżeli zastanawiasz się jaką suszarkę do ubrań wybrać, to ten model sprawdzi się idealnie.

Martwisz się, że suszenie zniszczy Twoje ubrania? Istnieją trzy czujniki, które pomagają dostosować czas i temperaturę suszenia, aby uzyskać najlepsze efekty. Cały czas analizują one poziom wilgoci, aby wysuszyć ubrania szybko i przy użyciu minimalnej ilości energii elektrycznej. Dzięki temu systemowi suszenie ubrań jest w pełni bezpieczne i wydajne.

Warto również wspomnieć o panelu sterowania, który jest naprawdę prosty i intuicyjny. Panel AI Control ułatwia suszenie ubrań. Zapamiętuje Twoje ulubione ustawienia i ułatwia obsługę urządzenia. Aplikacja SmartThings pozwala także zdalnie sterować suszarką, wybrać najlepszy program dla Twoich ubrań i rozwiązywać ewentualne problemy. Jeszcze nigdy obsługa prania i suszenia nie była tak prosta i wygodna!

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 60 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 63 dB
9.6Expert Score
Samsung DV90T5240AE

Samsung DV90T5240AE to bardzo dobry sprzęt, który z łatwością przeszedł nasz test suszarek do prania. Kupując ten model otrzymamy produkt pełen funkcji ułatwiających nam codzienne życie.

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Suszenie
9.5
Cena
9.2
Zalety
 • Świetnie pierze i suszy ubrania
 • Bardzo dobra efektywność
 • Proste sterowanie
 • Duża ładowność
Wady
 • Cena mogłaby być odrobinę niższa

5. Electrolux EW8H458BP

Electrolux PerfectCare to jeden z najlepszych modeli suszarek na naszym rynku. Jego wydajność i funkcjonalność usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego klienta. Jest nie tylko efektywny i energooszczędny, ale również pojemny i – przede wszystkim – bezpieczny dla Twoich ubrań!

Model firmy Electrolux podczas działania wykorzystuje liczne, nowoczesne technologie, by jeszcze bardziej usprawnić proces suszenia. Jedną z nich jest specjalny system DelicateCare – jego zadaniem jest dostosowanie temperatury i obrotów bębna do materiału, który suszysz. Jest to o tyle istotne, że niektóre materiały pod wpływem wysokiej temperatury mogą tracić swoje właściwości. Z tym systemem można tego uniknąć! Dodatkową ochronę stanowią czujniki, które wykrywają wilgotność Twoich ubrań i dostosowują temperaturę do ich skutecznego wysuszenia.

Suszarka jest bardzo energooszczędna, a to za sprawą technologii GentleCare, dzięki któremu wysuszysz pranie w jeszcze niższej temperaturze. Nie tylko przełoży się to na rachunki, które płacisz, ale również korzystnie wpłynie na Twój materiał i zapobiegnie jego zniszczeniu.

Perfect Care to suszarka kondensacyjna. Co to oznacza? Para wodna ulega w niej schłodzeniu i skropleniu, by następnie zbierać się w przeznaczonym do tego zbiorniku. Specjalny system filtracji 2w1 nieustannie utrzymuje odpowiedni przepływ powietrza. Kolejny z innowacyjnym systemów tej suszarki nosi nazwę SensiCare. Również sprawdza on wilgotność prania, jednak jego zadaniem jest dopasowanie odpowiedniej temperatury, co również wpływa na mniejsze zużycie prądu. Wśród programów znajdą się również takie, które przystosowano do suszenia większej ilości prania za jednym zamachem, jak choćby Mieszane XL czy Pościel XL.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 63,8 x 59,6 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 235 kWh = 180,95 zł rocznie
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 66 dB
9.5Expert Score
Electrolux EW8H458BP

Electrolux EW8H458BP to bardzo dobry wybór wśród suszarek do prania ubrań.

Wydajność
9.8
Energooszczędność
9.5
Suszenie
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetna efektywność
 • Bardzo ładny wygląd
 • Bardzo dobrze suszy i pierze ubrania
 • Jakość wykończenia
Wady
 • Mogłaby być bardziej energooszczędna

6. Whirlpool W6 D84WB

Jeśli chcemy zakupić sprzęt z innowacyjnymi funkcjami, a przy tym nie zapłacić fortuny to suszarka Whirlpool wydaje się być świetnym wyborem. Model ten jest naprawdę bardzo cichy, gdy jest włączony. Posiada specjalny silnik i konstrukcję pochłaniającą dźwięk, dzięki czemu hałas wynosi jedynie 62 Decybele.

Model ten charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz minimalizuje wibracje i hałas, aby zapewnić wydajną i cichą pracę w każdym cyklu. Technologia bez szczotkowa chroni ubrania dzięki precyzyjnej kontroli ruchów bębna. Pozwala to zaoszczędzić energię, zapewniając jednocześnie doskonałe rezultaty.

Interesująca jest również technologia Heat Pump. Wykorzystuje ona zamknięty obieg gazu chłodzącego. Oznacza to, że proces suszenia jest bardziej wydajny i zużywa mniej energii. Jeśli chcemy zaoszczędzić na rachunkach za prąd i dbać o nasze środowisko, to ten model jest bardzo dobrym wyborem.

Jeśli często zapominasz wyjąć rzeczy z pralki lub suszarki po skończonej pracy to z tym modelem przestanie to być dla Ciebie problemem. Funkcja FreshCare+ zapobiega zagnieceniom ubrań, nawet jeśli pozostawisz je w suszarce do 6 godzin po skończeniu programu. Dodatkowo tkaniny będą tak samo świeże jak po zakończeniu cyklu.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 65.6 x 59.7 x 84.9 cm
 • Roczne zużycie prądu: 176 kWh = 135.52 zł rocznie
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 62 dB
9.4Expert Score
Whirlpool W6 D84WB

Whirlpool W6 D84WB to świetna suszarka do prania, nad którą warto się zastanowić jeśli szukamy mało awaryjnego i przede wszystkim efektywnego sprzętu.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
10
Suszenie
9.2
Cena
9.3
Zalety
 • Bardzo dobrze suszy i pierze
 • Wysoka jakość wykończenia
 • Bardzo cicha
 • Prosta w obsłudze
Wady
 • 8 kg ładowności (jednak niektórym osobom to starczy)

7. Samsung DV90T7240BH

Samsung Optimal Dry DV90T7240BH to inteligentna suszarka, która świetnie sprawdzi się do każdego rodzaju prania. Dzięki niej łatwo wypierzesz i wysuszysz najróżniejsze tkaniny bez ich zniszczenia. Sterowanie urządzeniem jest również bardzo proste i intuicyjne, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązać technologicznych.

Energia elektryczna staje się coraz droższa, dlatego warto wybierać produkty, które są energooszczędne. Technologia Heat Pump pozwala na suszenie ubrań przy mniejszym zużyciu energii. Jest także oszczędna i delikatna dla tkanin. To świetne rozwiązanie, jeśli nie chcemy opłacać dużych rachunków za prąd.

Lubisz świeże ubrania? W takim razie pokochasz technologie AirWash. W przypadku tej technologii do usuwania nieprzyjemnych zapachów z tekstyliów wykorzystywane jest tylko ciepłe powietrze.

System suszenia obejmuje trzy czujniki i jest w pełni inteligentny, aby zapewnić najlepsze rezultaty suszenia przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii i uniknięciu uszkodzeń tkanin. Pomaga także utrzymać ubrania w dobrym stanie, starannie regulując temperaturę grzania w zależności od potrzeb i przypominając o czyszczeniu wymiennika ciepła.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 60 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 63 dB
9.3Expert Score
Samsung DV90T7240BH

Samsung Optimal Dry DV90T7240BH to dobra suszarka do prania, którą warto wziąć pod uwagę jeśli szukamy bezawaryjnego sprzętu.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.5
Suszenie
9.5
Cena
9
Zalety
 • Bardzo dobrze czyści i suszy
 • Ładowność
 • Efektywność
 • Cicha praca
Wady
 • Cena mogłaby być odrobinę niższa

8. Electrolux EW8H358SP PerfectCare

Suszarka Electrolux to model z pompą ciepła, w której zastosowano rozwiązania dostosowane do różnych rodzajów ubrań. Oznacza to, że temperatura i obroty bębna będą zależały od rodzaju tkaniny, aby zapobiec niszczeniu ubrań. To inteligentne rozwiązanie zapewni nam naprawdę świetne efekty!

Pralko-suszarka Electrolux EW8H358SP została zaprojektowana tak, aby chronić tkaniny przed wysoką temperaturą. Oznacza to, że system SmartSense monitoruje poziom wilgotności każdego ubrania w bębnie. Dzięki temu ubrania są suszone równomiernie.

System GentleCare pozwala suszyć ubrania w niższej temperaturze. To ważne, ponieważ oznacza, że Twoje ubrania pozostaną w świetnym stanie. W rzeczywistości w systemie GentleCare temperatura jest prawie o połowę niższa niż w zwykłych suszarkach. Jest to więc najlepszy sposób na ochronę Twoich ubrań przed zniszczeniem.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 63,8 x 59,6 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 235 kWh = 180,95 zł rocznie
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 66 dB
9.2Expert Score
Electrolux EW8H358SP PerfectCare

Electrolux EW8H358SP to ciekawy wybór, który bez wątpienia zadowoli swoich klientów. Zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem tego modelu.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9
Suszenie
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Funkcjonalna pralko-suszarka
 • Świetny wygląd
 • Bardzo dobrze suszy i czyści
 • Prosta w korzystaniu
Wady
 • Są bardziej energooszczędne modele na rynku

9. LG ThinQ RC90V9AV4Q

LG ThinQ RC90V9AV4Q to ciekawa suszarka do prana, która zapewnia szereg innowacyjnych rozwiązań zarezerwowanych tylko dla najlepszych modeli. Dzięki niemu otrzymamy czyste, pachnące, a przede wszystkim suche i niezniszczone ubrania. Jeśli interesuje nas dobra suszarka do ubrań to zdecydowanie warto sprawdzić model od LG.

Warto również wspomnieć o specjalnych czujnikach. Pomagają one dobrać najlepszy czas suszenia ubrań. Robią to poprzez wykrywanie poziomu wilgotności i temperatury. Pomaga to chronić ubrania przed zniszczeniem przez nadmierne ciepło. Zapewni to nam idealny stan naszych ubrań po wysuszeniu!

Chciałbyś sterować swoją pralką z poziomu smartfonu? teraz jest to jak najbardziej możliwe. Możesz korzystać z połączenia Wi-Fi, aby wybierać cykle i pobierać nowe programy. Korzystanie z pralko-suszarki nie było dotąd tak proste jak właśnie z modelem od LG

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 69 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 62 dB
9.1Expert Score
LG ThinQ RC90V9AV4Q

LG ThinQ RC90V9AV4Q to w pełni automatyczna suszarka do prania, która na pewno spełni Twoje oczekiwania. Urządzenie jest wyposażone w pompę ciepła, dzięki czemu otrzymasz suche i pachnące ubrania bez żadnych zniszczeń.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.5
Suszenie
9.3
Cena
9.2
Zalety
 • Bardzo Cicha
 • Dobra ładowność
 • Funkcjonalność
 • Bardzo dobra wydajność
Wady
 • Stosunkowo duża cena (w porównaniu do możliwości)

10. LG ThinQ RC90V9AV2Q

LG ThinQ RC90V9AV2Q to fantastyczna suszarka na pranie z kilkoma najnowocześniejszymi funkcjami. Dzięki niej Twoje ubrania będą czyste i pachnące świeżością. Ten produkt od LG jest również bardzo energooszczędny, więc nie zniszczy Twoich ubrań. Jeśli szukasz porządnej suszarki do prania, LG ThinQ RC90V9AV2Q to wspaniały wybór.

Boisz się o stan swoich ubrań po suszeniu? W suszarce istnieją specjalne czujniki, które pomagają wybrać najlepszy czas suszenia ubrań. Wykrywają one poziom wilgotności i temperatury. Chroni to ubrania przed zniszczeniem przez zbyt wysoką temperaturę. Dzięki temu Twoje ubrania po wysuszeniu pozostaną w idealnym stanie!

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 69 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 62 dB
9Expert Score
LG ThinQ RC90V9AV2Q

LG ThinQ RC90V9AV2Q to doskonała suszarka na pranie, która spełni Twoje oczekiwania. Zawiera pompę ciepła, dzięki której Twoje rzeczy pozostaną czyste i pachnące, nie powodując uszkodzeń.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.5
Suszenie
9
Cena
9
Zalety
 • Świetnie suszy i pierze ubrania
 • Bardzo cicha praca
 • Ciekawy wyglad
 • Model prosty w obsłudze
Wady
 • Wysoka cena

11. Samsung Optimal Dry DV90T5240AT

Samsung Optimal Dry DV90T5240AT zaopiekuje się Twoimi ubraniami i nie zniszczy ich. Czujniki i wysokiej jakości pompa ciepła pomagają uchronić ubrania przed wysuszeniem. Jeśli potrzebujesz, możesz skorzystać z funkcji zimnego wietrzenia, aby odświeżyć delikatne tkaniny bez ryzyka ich uszkodzenia. Te rozwiązania powodują, że jest to zdecydowanie produkt warty polecenia!

Ta suszarka ma pojemność 9 kg, co oznacza, że zmieścisz w niej sporo ubrań. Dodatkowo klasa A+++ gwarantuje, że Twoje rachunki za prąd nie wzrosną zbyt dużo – nawet jeśli będziesz z niej często korzystać.

System suszenia ma trzy czujniki i jest całkowicie automatyczny, aby zagwarantować optymalne suszenie i zminimalizować zużycie energii przy jednoczesnym minimalizowaniu uszkodzeń tkanin. Wspomaga także konserwację odzieży, starannie regulując temperaturę grzania w zależności od potrzeb i przypominając o czyszczeniu wymiennika ciepła.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 60 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 63 dB
8.9Expert Score
Samsung Optimal Dry DV90T5240AT

Suszarki na pranie marki Samsung są znane z niezawodności i przystępnej ceny. Jeśli szukasz bezawaryjnego sprzętu, to Samsung Dry DV90T5240AT jest doskonałym wyborem.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.5
Suszenie
9
Cena
9
Zalety
 • Świetnie pierze i suszy
 • Bardzo dobra wydajność
 • Prosta w obsłudze
 • Ciekawy wygląd
Wady
 • Duża cena

12. Bosch WTR87TW0PL

Produkt od Boscha to nowoczesna suszarka do prania, która spełni oczekiwania zdecydowanej większości klientów, nawet tych z bardzo wysokimi wymaganiami. Klasa A+++ i wiele nowoczesnych technologii wspierających efektywne suszenie sprawi, że stanie się on nieodzownym elementem każdego mieszkania!

Bosch podchodzi wyjątkowo rygorystycznie do kwestii ekologicznych, dlatego nowa suszarka Bosch plasuje się w energetycznej klasie A+++. Gwarantuje to niskie zużycie prądu i przyjazność dla środowiska. Specjalna pompa i zamknięty obieg ciepła umożliwiają suszenie prania w jeszcze niższej temperaturze, niż kiedykolwiek wcześniej! Rozwiązanie to jest zarówno energooszczędne, jak i bezpieczne dla Twoich ubrań – niweluje ryzyko, że Twoje rzeczy zostaną zniszczone przez zbyt wysoką temperaturę suszarki.

Nowatorski system AutoDry za sprawą automatyki sensorowej przenosi ochronę tkanin na zupełnie nowy poziom. Suszarka zawiera specjalne czujniki, które stale monitorują temperaturę i poziom wilgotności, dostosowując odpowiednią moc suszarki. Opatentowany system AntiVibration znacznie przekłada się na kulturę pracy suszarki – pracuje ona znacznie ciszej, niż zdecydowana większości konkurencyjnych modeli! Ponadto w suszarce zaimplementowano specjalny system, który stabilizuje urządzenie i minimalizuje wibracje, które wynikają z pracy urządzenia.

Model wyposażony jest w liczne programy do suszenia, w tym automatyczne i czasowe, dlatego też za jego pomocą wysuszyć większość ubrań i innych tekstyliów.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 59,9 x 59,8 x 84,2 cm
 • Roczne zużycie prądu: 176 kWh = 135,52 zł rocznie
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 64 dB
8.8Expert Score
Bosch WTR87TW0PL

Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej dopracowanych i najnowocześniejszych modeli na rynku. Jeśli planujesz zakup lub wymianę suszarki do prania, zdecydowanie warto rozważyć jego zakup!

Wydajność
9
Energooszczędność
10
Suszenie
9
Cena
9
Zalety
 • Bardzo niskie zużycie energii
 • Prosta w obsłudze
 • Świetna efektywność
 • Ciekawy dobór programów
Wady
 • Minimalnie głośniejsza w porównaniu z innymi modelami

13. Beko DS 7433 RX

Suszarka Beko DS. 7433 RX to niedroga wydajna opcja, która zaspokoi Twoje potrzeby związane z praniem. Pojemność 7kg pozwala suszyć większe ładunki ubrań, a mała głębokość pozwala na łatwy montaż w ciasnych przestrzeniach. W jednym cyklu możesz wysuszyć do 20 ręczników, oszczędzając więcej czasu i energii.

Nagrodzona klasą energetyczną A ++, ta suszarka bębnowa Beko z pompą ciepła jest do 70% bardziej energooszczędna niż standardowe modele z oceną „C”. Pozwala to zaoszczędzić znaczne pieniądze na rachunkach za energię, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Korzystając z systemu wymiany ciepła w obiegu zamkniętym, urządzenie wykorzystuje niższe temperatury do suszenia ubrań, zapewniając jeszcze większe oszczędności i skuteczniejszą ochronę odzieży przed zniszczeniem.

Łatwy w obsłudze, stylowy wyświetlacz cyfrowy pokazuje czas pozostały do ​​zakończenia programu, a także funkcję opóźnienia czasowego, informując Cię przez cały czas o przebiegu suszenia. Ponadto elektroniczne pokrętło z lampkami kontrolnymi znacznie ułatwia programowanie suszenia.

Dzięki szerokiej gamie opcji do wyboru (aż 16 programów suszenia!) masz gwarancję, że istnieje program, który spełni wszystkie Twoje potrzeby w tym zakresie. Programy suszenia z czujnikiem określają poziom wilgoci w bębnie i automatycznie zatrzymują się po osiągnięciu określonego poziomu wysuszenia. Opcje czasowe zapewniają natomiast maksymalną kontrolę i dużą elastyczność w programowaniu wszystkich cykli.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 58.9 x 59.7 x 84.6 cm
 • Roczne zużycie prądu: 209 kWh = 160.93 zł rocznie
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 65 dB
8.7Expert Score
Beko DS 7433 RX

Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych suszarek na rynku, szczególnie w tym przedziale cenowym. Jeśli nas budżet nie jest zbyt wysoki, a interesuje nas sprzęt najwyższej jakości, zdecydowanie warto rozważyć zakup tego modelu!

Wydajność
9
Energooszczędność
8.5
Suszenie
9
Cena
9
Zalety
 • Efektywność
 • Ciekawy wygląd
 • Łatwa w obsłudze
Wady
 • Duże zużycie energii
 • Są nowsze modele na rynku

14. Samsung DV90M52003W

Model suszarki od Samsunga to doskonały wybór niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy też w mieszkaniu. Jego duża – bo aż 9 kg – pojemność sprawi, że pomieścisz w niej pranie całej rodziny! Rozmiary są na tyle niewielkie, że z pewnością znajdziesz dla niej miejsce w swojej łazience lub w innym pomieszczeniu w domu! 

Wysusz swoje ubrania w mgnieniu oka dzięki tej doskonałej suszarce kondensacyjnej firmy Samsung. Jej pojemność to aż 9 kg, więc jest idealna dla średnich gospodarstw domowych. Ten model ma również bardzo wydajną klasę energetyczną A ++, co przekłada się na fakt, że jest korzystniejsza dla naszego budżetu, gdy przychodzi do płacenia rachunków za media. Nie warto zapominać także o tym, że jest to dobre dla środowiska!

Technologia pompy ciepła sprawia, że suszenie jest bardziej wydajne, ponieważ stale przetwarza gorące powietrze wytworzone wewnątrz bębna, pomagając oszczędzać energię. Model Samsung DV80M52003W posiada również technologię Optimal Dry, która wykorzystuje inteligentne czujniki do ustalenia idealnego czasu cyklu, chroniąc ubrania przed uszkodzeniami spowodowanymi przesuszeniem i – ponownie – oszczędzając energię.

Suszarki bębnowe z pompą ciepła są bardzo wydajne, ale – aby zaoszczędzić najwięcej energii – suszenie ubrań konkretnymi programami może trwać nieco dłużej niż w przypadku standardowych suszarek. Ważne jest również, aby nie przeciążać bębna, aby mógł on działać jak najdłużej, i jak najlepiej. W modelu od Samsunga wszystkie te mankamenty zostały skutecznie zminimalizowane.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 64 x 60 x 85 cm
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 149,38 zł rocznie
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Poziom hałasu: 65 dB
8.6Expert Score
Samsung DV90M52003W

Samsung DV90M52003W to dobra suszarka do ubrań, którą warto rozważyć podczas zakupu.

Wydajność
9
Energooszczędność
9.3
Suszenie
8.8
Cena
8.5
Zalety
 • Świetna jakość elementów
 • Dobrze pierze i suszy
 • Prosta w korzystaniu
Wady
 • Wysoka Cena
 • Trochę głośna

15. Electro-Line HCD-50

Electro Line HCD50 to jedna z najczęściej wybieranych suszarek w Polsce! Producentowi udało się osiągnąć kompromis między niską ceną, a wysoką jakością tego urządzenia. Wykonana została z wytrzymałych i dobrych jakościowo sztucznych materiałów, sam bęben zaś jest ze stali nierdzewnej. Niewątpliwie to jeden z najlepszych i najczęściej dokonywanych wyborów!

Wysoka – bo aż 820 W – moc sprawi, że wszystkie ubrania i materiały będą suszyć się w ekspresowym tempie. Wymiary suszarki to zaledwie 330 x 550 mm, dzięki czemu zmieści się ona praktycznie w każdej łazience! Wbudowany procesor steruje temperaturą suszenia i dostosowuje ją do poziomu wilgoci danego materiału.

Jest to również jedna z najbezpieczniejszych suszarek na rynku. Posiada między innymi czujnik i specjalną kontrolę temperatury, a także termiczny bezpiecznik. Obsługa suszarki jest bardzo łatwa za sprawą dotykowego panelu, na którym można poczynić wszelkie niezbędne ustawienia.

Materiały, z których wykonano urządzenie, stoją na najwyższym poziomie. Do wyprodukowania bębna użyto w całości stali nierdzewnej, pokrywa zaś wykonana jest też ze szkła hartowanego. Programy suszenia są skuteczne, a ich wybór jest łatwiejszy, niż kiedykolwiek wcześniej! Na uwagę zasługuje również bardzo cicha praca suszarki – jeśli stoi ona w łaziance, jest szansa, że w podczas wykonywania codziennych obowiązków w ogóle jej nie usłyszysz!

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (GxSxW): 40 x 40 x 74.5 cm
 • Pojemność: 5 kg
8.5Expert Score
Electro-Line HCD-50

Jeśli chcesz nabyć dobrą suszarkę w nad wyraz atrakcyjnej cenie, to Electro-Line HCD-50 będzie świetnym wyborem!

Wydajność
8.5
Energooszczędność
8
Suszenie
8.5
Cena
9
Zalety
 • Bardzo dobrze suszy
 • Zajmuje mało miejsca
 • Niska cena
Wady
 • Mała ładowność
 • Brak możliwości prania

Czy warto wybrać suszarkę do prania z pompą ciepła?

Nasza suszarka nie będzie energooszczędna, jeśli nie wybierzemy modelu ze specjalną pompą ciepła. W Polsce i w Europie jest wiele tego typu urządzeń i są one jedynym typem suszarek, które kwalifikują się do najwyższej europejskiej oceny efektywności energetycznej. Czym charakteryzują się najlepsze suszarki do prania z pompą ciepła? Przede wszystkim zużywają do 60% mniej energii niż standardowe suszarki elektryczne, ponieważ przenoszą ciepło z mniej do bardziej wilgotnych miejsc, zamiast je wentylować. Są tak ekologiczne, że są jedynym typem suszarek, które można legalnie sprzedawać w najbardziej przyjaznym środowisku kraju na świecie – Szwajcarii.

Nasz ranking suszarek do prania zawiera wyłącznie modele z tym rozwiązaniem. Nie są one znacząco droższe od swoich mniej energooszczędnych odpowiedników, a różnica na rachunkach za prąd jest niewątpliwie zauważalna.

Jaki rozmiar suszarki do prania najlepiej wybrać?

Który rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni? Dla jednej lub dwóch osób piorących tylko lekkie ubrania i bez ciężkiej pościeli, kompaktowe urządzenie prawdopodobnie w zupełności wystarczy. Jednak większość ludzi będzie potrzebować pełnowymiarowej suszarki, zdolnej do suszenia cięższych rzeczy i większych ładunków, a ponieważ wielkość ładunku zależy od rozmiarów pralki, warto zacząć od tego. Prostą zasadą jest to, że pojemność Twojej suszarki powinna być około dwa razy większa niż pojemność Twojej pralki. Ten stosunek 1: 2 jest idealnym punktem, zapewniającym przy pełnym załadowaniu mokrego prania wystarczająco dużo miejsca na efektywne suszenie bez marnowania energii.

Wybierając najlepsze suszarki do ubrań, nie myśl tylko o pojemności pralki, którą masz teraz. Pomyśl o pojemności swojej następnej pralki, zwłaszcza jeśli Twoja obecna ma już ponad sześć lub siedem lat. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest ponowna wymiana suszarki po zainstalowaniu nowej pralki. A skoro mówimy o patrzeniu w przyszłość, czy planujesz w najbliższym czasie założyć rodzinę? Jeśli tak, mądrze byłoby zaplanować również zakup dużej suszarki.

Dlaczego warto kupić suszarkę do prania?

Jednym z najpopularniejszych osiągnięć w technologii suszarek jest dodanie cykli czyszczenia parą. Wykorzystując jedynie moc odparowanej wody, te krótkie cykle mogą usunąć lekkie plamy i zapachy z odzieży. Niektóre cykle czyszczenia parą pozwalają nawet na dezynfekcję rzeczy, których wcześniej nie można było prać, takich jak poduszki i zabawki dla dzieci. Chociaż cykl parowy był początkowo funkcją występującą tylko w najbardziej zaawansowanych modelach, jego popularność pomogła mu szybko rozprzestrzenić się również na bardziej przystępne cenowo jednostki średniej klasy.

W związku z tym suszarki z cyklami parowymi mogą być idealnym rozwiązaniem dla kupujących, którzy szukają niedrogiego, ale wyraźnego ulepszenia w stosunku do obecnego sprzętu. Kolejną funkcją mającą na celu poprawę funkcjonalności Twojej suszarki jest stojak do suszenia. Te odłączane kosze są zaprojektowane tak, aby spoczywały poziomo w bębnie, umożliwiając suszenie delikatnych lub nieporęcznych przedmiotów. Możesz również znaleźć urządzenia o zwiększonych możliwościach przechowywania, w tym modele kompatybilne z regałami, które mieszczą się między pralką a suszarką, lub modele z regulowanym, wbudowanym składanym blatem na górze. Na naszej stronie znajdziesz nasz ranking suszarek do prania, w którym przedstawimy najlepsze i sprawdzone przez wielu użytkowników modele.

Wiele suszarek jest również wyposażonych w tryb opóźnionego startu, który umożliwia włączenia maszyny, ustawienie timera i opóźnienie rozpoczęcia cyklu. Może to być świetny sposób na uruchomienie maszyny późno w nocy lub wcześnie rano, kiedy korzystamy ze zdecydowanie mniejszej ilości urządzeń podłączonych do prądu. Może to być również świetny sposób na przygotowanie sobie ciepłej, świeżej odzieży do założenia w mroźne, zimowe poranki. Ważną cechą, której wybór także powinieneś przemyśleć, jest zawias. Czy chcesz, aby drzwiczki suszarki otwierały się z lewej, czy z prawej strony? Prawie wszystkie modele pozwolą Ci wybrać – zaleca się umieszczenie zawiasu po stronie przeciwnej do pralki. Dzięki temu drzwi nie będą przeszkadzać podczas przenoszenia wilgotnej odzieży z pralki do suszarki.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo