4.7/5 - (19 votes)

Ranking suszarek do prania – Najlepsze suszarki [2022]

Dzięki przełomowym technologiom i nowym standardom energetycznym najlepsze suszarki do prania są wyposażone w ustawienia zwiększające wydajność i opcje, które poprawiają funkcjonalność. Chociaż te wszystkie nowoczesne rozwiązania mogą obniżyć zużycie energii i wydłużyć żywotność suszonych tkanin, ostatecznie może to utrudnić wybór odpowiedniego urządzenia. Dlatego też przygotowaliśmy ranking suszarek do prania, w którym wskażemy, czego potrzebujesz, a czego niekoniecznie. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najlepszą suszarkę do ubrań dla swojego domu i budżetu. W ciągu ostatnich 20 lat wiele urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak pralki i lodówki, stało się znacznie bardziej energooszczędne. Jednak standardowe suszarki do ubrań utknęły na początku lat 90., kiedy to zaczęły obowiązywać minimalne standardy energetyczne dla tych maszyn.

Typowa suszarka pobiera rocznie tyle energii, ile razem nowa pralka, zmywarka i lodówka. Od 2014 roku nastąpiła niewielka poprawa efektywności energetycznej. Przepisy wymagają, aby najnowsze suszarki do ubrań były wydajniejsze niż poprzednie generacje. Zresztą to nie tylko kwestia prawa – również w interesie producenta suszarek leży to, by uczynić swój model jak najbardziej energooszczędnym i trafić do jak najlepszej klasy energetycznej. Jeśli oszczędność energii jest dla Ciebie naprawdę ważna, najlepsze suszarki do prania z klasą energetyczną A++ lub A+++ zużywają mniej energii niż dzisiejsze standardowe modele.

krótki
opis
 
1
Electrolux EW8H458BP
Electrolux EW8H458BP
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Electrolux PerfectCare to jeden z najlepszych modeli suszarek na naszym rynku. Jego wydajność i funkcjonalność usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego klienta. Jest nie tylko efektywny i energooszczędny, ale również pojemny i – przede wszystkim – bezpieczny dla Twoich ubrań!
2
Bosch WTR87TW0PL
Bosch WTR87TW0PL
Ocena 4.8/5

krótki
opis
Produkt od Boscha to nowoczesna suszarka do prania, która spełni oczekiwania zdecydowanej większości klientów, nawet tych z bardzo wysokimi wymaganiami. Klasa A+++ i wiele nowoczesnych technologii wspierających efektywne suszenie sprawi, że stanie się on nieodzownym elementem każdego mieszkania!
3
Beko DS 7433 RX<br><br>
Beko DS 7433 RX

Ocena 4.5/5
krótki
opis
Suszarka Beko DS. 7433 RX to niedroga wydajna opcja, która zaspokoi Twoje potrzeby związane z praniem. Pojemność 7kg pozwala suszyć większe ładunki ubrań, a mała głębokość pozwala na łatwy montaż w ciasnych przestrzeniach. W jednym cyklu możesz wysuszyć do 20 ręczników, oszczędzając więcej czasu i energii.
4
Samsung DV90M52003W
Samsung DV90M52003W
Ocena 4.4/5
krótki
opis
Model suszarki od Samsunga to doskonały wybór niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy też w mieszkaniu. Jego duża – bo aż 9 kg – pojemność sprawi, że pomieścisz w niej pranie całej rodziny! Rozmiary są na tyle niewielkie, że z pewnością znajdziesz dla niej miejsce w swojej łazience lub w innym pomieszczeniu w domu! 
5
Electro-Line HCD-50<br><br>
Electro-Line HCD-50

Ocena 4.4/5
krótki
opis
Electro Line HCD50 to jedna z najczęściej wybieranych suszarek w Polsce! Producentowi udało się osiągnąć kompromis między niską ceną, a wysoką jakością tego urządzenia. Wykonana została z wytrzymałych i dobrych jakościowo sztucznych materiałów, sam bęben zaś jest ze stali nierdzewnej. Niewątpliwie to jeden z najlepszych i najczęściej dokonywanych wyborów!

Suszarka do prania – Warto kupić?

Nasza suszarka nie będzie energooszczędna, jeśli nie wybierzemy modelu ze specjalną pompą ciepła. W Polsce i w Europie jest wiele tego typu urządzeń i są one jedynym typem suszarek, które kwalifikują się do najwyższej europejskiej oceny efektywności energetycznej. Czym charakteryzują się najlepsze suszarki do prania z pompą ciepła? Przede wszystkim zużywają do 60% mniej energii niż standardowe suszarki elektryczne, ponieważ przenoszą ciepło z mniej do bardziej wilgotnych miejsc, zamiast je wentylować. Są tak ekologiczne, że są jedynym typem suszarek, które można legalnie sprzedawać w najbardziej przyjaznym środowisku kraju na świecie – Szwajcarii. Nasz ranking suszarek do prania zawiera wyłącznie modele z tym rozwiązaniem. Nie są one znacząco droższe od swoich mniej energooszczędnych odpowiedników, a różnica na rachunkach za prąd jest niewątpliwie zauważalna.

Który rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni? Dla jednej lub dwóch osób piorących tylko lekkie ubrania i bez ciężkiej pościeli, kompaktowe urządzenie prawdopodobnie w zupełności wystarczy. Jednak większość ludzi będzie potrzebować pełnowymiarowej suszarki, zdolnej do suszenia cięższych rzeczy i większych ładunków, a ponieważ wielkość ładunku zależy od rozmiarów pralki, warto zacząć od tego. Prostą zasadą jest to, że pojemność Twojej suszarki powinna być około dwa razy większa niż pojemność Twojej pralki. Ten stosunek 1: 2 jest idealnym punktem, zapewniającym przy pełnym załadowaniu mokrego prania wystarczająco dużo miejsca na efektywne suszenie bez marnowania energii. Wybierając najlepsze suszarki do prania, nie myśl tylko o pojemności pralki, którą masz teraz. Pomyśl o pojemności swojej następnej pralki, zwłaszcza jeśli Twoja obecna ma już ponad sześć lub siedem lat. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest ponowna wymiana suszarki po zainstalowaniu nowej pralki. A skoro mówimy o patrzeniu w przyszłość, czy planujesz w najbliższym czasie założyć rodzinę? Jeśli tak, mądrze byłoby zaplanować również zakup dużej suszarki.

back to menu ↑

Jaką suszarkę do prania wybrać?

Jednym z najpopularniejszych osiągnięć w technologii suszarek jest dodanie cykli czyszczenia parą. Wykorzystując jedynie moc odparowanej wody, te krótkie cykle mogą usunąć lekkie plamy i zapachy z odzieży. Niektóre cykle czyszczenia parą pozwalają nawet na dezynfekcję rzeczy, których wcześniej nie można było prać, takich jak poduszki i zabawki dla dzieci. Chociaż cykl parowy był początkowo funkcją występującą tylko w najbardziej zaawansowanych modelach, jego popularność pomogła mu szybko rozprzestrzenić się również na bardziej przystępne cenowo jednostki średniej klasy.

W związku z tym suszarki z cyklami parowymi mogą być idealnym rozwiązaniem dla kupujących, którzy szukają niedrogiego, ale wyraźnego ulepszenia w stosunku do obecnego sprzętu. Kolejną funkcją mającą na celu poprawę funkcjonalności Twojej suszarki jest stojak do suszenia. Te odłączane kosze są zaprojektowane tak, aby spoczywały poziomo w bębnie, umożliwiając suszenie delikatnych lub nieporęcznych przedmiotów. Możesz również znaleźć urządzenia o zwiększonych możliwościach przechowywania, w tym modele kompatybilne z regałami, które mieszczą się między pralką a suszarką, lub modele z regulowanym, wbudowanym składanym blatem na górze. Poniżej znajdziesz nasz ranking suszarek do prania, w którym przedstawimy najlepsze i sprawdzone przez wielu użytkowników modele.

back to menu ↑

Najlepsze suszarki do prania

Od dziesięcioleci najlepsze suszarki do prania sprawdzały się w jednym – w suszeniu. Jednak w dzisiejszych czasach, gdy konsumenci wymagają coraz więcej od swoich urządzeń domowych, producenci ciężko pracują nad opracowaniem innowacyjnych sposobów, aby ich suszarki były nieco bardziej wszechstronne. W rezultacie dzisiejszy kupujący znajdzie w ofercie szeroką gamę zaskakująco wielowymiarowych suszarek – najlepsze z nich prezentuje nasz ranking suszarek do prania. Większość z nich nadal używa jakiegoś rodzaju pokrętła do wybierania cyklu, wraz z przyciskiem start/stop. Liczba zaprogramowanych cykli będzie się różnić w zależności od konkretnego modelu, ale są duże szanse, że będziesz mieć do wyboru kilka opcji, a także bardziej precyzyjne ustawienia czasowe suszenia. Coraz więcej współczesnych urządzeń wyróżnia się jakimś rodzajem wyświetlacza cyfrowego. Często są to fantazyjne suszarki o futurystycznym wyglądzie, ale jeśli nie oferują żadnej dodatkowej funkcjonalności, mogą również służyć jako łatwa wymówka dla sprzedawcy, aby policzyć nieco więcej.

Wiele suszarek jest również wyposażonych w tryb opóźnionego startu, który umożliwia włączenia maszyny, ustawienie timera i opóźnienie rozpoczęcia cyklu. Może to być świetny sposób na uruchomienie maszyny późno w nocy lub wcześnie rano, kiedy korzystamy ze zdecydowanie mniejszej ilości urządzeń podłączonych do prądu. Może to być również świetny sposób na przygotowanie sobie ciepłej, świeżej odzieży do założenia w mroźne, zimowe poranki. Ważną cechą, której wybór także powinieneś przemyśleć, jest zawias. Czy chcesz, aby drzwiczki suszarki otwierały się z lewej, czy z prawej strony? Prawie wszystkie modele pozwolą Ci wybrać – zaleca się umieszczenie zawiasu po stronie przeciwnej do pralki. Dzięki temu drzwi nie będą przeszkadzać podczas przenoszenia wilgotnej odzieży z pralki do suszarki.

back to menu ↑

Electrolux EW8H458BP

Model firmy Electrolux podczas działania wykorzystuje liczne, nowoczesne technologie, by jeszcze bardziej usprawnić proces suszenia. Jedną z nich jest specjalny system DelicateCare – jego zadaniem jest dostosowanie temperatury i obrotów bębna do materiału, który suszysz. Jest to o tyle istotne, że niektóre materiały pod wpływem wysokiej temperatury mogą tracić swoje właściwości. Z tym systemem można tego uniknąć! Dodatkową ochronę stanowią czujniki, które wykrywają wilgotność Twoich ubrań i dostosowują temperaturę do ich skutecznego wysuszenia.

Suszarka jest bardzo energooszczędna, a to za sprawą technologii GentleCare, dzięki któremu wysuszysz pranie w jeszcze niższej temperaturze. Nie tylko przełoży się to na rachunki, które płacisz, ale również korzystnie wpłynie na Twój materiał i zapobiegnie jego zniszczeniu.

Perfect Care to suszarka kondensacyjna. Co to oznacza? Para wodna ulega w niej schłodzeniu i skropleniu, by następnie zbierać się w przeznaczonym do tego zbiorniku. Specjalny system filtracji 2w1 nieustannie utrzymuje odpowiedni przepływ powietrza. Kolejny z innowacyjnym systemów tej suszarki nosi nazwę SensiCare. Również sprawdza on wilgotność prania, jednak jego zadaniem jest dopasowanie odpowiedniej temperatury, co również wpływa na mniejsze zużycie prądu. Wśród programów znajdą się również takie, które przystosowano do suszenia większej ilości prania za jednym zamachem, jak choćby Mieszane XL czy Pościel XL.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Bosch WTR87TW0PL

Bosch podchodzi wyjątkowo rygorystycznie do kwestii ekologicznych, dlatego nowa suszarka Bosch plasuje się w energetycznej klasie A+++. Gwarantuje to niskie zużycie prądu i przyjazność dla środowiska. Specjalna pompa i zamknięty obieg ciepła umożliwiają suszenie prania w jeszcze niższej temperaturze, niż kiedykolwiek wcześniej! Rozwiązanie to jest zarówno energooszczędne, jak i bezpieczne dla Twoich ubrań – niweluje ryzyko, że Twoje rzeczy zostaną zniszczone przez zbyt wysoką temperaturę suszarki.

Nowatorski system AutoDry za sprawą automatyki sensorowej przenosi ochronę tkanin na zupełnie nowy poziom. Suszarka zawiera specjalne czujniki, które stale monitorują temperaturę i poziom wilgotności, dostosowując odpowiednią moc suszarki. Opatentowany system AntiVibration znacznie przekłada się na kulturę pracy suszarki – pracuje ona znacznie ciszej, niż zdecydowana większości konkurencyjnych modeli! Ponadto w suszarce zaimplementowano specjalny system, który stabilizuje urządzenie i minimalizuje wibracje, które wynikają z pracy urządzenia.

Model wyposażony jest w liczne programy do suszenia, w tym automatyczne i czasowe, dlatego też za jego pomocą wysuszyć większość ubrań i innych tekstyliów. Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej dopracowanych i najnowocześniejszych modeli na rynku. Jeśli planujesz zakup lub wymianę suszarki do prania, zdecydowanie warto rozważyć jego zakup!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Beko DS 7433 RX

Nagrodzona klasą energetyczną A ++, ta suszarka bębnowa Beko z pompą ciepła jest do 70% bardziej energooszczędna niż standardowe modele z oceną „C”. Pozwala to zaoszczędzić znaczne pieniądze na rachunkach za energię, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Korzystając z systemu wymiany ciepła w obiegu zamkniętym, urządzenie wykorzystuje niższe temperatury do suszenia ubrań, zapewniając jeszcze większe oszczędności i skuteczniejszą ochronę odzieży przed zniszczeniem.

Łatwy w obsłudze, stylowy wyświetlacz cyfrowy pokazuje czas pozostały do ​​zakończenia programu, a także funkcję opóźnienia czasowego, informując Cię przez cały czas o przebiegu suszenia. Ponadto elektroniczne pokrętło z lampkami kontrolnymi znacznie ułatwia programowanie suszenia.

Dzięki szerokiej gamie opcji do wyboru (aż 16 programów suszenia!) masz gwarancję, że istnieje program, który spełni wszystkie Twoje potrzeby w tym zakresie. Programy suszenia z czujnikiem określają poziom wilgoci w bębnie i automatycznie zatrzymują się po osiągnięciu określonego poziomu wysuszenia. Opcje czasowe zapewniają natomiast maksymalną kontrolę i dużą elastyczność w programowaniu wszystkich cykli. Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych suszarek na rynku, szczególnie w tym przedziale cenowym. Jeśli nas budżet nie jest zbyt wysoki, a interesuje nas sprzęt najwyższej jakości, zdecydowanie warto rozważyć zakup tego modelu!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Samsung DV90M52003W

Wysusz swoje ubrania w mgnieniu oka dzięki tej doskonałej suszarce kondensacyjnej firmy Samsung. Jej pojemność to aż 9 kg, więc jest idealna dla średnich gospodarstw domowych. Ten model ma również bardzo wydajną klasę energetyczną A ++, co przekłada się na fakt, że jest korzystniejsza dla naszego budżetu, gdy przychodzi do płacenia rachunków za media. Nie warto zapominać także o tym, że jest to dobre dla środowiska!

Technologia pompy ciepła sprawia, że suszenie jest bardziej wydajne, ponieważ stale przetwarza gorące powietrze wytworzone wewnątrz bębna, pomagając oszczędzać energię. Model Samsung DV80M52003W posiada również technologię Optimal Dry, która wykorzystuje inteligentne czujniki do ustalenia idealnego czasu cyklu, chroniąc ubrania przed uszkodzeniami spowodowanymi przesuszeniem i – ponownie – oszczędzając energię.

Suszarki bębnowe z pompą ciepła są bardzo wydajne, ale – aby zaoszczędzić najwięcej energii – suszenie ubrań konkretnymi programami może trwać nieco dłużej niż w przypadku standardowych suszarek. Ważne jest również, aby nie przeciążać bębna, aby mógł on działać jak najdłużej, i jak najlepiej. W modelu od Samsunga wszystkie te mankamenty zostały skutecznie zminimalizowane.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Electro-Line HCD-50

Wysoka – bo aż 820 W – moc sprawi, że wszystkie ubrania i materiały będą suszyć się w ekspresowym tempie. Wymiary suszarki to zaledwie 330 x 550 mm, dzięki czemu zmieści się ona praktycznie w każdej łazience! Wbudowany procesor steruje temperaturą suszenia i dostosowuje ją do poziomu wilgoci danego materiału.

Jest to również jedna z najbezpieczniejszych suszarek na rynku. Posiada między innymi czujnik i specjalną kontrolę temperatury, a także termiczny bezpiecznik. Obsługa suszarki jest bardzo łatwa za sprawą dotykowego panelu, na którym można poczynić wszelkie niezbędne ustawienia.

Materiały, z których wykonano urządzenie, stoją na najwyższym poziomie. Do wyprodukowania bębna użyto w całości stali nierdzewnej, pokrywa zaś wykonana jest też ze szkła hartowanego. Programy suszenia są skuteczne, a ich wybór jest łatwiejszy, niż kiedykolwiek wcześniej! Na uwagę zasługuje również bardzo cicha praca suszarki – jeśli stoi ona w łaziance, jest szansa, że w podczas wykonywania codziennych obowiązków w ogóle jej nie usłyszysz! Jeśli chcesz nabyć dobrą suszarkę w nad wyraz atrakcyjnej cenie, to Electro-Line HCD-50 będzie świetnym wyborem!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Show full profile

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo