Ranking zmywarek – Zobacz najlepsze zmywarki [2022]

Zmywarka to jedna z najlepszych inwestycji, które możesz zrobić dla swojego domu. Nie tylko oszczędza czas i stres związany z ręcznym myciem naczyń, ale także pomaga oszczędzać energię i wodę, a tym samym obniża rachunki za media. Na rynku dostępne są setki opcji, a ich przesiewanie jest równie trudne, co zmierzenie się z kupą brudnych naczyń. Chcąc zaoszczędzić Ci wiele czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie odpowiedniej zmywarki, przygotowaliśmy ranking zmywarek, aby znaleźć najbardziej niezawodne modele dostępne obecnie na rynku. Nasze recenzje przedstawiają najlepsze zmywarki –zapoznaj się z nimi podejmij decyzję, który model będzie pasował najlepiej do Ciebie i Twojego domu. Zmywarki szczególnie docenić mogą ludzie, którym brakuje czasu na ręczne zmywanie. 

Dużą zaletą jest także aspekt ekologiczny – ręczne mycie naczyń zużywa znacznie więcej wody niż zmywarka. Jeśli więc zależy Ci na oszczędności, być może zmywarka jest właśnie tym, czego w tej chwili szukasz. W dzisiejszym świecie mamy go coraz mniej, stąd coraz większa automatyzacja prawie wszystkich aktywności. Nasz ranking zmywarek pozwoli Ci dobrać urządzenie odpowiednie dla Ciebie.

Przede wszystkim weź pod uwagę poziom hałasu. Przy zakupie zmywarki jest to bardzo istotna kwestia. Gdy często gotujesz w domu lub kuchnia znajduje się w centrum mieszkania, proponujemy wybrać zmywarkę cichą. Jeśli zawsze włączasz ją przed wyjazdem do pracy, poziom głośności może nie być dla Ciebie tak istotny. Nasz ranking zmywarek przedstawia jedynie modele, których głośność pracy nie przekracza 50dB, klasyfikowane jako bardzo ciche. Zdecyduj także, czy czas cyklu jest dla Ciebie ważny. W większości przypadków nie ma korelacji między czasem trwania danego cyklu a wydajnością zmywarki. Jeśli często myjesz naczynia, wybierz zmywarkę z krótkim cyklem – w przypadku niektórych modeli cały proces ograniczyć można nawet do 30 minut. Skuteczna zmywarka z krótkim cyklem jest najlepsza dla osób, które dużo gotują i często potrzebują czystych naczyń.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm

1. Whirlpool WIO3O540PELG

Interesuje Cię najlepsza zmywarka do zabudowy? W takim razie koniecznie sprawdź model Whirlpool WIO3O540PELG. Jest to kompleksowy sprzęt, który sprawi, że nawet najbrudniejsze naczynia będą olśniewająco czyste! Nic więc dziwnego, że to właśnie ten model otwiera nasz ranking najlepszych zmywarek.

Technologia zmywania Whirlpool sprawia, że mycie naczyń może być wesołym doświadczeniem. Odpowiada za to program 6 zmysł, który za Ciebie ustawi odpowiednią temperaturę, moc oraz długość trwania zmywania, aby brudne naczynia stały się czyste jak nigdy przed tym! Jeżeli często nie wiedziałeś/aś jaki program zmywania wybrać, ta przełomowa technologia Cię w tym wyręczy!

Warto również powiedzieć kilka słów o systemie NaturalDry. Ta przełomowa technologia automatycznie otworzy drzwiczki zmywarki w fazie suszenia. Dzięki temu naczynia w środku wysuszą się szybciej, a Ty nie będziesz musiał/a pamiętać o uchylaniu drzwiczek po każdym zmywaniu.

Czy kiedykolwiek musiałeś/aś się bardzo natrudzić, aby pomieścić talerze, czy też duże patelnie lub garnki o nietypowych rozmiarach? Więcej miejsca uzyskasz dzięki grzebieniom składanym w dolnym koszu zmywarki.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 60 x 82 x 56 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl./9,5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 64 kWh
 • Poziom hałasu: 40 dB
9.9Expert Score
Whirlpool WIO3O540PELG

Whirlpool WIO3O540PELG to zdecydowanie najlepsza zmywarka pod zabudowę na rynku. To kompleksowe urządzenie, które umyje Twoje naczynia na błysk, a przy tym oszczędzi wodę. To naprawdę idealny wybór!

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Duża efektywność
 • Komfort obsługi
 • Małe zużycie wody
 • Cicha
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

2. Whirlpool WBC3C34PFX

Interesuje Cię dobra zmywarka do zabudowy o szerokości 60 cm?? W takim razie przyjrzyj się modelowi Whirlpool WBC3C34PFX. To zaawansowane urządzenie, które sprawi, że nawet najbrudniejsze naczynia będą lśnić czystością!

Zawsze miałeś problem z dostosowaniem odpowiedniego programu do zabrudzonych naczyń? Zaufaj Programowi 6 zmysł! Najnowsza innowacja w technologii zmywania naczyń sprawi, że Twoje brudne talerze będą idealnie czyste w jak najkrótszym czasie! Jeśli kiedykolwiek nie wiedziałeś, jaki cykl zmywania wybrać, ta najnowocześniejsza technologia zajmie się tym za Ciebie! Technologia zmywania naczyń Whirlpool może zamienić mycie talerzy coś przyjemnego i relaksującego.

System NaturalDry to świetny sposób na szybsze schnięcie naczyń. System ten automatycznie otworzy drzwi zmywarki podczas fazy suszenia. Dzięki temu Twoje naczynia będą mogły schnąć szybciej, a Ty nie będziesz musiał pamiętać o otwieraniu drzwi po każdym zmywaniu.

Składane grzebienie w dolnym koszu zmywarki mogą pomóc Ci uzyskać więcej miejsca na naczynia. Jest to pomocne, jeśli musisz myć duże talerze lub inne przedmioty o nietypowym rozmiarze.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59.8 x 82 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl./9,5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 85 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.8Expert Score
Whirlpool WBC3C34PFX

Whirlpool WIO3O540PELG bez wątpienia jest jedną z najlepszych zmywarek na rynku. To urządzenie typu all-in-one, które czyści Twoje naczynia, jednocześnie oszczędzając wodę. To naprawdę idealna opcja!

Wydajność
10
Energooszczędność
9
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Efektywność
 • Wyświetlacz
 • Łatwość obsługi
 • Cicha
Wady
 • Wysoka Cena

3. Electrolux EES47320L

Zmywarka Electrolux EES47320L to nowoczesna zmywarka, która dostosowuje parametry zmywania za użytkownika. Wystarczy, że włożymy naczynia, wybierzemy program i ewentualnie dodatkowe funkcje jak, a ona zajmie się wszystkim bez naszego wpływu. Jest to świetne rozwiązanie nawet w przypadku delikatnych szklanych naczyń.

Zmywarka jest bardzo łatwa w obsłudze, a to wszystko dzięki panelowi QuickSelect, który pomoże nam dobrać odpowiedni program. Ten model posiada również system AirDry, dzięki któremu urządzenie uchyla drzwi po każdej pracy, co jest bardziej wydajne. Zmywarka też zabezpieczenia GlassCare, które chronią Twoje naczynia przed zarysowaniami.

Chcesz uzyskać najlepszy efekt zmywania? Ten sprzęt Ci to zapewni. Elementy spryskujące FlexiSpray wraz z pięcioma poziomami natrysku sprawią, że Twoje talerze i garnki będą nieskazitelnie umyte – nawet jeśli jest ich dużo lub są bardzo brudne.

Warto dodać, że jest to zmywarka, która całkowicie się do Ciebie dostosuje. Dzięki funkcji opóźnionego startu możesz zaprogramować mycie tak, aby rozpoczęło się w dowolnym momencie i ustawić timer tak, aby uruchamiał się co godzinę w zależności od Twoich wymagań.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59.6 x 81.8 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 13 kpl./9.9 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 84 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.7Expert Score
Electrolux EES47320L

Zmywarka Electrolux EES47320L to świetny produkt w atrakcyjnej cenie. Będziemy bardzo zadowoleni z jego wyboru.

Wydajność
10
Energooszczędność
9
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Czyste naczynia
 • Pojemne kosze
 • Łatwość obsługi
 • Małe zużycie energii
Wady
 • Inne modele pobierają odrobinę więcej energii

4. Whirlpool WIO 3T133 PLE

Model od marki Whirpool to naprawdę świetna zmywarka, która wyręczy Cię w codziennym myciu brudnych naczyń. Wystarczy, że włożysz talerze, garnki i inne akcesoria do urządzenia, a zmywarka zajmie się resztą! To naprawdę dobry i polecany sprzęt.

Funkcja PowerClean Pro pomoże Ci umyć naczynia, które są bardzo brudne lub mają na sobie zaschnięte jedzenie. Strumień wody ze specjalnych dysz pomoże pozbyć się brudu z naczyń.

Zmywarka Whirlpool WIO 3T133 PLE jest bardziej energooszczędna i lepiej suszy naczynia dzięki systemowi NaturalDry. Program ten automatycznie otwiera drzwi zmywarki podczas fazy suszenia, co pomaga naczyniom szybciej wyschnąć.

Whirpool WIO3T133PLE z technologią 6-ty Zmysł zużywa tylko 9,5 litra wody podczas zmywania dzięki systemowi Eco. Umożliwia to specjalny Green Tank, w którym woda z ostatniego zmywania jest oczyszczana i przechowywana. Podczas kolejnego cyklu urządzenie ponownie ją wykorzystuje. Woda może być przechowywana maksymalnie przez trzy dni, co gwarantuje, że zarazki nie będą się rozwijać.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59.8 x 82 x 55.5 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl./9.5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 85 kWh
 • Poziom hałasu: 43 dB
9.6Expert Score
Whirlpool WIO 3T133 PLE

Zmywarka Whirlpool WIO3T133PLE jest jedną z najlepszych na rynku. Jest energooszczędna, a także wytwarza lśniąco czyste naczynia. Jesteśmy przekonani, że ten towar w 100% zaspokoi Twoje potrzeby.

Wydajność
10
Energooszczędność
9
Wygląd
9.3
Cena
9.4
Zalety
 • Efektywne zmywanie
 • Komfort obsługi
 • Niskie zużycie wody
 • Cicha praca
Wady
 • Efektywność energetyczna mogłaby być odrobinę lepsza.

5. Samsung DW60R7070BB

Zmywarka Samsung DW60R7070BB zmywa naczynia szybciej niż inne zmywarki. To zasługa funkcji Speed Booster, która wykorzystuje strumień gorącej wody do szybkiego usuwania zabrudzeń. Dodatkowo Zmywarka jest bardzo łatwa w obsłudze.

Nie musisz czekać na całkowite zapełnienie zmywarki, aby móc z niej skorzystać. Można ją napełnić do połowy, a urządzenie samo określi, ile wody potrzebuje do umycia naczyń. Oznacza to, że każdy, od dużych rodzin po osoby samotne, może korzystać z niej na co dzień.

Zmywarka posiada silnik inwerterowy, który zapewnia płynną i cichą pracę. Tryb Extra Quiet wytwarza o 2 decybele mniej hałasu niż tryb ECO, dzięki czemu urządzenie pracuje bardzo cicho.

Włączenie funkcji automatycznego otwierania drzwi zmywarki gwarantuje, że Twoje naczynia będą zawsze całkowicie suche. Po zakończeniu zmywania drzwi automatycznie otworzą się na szerokość 10 cm, wypuszczając parę wodną. Ta metoda pozwala na szybsze i skuteczniejsze suszenie naczyń w zmywarce, niż gdybyś używał konwencjonalnych technik.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59,8 x 81,5 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl./9,9 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 85 kWh
 • Poziom hałasu: 42 dB
9.5Expert Score
Samsung DW60R7070BB

Wybór zmywarki nie jest trudny. Można wybrać dobry model, taki jak Samsung DW60R7070BB. Ta zmywarka jest dobra, ponieważ posiada standardowe rozwiązania, a także umożliwia zdalne sterowanie.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9
Wygląd
9
Cena
9.5
Zalety
 • Świetna wydajność
 • Wyświetlacz
 • Niskie zużycie wody
 • Cicha praca
Wady
 • Cena mogłaby być odrobinę niższa

6. Samsung DW60M6050BB

Zmywarka Samsung DW60M6050BB zmywa naczynia szybciej dzięki funkcji Speed Booster. Funkcja ta wykorzystuje strumień gorącej wody, aby szybko usunąć uporczywe zabrudzenia. Możesz ją włączyć w razie potrzeby.

Dodatkowo zmywarka posiada szufladę, która jest wygodna i pomaga lepiej wykorzystać przestrzeń. Szuflada znajduje się nad górnym koszem. Możesz w niej umieścić duże rzeczy, takie jak sztućce i przybory kuchenne. Standardowy kosz nie jest już potrzebny, więc masz więcej miejsca na naczynia.

Możesz dostosować wnętrze zmywarki do swoich naczyń, opuszczając lub podnosząc górny kosz. Pozwoli Ci to umieścić w zmywarce nawet nietypowej wielkości talerze, półmiski i deski do krojenia.

Warto wspomnieć również o wszelkich bakteraich i zarazkach. Podgrzanie wody do temperatury 70°C pomaga usunąć cząsteczki detergentów i oczyścić naczynia. Funkcja dezynfekcji oznacza, że naczynia będą czyste, niezależnie od stopnia ich zabrudzenia.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59.8 x 81.5 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl./ 10.5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 95 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.4Expert Score
Samsung DW60M6050BB

Zmywarka Samsung DW60M6050BB to świetny model, ponieważ jest cicha, wydajna i pozostawia naczynia czyste. Gorąco polecamy tę zmywarkę każdemu, kto chce być w 100% zadowolony z zakupu.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
8.5
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Dobrze zmywa naczynia
 • Cicha praca
 • Łatwość obsługi
 • Ładny wygląd
Wady
 • Duże zużycie energii

7. Electrolux EEQ47210L

Ten model jest przeznaczony do zabudowy, będzie więc idealnym wyborem dla osób zwracających dużą uwagę na estetykę – tego typu zmywarki można bardzo łatwo wpasować w otoczenie. Korzystanie z urządzenia jest bardzo intuicyjne, nowoczesny panel pozwala w wygodny sposób ustawić odpowiedni dla Ciebie cykl zmywania. Jedyne, co musisz zrobić, to przesunąć palcem w lewo lub w prawo.

Czas na kolejny produkt przedstawiany przez nasz ranking zmywarek, tym razem od renomowanej firmy Electrolux. To kolejna marka w naszym zestawieniu, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma od lat podbija serca klientów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Podobnie sytuacja ma się ze zmywarkami – możemy się spodziewać dobrego jakościowo produktu w przystępnej cenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest również informujący o zakończeniu cyklu wyświetlacz podłogowy. Denerwują Cię dźwięki wydawane przez urządzenia, lub korzystasz z wielu udogodnień sprzętowych jednocześnie i w całym tym zgiełku możesz któregoś nie usłyszeć? Ten model zmywarki informuje o skończonym zmywaniu za pomocą wyświetlania kolorowego światła na podłodze. Gdy cykl trwa, jest to kropka czerwona, po jego zakończeniu – zielona. Szczególnie przydatna opcja dla tych, których drażnią sygnały wydawane przez zmywarki lub mają problemy ze słuchem.

Technologia AirDry znacznie usprawnia proces suszenia naczyń, wykorzystując do tego naturalny przepływ powietrza. Po zakończonym cyklu zmywania drzwiczki uchylają się na 10 centymetrów, by zapewnić odpowiednią cyrkulację i uczynić cały proces znacznie bardziej szybszym i bardziej efektywnym. Nasz ranking zmywarek nie mógł nie wspomnieć o tak ciekawym rozwiązaniu.

Gotujesz dużo egzotycznych potraw, przez co Twoje garnki są wyjątkowo zabrudzone? Idealna dla Ciebie będzie dodatkowa opcja Extra Power – wzmożona jakość zmywania pozwala usunąć nawet ciężkie zabrudzenia w postaci zaschniętego tłuszczu lub przypalenia. Niektóre budżetowe zmywarki świetnie sprawdzają się w myciu powierzchownie brudnych naczyń, jednak nie radzą sobie z większymi zanieczyszczeniami. Model Electrolux zadbał o wiele cykli zmywania do wyboru, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta. Właśnie takie modele przedstawia nasz ranking zmywarek.

Wybór odpowiedniego programu jest w dużej mierze zautomatyzowany. Nowoczesne czujniki potrafią samodzielnie rozpoznać stopień zabrudzenia i dostosować odpowiedni program, a co za tym idzie – zużycie wody. Jeśli nie gotujesz zbyt wiele i Twoje naczynia brudzą się przede wszystkim powierzchownie, automatyczny system zmywarki pozwoli Ci dostosować taką ilość wody i płynu, by zaoszczędzić jak najwięcej jednego i drugiego. Wszystkie te innowacyjne mechanizmy czynią produkt od Electrolux naprawdę dobrym wyborem w kwestii zmywarek.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59.6 x 81.8 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 13 kpl./9.9 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 94 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB

Zobacz pełną specyfikację

9.3Expert Score
Electrolux EEQ47210L

Electrolux EEQ47210L to dobra zmywarka w atrakcyjnej cenie.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
8.5
Wygląd
9.5
Cena
9
Zalety
 • Czyste Naczynia
 • Łatwość obsługi
Wady
 • Są nowsze modele na rynku

8. Bosch SMS46GI05E

Podobnie jak poprzednik, model od Boscha posiada wysoką klasę energetyczną A++, jest zatem idealny dla klientów dbających o ekologię i oszczędność. Również tutaj zaimplementowana została technologia AquaSensor, która samodzielnie ocenia stopień zabrudzenia naczyń i dobiera odpowiedni cykl, a także dozuje dawki zużywanego płynu i wody.

Kolejny przedstawiany przez nasz ranking zmywarek produkt firmy Bosch. Jest to topowa marka, nie dziwi zatem fakt, że przygotowany przez nią model pojawia się w naszym zestawieniu ponownie. Decydując się na produkt Boscha dostajemy właściwie gwarancję wspaniałej jakości – produkcją urządzeń w tej firmie zajmują się prawdziwi profesjonaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu urządzeń RTV i AGD. Nie inaczej jest w przypadku tej konkretnej zmywarki.

Urządzenia prezentowane przez ranking zmywarek na naszej stronie zawsze są bardzo ekologiczne i oszczędne, a jakość mycia naczyń pozostaje bardzo dobra. Opatentowany przez firmę silnik EcoSilenceDrive to prawdziwa innowacja na rynku – znacznie ogranicza on zużycie energii oraz głośność pracy zmywarki. Zawdzięcza to innowacyjnej mechanice – sprzęt pracuje bez głośnych i zużywających wiele energii szczotek. Niezależnie od tego, jaki cykl zmywania ustawimy, oszczędność będzie widać gołym okiem. Model Boscha wyróżnia się także funkcją Higiena Plus – znacznie wyższa temperatura płukania oraz suszenia w skuteczny sposób eliminuje wszelkie bakterie zapewniając niemalże sterylną czystość naszych naczyń. Tego typu rozwiązania posiadają wyłącznie najlepsze zmywarki i są one idealne dla osób, dla których doskonała czystość naczyń jest elementem bardzo istotnym.

Zmywarka należy do grupy SuperSilence, jej praca utrzymuje się zatem na wyjątkowo cichym poziomie 40-45 dB. Jest to głośność porównywalna do cichej rozmowy dwojga ludzi, praktycznie ledwo słyszalna dla ludzkiego ucha. Dzisiaj głośność pracy sprzętu RTV i AGD często jest wyznacznikiem jakości zmywarki, więc giganci rynkowi starają się schodzić do jak najcichszych tonów. Efektem tego jest chociażby opisywany tu model Boscha. Podobnie jak sygnowany tą marką poprzednik, urządzenie ma zaimplementowane specjalne dla szklanych naczyń programy. Zmywarka samoczynnie zmniejsza temperaturę suszenia, co korzystnie wpływa na trwałość i jakość delikatnych elementów naszego domowego zestawu.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 60 x 84,5 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 12 kpl. / 9,5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 92 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB

Zobacz pełną specyfikację

9.2Expert Score
Bosch SMS46GI05E

Polecamy gorąco zakup tego produktu – jest absolutnie wart swojej ceny.

Wydajność
9
Energooszczędność
8.5
Wygląd
9.5
Cena
9
Zalety
 • Łatwość czyszczenia
 • Wygoda
 • Funkcjonalność
 • Cicha
Wady
 • Są nowsze modele na rynku

9. Whirlpool WFO3C236X

Firmę Whirlpool można nazwać prawdziwym rynkowym liderem, jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD, taki jak zmywarki czy lodówki. Firma działa już wiele lat i zdążyła przez ten czas zebrać tysiące pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Gdy wybierasz najlepsze zmywarki z firmy Whirlpool, możesz liczyć na najwyższą jakość wykonania i doskonałą funkcjonalność produktu.

Nowoczesna technologia o nazwie 6 zmysł skutecznie dobierze odpowiedni cykl mycia do stopnia zabrudzenia Twoich naczyń. W przeciwieństwie do wielu tańszych zmywarek, ta poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi do zmycia zabrudzeniami, jak np. zaschnięty tłuszcz. Jest to model zdecydowanie godny polecenia dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość przy jednocześnie przystępnej cenie, dlatego też nasz ranking zmywarek nie mógł się bez niego obejść. Pewną innowacją jest także zainstalowane oświetlenie LED, dzięki któremu zmywarka oszczędza znacznie więcej prądu. Światło typu LED jest także bardziej przyjazne i naturalne dla ludzkiego oka. Irytowało Cię, że przed uruchomieniem swojej poprzedniej zmywarki musiałeś czekać na to, aż nazbiera się odpowiednio dużo brudnych naczyń? Starsze modele zmywarek pobierały podobną ilość energii niezależnie od tego, jak wiele było naczyń i jaki był stopień ich zabrudzenia.

Nasz ranking zmywarek zawiera jedynie nowoczesne urządzenia, w których podobne problemy nie występują. Dzięki technologii Multizone autorstwa firmy Whirlpool możesz umieścić w zmywarce zaledwie kilka talerzy, a zaawansowane technologicznie czujniki dobiorą odpowiedni cykl. Pozwala to na zaoszczędzenie wody i energii w przypadku mniejszej ilości naczyń, na co nie można często liczyć w tańszych zmywarkach. Podobnie sprawa ma się w przypadku ilości zabrudzeń – gdy naczynia nie są bardzo brudne, sprzęt sam dopasuje odpowiedni program.

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Opóźnienie startu, dzięki której zmywarka nie zacznie pracować od razu, lecz o z góry ustalonej przez Ciebie godzinie. W godzinach nocnych stawka za prąd często jest niższa, niż za dnia, może się to zatem przekładać na jeszcze większą oszczędność energii. Whirlpool posiada także autorski system Turbo, dzięki któremu ten model podobnie jak inne najlepsze zmywarki w naszym zestawieniu znacznie przyspiesza proces mycia naczyń, a przy tym jednocześnie zachowuje wysoką jakość czyszczenia.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 60 x 85 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl./ 6 litrów
 • Zużycie prądu (100 cykli): 93 kWh
 • Poziom hałasu: 43 dB

Zobacz pełną specyfikację

9.1Expert Score
Whirlpool WFO3C236X

Gorąco polecamy ten produkt i uważamy go za jedną z najlepszych opcji na rynku, a ilość opinii zadowolonych użytkowników w sieci zdaje się jedynie potwierdzać nasz werdykt.

Wydajność
9
Energooszczędność
8.5
Wygląd
9.5
Cena
8.5
Zalety
 • Efektywność
 • Wygląd
 • Wygoda
 • Cicha
Wady
 • Są nowsze modele na rynku

Ranking zmywarek do zabudowy 45 cm

1. Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E

W dzisiejszych czasach ludzie mają wysokie wymagania wobec urządzeń domowych. Poszukują sprytnych rozwiązań i zwracają uwagę na niskie zużycie wody i energii. Oprócz walorów ekologicznych cenią w zmywarkach funkcjonalność, trwałość i łatwość obsługi. To wszystko gwarantuje Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E.

Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E to dobra zmywarka, ponieważ nie zużywa dużo prądu i wody. Pomaga w tym czujnik Aquasensor, który dostosowuje ilość zużywanej wody w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń.

W ciągu dnia wszyscy mamy okresy, kiedy potrzebujemy trochę ciszy i spokoju. Możesz użyć funkcji „Silence on Demand” aplikacji Home Connect, aby wyciszyć swoją zmywarkę, kiedy tylko zechcesz. Może to zminimalizować hałas nawet na 30 minut.

Zmywarki PerfectDry wykorzystują technologię Zeolith, która gwarantuje całkowitą suchość naczyń. Podczas cyklu zmywania wilgoć jest pobierana z minerałów zawartych w Zeolicie, co skutkuje wydzielaniem ciepła i suchego powietrza. Zmniejsza to zużycie energii nawet o 20 procent. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, gdy wybierzesz taką zmywarkę.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 44,8 x 81,5 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl./9.5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 59 kWh
 • Poziom hałasu: 43 dB
9.9Expert Score
Bosch Serie 6 PerfectDry Zeolith SPV6ZMX23E

Zmywarka Bosch SPV6ZMX23E to świetny produkt do mycia naczyń. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, na pewno zaoszczędzisz swój czas i pieniądze. Naszym zdaniem ta zmywarka idealnie nada się dla dosłownie każdej osoby.

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetnie zmywa naczynia
 • Bardzo intuicyjna
 • Łatwa w obsłudze
 • Niskie zużycie energii
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

2. Samsung DW50R4060BB

Samsung DW50R4060BB to świetna zmywarka, która jest energooszczędna i wygodna w użytkowaniu. O zaletach i naszej opinii na jej temat przeczytasz poniżej.

Ta zmywarka sprawi, że Twoje naczynia będą za każdym razem czyste. Program automatycznego mycia naczyń jest znacznie bardziej wydajny. Sprzęt samodzielnie wykrywa, jak brudne są naczynia, a następnie automatycznie dostosowuje czas mycia, płukania i suszenia. W rezultacie będziesz mieć idealnie czyste naczynia i zaoszczędzisz na rachunkach za energię elektryczną i wodę.

Zmywarka została zaprojektowana tak, aby pracować cicho. Komora ze stali nierdzewnej pomaga pochłaniać dźwięki i wibracje powstające podczas cyklu zmywania. Urządzenie generuje tylko 44 decybele, co daje naprawdę świetny rezultat.

Zmywarka posiada funkcję automatycznego uchylania drzwiczek. Oznacza to, że zmywarka otworzy się automatycznie po opłukaniu i wysuszeniu naczyń. Jest to dobry sposób, aby mieć pewność, że naczynia są suche i czyste.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 45 x 81.5 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 9 kpl./9.9 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 70 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.8Expert Score
Samsung DW50R4060BB

Zmywarka Samsung DW50R4060BB jest wydajna, zużywa niewielkie ilości zarówno wody, jak i energii elektrycznej. Została zaprojektowana z rozwiązaniami, które sprawiają, że mycie naczyń nie sprawia żadnych problemów. Naszym zdaniem ta zmywarka jest świetną opcją do każdej kuchni.

Wydajność
10
Energooszczędność
9.7
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Komfort obsługi
 • Wyświetlacz
 • Cicha praca
 • Niskie zużycie energii
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

3. Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E

Czy chcesz mieć zmywarkę, która pomieści więcej talerzy niż inne dostępne na rynku? Dzięki koszom o regulowanej wysokości, modele serii 4 zapewniają wyjątkową prostotę załadunku i świetne wykorzystanie przestrzeni. Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E sprawi, że Twoje obowiązki kuchenne staną się o wiele łatwiejsze!

W przypadku tej zmywarki, warto również wspomnieć o świetnej aplikacji, która działa razem z tym sprzętem. Aplikacja Home Connect pozwala na sterowanie urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca. Możesz także uzyskać dostęp do cyfrowych instrukcji i wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepsze rezultaty i ułatwią Ci życie. Jest to naprawdę dobre i wygodne rozwiązanie.

Ułatw sobie codzienne obowiązki, wykorzystując w pełni potencjał swojej inteligentnej zmywarki. Sprzęt pozwala zapisać swoje ulubione programy zmywania za pomocą funkcji Favourite. Dodatkowo wszystko możesz uruchomić dzięki aplikacji! Marka Bosch oferuje naprawdę wygodne i sprawdzone rozwiązania w tym temacie.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 44,8 x 81,5 x 55 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl./9,5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 67 kWh
 • Poziom hałasu: 45 dB
9.7Expert Score
Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E

Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry SPV4EMX16E to świetny wybór dla gospodarstw domowych, które mają dużo brudnych naczyń. Posiada innowacyjne systemy, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Naszym zdaniem ta zmywarka jest idealna do codziennego użytku.

Wydajność
10
Energooszczędność
9.5
Wygląd
9.5
Cena
9
Zalety
 • Efektywność
 • Bardzo intuicyjna
 • Małe zużycie energii
 • Cicha
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

4. Whirlpool WSIO3T1256PEX

Zmywarka WSIO3T1256PEX marki Whirpool to jedno z najlepszych urządzeń w tym przedziale cenowym. W zmywarce zostały zaimplementowane najnowsze rozwiązania technologiczne, które znacząco ułatwią korzystanie z urządzenia jak i pozwolą zaoszczędzić Ci pieniądze na rachunkach za prąd i wodę.

Technologia 6-ty zmysł w zmywarkach jest bardzo skuteczna. Dobierze ona odpowiedni cykl zmywania dla naczyń, w zależności od tego, jak bardzo są one zabrudzone. Ta zmywarka poradzi sobie nawet z najbrudniejszymi naczyniami, takimi jak zaschnięty tłuszcz. Jest to wysokiej jakości zmywarka, która jest również przystępna cenowo, dlatego znalazła się w naszym rankingu zmywarek.

Sygnalizacja świetlna LED w Twojej zmywarce Whirlpool poinformuje Cię o zakończeniu pracy zmywarki. Będziesz wiedział, czy można bezpiecznie otworzyć zmywarkę bez ryzyka wydobycia się pary.

Zmywarka Whirlpool WSIO3T1256PEX to fantastyczna propozycja. Posiada nowoczesny silnik inwerterowy, który redukuje wibracje i hałas, jednocześnie obniżając zużycie energii. Będziesz naprawdę zadowolony ze swoich lśniących i czystych naczyń!

Możesz użyć opcji „Opóźniony start”, aby zaplanować rozpoczęcie wybranego programu o bardziej dogodnej dla Ciebie godzinie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, w sytuacji, gdy chcemy uruchomić zmywarkę z dużym opóźnieniem.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 44.8 x 82 x 55.5 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl./6 litrów
 • Zużycie prądu (100 cykli): 76 kWh
 • Poziom hałasu: 45 dB
9.6Expert Score
Whirlpool WSIO3T1256PEX

Gorąco polecamy ten produkt i uważamy, że jest to jedna z najlepszych opcji na rynku. Liczba zadowolonych recenzji użytkowników wydaje się potwierdzać nasz werdykt.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.3
Wygląd
9
Cena
9
Zalety
 • Efektywność zmywania
 • Komfort obsługi
 • Niskie zużycie energii
Wady
 • Czasami bywa głośna

5. Bosch SPS25CI03E

Pierwszym, na co warto zwrócić uwagę przy oglądaniu tego modelu, jest klasa energetyczna A+. Świadczy ona o tym, że producent wysoko ceni sobie ekologię i oszczędność – produkty w tej klasie oszczędzają znacznie więcej wody i prądu, niż alternatywy gorszej klasy. Zmywarka posiada wiele innowacyjnych funkcji, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzenia.

Czy istnieje ktokolwiek, kto nie zna firmy Bosch? Marka ta ma tak głębokie korzenie na rynku sprzętu RTV i AGD, że jest wręcz na swój sposób kultowa. Niezależnie od tego, czy szukasz pralki, lodówki czy właśnie zmywarki, Bosch bez wątpienia ma w swojej ofercie produkty, które mogą Cię zainteresować, dlatego od lat jest najchętniej wybierany przez europejczyków. Tak oto właśnie zmywarka wolnostojąca od Boscha otwiera nasz ranking zmywarek.

Zmywarka oferuję dużo innowacyjnych funkcji, które zdecydowanie poprawiają komfort korzystania z urządzenia i czynią je naprawdę dobrym wyborem, gdy chodzi o nasz ranking zmywarek. Przykładem jest funkcja Suszenie Extra – specjalny moduł wspomagający suszenie naczyń, szczególnie tych naprawdę trudno schnących. Wysokość górnego kosza może być dowolnie regulowana, co dzięki możliwości stworzenia dodatkowej przestrzeni jest opcją szczególnie pożądaną dla ludzi posiadającymi większe naczynia. Do suszenia naczyń szklanych, z reguły bardziej delikatnych, powstał specjalny tryb Szkło 40°C. Temperatura zmywania jest dużo niższa, a także wydłuża się etap suszenia. Twój ulubiony kieliszek na wino nigdy nie błyszczał lepiej – to właśnie oferują najlepsze zmywarki.

Nowoczesna funkcja Vario Speed+ przydaje się szczególnie przy uroczystościach rodzinnych lub niezapowiedzianych wizytach znajomych, gdy czyste naczynia potrzebne są już na teraz. W tym trybie zmywanie trwa nawet o ponad połowę krócej, jednocześnie zachowując wysoką jakość czyszczenia. Idealnie rozwiązanie, gdy nagle odwiedziła Cię stara znajoma, a Ty nie masz żadnego czystego kubka na herbatę. 

Opisywany przez nasz ranking zmywarek produkt wyposażony jest także w czujnik AquaWater, który szczególnie zachwyci tych, którym zależy na oszczędności wody. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie rozpoznać typ i stopień zabrudzenia danego produktu, a na podstawie tego podejmuje decyzję o zużyciu płynu i wody. Na dłuższą metę jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne – z AquaWater zaoszczędzisz niejeden litr wody.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 45 x 84.5 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 9 kpl./8.5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 78 kWh
 • Poziom hałasu: 46 dB

Zobacz pełną specyfikację

9Expert Score
Bosch SPS25CI03E

Należy dodać, że zmywarka wykonana została z bardzo dobrego jakościowo materiału – producent oferuje aż 10-letnią gwarancję na sprzęt, co tylko potwierdza fakt, że sprzęt ten może posłużyć nam przez naprawdę wiele lat.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
8.5
Wygląd
9
Cena
9
Zalety
 • Łatwość czyszczenia
 • Wygoda
 • Łatwość obsługi
Wady
 • Czasami bywa głośna

6. Beko DFS05013S

Zmywarka Beko to bez wątpienia jeden z tańszych modeli w naszym zestawieniu, co jednak wcale nie oznacza gorszego wykonania. Posiada on świetną klasę energetyczną A+, co w tym przedziale cenowym jest spotykane nieczęsto. Czyni to zmywarkę od Beko wyjątkowo dobrą inwestycją – długoterminowo zaobserwujemy znaczną oszczędność zarówno energii elektrycznej, jak i wody.

Tureckie przedsiębiorstwo Beko słynie z produkowania niedrogiego, a jednocześnie bardzo funkcjonalnego sprzętu RTV AGD. W 2016 roku była to marka najczęściej wybierana przez Polaków, zadbaliśmy więc o to, by ranking zmywarek zawierał przynajmniej jeden produkt tej firmy. Zmywarki Beko szczególnie polecane są osobom, które szukają wysokiej jakości produktu przy ograniczonym budżecie – mało który gigant rynkowy potrafi zaoferować tak dobrą jakość zachowując jednocześnie bardzo niską cenę.

Nie dość, że zapłacimy niewiele już na początku, to nasz portfel odetchnie z ulgą również później, gdy przyjdzie płacić rachunki. Model DFS05013S, podobnie jak każdy przedstawiony przez nasz ranking zmywarek, posiada klasę A zmywania – według standardów europejskich najwyższą możliwą w swojej kategorii. Przy niewielkim budżecie otrzymujemy aż pięć innowacyjnych programów czyszczących na każdą okazję, więc w kwestii mycia naczyń życie w żaden sposób nas nie zaskoczy. Autorski system Beko o wdzięcznej nazwie HotAir wykorzystuje ciepło nagromadzone podczas pracy zmywarki do efektywniejszego suszenia naczyń.

Trzeba przyznać wschodnim producentom – naprawdę kreatywne i pomysłowe rozwiązanie. Gdy zdecydujemy się na zakup tego konkretnego modelu, nie będziemy musieli martwić się również o ewentualne wycieki podczas pracySystem zabezpieczający WaterSafe automatycznie odcina dopływ wody w przypadku, gdy dojdzie do jakichkolwiek przecieków. Możemy śmiało zostawić pracującą zmywarkę i wyjść z domu bez strachu, że po powrocie zastaniemy zalaną kuchnię. Gdy mamy niewiele naczyń i nie są one specjalnie brudne, możemy skorzystać z programu Mini 30. Niczym najlepsze zmywarki łączy on szybkość mycia z oszczędnością – zmywanie trwa 30 minut w niskiej temperaturze 35 stopni. Korzystnie wpływa to na ekologię i zużycie prądu.

Jako, że jest to zmywarka wolnostojąca, możliwe jest zdjęcie górnej części urządzenia i zamontowanie blatu. Czyni to model od Beko idealnym dla ludzi, którzy nie posiadają zbyt wiele miejsca w kuchni i potrzebują dodatkowej przestrzeni użytkowej. Funkcja AutoOFF wyłącza zmywarkę automatycznie po zakończeniu cyklu, co również przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 44.8 x 85 x 60
 • Pojemność: 10 kpl.

Zobacz pełną specyfikację

8.5Expert Score
Beko DFS05013S

Jeśli szukasz solidnej zmywarki posiadając niski budżet, model od Beko jest produktem idealnym dla Ciebie. Naszym zdaniem jest to najlepszy produkt na rynku w swojej kategorii cenowej. Żadna budżetowa zmywarka nie zapewni tylu funkcji i tak wysokiej klasy, jak opisany wyżej turecki model.

Wydajność
8.5
Energooszczędność
8.5
Wygląd
8.5
Cena
8.5
Zalety
 • Ładny wygląd
 • Intuicyjna
 • Łatwość obsługi
Wady
 • Są nowsze modele na rynku

Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm

1. Samsung DW60M6050FS

Szukasz najlepszej zmywarki wolnostojącej o szerokości 60 cm? Samsung DW60M6050FS to produkt dla Ciebie! Dzięki temu urządzeniu, Twoje brudne naczynia będą olśniewająco czyste. Dodatkowo zmywarka jest bardzo prosta w obsłudze i oferuje szereg ciekawych funkcji, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.

Dzięki zmywarce Samsung możesz bez wysiłku umyć naczynia po rodzinnym obiedzie lub uroczystości urodzinowej. Zawiera ona 3 kosze, które można dopasować do różnych ilości przedmiotów.

Jeżeli szukasz energooszczędnego sprzetu, to ten model jest bardzo dobrym wyborem. Klasa efektywności energetycznej E oznacza, że produkt będzie działał wydajnie przy minimalnym zużyciu energii. W rezultacie zapłacisz mniej za energię elektryczną.

Warto również wspomnieć o przydatnej funkcji połowy załadunku. Nie musisz czekać, aż zmywarka będzie pełna, aby umyć naczynia. Umieść je w dolnym koszu po posiłku, a zostaną umyte. Dzięki temu oszczędzasz czas i energię elektryczną.

Zmywarka Samsung jest cicha i nie będzie przeszkadzać Ci podczas domowego relaksu. Posiada również zabezpieczenia przed zalaniem, zarówno z węża doprowadzającego wodę, jak i z samego urządzenia.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59,8 x 84,5 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl. / 10,5 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 95 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.7Expert Score
Samsung DW60M6050FS

Jeżeli interesują Cię najlepsze zmywarki wolnostojące o szerokości 60 cm, model Samsung DW60M6050FS to produkt, który zdecydowanie warto wybrać. Na pewno będziesz z niego zadowolony!

Wydajność
10
Energooszczędność
9
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Funkcjonalność
 • Bardzo intuicyjna
 • Łatwość obsługi
 • Cicha praca
Wady
 • Są bardziej energooszczędne modele na rynku

2. Samsung DW60R7050FS

Szukasz zmywarki, która ma 60 cm szerokości i nie wymaga zabudowy? Samsung DW60M6050FS to produkt właśnie dla Ciebie! Ta zmywarka szybko i łatwo umyje Twoje naczynia. Dodatkowo oferuje szereg funkcji, które ułatwią Ci życie.

Zmywarka Samsung pozwala szybko i łatwo umyć naczynia po imprezie ze znajomymi lub dużym obiedzie. Zmywarka posiada trzy kosze, które można dostosować do różnej ilości naczyń.

Samsung DW60M6050FS to dobry wybór, jeśli szukasz energooszczędnego urządzenia. Klasa efektywności energetycznej E oznacza, że produkt będzie zużywał mniej energii, co pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Zmywarka posiada również funkcję połowy załadunku. Oznacza to, że nie musisz czekać aż zmywarka będzie pełna, aby umyć swoje naczynia. Możesz po posiłku włożyć je do dolnego kosza i zostaną one umyte. Dzięki temu oszczędzasz czas i energię elektryczną.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 59,8 x 84,5 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl. / 9,9 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 85 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.6Expert Score
Samsung DW60R7050FS

Jeśli szukasz bardzo dobrej zmywarki o szerokości 60 cm, to Samsung DW60M6050FS jest świetną opcją. Będziesz z niej bardzo zadowolony!

Wydajność
10
Energooszczędność
9.5
Wygląd
9
Cena
9.5
Zalety
 • Łatwość czyszczenia
 • Wygoda
 • Efektywność
Wady
 • Nie każdemu podoba się jej wygląd

3. Beko DVS05024S

Zmywarka Beko DVS05024S to dobry wybór, ponieważ posiada 8 różnych programów. Funkcja Fast+ może przyspieszyć proces mycia naczyń nawet 3-krotnie. System Active Fan Drying pomaga szybko i skutecznie wysuszyć naczynia. Dodatkowo o bezpieczeństwo zmywarki dba blokada rodzicielska oraz zabezpieczenie przed zalaniem.

Jesteś fanem szybkiego i dokładnego zmywania? Koniecznie sprawdź program Quick&Shine 58′. To najszybszy program, który trwa zaledwie 58 minut! Wystarczy do umycia naczyń ze zwykłego obiadu i posiłku.

Lubisz wygodę i swobodę w kreaowaniu swojej domowej przestrzeni? W wolnostojących produktach Beko możesz zdjąć blat. Dzięki temu łatwiej wykorzystasz przestrzeń w swojej kuchni i łazience.

Masz problem z mokrymi naczyniami po umyciu? System suszenia gorącym powietrzem w zmywarce wykorzystuje powietrze nagrzane po umyciu do wysuszenia Twoich naczyń. Wystarczy, że po umyciu zostawisz je na chwilę w urządzeniu, a wyjdą suche i gotowe do ponownego umieszczenia w szafce.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 44,8 x 85 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl. / 11,9 litrów
 • Zużycie prądu (100 cykli): 76 kWh
 • Poziom hałasu: 49 dB
9.5Expert Score
Beko DVS05024S

Beko DVS05024S to świetna zmywarka, która poradzi sobie z dużą ilością naczyń. Posiada kilka funkcji, które ułatwią sprzątanie po posiłku. Właśnie dlatego jest to jedna z najlepszych zmywarek dostępnych na rynku.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.5
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetna cena
 • Bardzo intuicyjna
 • Dobrze zmywa
 • Wygoda
Wady
 • Czasami bywa głośna

4. Samsung DW60A8050FS

Samsung DW60A8050FS to bardzo dobra zmywarka. Funkcja Speed Booster w tej zmywarce skraca czas mycia bez wpływu na jakość naczyń. Posiada trzy programy do wyboru: program Eco, Delikatny lub Intensywny. Zmywarka ta jest również bardzo cicha – poziom hałasu wynosi tylko 42 dB, co jest jednym z najlepszych wyników w porównaniu z innymi zmywarkami.

Chciałbyś posiadać bezpieczny sprzęt? Samsung o to zadbał! Funkcja Aqua Stop zapobiega zalaniu wodą. W przypadku awarii dopływ wody zostanie automatycznie odcięty, aby woda nie wyciekała z węża zmywarki.

Miewasz problemy z doborem odpowiedniego programu do mycia zabrudzonych naczyń? To nie będzie już więcej stanowiło problemu! W zmywarce Samsung masz do dyspozycji programy automatyczne, które są dostosowane do różnych rodzajów wsadu. Wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk, a program zostanie uruchomiony.

Zmywarka posiada dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LED. To właśnie tam znajdują się wszystkie funkcje zmywarki. Każda funkcja oznaczona jest łatwymi do odczytania ikonami. Aby wybrać program, naciśnij przycisk, a aby włączyć lub wyłączyć zmywarkę, naciśnij kolejny przycisk.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 60 x 84,5 x 60 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 14 kpl. / 9,8 litra
 • Zużycie prądu (100 cykli): 75 kWh
 • Poziom hałasu: 42 dB
9.4Expert Score
Samsung DW60A8050FS

Zmywarka Samsung DW60A8050FS to świetny model. Jest cicha i wydajna, a do tego pozostawia naczynia wyglądające na czyste i nowe. Jesteśmy przekonani, że będziesz w 100% zadowolony z zakupu.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9.5
Wygląd
9
Cena
9
Zalety
 • Łatwość czyszczenia
 • Intuicyjna
 • Łatwość obsługi
 • Cicha
Wady
 • Wysoka Cena

Ranking zmywarek wolnostojących 45 cm

1. Whirlpool WSFO3O34PF

Szukasz najlepszej zmywarki wolnostojącej o szerokości 45 cm? Koniecznie weź pod uwagę model Whirlpool WSFO3O34PF. Jest to topowe urządzenie na rynku w tej kategorii.

Włącz funkcję PowerClean Pro, aby pozbyć się zabrudzeń, które utknęły na Twoich naczyniach. Strumień wody ze specjalnych dysz pomoże nawet wtedy, gdy naczynia są zaschnięte i trudne do wyczyszczenia.

Zmywarka Supreme Clean z linii W Collection ma lepszą efektywność energetyczną i wydajność suszenia dzięki systemowi NaturalDry. System ten automatycznie otwiera drzwi urządzenia podczas fazy suszenia, co pozwoli Ci zaoszczędzić cenny prąd.

Whirlpool WSFO3O34PF jest świetną zmywarką, ponieważ bardzo dobrze myje naczynia. Nie wytwarza też dużo hałasu ani wibracji. Ta zmywarka zużywa również mniej energii elektrycznej niż inne zmywarki.

Funkcja „Opóźniony start” pozwala wybrać czas rozpoczęcia programu. Możesz wybrać czas, który jest dla Ciebie bardziej dogodny, np. w nocy lub w czasie, gdy cena energii jest niższa.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 45 x 85 x 59 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl./9 litrów
 • Zużycie prądu (100 cykli): 67 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.9Expert Score
Whirlpool WSFO3O34PF

Whirlpool od wielu lat na stałe wpisał się w rynek urządzeń domowych. Zmywarka WSFO3O34PFjest nowoczesna, funkcjonalna i energooszczędna. Naszym zdaniem to także najlepszy wybór do małej kuchni.

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Dobrze zmywa
 • Bardzo intuicyjna
 • Wygodna w obsłudze
 • Cicha
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

2. Whirlpool WSFO3O34PFX

Interesują cię polecane zmywarki wolnostojące 45 cm? Mamy dla Ciebie coś specjalnego – Whirlpool WSFO3O34PFX z łatwością umyje nawet najbrudniejsze naczynia i zaoszczędzi prąd!

Zmywanie wielostrefowe pozwala na umycie kilku naczyń bez marnowania energii. Wybierz, która część zmywarki jest pełna, a zmywarka zużyje energię tylko do czyszczenia tego obszaru. Technologia Power Clean Pro pomaga zmywarce czyścić wszystkie rodzaje zabrudzeń.

Zmywarka posiada specjalne dysze, które wystrzeliwują wodę w odpowiednim kierunku, dzięki czemu może dobrze umyć naczynia. Zmywarka marki Whirlpool posiada również dodatkowy kosz na noże i inne rzeczy. Funkcja Aquastop dba o bezpieczeństwo wody podczas zmywania. Czujnik monitoruje zmywarkę, aby upewnić się, że wszystko przebiega prawidłowo.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 45 x 85 x 59 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl. / 9 litrów
 • Zużycie prądu (100 cykli): 67 kWh
 • Poziom hałasu: 44 dB
9.8Expert Score
Whirlpool WSFO3O34PFX

Szukasz zmywarki do średniej wielkości kuchni? Doskonale sprawdzi się zmywarka Whirlpool WSFO3O34PFX. Model ten posiada praktyczne funkcje i systemy, które ułatwiają pozbycie się zabrudzeń z talerzy, garnków i szklanek.

Wydajność
10
Energooszczędność
10
Wygląd
9.3
Cena
9.3
Zalety
 • Duża wydajność
 • Dobrze zmywa
 • Łatwość obsługi
 • Wygoda
Wady
 • Brak

3. Whirlpool WSFO3O23PF

Whirpool to zmywarka kompaktowa charakteryzująca świetną klasą energetyczną A++, dzięki której każde zmywania zużywa bardzo niewiele energii. Dzięki specjalnym stopkom, które regulują stabilność można postawić ją na niemal każdym podłożu. Dodatkową zaletą jest specjalny licznik czasu, który monitoruje pracę cyklu i wie, kiedy przerwać zmywanie.

Whirlpool może zaoferować Ci znacznie więcej, niż lwia część producentów zmywarek, szczególnie w tym przedziale cenowym. Jedną z najciekawszych funkcjonalności, jakie posiada ten model jest specjalna technologia 6. zmysł. Polega ona na specjalnym dobraniu mocy, temperatury oraz czasu zmywania do objętości naczyń i ilości zanieczyszczeń. Dzięki temu zmywarka doskonale radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, takimi jak zaschnięty tłuszcz czy resztki.

Zmywanie strefowe Multizone pozwala na umycie niewielkiej ilości naczyń bez stracie na energii. Po prostu wybierz, która część zmywarki jest zapełniona i pozwól zmywarce ograniczyć pracę tylko do tego fragmentu. Technologia Power Clean Pro sprawia, że urządzenie świetnie radzi sobie z każdym rodzajem brudu. Dzięki specjalnie zaprojektowanym dyszom, które kierują odpowiednio mocny strumień wody zmywarka bez problemu usunie nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia.

Ponadto model marki Whirlpool posiada dodatkowy kosz, przeznaczony głównie na sztućce oraz inne akcesoria. Funkcja Aquastop sprawia, że zmywanie jest całkowicie bezpiecznym procesem. Specjalny czujnik stale monitoruje pracę urządzenia i jest w stanie odciąć dopływ wody w momencie, gdy zajdą jakiekolwiek nieprawidłowości.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Wymiary (SxWxG): 45 x 85 x 59 cm
 • Pojemność/Zużycie wody – cykl: 10 kpl. / 9 litrów
 • Zużycie prądu (100 cykli): 76 kWh
 • Poziom hałasu: 43 dB
9Expert Score
Whirlpool WSFO3O23PF

Whirlpool WSFO3O23PF to kompleksowa zmywarka, którą zdecydowanie warto rozważyć jeśli chodzi o zakup sprzętu o szerokości 45 cm.

Wydajność
9.5
Energooszczędność
9
Wygląd
9
Cena
8.5
Zalety
 • Efektywne zmywanie
 • Wygoda
 • Łatwość obsługi
 • Cicha praca
Wady
 • Są nowsze modele na rynku

Jaką zmywarkę kupić?

Już zdecydowałeś się na zakup, czy jeszcze się wahasz? Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź, warto poznać podstawowe kryteria, którymi kierują się ludzie kupujący najlepsze zmywarki. Podobnie jak inne sprzęty RTV i AGD, każda zmywarka posiada swoją klasę energetyczną. Od niej zależy ekologia i oszczędność danego modelu – z reguły im wyższa cena i jakość urządzenia, tym lepsza klasa energetyczna.

Jeśli wybierzesz produkt przedstawiany przez nasz ranking najpopularniejszych zmywarek, możesz być pewny, że zwróci się to z nawiązką. Nawet najtańsza zmywarka zużywa znacznie mniej zasobów niż ręczne mycie naczyń, przy tych lepszych różnica jest wręcz kolosalna. Zakup tego typu sprzętu można więc uznać za bardzo trafną inwestycję. Ranking zmywarek na naszej stronie przedstawia najbardziej popularne dwa rodzaje zmywarek: wolnostojące i przeznaczone do zabudowy.

Te pierwsze można postawić właściwie w każdym miejscu, są więc idealnym wyborem dla ludzi z ograniczoną przestrzenią domową, np. właścicieli małych mieszkań. Poza tym w zmywarce wolnostojącej zazwyczaj możliwy jest demontaż górnej części i zastąpienie jej blatem. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, szczególnie w przypadku kawalerek i mniejszych domów. Tego typu zmywarki nie zawsze mogą pasować do całości wystroju kuchni, zatem dbających o każdy szczegół estetów bardziej zadowolić mogą najlepsze zmywarki przeznaczone do zabudowy.

Ich konstrukcja pozwala na dopasowanie do każdego blatu i aneksu kuchennego, co czyni je idealnym wyborem dla ludzi ceniących sobie jednolity wystrój całego pomieszczenia. Dla wielu ludzi jest to sprawa bardzo istotna i to właśnie oni będą zadowoleni z ładnej, wpasowanej w otoczenie zmywarki. Przejrzyj nasz test zmywarek i rozważ kupno urządzenia przeznaczonego do zabudowy, jeśli posiadasz duży dom i obszerną kuchnię, w której istotny jest dla Ciebie porządek i ładny wystrój.

Zdecyduj, w jakim przedziale cenowym chcesz kupić zmywarkę. Ustal limit cenowy. Im niższy zakres cen, tym prostsza będzie twoja zmywarka. Budżetowe zmywarki potrafią bardzo dobrze myć naczynia, ale mogą nie mieć tylu funkcji, a także ich kultura pracy może pozostawiać wiele do życzenia – przykładem jest nadmierna głośność pracy. Nie każdemu to przeszkadza, jednak wiele osób ceni sobie cichy sprzęt RTV i AGD i bucząca zmywarka może być zwyczajnie irytująca. Droższe urządzenia często są cichsze i mają więcej funkcji. Zestawienia zmywarek na naszej stronie przedstawiają sprzęt z różnych półek cenowych, także bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie.

Jak wybrać dobrą zmywarkę?

Przed dokonaniem zakupu zmierz, ile masz miejsca na swoją nową zmywarkę. Standardowe zmywarki mają 60 cm, ale istnieją też wersje bardziej kompaktowe – 45. Przy podejmowaniu decyzji o wielkości zmywarki należy wziąć pod uwagę wielkość rodziny i częstotliwość posiłków. Rodzina standardowych rozmiarów powinna wybrać zmywarkę o zwykłej wielkości, o ile tylko ma miejsce w kuchni. Najlepsze zmywarki można znaleźć zarówno wśród klasycznych, jak i pomniejszonych wersji.

Kompaktowa zmywarka jest idealnym wyborem dla Ciebie, jeśli nie masz zbyt dużej powierzchni mieszkania i liczy się dla Ciebie każdy centymetr. Wówczas różnica 15-20 cm może być nadzwyczaj istotna. Gdy już przestudiujesz nasz ranking zmywarek wybierzesz wymarzony model, upewnij się, że kuchnia jest na niego przygotowana. Sprawdź, czy podłoga jest odpowiednio równa i czy masz wystarczająco dużo miejsca na zmywarkę.

Wielu klientów bagatelizuje problem miejsca na sprzęt RTV i AGD w swoim domu, co często kończy się problemami logistycznymi – pieniądze już wydane, a nie ma gdzie postawić lodówki czy zmywarki. Jeśli instalujesz szafki, pamiętaj o sprawdzeniu szerokości zmywarki. Przed zakupem zalecamy zapoznanie się z opiniami w internecie. Przeczytaj opinie innych klientów, którzy nabyli już wybrany przez Ciebie model. Znajdź zmywarkę z wysokimi ocenami dotyczącymi wydajności i niezawodności. Nasz ranking zmywarek jest dobrym miejscem, by zapoznać się z recenzjami i opiniami dotyczącymi sprzętu do mycia naczyń.

Sprawdź również stronę producenta, by uzyskać jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących danego modelu. Zwróć uwagę, czy wypatrzony przez Ciebie model posiada odpowiednią gwarancję. Dzisiaj najlepsze zmywarki od renomowanych producentów praktycznie zawsze ją zawierają, warto jednak dmuchać na zimne.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo