4.8/5 - (34 votes)

Ranking zmywarek – Zobacz najlepsze zmywarki [2022]

Zmywarka to jedna z najlepszych inwestycji, które możesz zrobić dla swojego domu. Nie tylko oszczędza czas i stres związany z ręcznym myciem naczyń, ale także pomaga oszczędzać energię i wodę, a tym samym obniża rachunki za media. Na rynku dostępne są setki opcji, a ich przesiewanie jest równie trudne, co zmierzenie się z kupą brudnych naczyń. Chcąc zaoszczędzić Ci wiele czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie odpowiedniej zmywarki, przygotowaliśmy ranking zmywarek, aby znaleźć najbardziej niezawodne modele dostępne obecnie na rynku. Nasze recenzje przedstawiają najlepsze zmywarki –zapoznaj się z nimi podejmij decyzję, który model będzie pasował najlepiej do Ciebie i Twojego domu. Zmywarki szczególnie docenić mogą ludzie, którym brakuje czasu na ręczne zmywanie. 

Dużą zaletą jest także aspekt ekologiczny – ręczne mycie naczyń zużywa znacznie więcej wody niż zmywarka. Jeśli więc zależy Ci na oszczędności, być może zmywarka jest właśnie tym, czego w tej chwili szukasz. W dzisiejszym świecie mamy go coraz mniej, stąd coraz większa automatyzacja prawie wszystkich aktywności. Nasz ranking zmywarek pozwoli Ci dobrać urządzenie odpowiednie dla Ciebie.

krótki
opis
 
1
najlepsze zmywarki
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Pierwszym, na co warto zwrócić uwagę przy oglądaniu tego modelu, jest klasa energetyczna A+. Świadczy ona o tym, że producent wysoko ceni sobie ekologię i oszczędność – produkty w tej klasie oszczędzają znacznie więcej wody i prądu, niż alternatywy gorszej klasy. Zmywarka posiada wiele innowacyjnych funkcji, które znacznie poprawiają komfort korzystania z urządzenia.
2
ranking zmywarek
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Ten model jest przeznaczony do zabudowy, będzie więc idealnym wyborem dla osób zwracających dużą uwagę na estetykę – tego typu zmywarki można bardzo łatwo wpasować w otoczenie. Korzystanie z urządzenia jest bardzo intuicyjne, nowoczesny panel pozwala w wygodny sposób ustawić odpowiedni dla Ciebie cykl zmywania. Jedyne, co musisz zrobić, to przesunąć palcem w lewo lub w prawo.
3
zmywarka whirpool
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Zmywarka wolnostojąca Whirlpool charakteryzuje się świetną klasą energetyczną A++, dzięki której każde zmywania zużywa bardzo niewiele energii. Dzięki specjalnym stopkom, które regulują stabilność można postawić ją na niemal każdym podłożu. Dodatkową zaletą jest specjalny licznik czasu, który monitoruje pracę cyklu i wie, kiedy przerwać zmywanie.
4
polecane zmywarki
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Podobnie jak poprzednik, model od Boscha posiada wysoką klasę energetyczną A++, jest zatem idealny dla klientów dbających o ekologię i oszczędność. Również tutaj zaimplementowana została technologia AquaSensor, która samodzielnie ocenia stopień zabrudzenia naczyń i dobiera odpowiedni cykl, a także dozuje dawki zużywanego płynu i wody.
5
jaką zmywarke kupic
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Zmywarka Beko to bez wątpienia jeden z tańszych modeli w naszym zestawieniu, co jednak wcale nie oznacza gorszego wykonania. Posiada on świetną klasę energetyczną A+, co w tym przedziale cenowym jest spotykane nieczęsto. Czyni to zmywarkę od Beko wyjątkowo dobrą inwestycją – długoterminowo zaobserwujemy znaczną oszczędność zarówno energii elektrycznej, jak i wody.

Zobacz również:

Jaką zmywarkę kupić?

Już zdecydowałeś się na zakup, czy jeszcze się wahasz? Niezależnie od tego, jak brzmi odpowiedź, warto poznać podstawowe kryteria, którymi kierują się ludzie kupujący najlepsze zmywarki. Podobnie jak inne sprzęty RTV i AGD, każda zmywarka posiada swoją klasę energetyczną. Od niej zależy ekologia i oszczędność danego modelu – z reguły im wyższa cena i jakość urządzenia, tym lepsza klasa energetyczna. Jeśli wybierzesz przedstawiany przez nasz ranking zmywarek produkt wysokiej klasy, możesz być pewny, że zwróci się to z nawiązką. Nawet najtańsza zmywarka zużywa znacznie mniej zasobów niż ręczne mycie naczyń, przy tych lepszych różnica jest wręcz kolosalna. Zakup tego typu sprzętu można więc uznać za bardzo trafną inwestycję. Ranking zmywarek na naszej stronie przedstawia najbardziej popularne dwa rodzaje zmywarek: wolnostojące i przeznaczone do zabudowy.

Te pierwsze można postawić właściwie w każdym miejscu, są więc idealnym wyborem dla ludzi z ograniczoną przestrzenią domową, np. właścicieli małych mieszkań. Poza tym w zmywarce wolnostojącej zazwyczaj możliwy jest demontaż górnej części i zastąpienie jej blatem. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, szczególnie w przypadku kawalerek i mniejszych domów. Tego typu zmywarki nie zawsze mogą pasować do całości wystroju kuchni, zatem dbających o każdy szczegół estetów bardziej zadowolić mogą najlepsze zmywarki przeznaczone do zabudowy. Ich konstrukcja pozwala na dopasowanie do każdego blatu i aneksu kuchennego, co czyni je idealnym wyborem dla ludzi ceniących sobie jednolity wystrój całego pomieszczenia. Dla wielu ludzi jest to sprawa bardzo istotna i to właśnie oni będą zadowoleni z ładnej, wpasowanej w otoczenie zmywarki. Przejrzyj nasz ranking zmywarek i rozważ kupno urządzenia przeznaczonego do zabudowy, jeśli posiadasz duży dom i obszerną kuchnię, w której istotny jest dla Ciebie porządek i ładny wystrój.

Zdecyduj, w jakim przedziale cenowym chcesz kupić zmywarkę. Ustal limit cenowy. Im niższy zakres cen, tym prostsza będzie twoja zmywarka. Budżetowe zmywarki potrafią bardzo dobrze myć naczynia, ale mogą nie mieć tylu funkcji, a także ich kultura pracy może pozostawiać wiele do życzenia – przykładem jest nadmierna głośność pracy. Nie każdemu to przeszkadza, jednak wiele osób ceni sobie cichy sprzęt RTV i AGD i bucząca zmywarka może być zwyczajnie irytująca. Droższe urządzenia często są cichsze i mają więcej funkcji. Ranking zmywarekna naszej stronie przedstawia sprzęt z różnych półek cenowych, także bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie.

Jak wybrać dobrą zmywarkę?

Przed dokonaniem zakupu zmierz, ile masz miejsca na swoją nową zmywarkę. Standardowe zmywarki mają 60 cm, ale istnieją też wersje bardziej kompaktowe – 45. Przy podejmowaniu decyzji o wielkości zmywarki należy wziąć pod uwagę wielkość rodziny i częstotliwość posiłków. Rodzina standardowych rozmiarów powinna wybrać zmywarkę o zwykłej wielkości, o ile tylko ma miejsce w kuchni. Najlepsze zmywarki można znaleźć zarówno wśród klasycznych, jak i pomniejszonych wersji. Kompaktowa zmywarka jest idealnym wyborem dla Ciebie, jeśli nie masz zbyt dużej powierzchni mieszkania i liczy się dla Ciebie każdy centymetr. Wówczas różnica 15-20 cm może być nadzwyczaj istotna. Gdy już przestudiujesz nasz ranking zmywarek i wybierzesz wymarzony model, upewnij się, że kuchnia jest na niego przygotowana. Sprawdź, czy podłoga jest odpowiednio równa i czy masz wystarczająco dużo miejsca na zmywarkę.

Wielu klientów bagatelizuje problem miejsca na sprzęt RTV i AGD w swoim domu, co często kończy się problemami logistycznymi – pieniądze już wydane, a nie ma gdzie postawić lodówki czy zmywarki. Jeśli instalujesz szafki, pamiętaj o sprawdzeniu szerokości zmywarki. Przed zakupem zalecamy zapoznanie się z opiniami w internecie. Przeczytaj opinie innych klientów, którzy nabyli już wybrany przez Ciebie model. Znajdź zmywarkę z wysokimi ocenami dotyczącymi wydajności i niezawodności. Nasz ranking zmywarek jest dobrym miejscem, by zapoznać się z recenzjami i opiniami dotyczącymi sprzętu do mycia naczyń.

Sprawdź również stronę producenta, by uzyskać jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących danego modelu. Zwróć uwagę, czy wypatrzony przez Ciebie model posiada odpowiednią gwarancję. Dzisiaj najlepsze zmywarki od renomowanych producentów praktycznie zawsze ją zawierają, warto jednak dmuchać na zimne

Zobacz najlepsze zmywarki

Przede wszystkim weź pod uwagę poziom hałasu. Przy zakupie zmywarki jest to bardzo istotna kwestia. Gdy często gotujesz w domu lub kuchnia znajduje się w centrum mieszkania, proponujemy wybrać zmywarkę cichą. Jeśli zawsze włączasz ją przed wyjazdem do pracy, poziom głośności może nie być dla Ciebie tak istotny. Nasz ranking zmywarek przedstawia jedynie modele, których głośność pracy nie przekracza 50dB, klasyfikowane jako bardzo ciche. Zdecyduj także, czy czas cyklu jest dla Ciebie ważny. W większości przypadków nie ma korelacji między czasem trwania danego cyklu a wydajnością zmywarki. Jeśli często myjesz naczynia, wybierz zmywarkę z krótkim cyklem – w przypadku niektórych modeli cały proces ograniczyć można nawet do 30 minut. Skuteczna zmywarka z krótkim cyklem jest najlepsza dla osób, które dużo gotują i często potrzebują czystych naczyń.

Do kuchni na pewno przyda Ci się dodatkowy sprzęt. Ranking wyciskarek wolnoobrotowych to przegląd najlepszych wyciskarek dostępnych w sklepach.

Bosch SPS25CI03E

Czy istnieje ktokolwiek, kto nie zna firmy Bosch? Marka ta ma tak głębokie korzenie na rynku sprzętu RTV i AGD, że jest wręcz na swój sposób kultowa. Niezależnie od tego, czy szukasz pralki, lodówki czy właśnie zmywarki, Bosch bez wątpienia ma w swojej ofercie produkty, które mogą Cię zainteresować, dlatego od lat jest najchętniej wybierany przez europejczyków. Tak oto właśnie zmywarka wolnostojąca od Boscha otwiera nasz ranking zmywarek.

Zmywarka oferuję dużo innowacyjnych funkcji, które zdecydowanie poprawiają komfort korzystania z urządzenia i czynią je naprawdę dobrym wyborem, gdy chodzi o nasz ranking zmywarek. Przykładem jest funkcja Suszenie Extra – specjalny moduł wspomagający suszenie naczyń, szczególnie tych naprawdę trudno schnących. Wysokość górnego kosza może być dowolnie regulowana, co dzięki możliwości stworzenia dodatkowej przestrzeni jest opcją szczególnie pożądaną dla ludzi posiadającymi większe naczynia. Do suszenia naczyń szklanych, z reguły bardziej delikatnych, powstał specjalny tryb Szkło 40°C. Temperatura zmywania jest dużo niższa, a także wydłuża się etap suszenia. Twój ulubiony kieliszek na wino nigdy nie błyszczał lepiej – to właśnie oferują najlepsze zmywarki.

Nowoczesna funkcja Vario Speed+ przydaje się szczególnie przy uroczystościach rodzinnych lub niezapowiedzianych wizytach znajomych, gdy czyste naczynia potrzebne są już na teraz. W tym trybie zmywanie trwa nawet o ponad połowę krócej, jednocześnie zachowując wysoką jakość czyszczenia. Idealnie rozwiązanie, gdy nagle odwiedziła Cię stara znajoma, a Ty nie masz żadnego czystego kubka na herbatę. 

Opisywany przez nasz ranking zmywarek produkt wyposażony jest także w czujnik AquaWater, który szczególnie zachwyci tych, którym zależy na oszczędności wody. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie rozpoznać typ i stopień zabrudzenia danego produktu, a na podstawie tego podejmuje decyzję o zużyciu płynu i wody. Na dłuższą metę jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne – z AquaWater zaoszczędzisz niejeden litr wody.

Należy dodać, że zmywarka wykonana została z bardzo dobrego jakościowo materiału – producent oferuje aż 10-letnią gwarancję na sprzęt, co tylko potwierdza fakt, że sprzęt ten może posłużyć nam przez naprawdę wiele lat.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Electrolux EEQ47210L

Czas na kolejny produkt przedstawiany przez nasz ranking zmywarek, tym razem od renomowanej firmy Electrolux. To kolejna marka w naszym zestawieniu, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Firma od lat podbija serca klientów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Podobnie sytuacja ma się ze zmywarkami – możemy się spodziewać dobrego jakościowo produktu w przystępnej cenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest również informujący o zakończeniu cyklu wyświetlacz podłogowy. Denerwują Cię dźwięki wydawane przez urządzenia, lub korzystasz z wielu udogodnień sprzętowych jednocześnie i w całym tym zgiełku możesz któregoś nie usłyszeć? Ten model zmywarki informuje o skończonym zmywaniu za pomocą wyświetlania kolorowego światła na podłodze. Gdy cykl trwa, jest to kropka czerwona, po jego zakończeniu – zielona. Szczególnie przydatna opcja dla tych, których drażnią sygnały wydawane przez zmywarki lub mają problemy ze słuchem.

Technologia AirDry znacznie usprawnia proces suszenia naczyń, wykorzystując do tego naturalny przepływ powietrza. Po zakończonym cyklu zmywania drzwiczki uchylają się na 10 centymetrów, by zapewnić odpowiednią cyrkulację i uczynić cały proces znacznie bardziej szybszym i bardziej efektywnym. Nasz ranking zmywarek nie mógł nie wspomnieć o tak ciekawym rozwiązaniu.

Gotujesz dużo egzotycznych potraw, przez co Twoje garnki są wyjątkowo zabrudzone? Idealna dla Ciebie będzie dodatkowa opcja Extra Power – wzmożona jakość zmywania pozwala usunąć nawet ciężkie zabrudzenia w postaci zaschniętego tłuszczu lub przypalenia. Niektóre budżetowe zmywarki świetnie sprawdzają się w myciu powierzchownie brudnych naczyń, jednak nie radzą sobie z większymi zanieczyszczeniami. Model Electrolux zadbał o wiele cykli zmywania do wyboru, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta. Właśnie takie modele przedstawia nasz ranking zmywarek.

Wybór odpowiedniego programu jest w dużej mierze zautomatyzowany. Nowoczesne czujniki potrafią samodzielnie rozpoznać stopień zabrudzenia i dostosować odpowiedni program, a co za tym idzie – zużycie wody. Jeśli nie gotujesz zbyt wiele i Twoje naczynia brudzą się przede wszystkim powierzchownie, automatyczny system zmywarki pozwoli Ci dostosować taką ilość wody i płynu, by zaoszczędzić jak najwięcej jednego i drugiego. Wszystkie te innowacyjne mechanizmy czynią produkt od Electrolux naprawdę dobrym wyborem w kwestii zmywarek.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Whirlpool WSFO3O23PF

Whirlpool może zaoferować Ci znacznie więcej, niż lwia część producentów zmywarek, szczególnie w tym przedziale cenowym. Jedną z najciekawszych funkcjonalności, jakie posiada ten model jest specjalna technologia 6. zmysł. Polega ona na specjalnym dobraniu mocy, temperatury oraz czasu zmywania do objętości naczyń i ilości zanieczyszczeń. Dzięki temu zmywarka doskonale radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, takimi jak zaschnięty tłuszcz czy resztki.

Zmywanie strefowe Multizone pozwala na umycie niewielkiej ilości naczyń bez stracie na energii. Po prostu wybierz, która część zmywarki jest zapełniona i pozwól zmywarce ograniczyć pracę tylko do tego fragmentu. Technologia Power Clean Pro sprawia, że urządzenie świetnie radzi sobie z każdym rodzajem brudu. Dzięki specjalnie zaprojektowanym dyszom, które kierują odpowiednio mocny strumień wody zmywarka bez problemu usunie nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Ponadto model marki Whirlpool posiada dodatkowy kosz, przeznaczony głównie na sztućce oraz inne akcesoria. Funkcja Aquastop sprawia, że zmywanie jest całkowicie bezpiecznym procesem. Specjalny czujnik stale monitoruje pracę urządzenia i jest w stanie odciąć dopływ wody w momencie, gdy zajdą jakiekolwiek nieprawidłowości.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Bosch SMS46GI05E

Kolejny przedstawiany przez nasz ranking zmywarek produkt firmy Bosch. Jest to topowa marka, nie dziwi zatem fakt, że przygotowany przez nią model pojawia się w naszym zestawieniu ponownie. Decydując się na produkt Boscha dostajemy właściwie gwarancję wspaniałej jakości – produkcją urządzeń w tej firmie zajmują się prawdziwi profesjonaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu urządzeń RTV i AGD. Nie inaczej jest w przypadku tej konkretnej zmywarki.

Urządzenia prezentowane przez ranking zmywarek na naszej stronie zawsze są bardzo ekologiczne i oszczędne, a jakość mycia naczyń pozostaje bardzo dobra. Opatentowany przez firmę silnik EcoSilenceDrive to prawdziwa innowacja na rynku – znacznie ogranicza on zużycie energii oraz głośność pracy zmywarki. Zawdzięcza to innowacyjnej mechanice – sprzęt pracuje bez głośnych i zużywających wiele energii szczotek. Niezależnie od tego, jaki cykl zmywania ustawimy, oszczędność będzie widać gołym okiem. Model Boscha wyróżnia się także funkcją Higiena Plus – znacznie wyższa temperatura płukania oraz suszenia w skuteczny sposób eliminuje wszelkie bakterie zapewniając niemalże sterylną czystość naszych naczyń. Tego typu rozwiązania posiadają wyłącznie najlepsze zmywarki i są one idealne dla osób, dla których doskonała czystość naczyń jest elementem bardzo istotnym.

Zmywarka należy do grupy SuperSilence, jej praca utrzymuje się zatem na wyjątkowo cichym poziomie 40-45 dB. Jest to głośność porównywalna do cichej rozmowy dwojga ludzi, praktycznie ledwo słyszalna dla ludzkiego ucha. Dzisiaj głośność pracy sprzętu RTV i AGD często jest wyznacznikiem jakości zmywarki, więc giganci rynkowi starają się schodzić do jak najcichszych tonów. Efektem tego jest chociażby opisywany tu model Boscha. Podobnie jak sygnowany tą marką poprzednik, urządzenie ma zaimplementowane specjalne dla szklanych naczyń programy. Zmywarka samoczynnie zmniejsza temperaturę suszenia, co korzystnie wpływa na trwałość i jakość delikatnych elementów naszego domowego zestawu. Polecamy gorąco zakup tego produktu – jest absolutnie wart swojej ceny.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Beko DFS05013S

Tureckie przedsiębiorstwo Beko słynie z produkowania niedrogiego, a jednocześnie bardzo funkcjonalnego sprzętu RTV AGD. W 2016 roku była to marka najczęściej wybierana przez Polaków, zadbaliśmy więc o to, by ranking zmywarek zawierał przynajmniej jeden produkt tej firmy. Zmywarki Beko szczególnie polecane są osobom, które szukają wysokiej jakości produktu przy ograniczonym budżecie – mało który gigant rynkowy potrafi zaoferować tak dobrą jakość zachowując jednocześnie bardzo niską cenę.

Nie dość, że zapłacimy niewiele już na początku, to nasz portfel odetchnie z ulgą również później, gdy przyjdzie płacić rachunki. Model DFS05013S, podobnie jak każdy przedstawiony przez nasz ranking zmywarek, posiada klasę A zmywania – według standardów europejskich najwyższą możliwą w swojej kategorii. Przy niewielkim budżecie otrzymujemy aż pięć innowacyjnych programów czyszczących na każdą okazję, więc w kwestii mycia naczyń życie w żaden sposób nas nie zaskoczy. Autorski system Beko o wdzięcznej nazwie HotAir wykorzystuje ciepło nagromadzone podczas pracy zmywarki do efektywniejszego suszenia naczyń.

Trzeba przyznać wschodnim producentom – naprawdę kreatywne i pomysłowe rozwiązanie. Gdy zdecydujemy się na zakup tego konkretnego modelu, nie będziemy musieli martwić się również o ewentualne wycieki podczas pracySystem zabezpieczający WaterSafe automatycznie odcina dopływ wody w przypadku, gdy dojdzie do jakichkolwiek przecieków. Możemy śmiało zostawić pracującą zmywarkę i wyjść z domu bez strachu, że po powrocie zastaniemy zalaną kuchnię. Gdy mamy niewiele naczyń i nie są one specjalnie brudne, możemy skorzystać z programu Mini 30. Niczym najlepsze zmywarki łączy on szybkość mycia z oszczędnością – zmywanie trwa 30 minut w niskiej temperaturze 35 stopni. Korzystnie wpływa to na ekologię i zużycie prądu. Jako, że jest to zmywarka wolnostojąca, możliwe jest zdjęcie górnej części urządzenia i zamontowanie blatu. Czyni to model od Beko idealnym dla ludzi, którzy nie posiadają zbyt wiele miejsca w kuchni i potrzebują dodatkowej przestrzeni użytkowej. Funkcja AutoOFF wyłącza zmywarkę automatycznie po zakończeniu cyklu, co również przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd.

Jeśli szukasz solidnej zmywarki posiadając niski budżet, model od Beko jest produktem idealnym dla Ciebie. Naszym zdaniem jest to najlepszy produkt na rynku w swojej kategorii cenowej. Żadna budżetowa zmywarka nie zapewni tylu funkcji i tak wysokiej klasy, jak opisany wyżej turecki model.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Whirlpool WFO3C236X

Firmę Whirlpool można nazwać prawdziwym rynkowym liderem, jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD, taki jak zmywarki czy lodówki. Firma działa już wiele lat i zdążyła przez ten czas zebrać tysiące pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Gdy wybierasz najlepsze zmywarki z firmy Whirlpool, możesz liczyć na najwyższą jakość wykonania i doskonałą funkcjonalność produktu.

Firmę Whirlpool można nazwać prawdziwym rynkowym liderem, jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD, taki jak zmywarki czy lodówki. Firma działa już wiele lat i zdążyła przez ten czas zebrać tysiące pozytywnych opinii od zadowolonych klientów. Gdy wybierasz najlepsze zmywarki z firmy Whirlpool, możesz liczyć na najwyższą jakość wykonania i doskonałą funkcjonalność produktu.

Nowoczesna technologia o nazwie 6 zmysł skutecznie dobierze odpowiedni cykl mycia do stopnia zabrudzenia Twoich naczyń. W przeciwieństwie do wielu tańszych zmywarek, ta poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi do zmycia zabrudzeniami, jak np. zaschnięty tłuszcz. Jest to model zdecydowanie godny polecenia dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość przy jednocześnie przystępnej cenie, dlatego też nasz ranking zmywarek nie mógł się bez niego obejść. Pewną innowacją jest także zainstalowane oświetlenie LED, dzięki któremu zmywarka oszczędza znacznie więcej prądu. Światło typu LED jest także bardziej przyjazne i naturalne dla ludzkiego oka. Irytowało Cię, że przed uruchomieniem swojej poprzedniej zmywarki musiałeś czekać na to, aż nazbiera się odpowiednio dużo brudnych naczyń? Starsze modele zmywarek pobierały podobną ilość energii niezależnie od tego, jak wiele było naczyń i jaki był stopień ich zabrudzenia.

Nasz ranking zmywarek zawiera jedynie nowoczesne urządzenia, w których podobne problemy nie występują. Dzięki technologii Multizone autorstwa firmy Whirlpool możesz umieścić w zmywarce zaledwie kilka talerzy, a zaawansowane technologicznie czujniki dobiorą odpowiedni cykl. Pozwala to na zaoszczędzenie wody i energii w przypadku mniejszej ilości naczyń, na co nie można często liczyć w tańszych zmywarkach. Podobnie sprawa ma się w przypadku ilości zabrudzeń – gdy naczynia nie są bardzo brudne, sprzęt sam dopasuje odpowiedni program.

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Opóźnienie startu, dzięki której zmywarka nie zacznie pracować od razu, lecz o z góry ustalonej przez Ciebie godzinie. W godzinach nocnych stawka za prąd często jest niższa, niż za dnia, może się to zatem przekładać na jeszcze większą oszczędność energii. Whirlpool posiada także autorski system Turbo, dzięki któremu ten model podobnie jak inne najlepsze zmywarki w naszym zestawieniu znacznie przyspiesza proces mycia naczyń, a przy tym jednocześnie zachowuje wysoką jakość czyszczenia. Gorąco polecamy ten produkt i uważamy go za jedną z najlepszych opcji na rynku, a ilość opinii zadowolonych użytkowników w sieci zdaje się jedynie potwierdzać nasz werdykt.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej
Show full profile

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo