Gdzie postawić ekspres do kawy w kuchni i nie tylko?

Gdzie postawić ekspres do kawy

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to wiesz, że posiadanie ekspresu do kawy w kuchni jest koniecznością. Ale jaka jest najlepsza lokalizacja dla Twojego ekspresu do kawy i gdzie najlepiej go postawić? W końcu nie każda kuchnia ma miejsce na kącik kawowy. W tym artykule przygotowaliśmy kilka porad, które pozwolą wam rozwiązać ten problem.

Jeśli szukasz nowoczesnego ekspresu, który świetnie sprawdzi się w każdej kuchni, sprawdź nasz ranking ekspresów do kawy. Jest to zestawienie polecanych modeli w atrakcyjnych cenach. Już teraz parz przepyszną kawę kiedy tylko chcesz.

Jak znaleźć idealne miejsce dla ekspresu do kawy?

Jest kilka rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie umieścić ekspres do kawy. Jeżeli chcesz stworzyć funkcjonalny kącik kawowy w Twojej kuchni to powinieneś się do nich zastosować.

Po pierwsze, zastanów się, jak często go używasz. Jeśli jesteś osobą, która każdego ranka chwyta filiżankę, to umieszczenie ekspresu w łatwo dostępnym miejscu może być najwygodniejszą opcją. Jeśli jednak lubisz cieszyć się spokojną filiżanką kawy, gdy odpoczywasz lub rozmawiasz z rodziną i przyjaciółmi, to umieszczenie ekspresu w bardziej centralnym miejscu może być lepszym wyborem. Dzięki temu ekspres będzie lepiej wyeksponowany.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, czy masz w domu małe dzieci, czy nie. Jeśli tak, to warto upewnić się, że ekspres jest poza ich zasięgiem, aby małe rączki nie mogły go uruchomić bez nadzoru. Pamiętaj – bezpieczeństwo to podstawa.

Wreszcie, przy podejmowaniu decyzji weź pod uwagę układ swojej kuchni. Jeśli Twoja kuchnia jest mniejsza, to miejsce na blacie może być na wagę złota. W takim przypadku warto zdecydować się na kompaktowe urządzenie, które można schować w szafce, gdy nie jest używane. Niezależnie od tego, jaką masz kuchnię, na pewno znajdzie się w niej miejsce idealne dla Twojego ekspresu do kawy.

Powyższe rady pozwolą Ci znaleźć i zaaranżować idealne miejsce, abyś mógł/mogła cieszyć się swoim ulubionym aromatycznym napojem o poranku lub po południu.

Sprawdź również: Jak odkamienić ekspres do kawy?

Gdzie umieścić ekspres do kawy w kuchni?

Przede wszystkim należy umieścić urządzenia w kuchni tak, aby były bezpieczne i wygodne w użyciu. Ekspres do kawy powinien być umieszczony w pobliżu lodówki, zwłaszcza jeśli lubisz mleko w swojej kawie. Dobrym pomysłem jest również trzymanie ekspresu do kawy w pobliżu kosza na śmieci, dzięki czemu można łatwo pozbyć się fusów z kawy.

Zalecamy, aby umieścić urządzenie z dala od kuchenki lub płyty indukcyjnej. To dlatego, że jeśli tłuszcz lub para wodna rozpryśnie się wokół podczas smażenia, może uszkodzić urządzenie. Ważne jest również, aby trzymać ekspres do kawy z dala od zlewu. To dlatego, że woda może łatwo uszkodzić sprzęt elektroniczny.

Poniżej przygotowaliśmy kilka przykładowych aranżacji ekspresu do kawy w kuchni:

W jakich innych miejscach można postawić ekspres do kawy?

Wszyscy wiemy, że miejsce ekspresu do kawy należy do kuchni. W końcu to tam większość z nas trzyma te urządzenia. Ale co zrobić, jeśli nie masz miejsca na blacie na ekspres do kawy, lub jesteś zmęczony widząc go za każdym razem, gdy wchodzisz do kuchni? Jeśli szukasz kreatywnych rozwiązań, gdzie postawić ekspres do kawy, oto trzy nieoczekiwane miejsca, w których możesz to zrobić.

Pokój dzienny

Jeśli spędzasz dużo czasu w salonie i co kilka godzin biegniesz do kuchni po filiżankę kawy, być może nadszedł czas, aby przenieść ekspres do kawy do salonu. W ten sposób można po prostu ustawić go na bocznym stoliku lub półce i mieć kawę, kiedy tylko się chce, bez konieczności wychodzenia z pokoju. Upewnij się tylko, że masz miejsce na wszystkie inne artykuły do kawy, takie jak kubki, cukier i śmietanka.

Sypialnia

Kolejnym świetnym miejscem na ekspres do kawy jest sypialnia. Jeśli jesteś osobą, która lubi zaczynać dzień od filiżanki kawy w łóżku, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Wystarczy postawić ekspres do kawy na szafce nocnej i voila! Możesz mieć świeżo zaparzoną kawę z samego rana bez konieczności opuszczania swojego przytulnego łóżka.

Biuro

Jeśli pracujesz w domu, są szanse, że już trzymasz swój ekspres do kawy w swoim domowym biurze. Ale jeśli masz tradycyjne biuro poza domem, być może nie pomyślałeś, aby zabrać ze sobą swój ekspres do kawy. następnym razem pomyśl jeszcze raz! Mały kubek podróżny i mini ekspres do kawy z łatwością zmieszczą się w Twojej torbie do pracy, dzięki czemu możesz mieć świeże napary przez cały dzień bez konieczności odchodzenia od biurka. Dodatkowo, Twoi współpracownicy będą zazdrościć Ci Twojego wymyślnego zestawu do parzenia kawy.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na umieszczenie ekspresu do kawy w kuchni. Mamy nadzieje, że nasz artykuł pomógł Ci znaleźć idealne miejsce dla Twojego ukochanego urządzenia!

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo