Gdzie wsypać proszek do pralki i wlać płyn do prania?

Gdzie należy umieścić proszek do prania

Pranie jest częścią codziennego życia i wszystko, co możesz zrobić, aby je przyspieszyć z pewnością będzie pomocne. Po posortowaniu ubrań, załadowaniu bębna i zamknięciu drzwi nadszedł czas, aby dodać proszek do prania i wrócić do codziennych obowiązków. I tu pojawia się pytanie – gdzie go umieścić? Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz wkładając ostatni ładunek prania to zastanawianie się nad tak błahymi sprawami. Na szczęście mamy odpowiedzi, które pomogą Ci umieścić proszek do prania we właściwym miejscu.

Aby cieszyć się skutecznym praniem warto zakupić najlepszy model. Z pewnością pomoże Ci w tym nasz ranking pralek, czyli artykuł, który przygotowaliśmy wraz z naszymi redakcyjnymi ekspertami. Ciekawym rozwiązaniem są również suszarki, które oferują dodatkowe funkcje. Sprawdź ranking suszarek do prania i zawsze ciesz się suchymi i czystymi ubraniami.

Detergenty do prania – Pamiętaj o oznaczeniach pralki

Każda pralka automatyczna posiada szufladę z przegródkami. Liczba przegródek zależy od modelu. Zazwyczaj są to dwie lub trzy przegródki, do których można wsypać proszek lub płyn do prania, odplamiacz i nabłyszczacz.

Komory w urządzeniu mogą być usytuowane poziomo lub pionowo, w zależności od sposobu otwierania urządzenia.

Możemy wyróżnić trzy oznaczenia:

  1. Znak I – detergent do prania wstępnego.
  2. Znak II – środek do prania zasadniczego.
  3. Symbol kwiatka – płyn do płukania.

Gdzie wsypać proszek do prania?

Ważne jest, aby prawidłowo wsypać proszek do pralki. Jeśli tego nie zrobisz, szuflada szybko ulegnie zanieczyszczeniu i zniszczeniu. Dlatego powinniśmy regularnie ją czyścić. Pozostałości detergentu mogą być niebezpieczne dla urządzenia.

Sprawdź również: Najlepsze metody, aby usunąć brzydki zapach z pralki

Proszek do prania to tradycyjny rodzaj detergentu, który – podobnie jak inne – umieszcza się w specjalnej szufladzie pralki. Jednak niektóre jego odmiany można umieścić w bębnie, aby umożliwić szybsze rozpuszczenie detergentu. Proszek do prania można umieścić w dwóch miejscach:

  • bezpośrednio w szufladzie pralki – zapoznaj się z instrukcją obsługi pralki, aby dowiedzieć się, która komora jest odpowiednia;
  • bezpośrednio w bębnie, aby szybciej się rozpuścił. Najpierw jednak sprawdź instrukcje na proszku, aby upewnić się, że można go użyć w ten sposób.

Proszek do prania jest również dostępny w postaci tabletek do prania. Są one zwykle ładowane do tej samej komory pralki co zwykły proszek, ale zawierają odmierzoną wcześniej dawkę detergentu. Pozwala to ograniczyć bałagan i zaoszczędzić czas na czyszczeniu pralki z resztek proszku.

Gdzie wlać płyn do prania?

Istnieją dwa miejsca, w których można umieścić proszek do prania. Pierwsza opcja, która jest najbardziej popularna, to umieszczenie go w szufladzie w odpowiedniej przegródce.

Do pralki można wlać płyn na dwa sposoby – albo wlać go do komory z symbolem II, jeśli wykonujemy pranie główne, albo umieścić go w komorze z symbolem I, jeśli wykonujemy pranie wstępne.

Płynny detergent możesz też wlać bezpośrednio do bębna pralki. Wlej odpowiednią ilość za pomocą specjalnego dozownika, a następnie umieść go na dnie.

Polecany artykuł: Jak podłączyć pralkę automatyczną?

Gdzie wlać płyn do płukania?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie należy wlać płyn do płukania to poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Płyn do płukania najczęściej wlewany jest do środkowej komory pralki. Jest to zastosowane w najpopularniejszych modelach na rynku. Z kolei środek zmiękczający umieszcza się po prawej stronie szuflady.

Skuteczne pranie – dodatkowe wskazówki

Gdy już wiesz, gdzie należy umieścić proszek do prania, cały proces powinien stać się znacznie łatwiejszy. Mamy kilka innych wskazówek dotyczących prania, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać detergenty. Kilka z nich, które być może będziesz chciał wypróbować u siebie, to:

  • nie przepełniaj pralki – zostaw wystarczająco dużo miejsca na to, by ubrania swobodnie się przesuwały;
  • nie ładuj zbyt małej ilości prania – zamiast tego wybierz po prostu krótszy cykl;
  • wybierz odpowiedni program prania – weź pod uwagę cykl wirowania, czas jego trwania i prędkość;
  • ustaw odpowiednią temperaturę – sprawdź metki na ubraniach i instrukcje dotyczące detergentu, aby znaleźć optymalną temperaturę.

Zobacz też: Mata antywibracyjna pod pralkę – Czy warto ją kupić?

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo