Ile waży zmywarka? Sprawdź wagę zmywarek 45 i 60 cm

Ile waży zmywarka

Przy tak wielu markach i modelach na rynku, wybór zmywarki może być zniechęcającym zadaniem. Jak więc zawęzić opcje, aby znaleźć idealne urządzenie dla swoich potrzeb? Jednym z ważnych czynników do rozważenia jest waga. W zależności od wielkości i układu kuchni, może być potrzebna lekka zmywarka, którą można łatwo przenosić. Z drugiej strony, cięższe urządzenie może być bardziej stabilne i dlatego mniej prawdopodobne jest, że się przewróci. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się niektórym czynnikom wpływającym na wagę zmywarki.

Zmywarki są dostępne w różnych wagach i ważne jest, aby wybrać taką, która jest odpowiednia dla Twojego domu. Cięższe zmywarki mogą być trudniejsze do przenoszenia i instalacji, więc jeśli nie masz dużo miejsca lub planujesz często przenosić zmywarkę, możesz wybrać model o mniejszej wadze.

Aby wybrać odpowiedni model, koniecznie sprawdź nasz ranking zmywarek – Jest to zestawienie najlepszych zmywarek w atrakcyjnych cenach. W artykule znajdziesz również porady na temat wyboru odpowiedniego urządzenia.

Ile waży zmywarka 45 cm?

Zmywarka 45 cm waży zazwyczaj od 35 do 45 kg. Waga może się różnić w zależności od modelu i marki zmywarki. Niektóre zmywarki mogą być lżejsze lub cięższe od innych.

Wybraliśmy również kilka przykładowych modeli i sprawdziliśmy ich wagę:

  • Samsung DW50R4060BB – 37,5 kg
  • Whirlpool WSIO3T1256PEX – 31,6 kg

Jeśli zastanawiasz się ile waży Twoja zmywarka, możesz sprawdzić to na stronie producenta. Większość zmywarek posiada etykietę, która informuje o ich wadze. Jeśli jednak nie widzisz etykiety z wagą, zawsze możesz poprosić o pomoc obsługę klienta.

Ile waży zmywarka 60 cm?

Zmywarka 60 cm może ważyć od 30 do 45 kg. Waga będzie zależała od modelu i marki zmywarki. Niektóre zmywarki mogą być cięższe lub lżejsze od innych.

Wybraliśmy również kilka popularnych zmywarek i sprawdziliśmy ich wagę:

  • Whirlpool WIO3O540PELG – 38 kg;
  • Electrolux EES47320L – 38kg;
  • Samsung DW60R7070BB – 50kg;

Na stronie producenta możesz dowiedzieć się ile waży Twoja zmywarka. Dodatkowo większość zmywarek ma etykietę, która pokazuje ich wagę.

waga zmywarki

Jakie czynniki wpływają na wagę zmywarki do naczyń?

Na rynku znajdziemy wiele zmywarek, które znacząco różnią się od siebie. Mogą mieć różny rozmiar oraz być wykonane z różnych materiałów. Zobacz jakie czynniki wpływają na wagę zmywarki do naczyń.

Rozmiar zmywarki

Rozmiar zmywarki będzie miał również wpływ na wagę. Zmywarki występują w różnych rozmiarach, więc musisz upewnić się, że dostaniesz taką, która zmieści się w Twojej kuchni. Jeśli masz małą kuchnię, wtedy możesz chcieć dostać mniejszą zmywarkę. Mniejsze zmywarki ważą mniej, z kolei większe modele – więcej.

Sprawdź również: Ile czasu nagrzewa się piekarnik?

Rodzaj zmywarki 

Istnieją dwa rodzaje zmywarek, wolnostojące i do zabudowy. Zmywarki wolnostojące są zazwyczaj lżejsze niż zmywarki do zabudowy. Dzieje się tak dlatego, że nie są one tak duże i nie posiadają tak wielu funkcji. Jeśli masz małą kuchnię, to wolnostojące zmywarka może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz dużą kuchnię, wtedy możesz zdecydować się na zmywarkę do zabudowy.

Marka zmywarki 

Marka zmywarki może również wpłynąć na wagę. Niektóre marki są znane z robienia lekkich zmywarek, podczas gdy inne marki robią cięższe. Jeśli nie jesteś pewien, którą markę wybrać, to zawsze możesz zapytać przyjaciół lub rodzinę o rekomendacje 

Teraz, gdy wiesz ile ważą konkretne zmywarki, możesz zdecydować, czy jest to odpowiednie urządzenie dla Twojego domu. Jeśli masz małą kuchnię, mniejsze zmywarka może być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo