Jak dobrać rozmiar telewizora?

jak dobrać rozmiar telewizora

Rozmiar telewizora to poważna sprawa. W końcu jest to centralny element domowego systemu rozrywki i odgrywa dużą rolę w tym, jak przyjemnie spędzisz czas na oglądaniu programów. W zależności od miejsca, w którym siedzisz, możesz mieć różne zalecenia dotyczące odpowiedniej wielkości telewizora. Niektórzy wolą małe i smukłe telewizory. Inni wolą duże telewizory z dużą głębią, aby cała rodzina mogła cieszyć się nimi razem. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego systemu rozrywki domowej i zachować jego dobry wygląd przez wiele lat, przestrzeganie kilku prostych wytycznych dotyczących wyboru odpowiedniego rozmiaru telewizora jest niezbędne. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniego rozmiaru ekranu do swojego domu.

Jeżeli szukasz naprawdę dobrego sprzętu, to polecamy ten ranking telewizorów 65 cali, w którym znajdziesz najlepsze modele dostępne na rynku. Artykuł został napisany przez ekspertów w tej dziedzinie.

Co jest ważne przy wyborze odpowiedniego rozmiaru telewizora?

Jest wiele rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze odpowiedniego rozmiaru telewizora do domu, ale najważniejszą z nich jest zastanowienie się nad wielkością pomieszczenia, w którym planujesz go umieścić. Jeśli masz mały salon, duży 65-calowy telewizor może wyglądać ogromnie, jak ściana. W takim przypadku warto rozważyć zainwestowanie w jeden z nowych systemów montażu ściennego telewizorów, który zapewnia bardziej elegancki i kompaktowy wygląd. Możesz też kupić mniejszy telewizor, jeśli chcesz go trzymać w innym pomieszczeniu, np. w sypialni lub gabinecie. Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest ilość mebli w pokoju, w którym chcesz ustawić telewizor. Jeśli nie ma tam zbyt wielu mebli, możesz ustawić telewizor tak, aby nie zasłaniał żadnego z nich. Na przykład, jeśli telewizor będzie znajdował się w salonie, umieszczenie go w rogu, gdzie za nim znajduje się ściana, może pomóc w ochronie pozostałych mebli. Innym sposobem na utrzymanie porządku jest posiadanie stojaka na telewizor. Umożliwia on ustawienie telewizora w taki sposób, aby nie zasłaniał reszty mebli.

Dlaczego rozmiar ekranu jest ważny?

Przy zakupie telewizora należy wziąć pod uwagę jego wielkość, ale równie ważne jest uwzględnienie wielkości pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. Dzieje się tak, ponieważ istnieje wiele czynników, w tym kształt pomieszczenia, które zadecydują o wyborze odpowiedniego rozmiaru telewizora. Jeśli na przykład masz duży pokój, telewizor 60-calowy może być dla Ciebie odpowiedni, ale jeśli Twój pokój jest mały, telewizor 60-calowy może wyglądać na duży i zajmować zbyt dużo miejsca. Podobnie, jeśli masz mały pokój, możesz rozważyć zakup mniejszego telewizora, aby nie sprawiał wrażenia małego.

rozmiar telewizora

Najczęściej spotykane rozmiary telewizorów

Najpopularniejsze rozmiary telewizorów wahają się od 55 do 75 cali. Istnieją telewizory o przekątnej przekraczającej 75 cali, ale można je znaleźć głównie w sektorze komercyjnym, gdzie przestrzeń jest bardzo cenna. Telewizory 55- i 65-calowe są idealne dla większości domów. Są to standardowe rozmiary telewizorów spotykane w większości domów i stanowią najlepszy wybór do większości pomieszczeń, ponieważ są nie tylko niedrogie, ale też świetnie wyglądają.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar telewizora do pomieszczenia

Zanim wybierzesz się na zakupy, zrób kilka pomiarów pomieszczenia, w którym chcesz umieścić telewizor. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupisz telewizor, który będzie idealnie pasował. Koniecznie zmierz odległość między ścianami, odległość między wejściem a wyjściem z pokoju oraz odległość między meblami a ścianami. Należy także zmierzyć odległość od podłogi do poziomu oczu osoby siedzącej przed telewizorem. Warto zaopatrzyć się w taśmę mierniczą, aby upewnić się, że niczego nie przeoczysz. Po dokonaniu pomiarów możesz wybrać telewizor o przekątnej 55, 60, 65 i 70 cali.

Jeżeli szukasz ciekawych propozycji odnośnie telewizorów, to polecamy portal Movienews.pl gdzie znajdziesz ciekawe porównania oraz rankingi.

Które marki oferują jakie rozmiary?

Przyjrzyjmy się niektórym najlepszym markom telewizorów o poszczególnych rozmiarach i sprawdźmy, jakie rozmiary oferują: 55 cali: Sony, Philips, LG, Hisense, TCL, Vizio i inne. 60 cali: Samsung, Sony, Vizio, TCL, LG i inne. 65 cali: Samsung, Sony, Vizio, TCL i inne. 70 cali: Samsung, Sony, Vizio, TCL i inne.

Jak wybrać rozmiar telewizora? Podsumowanie

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz mieć nowy telewizor, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki rozmiar wybrać. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest ważny, ponieważ pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojego nowego nabytku. Na szczęście wybór odpowiedniego rozmiaru nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Stosując się do powyższych wskazówek, można łatwo znaleźć idealny rozmiar dla swojego domu. A w efekcie końcowym Twój nowy telewizor będzie wyglądał wspaniale i zapewni Ci rozrywkę na długie lata.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo