Jak i czym myć lodówkę? Czyszczenie lodówki krok po kroku

jak wyczyscic lodówke

Niewiele dużych urządzeń kuchennych używamy tak często, jak lodówki. Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości. Lśniące obudowa lodówki może rozjaśnić całą kuchnię, a czyste wnętrze wygląda świetnie, efektywniej wykorzystuje przestrzeń i pomaga zachować świeżość żywności. W tym artykule omówimy czynności dotyczące czyszczenia lodówki wewnątrz i na zewnątrz.

Przechowywanie żywności wymaga szczególnej uwagi. Często ludzie nie wiedzą, czym czyścić swoją lodówkę. Ale nie martw się! Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie wyczyścić lodówkę.

Zobacz również nasz ranking lodówek, który pomoże Ci dobrać twój wymarzony sprzęt do kuchni.

Jak wyczyścić lodówkę?

Najpierw wyjmij i umyj ręcznie wyjmowane półki, ruszty i szuflady w gorącej wodzie i łagodnym płynie do mycia naczyń. Przed kontaktem z gorącą wodą pozwól szklanym elementom ogrzać się do temperatury pokojowej – w przeciwnym razie mogą pęknąć. Przykryj uporczywe plamy z jedzenia ciepłą, mokrą szmatką na kilka minut, aby zmiękczyć brud przed usunięciem twardszą gąbką. Zwróć szczególną uwagę na spód drucianych stojaków – to miejsce bardzo przyciąga zanieczyszczenia.

W przypadku szuflad i półek, których nie można wyjąć oraz boków wewnątrz lodówki potrzebna Ci będzie soda oczyszczona i trochę wody. Wyczyść wnętrze lodówki mieszaniną wody i sody oczyszczonej w proporcjach 7 do 1. Uważaj na chemiczne środki czyszczące, ponieważ ich zapach może przenosić się na żywność. Myj lodówkę od góry do dołu, aby zapobiec kapaniu kropli na już czyste powierzchnie. Użyj szczoteczki do zębów przeznaczonej do czyszczenia lub wykałaczek, aby dotrzeć do pęknięć i szczelin, do których nie można dotrzeć szmatką. Wytrzyj wszystko do sucha czystym ręcznikiem.

Czym myć lodówkę?

Proces czyszczenia zależy nie tylko od przygotowania i narzędzi, ale także od tego, w jakie funkcje wyposażył lodówkę producent. Jeśli jest ona na przykład zaawansowana technologicznie, to łatwiejsze staje się czyszczenie jej wnętrza i powłok zewnętrznych.

Czym najlepiej myć lodówkę? Zalecamy stosowanie naturalnych produktów lub łagodnych detergentów, które są przeznaczone do czyszczenia lodówki. Pamiętaj, aby nigdy nie stosować silnych płynów, gdyż przy kontakcie z jedzeniem, mogą zaszkodzić Tobie i Twojej rodzinie.

Domowe sposoby na czyszczenie lodówki

Często używanym domowym środkiem do czyszczenia lodówki jest soda oczyszczona, która świetna do pochłaniania brzydkich zapachów. Możesz ją również wykorzystać do czyszczenia lodówki. Zrób pastę z sody oczyszczonej i wody, a następnie użyj jej do wyczyszczenia lodówki. Przetrzyj wszystko szmatką, a następnie wysusz. Dzięki temu będziesz mieć świeżą i czystą lodówkę.

Jeśli chcesz wyczyścić lodówkę wykorzystując sprawdzone, domowe sposoby, możesz użyć octu. Wymieszaj go z wodą w równych proporcjach. Następnie użyj ściereczki, aby wyczyścić wnętrze lodówki. Przetrzyj elementy wilgotną szmatką, a następnie osusz ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Twoja lodówka może stworzyć idealne środowisko dla brzydkich zapachów, chyba że podejmiesz niezbędne działania. Na szczęście możesz poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem lodówki bez używania ostrych chemicznych środków czyszczących. Po opłukaniu i wysuszeniu wszystkich powierzchni zdezodoryzuj lodówkę, napełniając otwarty pojemnik suchą sodą oczyszczoną i pozostawiając go na dolnej półce. To pochłonie wszelkie zapachy, które pozostawia po sobie jedzenie, więc umieść ją tam, gdzie zazwyczaj je trzymasz.

Gdy lodówka jest już czysta i pozbawiona zapachów, włóż wszystko z powrotem. Teraz jest również dobry czas na uporządkowanie lodówki. Wyrzuć przeterminowane lub zepsute jedzenie, pogrupuj podobne przedmioty i rozważ użycie pojemników na żywność.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo