Jak usunąć brzydki zapach z pralki? Skuteczne sposoby

Brzydki zapach z pralki

Brzydki zapach z pralki jest bardziej powszechny, niż mogłoby się wydawać. Może rozprzestrzeniać się po całym domu, a także utrzymywać na naszej odzieży. Jak się tego pozbyć? W tym artykule przedstawimy Ci w jaki sposób możesz się łatwo pozbyć nieprzyjemnego zapachu z pralki oraz jakie działania możesz zastosować by uniknąć tego problemu w przyszłości.

Przykry zapach z pralki może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Jeśli odór jest silny, może to oznaczać, że w pralce rozwijają się grzyby lub bakterie. Na szczęście zapach ten można często usunąć za pomocą zwykłego czyszczenia. Jeśli jednak problem nie ustępuje, może to być oznaką poważniejszego problemu. Zanim dowiemy się jak usunąć nieprzyjemny zapach, warto dowiedzieć się w jaki sposób on powstaje.

Jeżeli twoja pralka jest już stara, być może jest to znak, by wymienić ją na lepszy model. Sprawdź nasz ranking pralek i zobacz jakie modele są najlepsze na rynku. Ciekawym wyborem może być również suszarka – Dlatego przygotowaliśmy specjalne zestawienie zawierające najlepsze suszarki do prania. Sprawdź już teraz.

Co może powodować nieprzyjemny zapach z pralki?

Jeśli z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, ważne jest, aby znaleźć powód tej sytuacji. Niestety przyczyn może być wiele. Po pierwsze, sprawdź, skąd dokładnie pochodzi nieprzyjemny zapach.

Najczęstsze powody brzydkiego zapachu z pralki to:

  • Zapchany filtr pralki – Filtr jest miejscem, w którym gromadzą się wszystkie zanieczyszczenia. Jeśli z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, to filtr powinien być pierwszym miejscem, które powinieneś sprawdzić.
  • Pleśń i grzyby w środku pralki – Po każdym praniu bęben pralki często staje się wilgotny. Może to być dobre miejsce do rozwoju bakterii, zarazków i nieprzyjemnych zapachów.
  • Brudna szuflada na detergenty – Pamiętaj, aby regularnie czyścić przegródkę na detergenty, gdyż często zostają tam pozostałości po praniu.

Przeczytaj też: Czy warto kupić matę antywibracyjną pod pralkę?

Jak się pozbyć brzydkiego zapachu z pralki?

Zapach wydobywający się z pralki jest często spowodowany grzybem lub bakteriami. Można tego uniknąć poprzez regularne czyszczenie pralki. Możesz użyć do tego specjalnych środków chemicznych lub zastosować naturalne środki czyszczące.

Istnieje wiele produktów, które mogą pomóc w przypadku nieprzyjemnego zapachu z pralki. Na rynku dostępnych jest wiele środków do czyszczenia pralek, a wszystkie działają w podobny sposób: usuwają kamień, nieprzyjemny zapach prania i smród z pralki.

Dobrym sposobem na pozbycie się zapachu w pralce jest wstawienie pustego prania. Powinniśmy ustawić pralkę na bardzo wysoką temperaturę oraz dodać mocny środek antybakteryjny. Wysoka temperatura i detergent pomogą pozbyć się wszelkich bakterii, które mogą być przyczyną brzydkiego zapachu.

Zazwyczaj preparaty do czyszczenia pralek mają właściwości, które pozwalają pozbyć się grzyba i kamienia. Do czyszczenia wnętrza pralki można użyć specjalnych kapsułek, tabletek lub płynu. Wlej go do bębna i przeprowadź cykl prania na pusto. Zazwyczaj wystarczy jedno pranie, aby pozbyć się pozostałości nieświeżego detergentu i nieprzyjemnego zapachu z pralki. W ten sposób można mieć pewność, że pozostałości użytego preparatu nie będą miały szkodliwego wpływu na ubrania podczas prania.

Polecany artykuł: Jak podłączyć pralkę do odpływu?

nieprzyjemny zapach z pralki

Domowe sposoby na usunięcie przykrego zapachu z pralki

Specjalne preparaty pomogą nam usunąć zapach stęchlizny, jednak nie warto również zapominać o domowych sposobach, które równie skutecznie pomogą nam usunąć nieprzyjemną woń. Jeżeli pralka śmierdzi to warto użyć poniższych naturalnych środków czyszczących:

  • Soda oczyszczona
  • Kwasek cytrynowy
  • Ocet spirytusowy

Jednak w jaki dokładnie sposób użyć kwasku cytrynowego i innych wymienionych środków? Jest to bardzo proste. Aby wyczyścić śmierdzącą pralkę należy ustawić puste pranie, a następnie do bębna wlać ocet z sodą oczyszczoną. Dzięki temu rozwiążesz swój problem.

Zobacz również: Gdzie wlać płyn do prania?

Jak zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu z pralki?

Brzydki zapach z pralki to częsty problem, dlatego warto również wiedzieć jak go uniknąć. Oprócz cyklicznego czyszczenia pralki warto również pamiętać o tym, aby nie zamykać bębna pralki po skończonym cyklu prania, tylko pozostawiać otwarte drzwiczki urządzenia.

Warto również od czasu do czasu wstawić puste pranie, by przepłukać wnętrze pralki. Pamiętaj, by to pranie odbyło się w wysokiej temperaturze. Dzięki temu śmierdząca pralka nie będzie już naszym problemem.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo