Jak wgrać mapę do nawigacji?

Jak wgrać mapę do nawigacji

Niezależnie od tego, czy używasz mobilnego czy pokładowego GPSa, ważne jest, aby go regularnie aktualizować. Zapewnia to dostęp do najnowszych map oraz ułatwia i przyspiesza poruszanie się. Sieć dróg stale się rozwija i ważne jest, aby Twoje urządzenie brało pod uwagę najnowsze zmiany – pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele czasu. Jest wiele sposobów na wgranie mapy do Twojego systemu nawigacyjnego. W przypadku pokładowych systemów nawigacyjnych najczęściej robi się to za pomocą karty SD lub nośnika USB. Według producenta samochodu możesz zaktualizować swoje urządzenie, pobierając nowe mapy w dowolnym momencie. Następnie musisz przenieść je na kartę SD lub nośnik USB, aby podłączyć się do deski rozdzielczej w celu zainstalowania aktualizacji. Mapy są zazwyczaj pobierane ze strony internetowej HERE, firmy która jest ich wyłącznym sprzedawcą dla głównych marek samochodów. Każdy dostawca posiada sklep internetowy, w którym produkty są klasyfikowane według modeli. Daje to dostęp do dużego katalogu, z którego możesz wybrać aktualizację odpowiadającą Twoim potrzebom.

Jeżeli szukasz nowej nawigacji samochodowej, nasz ranking z pewnością pomoże Ci wybrać odpowiedni model. W oparciu o komentarze użytkowników i ekspertów stworzyliśmy prawdziwe kompendium wiedzy w tym temacie.

Inne metody wgrywania nowych map

Jeśli masz taką możliwość, zezwól na aktualizacje. Niektóre systemy GPS mają dostępne automatyczne update’y map, które są udostępniane okresowo. Gdy są one dostępne, GPS wyświetli komunikat dla użytkownika, ten zaś musi zezwolić systemowi na dostęp do zaktualizowanych map. W zależności od modelu można również zamówić płytę DVD lub CD, aby bezpośrednio zainstalować aktualizację. Nowe mapy do GPS są wydawane na dyskach okresowo przez cały rok. Zapewnia to najbardziej aktualne informacje dostępne dla kierowcy. Pozostaje tylko załadować płyty z mapami do nawigacji GPS. To, w jaki sposób to zrobić będzie się różnić w zależności od modelu. Szczegółowe informacje na temat instalowania nowych map znajdują się w instrukcji obsługi systemu nawigacji. Większość z nich wymaga włożenia płyty i wybrania przycisku OK po wyświetleniu komunikatu przez system.

Jak nietrudno zauważyć, wgrywanie nowych map do nawigacji GPS nie jest niczym trudnym. Wystarczy zapoznać się z konkretną instrukcją producenta i pamiętać o kilku uniwersalnych wskazówkach, a wszystko powinno przebiegnąć bez żadnych problemów.

Maciej
Show full profile

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo