Jak wyczyścić lodówkę?

jak wyczyscic lodówke

Niewiele dużych urządzeń kuchennych używamy tak często, jak lodówki. Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości. Lśniące obudowa lodówki może rozjaśnić całą kuchnię, a czyste wnętrze wygląda świetnie, efektywniej wykorzystuje przestrzeń i pomaga zachować świeżość żywności. W tym artykule omówimy czynności dotyczące czyszczenia lodówki wewnątrz i na zewnątrz.

Zobacz również nasz ranking lodówek, który pomoże Ci dobrać twój wymarzony sprzęt do kuchni.

Najpierw wyjmij i umyj ręcznie wyjmowane półki, ruszty i szuflady w gorącej wodzie i łagodnym płynie do mycia naczyń. Przed kontaktem z gorącą wodą pozwól szklanym elementom ogrzać się do temperatury pokojowej – w przeciwnym razie mogą pęknąć. Przykryj uporczywe plamy z jedzenia ciepłą, mokrą szmatką na kilka minut, aby zmiękczyć brud przed usunięciem twardszą gąbką. Zwróć szczególną uwagę na spód drucianych stojaków – to miejsce bardzo przyciąga zanieczyszczenia.

W przypadku szuflad i półek, których nie można wyjąć oraz boków wewnątrz lodówki potrzebna Ci będzie soda oczyszczona i trochę wody. Wyczyść wnętrze lodówki mieszaniną wody i sody oczyszczonej w proporcjach 7 do 1. Uważaj na chemiczne środki czyszczące, ponieważ ich zapach może przenosić się na żywność. Myj lodówkę od góry do dołu, aby zapobiec kapaniu kropli na już czyste powierzchnie. Użyj szczoteczki do zębów przeznaczonej do czyszczenia lub wykałaczek, aby dotrzeć do pęknięć i szczelin, do których nie można dotrzeć szmatką. Wytrzyj wszystko do sucha czystym ręcznikiem.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Twoja lodówka może stworzyć idealne środowisko dla brzydkich zapachów, chyba że podejmiesz niezbędne działania. Na szczęście możesz poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem lodówki bez używania ostrych chemicznych środków czyszczących. Po opłukaniu i wysuszeniu wszystkich powierzchni zdezodoryzuj lodówkę, napełniając otwarty pojemnik suchą sodą oczyszczoną i pozostawiając go na dolnej półce. To pochłonie wszelkie zapachy, które pozostawia po sobie jedzenie, więc umieść ją tam, gdzie zazwyczaj je trzymasz.

Gdy lodówka jest już czysta i pozbawiona zapachów, włóż wszystko z powrotem. Teraz jest również dobry czas na uporządkowanie lodówki. Wyrzuć przeterminowane lub zepsute jedzenie, pogrupuj podobne przedmioty i rozważ użycie pojemników na żywność.

Maciej
Show full profile

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo