Jak wyczyścić mikser kuchenny?

Jak wyczyścić mikser kuchenny

Mikser dla wielu jest narzędziem, bez którego w nie mogliby się obejść. Jest to urządzenie szczególnie przydatne dla tych, którzy pieką wiele ciast i dekorują je lukrem. Większość mikserów kosztuje przynajmniej kilkaset złotych, co może być dużą inwestycją dla domowych kucharzy. Przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki dotyczące czyszczenia miksera kuchennego, abyś mógł utrzymać go w jak najlepszym stanie przez wiele lat!

Przede wszystkim są elementy, które należy czyścić po każdym użyciu. Co zrobić, gdy już skończysz pracę? Zdejmij nasadkę, umieść ją w misce i napełnij ciepłą wodą z mydłem, aby wszelki brud mógł odmoknąć. Następnie wypłucz nasadkę i miskę i umieść je w zmywarce. Aby upewnić się, czy jest to bezpieczne, zapoznaj się z instrukcją producenta – niektórych przystawek nie można myć w zmywarce! Jeśli wolisz zmywać ręcznie, wykorzystaj do tego gorącą wodę z mydłem. Dokładnie wysusz miskę i nasadki przed powrotem do przechowywania. Chroni to kawałki przed plamami wodnymi i zapobiega pleśni.

Sprawdź również nasz ranking mikserów planetarnych, aby mieć pewność, że wybierasz tylko najlepszy sprzęt.

Mikser – jak o niego dbać?

Podczas korzystania z miksera brudzą się nie tylko miska i nasadki. Upewnij się, że używasz wilgotnej ściereczki do naczyń lub szmatki z mikro fibry aby wytrzeć środek i głowicę miksera po każdym użyciu. Trudnodostępne zakamarki urządzenia mogą zbierać mąkę i inne drobne zanieczyszczenia, a szybkie wycieranie zapobiega gromadzeniu się osadu. Nigdy nie używaj środków czyszczących w sprayu ani mokrych ręczników do czyszczenia miksera – nawet niewielka ilość wody może uszkodzić silnik wewnątrz urządzenia!

Mniej więcej raz w miesiącu użyj bawełnianego wacika lub czystej szczoteczki do zębów, aby wyczyścić otwory wentylacyjne swojego miksera. Otwory te umożliwiają przepływ powietrza do silnika i są bardzo ważne, jeśli chcesz zachować najlepszą wydajność miksera i korzystnie wpłynąć na jego żywotność. Jeśli do usunięcia kurzu nie wystarczy wacik lub szczoteczka, przed szorowaniem można zanurzyć ją w ciepłej wodzie z odrobiną sody oczyszczonej. Jeśli narost jest stwardniały, możesz użyć także wykałaczki.

Sprawdź również:

Filip

Filip

Z wykształcenia technik-informatyk. Z pasji natomiast zapalony szachista. Od ponad roku udzielam się na portalu najlepszerzeczy.pl - szczególnie specjalizuje się w tekstach dotyczących sprzętu komputerowego i telewizorów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo