Kto produkuje najwięcej telefonów komórkowych?

Fabryki telefonów komórkowych znajdują się na całym świecie. Jednak ich lwia część jest położona w Azji. Co ciekawe, największa na świecie fabryka zajmująca się produkcją telefonów komórkowych usytuowana jest w Indiach. Należy ona do południowokoreańskiej firmy Samsung, która została założona w 1938 roku.

Telefony komórkowe to produkt, z którego korzysta cały świat. W aktualnych czasach, praktycznie w każdym miesiącu można usłyszeć wiadomości na temat nowych modeli wypuszczanych przez poszczególne firmy. To właśnie ogromnemu postępowi technologicznemu zawdzięczamy obecny stan rzeczy.

Jeżeli interesuję Cię temat telefonów komórkowych to na naszej stronie znajdziesz wiele artykułów o tej tematyce. Stworzyliśmy chociażby ranking smartfonów do 1000 zł oraz zestawienie najlepszych smartfonów do 500 zł. Te poradniki pomogą Ci wybrać telefon komórkowy.

Sprawdź również nasze poradniki:

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie 02/01/2021

Największym producentem telefonów komórkowych jest firma Huawei. Należy do niej aż 20,20% rynku. Drugim wynikiem może się pochwalić Samsung – 19,50%. Natomiast na miejscu 3 i 4 plasuje się Apple oraz Xiaomi z wynikami wynoszącymi odpowiednio 13,60% oraz 10,30%.

Dane pochodzą z raportu dotyczącego rynku smartfonów w II kwartale 2020 roku.

Sprawdź nasze inne artykuły:

Jak pandemia Covid19 wpłynęła na sprzedaż smartfonów?

Aktualnie nie jesteśmy jeszcze w posiadaniu szczegółowych raportów finansowych, jednak można się spodziewać ograniczenia wydatków potencjalnych konsumentów na rynku technologicznym. Nie wiadomo jeszcze jakie straty finansowe spowoduje pandemia Covid19 na świecie i jak zachowają się konsumenci w nowych warunkach.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo