Kto produkuje najwięcej telefonów komórkowych?

Fabryki telefonów komórkowych znajdują się na całym świecie. Jednak ich lwia część jest położona w Azji. Co ciekawe, największa na świecie fabryka zajmująca się produkcją telefonów komórkowych usytuowana jest w Indiach. Należy ona do południowokoreańskiej firmy Samsung, która została założona w 1938 roku.

Telefony komórkowe to produkt, z którego korzysta cały świat. W aktualnych czasach, praktycznie w każdym miesiącu można usłyszeć wiadomości na temat nowych modeli wypuszczanych przez poszczególne firmy. To właśnie ogromnemu postępowi technologicznemu zawdzięczamy obecny stan rzeczy.

Sprawdź również nasze poradniki:

Największym producentem telefonów komórkowych jest firma Huawei. Należy do niej aż 20,20% rynku. Drugim wynikiem może się pochwalić Samsung – 19,50%. Natomiast na miejscu 3 i 4 plasuje się Apple oraz Xiaomi z wynikami wynoszącymi odpowiednio 13,60% oraz 10,30%.

Dane pochodzą z raportu dotyczącego rynku smartfonów w II kwartale 2020 roku.

Jak pandemia Covid19 wpłynęła na sprzedaż smartfonów?

Aktualnie nie jesteśmy jeszcze w posiadaniu szczegółowych raportów finansowych, jednak można się spodziewać ograniczenia wydatków potencjalnych konsumentów na rynku technologicznym. Nie wiadomo jeszcze jakie straty finansowe spowoduje pandemia Covid19 na świecie i jak zachowają się konsumenci w nowych warunkach.

Maciej
Show full profile

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo