Po co sól do zmywarki?

po co sól do zmywarki

Sól w zmywarce zapobiega powstawaniu białego nalotu na naczyniach. Działa jako zmiękczacz wody do płukania, usuwając z niej kamień. To właśnie zbyt duża ilość kamienia w wodzie powoduje wspomniany biały osad na szklankach. Zbiornik soli najczęściej można znaleźć na dnie zmywarki – w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz sięgnąć po instrukcję obsługi Twojego modelu. Używaj tylko soli do zmywarek, ponieważ zwykła sól kuchenna nie nadaje się do zmywarki!

Zobacz również nasz ranking zmywarek dostępny na naszej stronie. Jest to lista najlepszych modeli na rynku.

Sól do zmywarek przywraca do działania zmiękczacz wody. Woda z kranu zawiera wapno i magnez –ciecz z dużą ilością tych dwóch minerałów jest nazywana również „twardą” wodą. Każda zmywarka zawiera zmiękczacz wody, który usuwa wapno i magnez z wody. Jeśli to się nie uda, na naczyniach zaczną pojawiać się białe plamy. Bez soli zmiękczacz wody po pewnym czasie zostałby zapchany i nie działałby prawidłowo.

Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy dostosować dawkę soli do twardości wody w domu. Jeśli tego nie zrobisz, albo użyjesz zbyt dużo soli, albo będziesz mieć problemy z korozją szkła lub białymi plamami na naczyniach. Ilość wapna i magnezu w wodzie zależy od miejsca zamieszkania – musisz zorientować się, jak wygląda sytuacja w Twojej okolicy.

Dlaczego należy używać soli do zmywarek?

Sól do zmywarek jest dokładnie tym, co możemy przeczytać w jej nazwie – to sól przeznaczona do zmywarek. Nie używaj soli kuchennej, soli koszernej ani niczego innego, co nie jest przeznaczone do mycia w zmywarce. Sól kuchenna może zawierać inne związki, podczas gdy sól do zmywarek przede wszystkim chlorek sodu, który będzie wiązał się z magnezem i wapniem. Teoretycznie sól do zmywarek nadaje się również do zastosowań spożywczych, ale ma większe ziarna, a co najważniejsze – rozpuszcza się powoli. To właśnie powolne rozpuszczanie uchroni Twoją zmywarkę przed zbieraniem się grudek lub innymi problemami związanymi z użyciem niewłaściwej soli. Jeśli w Twoim regionie występuje twarda woda, lokalne sklepy i centra handlowe powinny mieć pod dostatkiem soli do zmywarek.

Maciej
Show full profile

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo