Najlepszy termometr bezdotykowy – Zobacz top 5 [2022]

Jest kilka niezbędnych rzeczy, które powinien mieć każdy dom, niezależnie od jego wielkości i liczby członków rodziny. Jedną z najważniejszych jest zaś zestaw środków medycznych. Niezależnie od tego, czy jest to mała apteczka z kilkoma lekarstwami i bandażami, czy też znacznie bardziej zaawansowany zestaw narzędziami i maściami na każdą dolegliwość, nie ma wątpliwości, że powinien być tam również najlepszy termometr – bezdotykowy lub nie. W przeszłości wiele osób polegało na termometrach rtęciowych w kwestii odczytywania temperatury (swojej lub swoich dzieci). Teraz jednak ustąpiły one miejsca najlepszym modelom termometrów bezdotykowych ze względu na ich wiele zalet w porównaniu ze starym typem.

Urządzenia te oferują szybki, niezawodny i bezproblemowy sposób kontrolowania zdrowia rodziny, od najmłodszych do najstarszych jej członków, a także stanowią wygodne ulepszenie w stosunku do starszych modeli. Jeśli zastanawiasz się, jaki termometr bezdotykowy zakupić do swojego domowego zestawu medycznego, nie mógłbyś tego zrobić w lepszym czasie. Obecnie na rynku dostępne są świetne opcje niedrogich i niezawodnych termometrów do uszu i czoła, a my możemy dokładnie pokazać, jakie funkcje wyróżniają je na tle innych.

Posiadając najlepszy termometr bezdotykowy zawsze będziesz mieć pewność, że zadbasz o zdrowie swojej rodziny i nie będziesz musiał zgadywać prawidłowych odczytów. Jest to jedna z najbardziej rewolucyjnych zmian, jeśli chodzi o materiały medyczne, a teraz te nowoczesne projekty są dostępne dla Ciebie po przystępnej cenie.

krótki
opis
 
krótki
opis
TecniMed Visofocus 06400 to wyjątkowo nowoczesny model, który wyposażono w kilka funkcji, jakich próżno szukać u konkurencji. Jedną z nich jest wyświetlanie danych na obiekcie, którego temperaturę mierzymy. Na uwagę zasługuje także ciekawy design oraz wysokiej jakości wykonanie.
2
najlepszy termometr bezdotykowy
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Termometr BNT400 firmy Braun to model, który otwiera nasze zestawienie. Do jego zalet należy zaliczyć przede wszystkim niską cenę, a także wiele innowacyjnych funkcji i wysoką jakość wykonania. Choć w przypadku termometrów bezdotykowych nie zdarza się to często, model ten może się pochwalić również niecodziennym, interesującym designem.
3
jaki termometr dla dziecka
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Vitammy Spot to niedrogi domowy termometr, który jest odpowiedni dla każdej grupy wiekowej. Szczególnie przydatny może być on w momencie, gdy posiadasz niemowlę w wieku poniżej 3 miesięcy. Jego działanie jest bardzo szybkie i precyzyjne, co pozwoli trafnie ocenić stan zdrowia dziecka bez narażania go na niepotrzebny stres.
4
jaki termometr bezdotykowy kupić
Ocena 4.5/5
krótki
opis
Bezdotykowy termometr Microlife NC150 do czoła to jeden z najbardziej delikatnych i higienicznych modeli na rynku. Termometr jest wielofunkcyjny, umożliwia pomiar ciała, temperatury otoczenia i przedmiotów. Posiada również pamięć 30 pomiarów i nie wymaga stosowania osłonek na sondę.

Polecane termometry bezdotykowe

Najlepszy termometr bezdotykowy jest w stanie precyzyjnie monitorować temperaturę w zaciszu własnego domu. Dzięki temu wiesz, czy szukać pomocy medycznej, czy po prostu czekać na ustąpienie gorączki. Termometr, który chcesz kupić, musi być łatwy w obsłudze, szybki i dokładny. Jest to szczególnie ważne teraz, ponieważ nadal walczymy z pandemią COVID-19. Wysoka temperatura może być natomiast sygnałem ostrzegawczym, że mogłeś złapać tę chorobę. To sprawia, że ​​znalezienie najlepszego termometru jest trudniejsze niż zwykle. Całe szczęście, nasz ranking pokaże Ci, jaki termometr bezdotykowy warto obecnie kupić i gdzie można go znaleźć. Najlepiej skontaktuj się bezpośrednio z producentem, by dowiedzieć się, czy ma w swojej ofercie zapas termometrów. Możesz również zajrzeć do lokalnej apteki, jednak dużo bezpieczniej i wygodniej jest zamówić termometr przez Internet.

Przeglądając termometry domowe, znajdziesz produkty podzielone na dwie kategorie – klasyczny i bezdotykowy. Pierwszy jest tym, co prawdopodobnie trzymałeś w swojej apteczce przez ostatnią dekadę. Dzięki niemu możesz pobierać temperaturę z ust, pod pachą lub w odbycie. Klasyczne termometry rtęciowe lub cyfrowe są nieco wolniejsze niż ich bezdotykowe odpowiedniki na podczerwień i zwykle mają mniej funkcji. Te drugie ponadto są dokładne, tanie i dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Jaki termometr dla dziecka powinieneś zatem wybrać? W tym wypadku doskonale sprawdzi się właśnie termometr bezdotykowy.

Termometry na podczerwień mierzą ciepło emitowane przez Twoje ciało, zwykle przez czoło lub ucho. Urządzenia te dają rezultaty niemal natychmiast i są wygodniejsze dla dzieci, chociaż nie są zalecane dla noworodków. Termometry bezdotykowe mają zwykle więcej funkcji niż standardowe modele, co oznacza, że ​​mogą być również droższe. Nie oznacza to jednak, że ich cena musi być zaporowa – nasz ranking prezentuje wiele modeli, które są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie ich cena jest niewątpliwie przystępna.

Zakup termometru – praktyczne porady

Szukając najlepszego termometru do swojego domu, zastanów się, w jakim miejscu będziesz mierzyć temperaturę. Zwróć także uwagę na inne funkcje – na przykład ostrzeżenia o gorączce i kompatybilność z aplikacją na smartfona. Mogą one nieco ułatwić radzenie sobie z chorym dzieckiem lub partnerem. Jeśli często przeglądasz recenzje termometrów bezdotykowych lub zastanawiasz się, jaki termometr dla dziecka wybrać, możesz być skłonny uwierzyć, że większość opcji dostępnych na rynku jest równie dobra, przynajmniej w pewnym stopniu. Jeśli jednak wiesz, czego szukać, przekonasz się, że jest kilka podstawowych funkcji, które powinien mieć dobry termometr. Zebraliśmy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, szukając tego rodzaju urządzenia. Pierwszym kryterium, które odróżnia najlepszy termometr bezdotykowy od kiepskiego, jest jego dokładność. Chociaż jest dość logiczne, że każdy termometr powinien być dokładny, aby działał prawidłowo i mógł być dla Ciebie bezpiecznym wyborem. W epidemii koronawirusa jest to jeszcze bardziej istotna kwestia.

Oprócz dokładności, doskonały termometr powinien być również prosty i intuicyjny w obsłudze. Intuicyjna konstrukcja sprzedawanego termometru bezdotykowego powinna gwarantować więcej niż jeden sposób korzystania z urządzenia. Z tego powodu większość wysokiej jakości termometrów bezdotykowych może być również używana do odczytów dousznych.

Innym wskaźnikiem jakości produktu pod tym względem jest to, czy może on oferować zarówno odczyty w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita. Powodem tego nie jest nawet możliwość przełączania się między tymi dwoma, ale fakt, że tego typu funkcja jest dobrym wskaźnikiem zainteresowania firmy potrzebami klienta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że najlepszy termometr bezdotykowy oferujący odczyty zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita został stworzony, aby zadowolić klienta w najdrobniejszych szczegółach, a produkt ma również inne korzyści związane ze swoją konstrukcją.

Jaki termometr dla dziecka?

Ważnym powodem, dla którego dokładność jest tak istotna, jest fakt, że wielu konsumentów decydujących się na termometr bezdotykowy ma dziecko. Jeśli chodzi o monitorowanie zdrowia dziecka, bardzo ważne jest posiadanie dokładnego przyrządu, który pozwoli Ci zaoszczędzić wyjazdów do lekarza, czy nawet szpitala. Dobre jakościowo urządzenie ostrzeże Cię także, gdy u dziecka pojawią się jakiekolwiek objawy gorączki. Jaki termometr dla dziecka zatem wybrać? Jeśli chodzi o kwestię pomiaru, dobry termometr powinien być w stanie podać odczyt temperatury w dokładności do 0,2 stopnia Celsjusza. Termometr o wysokiej czułości powinien być bezpiecznym wyborem, ponieważ zapewnia użytkownikom większą dokładność pomiarów.

Niezależnie od tego, czy używasz termometru do pomiaru temperatury pokarmu podczas karmienia dziecka, czy do mierzenia jej w pomieszczeniu, powinieneś wybrać model, który oferuje bezpieczny odczyt. Problem z termometrem, który nie jest wystarczająco dokładny, polega na tym, że ponieważ najprawdopodobniej używasz go codziennie lub regularnie, błędne odczyty mogą wpływać na jakość życia i odżywianie dziecka, co jest bardzo ważne – zwłaszcza, gdy opiekujesz się niemowlęciem. Najlepszym sposobem oceny, czy termometr jest wystarczająco dokładny, jest sprawdzenie, czy został zatwierdzony klinicznie, czy nie. Chociaż wiele firm może gwarantować jakość i bezpieczeństwo swoich produktów, najlepiej wybrać urządzenie posiadające certyfikat odpowiedniej instytucji zajmującej się zdrowiem. Jeśli zakładamy, że nasz termometr będzie przeznaczony do użytku rodzinnego, jako część rodziny powinniśmy również rozważyć dzieci. Ponieważ są one niecierpliwe, zwłaszcza gdy czują się chore, zdecydowanie zaleca się, aby odczyty temperatury były szybkie, a przede wszystkim – jak już niejednokrotnie wspominaliśmy – dokładne.

Ranking termometrów bezdotykowych

Niektóre produkty oferują możliwość pomiaru różnych typów temperatury oraz posiadają oddzielną sondę dla ludzi i przedmiotów. Jaki termometr bezdotykowy będzie zatem najlepszy, jeśli interesują nas urządzenia wielofunkcyjne? Warto spojrzeć na nasz ranking, by znaleźć model, który będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Wielofunkcyjne termometry bezdotykowe są lepsze do użytku domowego, ponieważ dedykowane sondy zapewniają lepszy i dokładniejszy odczyt w krótszym czasie. Większość wysokiej jakości produktów zapewnia bezpieczny i dokładny odczyt w ciągu kilku sekund. Skąd u producenta ten pośpiech? Cóż, osoba, która nie chce czekać dwie minuty z termometrem w ustach, najprawdopodobniej nie pozostanie nieruchomo przez dłuższy czas, a jest to niezbędne, jeśli interesuje nas najlepszy termometr bezdotykowy.

Możliwość szybkiego i dokładnego określenia temperatury ciała osoby jest ważnym czynnikiem w ocenie jej stanu podczas choroby, po urazie lub w przypadku narażenia na jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z temperamentnym dzieckiem, ofiarą wypadku, która nie reaguje, czy kimkolwiek innym, kiedy próbujesz określić, co jest nie tak z osobą i ocenić powagę problemu, termometr jest ważnym elementem diagnostycznym. Dzięki dzisiejszym nowoczesnym termometrom odczyt temperatury jest niezwykle łatwy i bezpieczny. Dawno minęły czasy, kiedy wkładano termometr rtęciowy pod język i czekano przez pięć minut, a następnie na próżno próbowano odczytać temperaturę na podstawie wznoszącej się cieczy, co przybliżony wynik, ale nigdy nie jest dokładne. Przejdź niżej i zapoznaj się z naszym rankingiem – mamy nadzieję, że dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję, jaki termometr dla dziecka i dorosłej osoby powinieneś wybrać.

TecniMed Visiofocus 06400

Nic nie przebije wygody termometru bezkontaktowego, a ten model firmy Tecni Med pokazuje dokładnie, na co można liczyć, korzystając z tego typu urządzeń. Po pierwsze, ponieważ działa szybko, nie musisz narażać siebie, członka rodziny czy pacjenta na żadne nieprzyjemne doświadczenia. Model mierzy temperaturę powietrza na czole, a cały proces odbywa się przy użyciu zaawansowanych technologii.

Aby upewnić się, że cały proces przebiega zgodnie z zasadami higieny, model wyposażony jest w liczne filtry, które można wymieniać po każdym użyciu. Jeśli potrzebujesz termometru do celów zawodowych, w ten sposób możesz mieć pewność, że nie przeniesiesz bakterii i wirusów od jednego pacjenta do drugiego. Z wyświetlacza można także odczytać ostatni zarejestrowany numer, co oznacza, że z łatwością będziesz mógł śledzić wszelkie zmiany w temperaturze. Krótko mówiąc, ten model jest bardzo wygodny, funkcjonalny i po kilkukrotnym użyciu niewątpliwie się do niego przekonasz. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na rynku znajdziemy niewiele tak funkcjonalnych produktów w tym przedziale cenowym. 

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Braun BNT400

Braun BNT400 to wysokiej jakości, nieinwazyjny termometr. Aby zmierzyć temperaturę ciała, wystarczy dotknąć lub przytrzymać urządzenie w odległości 2 cm od czoła. To jednak jeszcze nie wszystko – model może również mierzyć temperaturę jedzenia i kąpieli. Termometr ma ergonomiczny kształt zapewniający łatwy chwyt i wygodną obsługę.

Dzięki opatentowanej technologii Age Precision można dostosować urządzenie do wieku osoby, której mierzymy temperaturę. Kolorowy wyświetlacz i punkty dotykowe zapewniają niezawodność i precyzję.

Projekt i interfejs użytkownika mają geometryczny, choć miękki kształt, co oddaje delikatny i nieinwazyjny charakter termometru. Kątowa głowica czujnika została ergonomicznie zoptymalizowana, aby pasowała do różnych pozycji, w których mierzymy temperaturę. Niewątpliwie jest to model termometru, który doskonale sprawdzi się do mierzenia temperatury zarówno Twojej, jak i Twoich dzieci. Jeśli dodamy do tego możliwość zmierzenia ciepłej wody w wannie lub nawet zupy w garnku, otrzymamy prawdziwe, wielofunkcyjne urządzenie do mierzenia temperatury.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Vitammy Spot

Większość termometrów bezdotykowych mierzy temperaturę na czole lub w uchu. Vitammy Spot to urządzenie, które umożliwia mierzenie jej nie tylko na czole, ale także na każdej powierzchni płaskiej. Model ten świetnie nadaje się więc do sprawdzania temperatury przedmiotów i obiektów.

Produkt od Vitammy z pewnością odpowie na Twoje potrzeby – możesz korzystać z niego w sposób dowolny, zależności od preferencji Ciebie lub Twoich dzieci. Dobrze jest mieć taką możliwość, nawet jeśli zazwyczaj używasz termometru wyłącznie do mierzenia temperatury ludzkiego ciała. 

Vitammy Spot działa szybko – testerzy stwierdzili, że wyniki są niemal natychmiastowe, a temperatury bardzo dokładne w porównaniu z innymi urządzeniami. Ponadto model ten ma podświetlany ekran, który będzie informował Cię o poziomie gorączki. Jest to jeden z najdoskonalszych modeli termometrów i zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę podczas zakupu. Będzie on przydatny niezależnie od tego, czy zazwyczaj mierzysz temperaturę swoją, swoich dzieci, czy nawet wody w wannie. Urządzenie powinno również doskonale sprawdzić się w kuchni!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Microlife NC 150

Microlife NC 150 umożliwia delikatny i szybki pomiar temperatury ciała bez dotykania skóry, a jednocześnie jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze. Termometr jest również wyposażony w niebieskie światło, które nie zakłóca snu pacjenta, co ułatwia pomiary w nocy. Model ten jest również wielofunkcyjny, co objawia się poprzez możliwość pomiaru ciała, temperatury otoczenia i obiektów. Dzięki niemu możesz chociażby zmierzyć temperaturę wody w wanience dla dziecka, co czyni ten model doskonałym wyborem dla rodziców małych dzieci.

Microlife jest pierwszą firmą, która wprowadziła opatentowaną technologię Silent Glow. Opiera się ona o podświetlenie w konkretnym kolorze w zależności od temperatury. Lampka świeci na zielono, jeśli temperatura osiąga mniej niż 37,4 stopni Celcjusza lub na czerwono, jeśli przekracza ona tę wartość. Można zatem w łatwy sposób dowiedzieć się, czy dziecko ma gorączkę i odpowiednio szybko zareagować. Niewątpliwie jest to jeden z bardziej funkcjonalnych i nowoczesnych modeli termometrów na rynku, dlatego też warto się nim zainteresować. Producent kusi również niską ceną, która jest niewątpliwą zaletą tego urządzenia.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo