Ranking fotelików samochodowych [2022]

Ze wszystkich rzeczy, które kupisz dla swojego dziecka, dobry fotelik samochodowy jest jednym z najważniejszych. Będziesz go potrzebować od momentu, gdy zabierzesz dziecko ze szpitala do domu. Najlepsze foteliki samochodowe będą niezbędne, dopóki nie osiągnie ono wystarczającego wzrostu, aby zmieścić się w pasie bezpieczeństwa dla dorosłych, zwykle w wieku około 10 lat lub później. Warto mieć świadomość, że prawie 50 procent fotelików dziecięcych i jest nieprawidłowo dopasowanych. Źle dopasowane siedzenie naraża dziecko na niebezpieczeństwo podczas wypadku. Wszystkie najlepsze foteliki samochodowe muszą spełniać normy bezpieczeństwa w teście zderzeniowym z prędkością 30 km/h.

Wydanie dużych pieniędzy niekoniecznie oznacza, że ​​otrzymasz najlepszy fotelik samochodowy. Wiele modeli w średniej cenie działa równie dobrze lub lepiej niż te droższe. Niezależnie od kosztów, określony model może też po prostu nie pasować do Twojego samochodu. Dlatego zdecydowanie zalecamy planowanie z wyprzedzeniem. Wykorzystaj nasz ranking fotelików samochodowych, aby dowiedzieć się, jakie siedzenie dla twojego dziecka – i samochodu – będzie odpowiednie. Dowiedz się, kiedy będziesz musiał przenieść swoje dziecko na większy model fotelika. Gdy Twoja pociecha dorośnie, będziesz musiał przejść z jednego fotelika samochodowego na drugi. Przedstawiamy różne modele, aby pomóc Ci wybrać ten właściwy dla Twoich potrzeb. Sprawdź nasz ranking fotelików samochodowych, aby przekonać się, który z nich będzie najlepszym – w Twoim przypadku – wyborem. Wpływa na to wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, a i samych rodzajów fotelików jest niemało.

krótki
opis
 
krótki
opis
Pebble Plus jest nosidełkiem dla niemowląt zaprojektowanym do użycia jako fotelik samochodowy. Umożliwia on podróż tyłem do kierunku jazdy dzueciom w wieku do czterech lat. To zaufana marka w świecie fotelików samochodowych, która wypuściła na rynek już wiele doskonałych modeli.
krótki
opis
Maxi-Cosi CabrioFix jest jednym z najlepszych dostępnych nosidełek dla niemowląt. Jest to także fotelik samochodowy, który może pomieścić do 13 kg. Jest również znany z tego, że pasuje do większości dostępnych na rynku samochodów, a gwarantowane przez niego bezpieczeństwo jest bez zarzutu!
krótki
opis
Fantastyczny fotelik samochodowy, który umożliwia dziecku ustawienie się tyłem do kierunku jazdy. Jednocześnie zapewnia łatwą regulację i zmianę pozycji, co w przypadku fotelika samochodowego jest bardzo istotne. Cena jest przystępna, a produkt oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.
krótki
opis
Fotelik samochodowy Lionelo Bastian Grey stanowi skuteczną ochronę dzieci w wypadku samochodowym. Nadaje się dla dzieci do 36 kg i można go używać nawet do 12 roku życia! To jeden z najlepszych produktów na rynku ze względu na stosunek ceny do bardzo wysokiej jakości.

Polecane foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy dla niemowląt to pierwszy wybór dla większości nowych rodziców. Można go zainstalować tylko tyłem do kierunku jazdy i ma zdejmowany bagażnik, który łączy się z podstawą zainstalowaną w samochodzie. Ten fotelik zapewnia najlepsze dopasowanie dla noworodków i mniejszych dzieci i może być używany dla dzieci do 12 kilogramów (w zależności od modelu liczba ta może się różnić). Większość dzieci prawdopodobnie będzie zbyt wysoka, zanim stanie się zbyt ciężka na te najlepsze foteliki samochodowe. Dziecko jest zbyt wysokie, gdy czubek jego głowy znajduje się mniej niż 2,5 cm od górnej części nagłówka fotelika samochodowego lub gdy przekracza granice wysokości siedzenia. Kolejnym modelem jest siedzisko rozkładane, które należy kupić nie później niż w pierwsze urodziny dziecka. Może być instalowany tyłem lub przodem. System uprzęży, podobny do fotelika samochodowego dla niemowląt, ma wyższy limit wagi przy siedzeniu tyłem do kierunku jazdy. Oznacza to, że dzieci mogą dłużej jeździć w ten sposób, co jest zalecane jako najbezpieczniejsza opcja.

Szukasz dobrego sprzętu do nagrywania drogi? Przeczytaj nasz ranking kamer samochodowych i dowiedz się jaki model będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Fotelik musi być zainstalowany tyłem do kierunku jazdy dla dzieci poniżej 1 roku życia i wadze poniżej określonej. Niektórzy producenci zezwalają na przestawianie przodem do kierunku jazdy po 1. roku życia, ale zaleca się ustawianie fotelika tyłem aż do momentu, gdy dziecko będzie miało przynajmniej 2 lata. Niektóre modele prezentowane przez nasz ranking fotelików samochodowych może pomieścić dzieci o wadze nawet 65 kg. Chociaż minimalny limit wagi pozwala na siedzenie noworodkom i mniejszym niemowlętom, ten typ fotelika często nie zapewnia najlepszego dopasowania dla mniejszych dzieci ani wygody odłączanego nosidełka. Umieszczając dziecko na siedzeniu, pasy uprzęży powinny znajdować się na ramionach dziecka lub poniżej ich na siedzeniu skierowanym do tyłu. W przypadku fotelika skierowanego do przodu powinny znajdować się na ramionach lub powyżej nich. Klamry na klatce piersiowej powinny zawsze być umieszczone na poziomie pach. Po zapięciu dziecka nie powinno być możliwości ściśnięcia żadnego materiału na paskach. Jeśli da się to zrobić, oznacza to, że uprząż jest zbyt luźna.

Fotelik samochodowy – na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejsze siedziska o wielu zastosowaniach przedstawia nasz ranking fotelików samochodowych. Istnieją jednak również takie, z których mogą korzystać tylko dzieci o odpowiedniej wadze, wieku i wysokości, aby siedzieć przodem do kierunku jazdy. Nie zawsze jest to zły wybór – model bardziej dopasowany do konkretnego dziecka może zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo. Niektóre modele są przeznaczone wyłącznie do przodu oraz mają uprząż do użytku do określonej wysokości i ciężaru. Warto wybrać również model, który posiada zarówno uprząż, jak i wzmacniacz pasa bezpieczeństwa. Są to najbardziej uniwersalne foteliki, które będą pasowały dla dzieci w różnym wieku. Najlepsze foteliki samochodowe typu Booster są tańszą alternatywą dla foteli rozkładanych, jeśli Twoje dziecko spełnia wymagania dotyczące wieku i wagi ciała (podczas jeżdżenia przodem do kierunku jazdy). Jest to także bezpieczna opcja dla starszego dziecka, które nie jest jeszcze gotowe na fotelik podwyższający.

Dowiedz się, czy twój pojazd jest kompatybilny z danym fotelikiem. Auta wyprodukowane przed 2002 rokiem najprawdopodobniej nie będą miały uchwytów LATCH (Lower Anchors & Tethers for Children). LATCH został zaprojektowany, aby ułatwić prawidłowy montaż fotelika samochodowego bez użycia pasów. Jeśli masz pojazd zbudowany po 2002 roku, powinieneś mieć co najmniej dwa dolne zaczepy zatrzaskowe i jeden górny pasek mocujący. Postępuj zgodnie z instrukcją obsługi fotelika samochodowego i samochodu, aby wiedzieć, jak prawidłowo zamontować fotelik prezentowany przez nasz ranking fotelików samochodowych.

Ważne jest, by znać wzrost i wagę swojego dziecka. Śledzenie wieku dziecka jest łatwe, wyżej wspomniane aspekty mogą się szybko zmieniać w ciągu kilku miesięcy. Śledź te pomiary, aby wiedzieć, kiedy nadejdzie czas wymiany fotelika. Wszystkie foteliki samochodowe mają zakres wagi i wysokości. Jeśli masz napięty budżet, spróbuj znaleźć modele z wyższymi limitami, abyś mógł z nich korzystać tak długo, jak to możliwe. Ponadto, ponieważ zaleca trzymanie dziecka tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, fotelik dziecięcy o wysokiej dopuszczalnej masie i limicie wzrostu pozwoli Ci to zrobić.

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Powinieneś także znać wymiary swojego samochodu. Niektóre najlepsze foteliki samochodowe nie pasują dobrze do wszystkich modeli pojazdów. Aby ustalić, które fotele są kompatybilne, znajdź wymiary siedziska samochodowego i porównaj je z wymiarami wewnętrznymi. Przeczytaj recenzje klientów i sprawdź nasz ranking fotelików samochodowych, aby zobaczyć, co zalecają inni rodzice. Możesz także zadzwonić lub napisać do producenta i zapytać, czy Twój konkretny model pojazdu będzie pasował do ich fotelików samochodowych.

Jakim budżetem dysponujesz? Foteliki samochodowe mogą kosztować od około 100 do nawet kilkuset złotych, więc dla niektórych rodzin jest to znaczna inwestycja. Dowiedz się, ile możesz wydać i modeli miejsc w tym przedziale cenowym. Warto pamiętać, że cena nie decyduje o bezpieczeństwie fotelika samochodowego, więc wybór tańszego niekoniecznie jest ryzykowny. Poszukaj fotelików, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, takich jak siedzisko typu „wszystko w jednym”, które będzie towarzyszyło dziecku od urodzenia aż do momentu, gdy nie będzie go potrzebowało.

Jaki prowadzisz styl życia? Nie każdy fotelik samochodowy pasuje do każdego stylu życia. Jeśli dużo podróżujesz lub dojeżdżasz do pracy i potrzebujesz często zmieniać fotelik samochodowy z jednego pojazdu na drugi, potrzebujesz modelu lekkiego i szybkiego w montażu. Jeśli często chodzisz lub biegasz, potrzebujesz fotelika samochodowego, który dobrze pasuje do wózka. Planujesz więcej dzieci? Znajdź fotelik samochodowy o długiej żywotności, abyś mógł go przekazać następnemu dziecku. Poszukaj też siedzeń, które pozwolą się łatwo dopasować na więcej niż jedno miejsce na tylnym siedzeniu.

Najlepsze foteliki samochodowe

Kiedy Twoje dziecko przekroczy limit wagi lub wysokości uprzęży fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy, nadejdzie czas na urządzenie wspomagające. Zazwyczaj wykorzystuje ono zamontowane w samochodzie pasy bezpieczeństwa i wspomaga ich pracę. Tego typu modele (przedstawia je ranking fotelików samochodowych) podnoszą dziecko w samochodzie, tak aby pas bezpieczeństwa był odpowiednio dopasowany. Powinien mianowicie znajdować się nad mostkiem i środkiem obojczyka (nie szyi) i nisko na udach, a nie na brzuchu). Występują w dwóch głównych stylach: z wysokim oparciem i bez oparcia. Chociaż wersje bez oparcia są przenośne i łatwe w montażu, zalecamy modele z wysokim oparciem, ponieważ lepiej ustawiają pasek na ramieniu. Zapewniają także ochronę przed uderzeniami z boku i są wygodniejsze dla dzieci –mogą przyłożyć do nich głowy.

Uniwersalny typ siedzenia może pomieścić dzieci w bardzo dużym przedziale wagowym, zarówno gdy siedzą przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Niektórzy wykorzystują te najlepsze foteliki samochodowe, by wozić dzieci od urodzenia. Jest to kusząca oszczędność pieniędzy, ale testy wykazały, że próbując zapewnić zbyt wiele, nie wykonują wszystkich zadań tak dobrze, jak specjalnie do tego przystosowane foteliki. Foteliki samochodowe typu „wszystko w jednym” są często duże i ciężkie, nie mają wygody odpinanego oparcia i mogą nie pasować do mniejszych dzieci lub mniejszych samochodów. Mogą być dobrym siedzeniem rezerwowym lub siedziskiem dla opiekuna, który rzadziej przewozi dziecko.

Instalacja fotelika samochodowego musi zostać przeprowadzona umiejętnie. Większość fotelików dziecięcych nie jest prawidłowo zainstalowana. Niezależnie od tego, ile wydajesz na siedzisko, jest ono bezużyteczne, jeśli nie używasz go prawidłowo. Prawidłowo zainstalowane siedzenie nie powinno przesuwać się o więcej niż kilka centymetrów w jedną stronę podczas poruszania nim. Przed instalacją przeczytaj instrukcję obsługi samochodu i fotelika. Jeśli masz problemy, obejrzyj filmy instalacyjne, zadzwoń do producenta lub odwiedź lokalnego technika.

Maxi-Cosi Pebble Plus 0-13KG

Maxi-Cosi Pebble Plus można zamontować w samochodzie za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa lub specjalnej podstawy. Wspomniana podstawa jest bardzo łatwa do zainstalowania w samochodzie. Cały proces można wykonać szybko i sprawnie dzięki panelowi wyświetlacza z przodu, który przekazuje informacje zwrotne dotyczące instalacji zarówno dźwiękowo, jak i wizualnie.

Nawet po przejściu na fotelik samochodowy dla większych dzieci, podstawka może zostać w samochodzie. Aby dopasować podstawę, należy ją usiąść na siedzeniu samochodu i trzeba wysunąć ramiona ISOfix za pomocą szarych suwaków po obu stronach. Następnie można go wepchnąć w oparcie siedzenia i połączyć z kotwami ISOfix. Jak tylko ramiona się połączą, pierwsze zielone światło na panelu wyświetlacza zaświeci się wraz z głośnym sygnałem dźwiękowym.

Ciągnięcie przodu podstawy od lewej do prawej zapewnia, że ​​jest ściśle przylegająca do siedzenia. Następnie jest noga podporowa – naciśnij przycisk z tyłu nogi, aby umożliwić jej wyprostowanie do właściwej wysokości dla miejsca na nogi w samochodzie. Kolejny zielony wskaźnik zaświeci się sygnałem dźwiękowym, informując, że jest prawidłowo wyregulowany. Te dwa etapy są wszystkim, co jest potrzebne do dopasowania do podstawy. Ostatnie zielone światło jest zarezerwowane, gdy Pebble Plus zostanie prawidłowo umieszczony na podstawie.

Aby stworzyć idealne dopasowanie dla Twojego dziecka, szelki można regulować pod względem długości i wysokości. Chociaż czasem trudnym zadaniem jest ponowne przewiązanie pasków, wysokość uprzęży w Pebble Plus nie może być łatwiejsza do regulacji. Wystarczy pociągnąć w dół tylny panel siedziska i sięgnąć do środka, aby ścisnąć razem dwa przyciski. Pozwala to na przesunięcie uprzęży w górę lub w dół.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Maxi-Cosi Cabriofix 0-13KG

Ergonomiczny uchwyt jest wygodny, a CabrioFix jest łatwy do przenoszenia ze względu na niewielką wagę. Ma dostępne 3 różne pozycje, do kołysania, karmienia i jazdy. Pozycja karmienia jest idealna, gdy nie można wyciągnąć dziecka z fotelika samochodowego. Po prostu pozwala ona, aby fotelik samochodowy stał pionowo, więc nie ma żadnych problemów podczas próby manewrowania łyżką z jedzeniem.

Pozycja bujania pozwoli dziecku spać, gdy trzeba je wyjąć z samochodu. Nie ma przycisku do przedłużania pasków, zamiast tego są one automatycznie zwalniane, gdy uprząż jest odpięta, a klamra przesunięta do przodu. Dzięki temu można łatwo zapinać pasy dziecka jedną ręką. Zapobiega to również poluzowaniu pasów, gdy dziecko jest już przymocowane do siedzenia.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Britax & Romer Dualfix M I-Size 0-18KG

Britax Dualfix i-Size jest przeznaczony do stosowania od urodzenia do czasu, aż dziecko osiągnie wzrost 105 cm. Z pewnością nadaje się także dla najmłodszych, ponieważ ma świetną wkładkę dla noworodka, która jest bardzo miękka, wygodna i podtrzymuje dziecko w odpowiedni sposób. Ma również poziome odchylenie, które jest idealne dla noworodków.
Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Lionelo BASTIAN GREY 0-36KG

Fotel Lionelo Bastian jest dpowiedni dla dzieci od urodzenia do około 12 lat (0-36 kg). Warta uwagi jest możliwość obracania go nawet o 360 stopni. Dodatkowym atutem jest także mocowanie ISOFIX, które zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Model wyposażony jest w specjalny pas, który zmniejsza nachylenie głowy w zderzeniu czołowym. Wkładka Dri-Seat zapewnia cyrkulację powietrza, a tym samym daje dziecku uczucie suchości.

Dodatkowa podkładka ImpantBlock chroni głowę dziecka w przypadku zderzenia bocznego, wspiera szyję i zwiększa komfort podczas jazdy. Montaż jest prosty – po prostu ustaw fotelik samochodowy we właściwej pozycji i zapnij go za pomocą specjalnego pasa. Aż 7 poziomów regulacji zagłówka sprawia, że fotelik można dostosować do każdego dziecka. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych fotelików na rynku. Jeśli jakość jazdy i bezpieczeństwo Twojego dziecka są dla Ciebie ważne, możesz śmiało zdecydować się na ten model.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo