Ranking nawilżaczy powietrza – Najlepsze nawilżacze [2022]

Zastanawiasz się jaki nawilżacz powietrza jest najlepszy? W naszym tekście dowiesz się więcej o tych rzeczach. Temat nawilżaczy do powietrza staje się ostatnimi czasy coraz bardziej popularny. Co właściwie robi to urządzenie? Przy wykorzystaniu wody dodaje wilgoci do powietrza, aby zapobiec wysuszeniu, które może powodować podrażnienia w wielu częściach ciała. Nawilżacze mogą być szczególnie skuteczne w leczeniu suchości skóry, nosa, gardła i warg. Mogą również złagodzić niektóre objawy spowodowane grypą lub przeziębieniem. Nadużywanie nawilżaczy może jednak potencjalnie pogorszyć problemy z oddychaniem. Ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo z nich korzystać. Do czego możemy użyć nawilżacza? Wilgotność powietrza działa jak naturalny środek nawilżający, który może złagodzić suchość.

Z tego powodu nawilżacze powietrza stosuje się często w przypadku suchej skóry, przekrwienia zatok, bólu głowy, suchości w gardle, podrażnień nosa, krwawienia z nosa, podrażnienia strun głosowych. Inne dolegliwości, w przypadku których potencjalnie może pomóc nawilżacz to suchy kaszel czy popękane usta. Możesz być podatny na te niedogodności, gdy powietrze w twoim domu jest suche. Jest to szczególnie powszechne w miesiącach zimowych lub w lecie, gdy używamy klimatyzacji. Wybór nawilżacza zależy od preferencji, budżetu i wielkości Twojego mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę? Istnieje kilka rodzajów nawilżaczy, a najpopularniejsze z nich to:

  • Nawilżacz parowy
  • Nawilżacz ewaporacyjny
  • Nawilżacz wirnikowy
  • Nawilżacz ultradźwiękowy

Który z nich wybrać? Jeśli chodzi o nawilżacze powietrza, ranking który przedstawiliśmy powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

krótki
opis
 
1
jaki nawilżacz powietrza
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Ważna jest dla Ciebie nie tylko funkcjonalność, ale również niska cena i estetyczny wygląd? Jeśli tak, Eldom NU5 będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Ustaw wybrany przez siebie poziom wilgotności pomieszczenia i resztę zostaw czujnikowi, który sprawdzi obecny stopień nawilżenia. Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, jest to niesamowite urządzenie nawilżające.
2
nawilżacz powietrza
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Ultradźwiękowy nawilżacz firmy Eldom to prawdziwa rynkowa innowacja, której można używać zarówno latem, jak i zimą. Eldom NU6 jest wyjątkowo energooszczędny, a jego kultura pracy stoi na najwyższym poziomie – nawet nie usłyszysz jak pracuje! To produkt klasy premium, przeznaczony dla najbardziej wymagającego klienta!
3
nawilżacze powietrza ranking
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Ewaporacyjny nawilżacz marki Stadler Form cechuje się wyjątkową energooszczędnością. Nie ma to jednak żadnego wpływu na funkcjonalność – sprzęt spełnia swoje zadanie perfekcyjnie. Model posiada wbudowany higrostat, który dokładnie mierzy poziom wilgoci w Twoim domu, nie musisz więc kupować go osobno! To unikatowy sprzęt najwyższej klasy, który zdecydowanie jest wart swoich pieniędzy!
4
jaki nawilżacz powietrza dla dziecka
Ocena 4.6/5
krótki
opis
W ten nawilżacz wbudowano jonizator, który jest jedną z najbardziej efektywnych i innowacyjnych technologii oczyszczania powietrza. Cierpisz na bezsenność lub masz problemy z astmą? Blaupunk AHS601 będzie doskonałym rozwiązaniem Twoich problemów! Wypróbuj go i przekonaj się, że Twoje powietrze jeszcze nigdy nie było tak świeże i nawilżone!
5
jaki nawilżacz powietrza wybrać
Ocena 4.3/5
krótki
opis
Ten wyposażony w liczne funkcje nawilżacz powietrza został zaprojekowany w ten sposób, by zapewniać najwyższą jakość przy minimalnych kosztach eksploatacji. Niski pobór energii przy wysokiej wydajności to właśnie to, na co możemy liczyć wybierając ten konkretny model marki Blaupunkt!

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Wielu ludzi zastanawia się jaki nawilżacz powietrza wybrać. Podjąłeś już decyzję, że potrzebny Ci nawilżacz powietrza? Ranking, który przygotowaliśmy powinien pomóc Ci w tej sprawie. Nawilżacze są często klasyfikowane jako stacjonarne lub przenośne. Te pierwsze mają na celu dodanie wilgoci do całego domu lub dużego pomieszczenia. Często są bardzo duże, ale zwykle mają koła, dzięki czemu można je łatwo transportować. Przenośne nawilżacze są najmniejsze i są najlepszym wyborem, jeśli potrzebujesz tego typu narzędzia podczas podróży. Centralne nawilżacze są wbudowane bezpośrednio w klimatyzację lub ogrzewanie domu. Są to najdroższe typy nawilżaczy, ale są najlepszym wyborem, jeśli potrzebna Ci poprawa wilgoci w całym domu. Korzystanie z tradycyjnej wersji nawilżacza niesie za sobą potencjalne ryzyko poparzenia przez wydzielaną przez nie parę. Centralne nawilżacze nie wydzielają pary. Nawilżacz parowy spełnia swoją powinność przepuszczając powietrze przez specjalny filtr. Wentylatory zasilają jednostkę i przenoszą wilgoć do powietrza. Są one tańsze niż nawilżacze centralne, ale wadą jest to, że działają tylko w jednym pomieszczeniu na raz. Istnieje również ryzyko, że będą emitować zbyt wiele wilgoci do powietrza. Może to stanowić problem dla osób z astmą, dodatkowo zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju pleśni. To wszystko jednak dzieje się tylko wtedy, gdy nie korzystamy z tego typu akcesoriów w sposób prawidłowy.

Dzisiejsze rodzaje nawilżaczy zostały stworzone tak, by sposób korzystania z nich był najprostszy, jak to tylko możliwe. Nawilżacze wirnikowe działają za pomocą wirujących dysków, które pracują z dużymi prędkościami. Modele te są często tańsze. Są również jednymi z najbardziej przyjaznych dzieciom urządzeń, ponieważ wypuszczają chłodną parę i nie powodują ryzyka poparzenia. Nawilżacz ewaporacyjny jest zasilany energetycznie. Podgrzewa wodę, a następnie ochładza ją przed wypuszczeniem w powietrze. Są to najtańsze i najbardziej przenośne nawilżacze – możesz je kupić nawet w drogeriach. Każdy rodzaj nawilżacza wykorzystuje inną ilość wody, a moc może mieć wpływ na pobór prądu.

Jaki nawilżacz powietrza dla dziecka?

Co raz więcej rodziców zastanawia się jaki nawilżacz powietrza wybrać dla dziecka. Ultradźwiękowe nawilżacze wytwarzają chłodną mgłę za pomocą wibracji. Jednostki różnią się ceną, w zależności od rozmiaru potrzebnego do domu. Dostępne są zarówno wersje chłodne, jak i ciepłe. Ultradźwiękowy nawilżacz – szczególnie wersja z chłodną mgłą – jest dobrym wyborem, jeśli masz dzieci. Jest to jedno z najbardziej przyjaznych dzieciom tego typu akcesoriów. Bezpieczeństwo to docenisz również będąc właścicielem zwierząt domowych. Poprawa wilgotności powietrza może być korzystna, należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Zbyt duża wilgotność może powodować problemy zdrowotne. Jej wysoki poziom może pogorszyć problemy z oddychaniem i stworzyć nieprzyjemną wilgoć w powietrzu. Może to spowodować rozwój roztoczy, pleśni, rdzy czy szkodliwych bakterii. Nie jest temu winien jednak sam nawilzacz powietrza, a nieodpowiednie korzystanie z jego funkcji. Jaka wilgotność jest idealna dla naszego domu i sprzyja zdrowiu? Specjaliści zalecają, aby utrzymywała się między 30 a 50 procent. Określić to można za pomocą higrometru. Niektóre centralne nawilżacze są wyposażone w higrometry, ale można je również znaleźć w sklepach ze sprzętem. Codziennie sprawdzaj wilgotność, szczególnie jeśli ktoś w twoim domu ma alergię lub astmę. Najczęstszym ryzykiem związanym z nawilżaczami są oparzenia. 

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli masz dzieci. Nigdy nie pozwalaj im obsługiwać nawilżaczy i nie umieszczaj parowca z ciepłą mgłą w sypialni dziecka. Równie istotne jest regularne czyszczenie nawilżacza. Jeśli o to nie zadbamy, mogą powodować rozwój bakterii, który może wywoływać kaszel i przeziębienia. Nawilżacz ewaporacyjny może szybko się zabrudzić, ale należy również do najłatwiejszych do czyszczenia. Spłukuj całą zużytą wodę i dokonuj odpowiednich zabiegów higienicznych. Postępując zgodnie z instrukcjami producenta, regularnie czyść urządzenie, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Zachowuj odpowiednią ilość powietrza w pomieszczeniu. Jeśli zastosujesz się do tych zaleceń, powietrze w Twoim domu będzie dużo zdrowsze. Najlepszym wyborem w tej sytuacji będą nawilżacze ultradźwiękowe – jako najnowocześniejsze na rynku radzą sobie z większością klasycznych problemów. Ważna jest również moc, poziom parowania, pobór wody oraz ilość filtrów. Należy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, by czerpać maksymalną satysfakcję z dokonanego zakupu.

Jak działa nawilżacz powietrza?

Bez względu na rodzaj używanej technologii wszystkie nawilżacze działają w zasadzie w ten sam sposób. Urządzenia te wtłaczają wilgoć do powietrza w pomieszczeniu w postaci niewidzialnej mgły. Różne typy nawilżaczy mogą osiągać ten efekt odmiennymi metodami, wszystko jednak sprowadza się do tego samego efektu. Przykładowo, nawilżacz parowy wykorzystuje wewnętrzny wentylator do wciągnięcia powietrza do urządzenia i przepuszczenia go przez nasycony wodą filtr w celu pochłonięcia wilgoci. Po nasyceniu powietrza wilgocią wentylator wysyła je w przestrzeń, aby mogło krążyć po naszym domu. Istnieje również wiele innych szczegółów, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego nawilżacza. Może mieć on filtr węglowy, choć ostatnimi czasy coraz popularniejszy staje się filtr ceramiczny. Równie ważna jest obecność zbiornika na wodę, bez którego urządzenie nie ma prawa funkcjonować.

Część nowoczesnych nawilżaczy posiada miernik wody oraz poziomu wilgotności. Dzięki temu nie musimy kupować osobnych, przeznaczonych do tego urządzeń. Producenci w swoich nawilżaczach oferują często inne, dodatkowe funkcje. Część z nich nie tylko nawilża, ale i oczyszcza powietrze z bakterii i wirusów. Firmą tego typu jest przykładowo Stadler Form, która od wielu lat dostarcza swoje urządzenia klientom na całej kuli ziemskiej. Gdy nawilżacz powietrza zostanie przetestowany pod kątem parowania i poboru wody, można wystawić mu odpowiednią recenzję.

Zobacz najlepsze nawilżacze powietrza

Jak głośny jest nawilżacz? Które z nich są najcichsze? To zależy. Nawilżacze parowe, które wykorzystują wewnętrzne wentylatory do generowania przepływu powietrza, będą zwykle najgłośniejszymi opcjami, ponieważ mają więcej ruchomych części. Wytwarzają one szum, który z początku może być uznawany za głośny, ale ostatecznie zanika w tle. Nawilżacze z ciepłą mgłą są mniej głośne niż modele z chłodną, gdyż nie korzystają z wentylatora. Ultradźwiękowe nawilżacze są najcichsze. Wynika to z faktu, że wytwarzają fale dźwiękowe o częstotliwości wyższej niż ludzie ucho jest w stanie zarejestrować. Ważne jest regularne czyszczenie nawilżacza, aby zapewnić czystą, zdrową wilgoć. Bez tego nawilżacz może szybko stać się pożywką dla alergenów i bakterii, które ostatecznie mogą zostać uwolnione do powietrza.

Zalecamy dokładne czyszczenie zbiornika na wodę co kilka dni za pomocą miękkiej szczotki i łagodnego środka czyszczącego. Dokładnie opłucz i zaczekaj, aż wszystkie elementy wyschną, a następnie użyj świeżej wody do ponownego napełnienia. Ponadto wytrzyj obudowę wilgotną szmatką. Stadler Form dołącza niezbędne akcesoria do wielu swoich produktów, dzięki czemu nie będziesz musiał kupować ich osobno. Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze nawilżacza jest jego cena. Jak to bywa w wielu przypadkach, drogie modele często posiadają liczne wygodne funkcje, których próżno szukać w tańszych. W tym wypadku warto zainwestować – nawilżacze w naszym rankingu to najwyższej jakości urządzenia, które hamują rozwój bakterii i grzybów na ścianach. Poziom parowania został dostosowany do standardów, które ograniczają ryzyko rozwoju rdzy praktycznie do zera.

Eldom NU5

Eldom to znana polska firma, która od dawna dostarcza naszym rodakom liczne produkty RTV i AGD. Eldom NU5 to próba stworzenia taniego nawilżacza, który będzie spełniać wszystkie funkcje droższych, konkurencyjnych odpowiedników. Czy to się udało? Jak najbardziej! Nawilżacz o mocy 30W i pojemności zbiornika 5.2 w zupełności wystarczy do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgotności w każdym pomieszczeniu! 

Polski producent zadbał również o odpowiednią energooszczędność – koszty eksploatacji są zaskakująco niskie, nawet jak na nawilżacze powietrza. Kto będzie najbardziej zadowolony z tego modelu? Przede wszystkim ludzie, którzy potrzebują nawilżacza do konkretnego pomieszczenia, a nie chcą poświęcać na niego zbyt wielkiego budżetu.

Cena modelu NU5 jest znacznie niższa niż konkurencyjnych nawilżaczy. Wybrało go już wiele osób w Polsce i za granicą, a zbieranie przez niego opinie są wyjątkowo pozytywne i zachwalające! Zamierzasz kupić pierwszy nawilżacz powietrza w swoim życiu? Eldom NU5 może być doskonałym wyborem!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Eldom NU6

Nawilżacz Eldom NU6 zapewnia komfort i ulgę od drażniących objawów alergii, przeziębienia i suchej skóry. Ten ultradźwiękowy nawilżacz wytwarza wysoką moc mgły, a jego zasięg pozwala na regulację wilgotności powietrza w całym domu! Ponieważ jest to tylko chłodny nawilżacz mgły, NU6 zmniejsza ryzyko poparzenia, które występuje w przypadku urządzeń generujących ciepłą mgłę, przez co jest idealnym nawilżaczem dla niemowląt lub małych dzieci.

Ten model firmy Eldom wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe do przekształcenia wody w drobną mgłę. Podobnie jak inne najlepsze nawilżacze w naszym rankingu posiada filtr demineralizacyjny do usuwania zanieczyszczeń, takich jak wapń lub magnez, z wody.

Nawilżacz może pracować przez 15 godzin na jednym zbiorniku z wodą i ma funkcję automatycznego wyłączania, która zmniejsza ryzyko przegrzania i potencjalnego pożaru. Posiada swój własny higrostat, nie musisz więc kupować go osobno. Ultradźwiękowość sprawia, że jest to idealny wybór gdy masz dzieci – nie wystąpi ryzyko poparzenia!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Stadler Form Oskar

Stadler Form Oskar jest doskonałym wyborem z wielu powodów, szczególnie jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji. Ten nawilżacz z chłodną mgłą może poprawiać wilgotność pomieszczenia o powierzchni do 500 metrów kwadratowych, a zbiornik wody mieści 3,5 litra, ​​czyli więcej niż inne tego typu nawilżacze.

Ponieważ jest to nawilżacz eweporacyjny, tworzy wilgoć, wdmuchując powietrze przez nasączony wodą knot. Knot ma właściwości antybakteryjne i pomaga wychwytywać zanieczyszczenia, zanim dostaną się do powietrza. Ma również światło ultrafioletowe między zbiornikiem wody a knotem, które może zabijać bakterie dla zwiększenia higieny naszego powietrza. Staler Form Oskar posiada wiele funkcji zapewniających wygodę, takich jak timery, higrostaty lub automatyczne wyłączanie. Dzięki temu nie musisz monitorować maszyny podczas pracy – będzie sama regulować wszystkie funkcje.

Ten nawilżacz ma pięć trybów pracy, które nie wytwarzają dużo hałasu, ale umożliwiają regulację wydajności wody. Jeśli masz duże mieszkanie i chcesz drastycznie poprawić jakość wilgotności powietrza, możesz śmiało zamawiać ten model – niewątpliwie spełni pokładane w nim oczekiwania.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Blaupunkt AHS601

Jeśli masz problem z suchym powietrzem, jest to jeden z najlepszych możliwych wyborów w naszym rankingu. Wydajność nawilżacza Blaupunkt stoi na wysokim pozomie, a pojemność zbiornika na wodę wynosi aż 4,5 litra. Model ten pozwala zachować nawilżenie powietrza od 40 do 80%. Sterowanie za pomocą zdalnego pilota sprawi, że ustawianie niezbędnych funkcji urządzenia będzie prostsze i bardziej komfortowe niż kiedykolwiek wcześniej. 

Warto zwrócić szczególną uwagę na funkcję jonizacji – dzięki niej zachowamy znacznie większą świeżość powietrza. Jonizacja wpływa również na skuteczniejszą eliminację bakterii i niepożądanych zapachów. Ciekawostką jest, że według producenta nawilżacz ten redukuje szkodliwość telewizorów i innych sprzętów elektronicznych w naszym domu.

Często wychodzisz z domu i nie zawsze możesz sterować czasem pracy? Nie ma żadnego problemu! W tym modelu wszystko można zaplanować z góry. Programowanie czasu pracy w modelu Blaupunkt AHS601 pozwala na ustalenie wszystkich szczegółów nawet na dobę do przodu. Urządzenie posiada filtr odwapniający, dzięki któremu na meblach i urządzeniach domowych nie będzie pojawiać się niszczący je osad.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Blaupunkt AHS801

Ten model wyposażono w filtr HEPA H 13, o którym wspominaliśmy już w jednym z naszych artykułów. Pozwala on przechwytywać malutkie cząsteczki i mikroorganizmy, które mogą potencjalnie szkodzić naszemu zdrowiu. Jest to oryginalny filtr, dzięki czemu możemy liczyć na maksymalną efektywność. Dodatkiem jest lampa UV wspomagająca cały proces oczyszczania. Jego podstawową funkcją jest jednak nawilżanie i tutaj spisuje się znakomicie. 

Wydajność na poziomie 400ml na godzinę spełni oczekiwania każdego użytkownika. Warto wspomnieć także o interesującym i nowoczesnym designie, który sprawi, że nawilżacz będzie dodatkowo ozdobą Twojego domu. To jeden z najlepszych modeli w naszym rankingu nawilżaczy powietrza i polecamy każdemu jego zakup.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


ETA Airco 1629 90000

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, jednym z podstawowych aspektów jest odpowiednie nawilżanie. ETA Airco radzi sobie również ze zbyt suchym powietrzem. Jego funkcje docenią alergicy – zastosowane w nim rozwiązania skutecznie pozwalają na walkę z wszelkiego rodzaju alergenami, bakteriami i wirusami. Filtrem i wszystkimi innymi funkcjami można sterować za pomocą intuicyjnego panelu LCD z odpowiednią sygnalizacją, zarówno dźwiękową jak i świetlną.

Wybierz jeden z trzech poziomów regulacji pary wodnej i pozwól, by zadziała się magia. ETA Airco pracuje właściwie automatycznie – możesz ustawić wszystko wcześniej, a urządzenie będzie działać nawet pod Twoją nieobecność. Dodatkowymi akcesoriami dostępnymi w tym modelu są wyżej wspomniane naczynia do olejków zapachowych. ETA Airco to doskonały wybór dla estetów i ludzi lubiących nowoczesną funkcjonalność!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo