Wózek spacerowy ranking – Najlepsze spacerówki [2022]

Co jest ważniejsze niż bezpieczeństwo Twojego dziecka? Wózek jest jednym z najważniejszych zakupów. Nawet jeśli wypróbujesz najlepsze spacerówki w sklepie, trudno wtedy przewidzieć, jak poradzi sobie z zadaniem w prawdziwym życiu. Eksperci i raporty konsumenckie testują dziesiątki wózków z myślą o Tobie i Twoim dziecku, warto więc skorzystać z ich wiedzy. Nie ma jednego rodzaju wózka, który byłby najlepszy dla wszystkich dzieci. Najlepszy wózek to ten z funkcjami, które pasują do Twojego stylu życia i podopiecznego i w cenie odpowiadającej Twojemu budżetowi. Możesz wydać mniej niż 200 zł lub znacznie ponad 1000 zł. Styl, lekkie materiały i dodatkowe funkcje podnoszą cenę, ale nasz ranking wózków spacerowych wykazał, że nie musisz wydawać fortuny, aby uzyskać dobry, bezpieczny wózek.

Testerzy sprawdzili dziesiątki wózków w laboratoriach i w warunkach polowych, aby ocenić, które wózki są łatwe w użyciu, wysoce zwrotne i, oczywiście, bezpieczne. Testerzy używają każdego wózka w sposób, w jaki zrobiłby to rodzic, wraz z ciężarem symulującym dziecko przez większość testów. Jaki jest najlepszy samochód dla twojej rodziny? Nie ma jednej odpowiedzi. To zależy od tego, czy preferujesz luksusową jazdę, czy coś bardziej ekonomicznego. Wówczas bierzesz pod uwagę również, czy będziesz poruszać się po ulicach zatłoczonego miasta, czy jeździć w terenie na szlakach. Nawet Twoje wyczucie stylu wpływa na kupowany samochód. Kupowanie wózka dziecięcego wymaga tych samych decyzji, które mogą być podobnie przytłaczające. Wózek jest jednym z największych i najważniejszych zakupów, które zrobisz dla swojego dziecka. Podobnie jak w przypadku samochodu, będzie to coś, czego będziesz używać na co dzień, a znalezienie wygodnego i bezpiecznego wózka jest najwyższym priorytetem. Nasz ranking spacerówek powstał, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni wózek dla swojej rodziny.

krótki
opis
 
1
wózek spacerowy ranking
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Litetrax 4 pozwala dziecku podróżować wygodnie i stylowo od urodzenia do czterech lat. W pełni rozkładany fotel pozwala noworodkom podróżować w pozycji leżącej, a także łatwo jest przekształcić go w zestaw podróżny. Zawiera również regulowany podnóżek i można wykorzystać go jako fotelik samochodowy.
2
najlepsze spacerówki
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Annet to wózek funkcjonalny na każdym rodzaju powierzchni. Niezwykle duże koła wykonane z pianki EVA gwarantują wyjątkową stabilność jazdy i przyczepność. Koła są również wyposażone w amortyzatory, aby prawie całkowicie zredukować nieprzyjemne wibracje.
3
ranking spacerówek
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Quinny Zapp Flex to uniwersalny wózek do szerokich zastosowań. Jego interesujący design przyciągnie oko każdego, nawet tych najbardziej wymagających klientów! Idealny produkt dla każdego, kto szuka wysokiej jakości i funkcjonalności przy jednocześnie stosunkowo przystępnej cenie.
4
spacerówki 2021
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Buggy Sonic oferuje najlepszą wydajność pod względem rozwiązań technicznych i najwyższej jakości materiałów. Składanie szybko i łatwo było jednym z priorytetów. Posiada również wygodę wbudowanego hamulca na kierownicy i kosz na zakupy z łatwym dostępem. To jeden z najlepszych produktów na rynku!
5
wózki spacerowe
Ocena 4.5/5
krótki
opis
Wózek KinderKraft Grande w kolorze szarym to stylowy wózek, który zapewni komfort Twojemu maluchowi. Odpowiedni od urodzenia z przestronnym siedziskiem i 5-punktową uprzężą, aby zapewnić Twojemu dziecku bezpieczeństwo. Grande ma system składania jedną ręką, pojemny kosz i kompaktowe rozmiary, dzięki czemu jest praktyczny i wygodny.

Najlepsze spacerówki

Potrzebujesz innego wózka, gdy Twoje dziecko jest noworodkiem, a innego gdy jest już nieco starsze. W tym pierwszym wypadku będziesz potrzebować lekkiego i łatwo składanego do załatwiania spraw. W drugim wypada poszukać czegoś z dużą ilością miejsca, szczególnie na spacery i długi okres czasu poza domem. Może chcesz zabrać swoje dziecko na bieganie. A jeśli masz kolejne dziecko, może zainteresują Cię najlepsze spacerówki dla dwóch osób. Prawdopodobnie nie znajdziesz jednego wózka, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Właśnie dlatego, jak pokazują badania, przeciętna rodzina ma dwa lub trzy egzemplarze. Do wyboru jest kilka kategorii wózków i setki modeli. Jak zawęzić ten wybór? Warto pamiętać, do czego ten wózek będzie nam w rzeczywistości potrzebny. Niektóre wózki są przeznaczone tylko dla niektórych grup wiekowych, a inne można dostosować do dziecka na różnych etapach rozwoju.

Dopóki Twoje dziecko nie osiągnie wieku około sześciu miesięcy, kiedy będzie w stanie utrzymać głowę prosto, będzie musiało przemieszczać się w pozycji leżącej. Oznacza to, że wózki, które wymagają, aby dziecko siedziało bardziej wyprostowane, takie jak wózki do joggingu, mogą być używane dopiero później. Na początek wielu rodziców szuka wózka, który jest kompatybilny z ich fotelikiem samochodowym dla niemowląt. Zwykle używa się go w pierwszym roku życia dziecka, dopóki nie przeniesie się ono na składany fotelik samochodowy. Używając zestawu wózka połączonego z fotelikiem – zwanego zestawem podróżnym – możesz pozwolić śpiącym dzieciom leżeć podczas przenoszenia ich z samochodu do wózka i odwrotnie. W przypadku dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy większość rodziców zaczyna od jednej z tych opcji. Podczas gdy niektórzy producenci sprzedają „systemy podróżne” jako zestaw, większość wózków i siedzeń samochodowych jest sprzedawana osobno. Takie też modele przedstawia nasz ranking spacerówek.

Z wyjątkiem lekkich wózków typ parasolka używanych głównie w dłuższych podróżach, wiele modeli prezentowanych przez nasz ranking wózków spacerowych jest są kompatybilnych z fotelikami samochodowymi dla niemowląt. Zwykle zalecamy najpierw wybranie wózka – prawdopodobnie będziesz mieć co najmniej kilka modeli fotelików do wyboru.

Ranking spacerówek

Niektóre firmy produkują zarówno foteliki samochodowe, jak i najlepsze spacerówki dziecięce. W przypadku tych marek fotelik samochodowy łączy się z wózkiem bezpośrednio lub za pomocą adapterów, które są dołączone do zakupu wózka. Inne marki produkują wyłącznie wózki, nie posiadając w swojej ofercie fotelików. Mimo to wózki te można połączyć z fotelikiem samochodowym innej marki właśnie przez zakup odpowiednich adapterów. W wyższej jakości modelach wózków jego część jest zdejmowalna, dzięki czemu można ją zastąpić fotelikiem samochodowym dla niemowląt.

Gdy dziecko będzie gotowe, możesz korzystać z wózka bez fotelika samochodowego. Niektóre wysokiej jakości wózki z gondolą mogą być używane zamiast dziecięcego fotelika samochodowego. Czym charakteryzują się wyżej wspomniane wózki z gondolą, które prezentuje również nasz ranking spacerówek? Gondola jest nie tylko bardziej przestronna, ale także bezpieczniejsza do długotrwałego użytkowania. Eksperci zalecają, aby foteliki samochodowe dla niemowląt były używane wyłącznie do podróżowania samochodem, a nie do innych czynności. Wózki z gondolą potrafią połączyć wszystkie te czynności. Co więcej, gondole są zwykle lepiej wentylowane i oddychające w porównaniu z siedzeniami samochodowymi, które dzięki piance ochronnej mogą sprawić, że dzieci będą rozgrzane i będą szybko się pocić. Zamiast kupować osobne łóżeczko dla dziecka, wielu rodziców wykorzystuje do tego właśnie wózek typu gondolę. Stanowi on również przenośną opcję do spania na weekendowe wycieczki i noce w domu dziadków.

Polecane spacerówki

Będziesz trzymać się ulic i chodników miejskich, czy zapuszczać się do parków czy do lasu? Najlepsze spacerówki są podobne do rowerów: niektóre osoby są zadowolone z podstawowego modelu, podczas gdy inne potrzebują wysokiej klasy roweru górskiego na trudny teren. Jeśli planujesz używać trawie, żwirze lub piasku, poszukaj modelu z większymi kołami i zawieszeniem na wszystkie z nich, który amortyzuje wstrząsy i płynnie porusza się po różnych powierzchniach. Jeśli masz taką potrzebę, możesz rozważyć wózek do joggingu, który ma bardzo duże, wypełnione powietrzem opony, w przeciwieństwie do wypełnionych pianką kół w większości zwykłych wózków.

Czy często spacerujesz ze swoim wózkiem, czy jest to głównie środek transportu z samochodu do miejsca docelowego? Twój poziom aktywności powinien wpływać na decyzję o wyborze wózka, podobnie jak w przypadku wyboru obuwia. Możesz zadowolić się niedrogimi klapkami na krótkie wyjazdy, ale na dłuższych dystansach potrzebujesz czegoś mocniejszego i lepszej jakości. Tylko wózki do joggingu są uważane za bezpieczne do biegania, ponieważ mają duże, wypełnione powietrzem opony, które są amortyzowane. Niektóre rodziny używają wózka do biegania również do codziennych celów, ale wadą jest to, że są cięższe i nieporęczne ze względu na rozmiar kół. Nasz ranking spacerówek starał się wyodrębnić względnie uniwersalne modele, które poradzą sobie w każdych warunkach.

Najlepsze wózki spacerowe

Siedzenia w wózkach spacerowych są bezpieczne dla noworodków, o ile całkowicie odchylają się do pozycji płaskiej, a także mają podnóżek zaprojektowany do złożenia w górę i stworzenia zamkniętej przestrzeni. Niektóre marki (w tym proponowane przez nasz ranking wózków spacerowych) produkują również akcesoria dla niemowląt, takie jak wkładka siedziska z pluszowym zagłówkiem, aby zapewnić dodatkową stabilność głowy i szyi dziecka. Alternatywnie do wózka w pierwszych miesiącach rodzice mogą kupić stelaż do fotelika samochodowego lub podobne akcesoria. Produkty te są czasami. Dzięki tym produktom dziecięcy fotelik samochodowy staje się minimalistycznym wózkiem, zamykając się w lekkiej ramie, która nie obejmuje siedzenia wózka. Stelaż nie może być jednak używany jako prawdziwy wózek po tym, jak dziecko wyrosło z fotelika dziecięcego. Ponadto stelaże do wózków mają czasem koła niższej jakości i mogą być trudniejsze w manewrowaniu na różnych powierzchniach.

Podobną opcją w tej kategorii jest fotelik samochodowy z wbudowanymi kołami, które wsuwają się pod fotel, gdy nie są używane. Podobnie jak wózki ze stelażem, te najlepsze spacerówki mogą być używane tylko do momentu, gdy dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego. Mieszkańcy miast, którzy poruszają się środkami transportu publicznego, prawdopodobnie nie kupiliby tego samego wózka, jaki zamówią rodzice podróżujący SUV-em na przedmieściach. Powinieneś wybrać wózek, który pasuje do Twojego stylu życia. Jeśli spodziewasz się, że będziesz mieć dwoje dzieci w podobnym wieku, zastanów się wózkiem, który od początku jest dwuosobowy lub w łatwy sposób można go na taki przerobić. Niektóre modele dają Ci możliwość zmiany wózka w zależności od Twoich potrzeb, dzięki czemu nie musisz kupować dwóch modeli jednocześnie.

Joie Litereax 4 Plus V2

Joie Litetrax 4 Air jest doskonałym wyborem dla ludzi, którzy oczekują modelu radzącego sobie w każdych warunkach. W porównaniu do wersji podstawowej Litetrax 4 Plus V2 ma cztery koła z oponami, które radzą sobie nawet w trudniejszym terenie. Litetrax 4 oferuje również wysokiej jakości tkaniny, które są dostępne w ciemnych kolorach.

Dzięki pełnemu odchyleniu nieodwracalnego siedzenia możesz korzystać z tego wózka od urodzenia swojego szkraba. Dziecko może być również noszone w gondoli lub foteliku samochodowym, oba dostępne osobno.

Nowszą wersję można rozpoznać po wypełnionych pianką przednich oponach. Joie Litetrax 4 jako zestaw podróżny to wielopozycyjny, rozkładany wózek, który doskonale współpracuje z dołączonym fotelikiem dziecięcym bez adapterów. Błyskawicznie złóż Litetrax za pomocą jednej rączki, która jest schowana na środku siedzenia. Wózek wyposażony jest także w inne funkcje zapewniające komfort i wygodę, takie jak taca dla rodziców, uprząż SoftTouch, kosz na zakupy i inne.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Lionelo Annet Concrete

Baldachim w Annet jest większy i dłuższy niż w innych wózkach, dzięki czemu nie tylko zapewnia lepszą ochronę przed wiatrem, deszczem i promieniami słonecznymi, ale także zapewnia dziecku więcej miejsca. Dzięki przezroczystemu okienku rodzic może w każdej chwili sprawdzić, co dzieje się z dzieckiem.

Ustawienie oparcia w pozycji leżącej sprawia, że Annet nadaje się dla niemowląt od pierwszych dni życia. Przednia barierka jest pokryta miękką pianką, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę dla dziecka. Uchwyt pokryty jest eko-skórą, która nadaje wózkowi elegancki wygląd, a przy tym znacznie zwiększa radość i komfort jazdy.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Quinny Zapp Flex

Patrząc na Zapp Flex z przodu nie można się oprzeć wrażeniu, że wygląda on jak futurystyczny wózek w kształcie kapsuły kosmicznej. Model ten jest nowoczesny, ma elegancki i przyciągający wzrok design w różnych stylowych, jasnych kolorach. Jest to lekki wózek z uchwytami na parasole, ale rozkłada się do pełnego rozmiaru, dzięki czemu Zapp jest idealnym kompromisem pomiędzy pełnowymiarowym wózkiem a modelem z parasolem.

Quinny Zapp Flex ma pełnowymiarowe, dwustronne, wyściełane siedzenie dla Twojego dziecka z regulowanym 5-punktowym pasem bezpieczeństwa i klamrą, która zapewnia pasażerowi wygodę. Tkanina, którą można prać w pralce, to nowa wyróżniona funkcja tego zaktualizowanego modelu. Gdy siedzenie jest skierowane do przodu, można wybrać dla dziecka jedną z trzech pozycji – wyprostowaną, w pełni pochyloną i w połowie pochyloną. Kiedy dziecko jest przodem do rodzica, dostępne są tylko pozycje pochylające. Jednoręczny przycisk z tyłu ułatwia zmianę pozycji. Podobnie jak w innych modelach premium, siedzisko jest jednym uformowanym elementem, więc dziecko opiera ciężar ciała na całym siedzeniu, a nie tylko na oparciu. Wygodny podnóżek zapewnia Twojemu dziecku wsparcie w pozycji leżącej, gdy akurat drzemie.

Planujesz wycieczkę lub lubisz podróżować z rodziną? Pokochasz lekkość, kompaktowe rozmiary i łatwe składanie tego produktu. Najbardziej znaną cechą tego wózka jest jego ultra kompaktowe złożenie, które pozwala zmniejszyć wózek do tak małych rozmiarów, że bez problemu zmieści się w samochodzie! Każde z kół wysuwa się po naciśnięciu przycisku, dzięki czemu wózek w razie potrzeby jest jeszcze bardziej kompaktowy.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Espiro Sonic Air Onyx 10

Ciekawą zaletą tego modelu jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Jest to standardem we wszystkich wózkach Espiro. Produkt może pochwalić się również bardzo dobrą cyrkulacją powietrza. Tkanki Sonic Honey Bum umożliwiają cyrkulację powietrza zapobiegając nadmiernej potliwości dziecka. Kierownica posiada regulację wysokości, co sprawia, że korzystanie z wózka jest znacznie wygodniejsze.

Espiro Sonic Air Onyx to także wózek spacerowy z większą przestrzenią dla dzieci, zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Model ten zadba także o bezpieczeństwo Twojego dziecka poprzez wbudowane elementy odblaskowe. Prosty proces składania sprawia, że wszystko może trwać jedynie kilka sekund! Ponadto jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że jest to doskonały wózek dla ludzi, którzy planują często podróżować ze swoim dzieckiem.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Kinderkraft Grande Gray

Kinderkraft Grande na 2021 rok jest ulepszeniem popularnego, nowoczesnego, przestronnego i niedrogiego Kinderkraft Grande. Wersja 2020 tego lekkiego wózka z praktycznym składaniem jedną ręką wprowadza ulepszone, bardziej praktyczne podwozie z teraz wyższej jakości kołami. Pianka z przodu, guma z tyłu, a także nowe odblaskowe, okrągłe koła. Tylne koła mają nawet profile opon! Kolejnym bonusem jest jeszcze większy koszyk.
Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo