Ranking alkomatów – Zobacz jaki alkomat kupić [2022]

Jeśli chcesz kupić alkomat do celów komercyjnych, prawnych lub osobistych, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii. Kwestia tego jaki alkomat kupić, jest wbrew pozorom dość złożona. Bardzo szybko napotkasz dwa różne typy alkomatów. Te, które wykorzystują czujnik półprzewodnikowy i te korzystające z ogniwa paliwowego. Jednak w przypadku każdego typu istnieją czynniki, które mogą zwiększyć lub zmniejszyć dokładność, a także prostotę korzystania z urządzenia. Przedstawiamy ranking alkomatów, w którym nie tylko pokażemy – zdaniem ekspertów i użytkowników – najlepsze alkomaty na rynku. Przyjrzymy się także różnicom między nimi, aby pomóc Ci zdecydować, jaki rodzaj alkomatu będzie najlepiej odpowiadał Twoim celom.

Należy zawsze kupować alkomaty, które spełniają wymagane standardy. Jest to szczególnie ważne w miejscu pracy i na potrzeby organów ścigania. Dobrze, jeśli alkomat może zostać ponownie skalibrowany. Z biegiem czasu wszystkie alkomaty stają się mniej dokładne i wymagają ponownej kalibracji. Warto więc zadbać, by tego rodzaju urządzenie posłużyło nam przez wiele lat, a nie tylko do pierwszego rozregulowania.

Najlepsze alkomaty są kalibrowane przez przeszkolonych specjalistów. Niektóre marki wymagają wymiany własnego, wstępnie skalibrowanego czujnika. Wysokiej jakości alkomat ma również wysoką dokładność w kontrolowanym środowisku. Kontrolowany odczyt dokładności powinien wynosić +/- 0,01% wariancji. Nie musisz jednak szukać alkomatów, które zapewniają 100% dokładności. Różnice w typie ciała oznaczają, że dokładność +/- 0% jest niemożliwa do osiągnięcia – każdy producent, który twierdzi inaczej, podaje nieprawdziwe informacje. Nasz ranking alkomatów zawiera jedynie wysokiej jakości modele od sprawdzonych i uczciwych producentów.

krótki
opis
 
1
Alkomaty ranking
Xblitz Spirit

Ocena 4.9/5
krótki
opis
Xblitz Spirit to mały alkomat elektroniczny, zaprojektowany, by spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Została wykonany z doskonałej jakości tworzywa sztucznego i posiada błyszczący panel przedni. Bardzo czytelny wyświetlacz pokazuje liczbę wykonanych pomiarów, czas nagrzewania czujnika, powiadomienia oraz wyniki testów.
2
jaki alkomat kupić
AlcoFind PRO-X-5

Ocena 4.9/5
krótki
opis
AlcoFind PRO X-5 to profesjonalny przyrząd do badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Można go przechowywać w domu lub w samochodzie, aby był zawsze pod ręką. Nie wymaga żadnej zaawansowanej wiedzy ani umiejętności i zawsze zapewnia dokładne pomiary – to w pełni profesjonalny alkomat!
3
ranking alkomatów
AlcoFind AF-35

Ocena 4.9/5
krótki
opis
AlcoFind AF-35 to poręczny, ładnie zaprojektowany i wysoce skuteczny alkomat. Zmierzone za jego pomocą wyniki cechuje bardzo wysoka dokładność, dlatego jest to świetny wybór dla wszystkich kierowców. Ten wysokiej jakości produkt niewątpliwie spełni wszystkie Twoje oczekiwania! 
4
jaki alkomat wybrać
Promiler AL 8000 PLUS
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Model AL-8000 Plus to elektrochemiczny tester osobisty o eleganckim wyglądzie. Większa czułość i dokładność urządzenia, a także pojemność pamięci, licznik testów, solidna konstrukcja oraz zastosowanie najlepszych podzespołów to zdecydowanie największe zalety tego alkomatu.
5
Najlepsze alkomaty
AlcoSense Excel

Ocena 4.8/5
krótki
opis
AlcoSense Excel to jeden z najnowocześniejszych alkomatów na rynku! Mimo stosunkowo niewielkiej ceny zawiera ogrom funkcji, które znacznie wykraczają poza wiele konkurencyjnych produktów. Eksperci i użytkownicy na całym świecie polecają go jako doskonały sposób na mierzenie poziomu alkoholu we krwi!

Jaki alkomat kupić?

Alkomat półprzewodnikowy przeprowadza wewnętrzną reakcję wydychanego przez badanego alkoholu etylowego na kwas octowy i wodę, która może generować prąd elektryczny. Zakłada się, że ilość generowanego prądu jest proporcjonalna do ilości alkoholu we krwi badanego. Jednak częstość występowania innych substancji naśladujących kwas octowy, a także podatność samego czujnika na wahania dokładności sprawia, że ​​alkomaty półprzewodnikowe rzadko uzyskują zadowalający wynik dokładności. Ich długoterminowa dokładność jest znacznie gorsza niż w przypadku czujników ogniw paliwowych.

Oczywiście alkomat alkomatowi nierówny – nasz ranking alkomatów przedstawia wyłącznie najlepszy jakościowo sprzęt. Kto powinien kupować alkomaty półprzewodnikowe? Jeśli po prostu sprawdzasz obecność alkoholu w czyimś oddechu, na przykład w miejscu pracy zakup alkomatu wykorzystującego półprzewodniki może być odpowiedni, ale nie jest zalecany – za to z reguły dużo tańszy.

Warto wiedzieć, że odczyty z alkomatów półprzewodnikowych nie są generalnie dopuszczalne jako dowód w sądzie. Jaki alkomat wybrać w takim razie? Alkomat z ogniwami paliwowymi posiada wewnątrz czujnika dwie platynowe elektrody, pomiędzy którymi znajdują się elektrolity. Gdy alkohol etylowy przechodzi przez nie, platyna utlenia go do kwasu octowego, protonów i elektronów, elektrony generują prąd, którego poziom mierzy alkomat.

Alkomaty z czujnikiem ogniw paliwowych są wykorzystywane na losowych stacjach testowych oraz u największych pracodawców w kraju. Jeśli potrzebujesz dokładnego odczytu, powinieneś wybrać właśnie model z ogniwem paliwowym. Skąd masz wiedzieć, jaki rodzaj alkomatu kupujesz? Zawsze będziesz musiał sprawdzić informacje techniczne produktu, aby zobaczyć, czy do uzyskania odczytu wykorzystuje on technologię półprzewodników, czy ogniw paliwowych. Nasz ranking alkomatów opisuje, który model działa na jakiej zasadzie.

Polecane alkomaty

Jeśli myślisz o zakupie alkomatu, który nie zawiera informacji technicznych, spójrz na metkę z ceną jako wskazówkę co do rodzaju używanej technologii. Ceny modeli półprzewodnikowych zaczynają się od około 150 zł, a kosztują nawet kilkaset złotych. Wysokiej jakości alkomaty na ogniwa paliwowe zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet kilku tysięcy w przypadku modeli organów ścigania. Nasz ranking alkomatów przedstawia jednak dobre modele w rozsądnych cenach, dlatego warto rozważyć zakup właśnie jednego z nich. Tego rodzaju urządzenia działają także w trybie aktywnym lub pasywnym. Jaki alkomat wybrać do naszych potrzeb? Model pasywny nie wymaga wdmuchiwania, aby uzyskać odczyt – może być on jednak tylko dodatni lub ujemny.

Alkomaty z aktywnym alkoholem wymagają natomiast dmuchania, ale są dużo bardziej dokładne. Aktywne jednostki są nieco mniej podatne na zanieczyszczenia środowiska, a na odczyt nie może wpływać odległość od urządzenia. Jeśli problemem jest dokładność – na przykład w alkomatach osobistych – zdecydowanie warto kupić model aktywny lub wielofunkcyjny. Nasz ranking alkomatów zawiera wyłącznie wyższej jakości alkomaty z ogniwami paliwowymi lub półprzewodnikowe, które można kupić do użytku osobistego lub wykorzystać w miejscu pracy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące poszczególnych modeli, sprawdź nasze krótkie opisy!

Najlepsze alkomaty

Zdecydowana większość z nas uważa, że ​​jazda samochodem po spożyciu alkoholu jest złym pomysłem. Jednak stwierdzenie, czy następnego dnia bezpiecznie nie przekraczasz ustawowego limitu, może być trudniejsze. W tej kwestii przydają się domowe alkomaty. Pozwalają Ci one upewnić się, że nie przekraczasz limitu, zanim wyruszysz w podróż następnego ranka po wypiciu kilku drinków. Dostępnych jest szereg alkomatów, od urządzeń wykorzystujących półprzewodniki po te, które wykorzystują ogniwa paliwowe. Niektóre z nich są tańsze, inne zaś droższe. Ale który jest najlepszy i jaki alkomat wybrać? Ponieważ na szali leży Twoje prawo jazdy, ważne jest, aby urządzenie było dokładne – za niskie lub za wysokie pomiary to w tym wypadku gwóźdź do trumny. Każde urządzenie powinno być testowane kilkukrotnie, z ustawionym limitem 0,2 promila (lub innym, jeśli nie mieszkasz w Polsce).

W przeciwieństwie do zwykłej żywności, alkohol po spożyciu nie jest łatwo wchłaniany przez główne narządy trawienne. Ze względu na jego dość trujący charakter organizm zaczyna rozkładać go w wątrobie na etanol. Wadą jest fakt, że Twoja wątroba może przetworzyć tylko około 30 ml alkoholu na godzinę. Odpowiada to około pół litra przeciętnego piwa słodowego. Większość ludzi pije szybciej, w wyniku czego alkohol szybko gromadzi się we krwi, co prowadzi do klasycznych objawów upojenia alkoholowego.

Xblitz Spirit

Z alkomatem elektronicznym Xblitz Spirit nie musisz się martwić o to, czy w dzień po mocno zakrapianej imprezie będziesz w stanie wsiąść za kółko. Po prostu dmuchnij w ustnik urządzenia, aby upewnić się, czy możesz bezpiecznie jechać, czy raczej sobie odpuścić. Xblitz Spirit zapewnia bardziej wiarygodne i dokładniejsze pomiary niż darmowe kalkulatory zawartości alkoholu dostępne w sieci.

Dla Twojej wygody użytkowania do urządzenia dołączony jest rok bezpłatnych kalibracji. Aby zapewnić najlepszą możliwą dokładność pomiaru, model Xbilitz Spirit należy kalibrować raz na 500 wykonanych pomiarów lub co 6 miesięcy. Ten alkomat elektroniczny został zaprojektowany z myślą o Twojej wygodzie – urządzenie jest poręczne i łatwe w obsłudze.

Aby dokonać pomiaru wystarczy go włączyć, odczekać około 40 sekund i wdmuchnąć powietrze do ustnika urządzenia. Kupując alkomat elektroniczny Xblitz Spirit otrzymujesz nie tylko samo urządzenie, ale także komplet baterii, 5 ustników oraz instrukcję. Możesz zacząć korzystać z urządzenia od razu po wyjęciu z pudełka! To także doskonały wybór dla wszystkich zawodowych kierowców, którzy muszą mieć pewność, że wsiadają za kółko służbowego samochodu trzeźwi!

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


AlcoFind PRO-X-5

Konstrukcja oparta jest na zaawansowanym sensorze elektrochemicznym PRO X, który pozwala na wykonywanie testów w zakresie od 0 do 5 ‰, z dokładnością do 0,1 ‰. Domowy alkomat wykorzystując zaawansowany sensor ignoruje obecność innych substancji, które mogą mieć wpływ na wynik badania (np. nikotyny). Wiarygodne wyniki, odzwierciedlające rzeczywistą zawartość alkoholu w próbce wydychanego powietrza, gwarantują bezpieczeństwo w każdej sytuacji, w domu lub w drodze.

Konstrukcja PRO-X-5 oparta jest na bardzo wydajnym sensorze elektrochemicznym, dzięki czemu odczyty są dużo bardziej wiarygodne niż w konwencjonalnych układach półprzewodnikowych. Wysokiej jakości czujnik zapewnia doskonałą stabilność i trwałość. Kalibracja wymagana jest po maksymalnie 500 pomiarach, ale nie rzadziej niż raz w roku. Dodatkowo alkomat posiada wbudowany licznik oraz monitoruje stan czujnika przed każdym pomiarem. Uniemożliwia to wykonanie testu, gdy czujnik nie jest całkowicie oczyszczony z oparów alkoholu pozostałych po poprzednich pomiarach.

Obsługę alkomatu ułatwia sygnalizacja dźwiękowa gotowości do pomiaru, funkcja automatycznego wyłączania oraz system sygnalizacji niskiego poziomu baterii. Alkomat PRO-X-5 to najlepsze rozwiązanie zarówno dla użytkowników domowych, jak i firm. Oferuje wysokowydajny czujnik elektrochemiczny, szeroki zakres pomiarowy, wysoką precyzję, powtarzalność i łatwość obsługi. Jest certyfikowany i przetestowany pod kątem jakości.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


AlcoFind AF-35

Podstawową cechą alkomatu Alcofind AF-35 jest pakiet o wysokiej precyzji, jakości i różnorodności. Bardzo dobra rozdzielczość wyświetlacza z animowanymi wyświetlaczami, ogromna pamięć do przechowywania wyników testów, wbudowany interfejs, dodatkowe akcesoria i wszystkie pozostałe funkcje sprawiają, że alkomat ma wyjątkowo szeroki zakres zastosowań. Dzięki temu wszystkiemu można go uznać za alkomat premium, choć kosztuje tylko ułamek ceny konkurencyjnych produktów o podobnej funkcjonalności!

Według ekspertów, AlcoFind AF-35 swoją skutecznością i dokładnością niemal dorównuje alkomatom policyjnym. Jest to bardzo dobra rekomendacja, którą może się poszczycić bardzo niewiele modeli.

AF-35 to stosunkowo nowa linia produktów AlcoFind, która zawiera zaawansowane elektrochemiczne ogniwo paliwowe zapewniające niezawodne i spójne wyniki. AlcoFind zaprojektował alkomat zarówno do użytku osobistego, jak i zawodowego. Zaleca się jednak, aby był przystosowany przede wszystkim do pracy zawodowej – testy odbyły się w takich miejscach, jak małe firmy i pielęgniarstwo medycyny pracy.

Oczywiście jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić go na własny użytek – testy w wyżej wymienionych miejscach jedynie potwierdzają jego nieprzeciętną skuteczność. AF-35 wyświetla odpowiednie przypominania, aby zapewnić regularne serwisowanie i kalibrację urządzenia. Ponieważ posiada certyfikat australijskich standardów AS3547, kalibrację należy przeprowadzać co sześć miesięcy, aby zachować zgodność z normą. AF-35 to ponadto smukły, kompaktowy, lekki alkomat, który można łatwo nosić w kieszeni lub małej torbie. W zestawie otrzymamy również cztery ustniki i miękki futerał.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Promiler AL 8000 PLUS

Alkomat elektrochemiczny AL-8000 Plus to następca popularnego modelu Al 8000, który w porównaniu do swojego poprzednika został wyposażony we wbudowaną pamięć pozwalającą na zapamiętanie do 10 pomiarów stężenia alkoholu we krwi. Wiarygodne wyniki pomiarów zapewnia czujnik elektrochemiczny, który zawiera stop platyny.

Alkoholomierz elektrochemiczny AL-8000 Plus to najlepsze urządzenie z serii ekonomicznych alkomatów dla pracodawców, którzy poszukują różnych możliwości kontroli trzeźwości swoich pracowników.

Gwarancja producenta obejmuje okres 5 lat na części elektroniczne i rok na czujnik. Aby skorzystać z gwarancji, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta dotyczących kalibracji. Trzeba ją wykonywać maksymalnie co 1000 pomiarów i nie rzadziej niż raz w roku. Producent oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z napraw serwisowych i gwarancyjnych prowadzonych przez przeszkolonych serwisantów. Ich laboratorium wyposażone jest w najwyższej jakości sprzęt światowej marki.

Ponadto, jak w przypadku wielu innych alkomatów, często można liczyć na darmową pierwszą kalibrację! Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych alkomatów na rynku i zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę, jeśli interesuje nas najwyższa jakość w przystępnej cenie. Mało jest lepszych alkomatów w tej cenie!

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


AlcoSense Excel

AlcoSense Excel to przede wszystkich alkomat, ale ma kilka naprawdę nietuzinkowych funkcji. Wykorzystuje on wersję tego samego czujnika alkoholu na ogniwie paliwowym, który zaimplementowano w kilku policyjnych alkomatach. Ponadto – co ciekawe – ma dwukrotnie większą dokładność niż czujniki półprzewodnikowe.

Model ten zapewnia szczegółowe odczyty z dokładnością do 2 miejsc po przecinku w ciągu kilku sekund i można go dostosować do dowolnego limitu jazdy pod wpływem alkoholu na całym świecie – w przypadku Polski jest to 0,2 promila alkoholu we krwi. Jest również produkowany zgodnie z oficjalnymi medycznymi wytycznymi, dzięki czemu mamy pewność, że jest to niezawodny element wyposażenia. AlcoSense Excel ma około 10 centymetrów długości i niecałe 4 centymetry szerokości.

Jest łatwy w obsłudze dzięki włącznikowi i dwóm dużym przyciskom pośrodku urządzenia, tuż pod małym kwadratowym ekranem. Na tym zaś wyświetlane są instrukcje dotyczące tego, co należy zrobić, oraz informacje o wyniku. Rurka do wdmuchiwania łatwo dopasowuje się do dolnej części urządzenia, a ze względów higienicznych dołączone są wymienne filtry. Dokładność tego modelu budzi podziw wśród kierowców na całym świecie, co tylko potwierdza jego skuteczność. Szczegółowość do dwóch miejsc po przeciwko to naprawdę imponujący wynik, którego wiele konkurencyjnych urządzeń może modelowi AlcoSense Excel tylko pozazdrościć!

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo