Ranking ciśnieniomierzy – Najlepsze ciśnieniomierze [2022]

Czy planujesz zacząć używać ciśnieniomierza? Jesteś częścią rosnącej grupy ludzi. Lekarze mówią coraz większej liczbie osób z wysokim ciśnieniem krwi i doradzają, by regularnie sprawdzać je w domu. Dlaczego? W gabinecie lekarskim odczyt ciśnienia krwi pokazuje tylko liczby w danym momencie. Domowy ciśnieniomierz pozwala często sprawdzać nasze obecne ciśnienie. To może dać lekarzowi lepszy obraz tego, jak Twoja sytuacja zdrowotna wygląda w rzeczywistości. Najlepszym sposobem, aby się upewnić, czy masz odpowiednie ciśnienie krwi, jest mierzenie go kilka razy dziennie przez kilka miesięcy. W naszym rankingu możesz znaleźć najlepszy ciśnieniomierz do domowego użytku – zalecamy czytać dalej! Wiele z nich kosztuje nawet mniej niż 100 zł, więc jest to zakup, na który każdy może sobie pozwolić. Nie potrzebujesz recepty, aby kupić dobry ciśnieniomierz z naszego rankingu. Można je znaleźć w lokalnej aptece, markecie, sklepie z artykułami medycznymi oraz w Internecie.

Ciśnieniomierz jest niezbędnym narzędziem w przypadku badania wielu schorzeń. Jeśli cierpisz na wysokie (nadciśnienie) lub niskie (niedociśnienie) ciśnienie krwi, codzienne mierzenie ciśnienia krwi może pomóc Ci śledzić wszelkie nieoczekiwane zmiany w stanie zdrowia i podjąć decyzję, czy musisz odwiedzić lekarza rodzinnego. Regularne monitorowanie ciśnienia krwi może być również motywacją, dostarczając w czasie rzeczywistym informacji zwrotnych na temat tego, jak koktajle z warzyw i bieganie pomaga na dłuższą metę obniżyć ciśnienie krwi! Zapewniają one lekarzowi dodatkowe pomiary do oceny stanu zdrowia lub dostosowania leczenia, szczególnie jeśli kupimy najlepszy ciśnieniomierz, przetestowany przez odpowiednie organizacje zdrowotne.

Innym dobrym powodem do samodzielnego sprawdzenia ciśnienia krwi jest strach przed lekarzami. Czy myśl o wizycie u lekarza sprawia, że Twoje serce bije szybciej? Wtedy twój odczyt wysokiego ciśnienia krwi może być wyższy z powodu stresu, co nie jest normalnym stanem medycznym. Sprawdzanie ciśnienia krwi podczas relaksu w domu może dać dokładniejszy wynik. Na dokładność wpływa też oczywiście model ciśnieniomierza, jaki wybierzemy. Dlatego nasz ranking ciśnieniomierzy zawiera wyłącznie sprawdzone, przetestowane modele z odpowiednimi certyfikatami.

krótki
opis
 
1
wybierz najlepszy ciśnieniomierz
Microlife BP A2 Basic
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Microlife BP A2 Basic to jeden z najlepszych ciśnieniomierzy dostępnych na rynku. Jego jakość pomiaru ciśnienia krwi jest porównywalna z najlepszymi, zatwierdzonymi klinicznymi modelami. Ponadto cechuje się on wyjątkowo niską ceną, co czyni go doskonałym wyborem dla ludzi z ograniczonym budżetem.
2
zobacz ranking ciśnieniomierzy
Omron M3 Comfort
Ocena 4.7/5
krótki
opis
M3 Comfort wyposażony jest w technologię Intelli Wrap Cuff, która oferuje dokładność do 360 stopni, umożliwiając uzyskanie dokładnych wyników w dowolnej pozycji wokół ramienia. To jeden z najlepszych ciśnieniomierzy, jakie możemy znaleźć na obecnym rynku!
3
kup dobry ciśnieniomierz
Omron M6 Comfort
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort na ramieniu wyposażony jest w pamięć wewnętrzną dla dwóch różnych użytkowników. Ponadto model posiada również komfortowy mankiet z technologią Sigma Shape, dzięki czemu jest w stanie zapewnić większy komfort ramionom oraz stabilność w wykrywaniu ciśnienia krwi i tętna.
4
jaki ciśnieniomierz wybrac
Omron M2 Basic
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Ciśnieniomierz Omron M2 Basic to jeden z najtańszych modeli tej wiodącej na rynku marki. Ale czy sprawia to, że jest gorszy jakościowo od pozostałych urządzeń Omron? Nie! Ten model wyraźnym wyświetlaczem i obsługą za pomocą jednego przycisku może zapewnić prostotę i dokładność, której szukasz!
5
polecane ciśnieniomierze
Omron M7 Intelli IT
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Omron M7 Intelli IT to jeden z najnowocześniejszych modeli ciśnieniomierzy na rynku. Posiada takie opcje, jak możliwość połączenia ze smartfonem przez Bluetooth, a jego dokładność jest co najmniej zadowalająca. Jeśli oczekujesz najwyższej jakości, z pewnością dostaniesz ją właśnie z tym modelem!

Dobry ciśnieniomierz

Aby dokładnie zmierzyć ciśnienie krwi, musisz upewnić się, że używasz właściwej techniki – i odpowiedniego ciśnieniomierza (np. polecanego przez nasz ranking ciśnieniomierzy). Niezależnie od tego, który ciśnieniomierz wybierzesz, ważne jest, aby upewnić się, że jest on oznaczony jako klinicznie zatwierdzony przez Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. Jest to gwarancja, że ​​sprzęt został dokładnie przetestowany i że możesz polegać na dokładności jego odczytów. Łatwiejsze może być korzystanie z w pełni zautomatyzowanego lub cyfrowego ciśnieniomierza. Aby uzyskać niezmiennie dokładne odczyty, wybierz dobry ciśnieniomierz, który mierzy ciśnienie krwi na ramieniu zamiast palca lub nadgarstka.

Ceny produktów różnią się, ale w większości przypadków zapłacisz więcej za sprzęt z większą liczbą funkcji, jak na przykład wbudowana pamięć. Jakkolwiek pomocne mogą się wydawać te dodatkowe funkcje, pamiętaj, że nie są absolutnie konieczne. Potrzebujesz tylko dobrego modelu, na który Cię stać, oraz długopisu i kartki, aby zapisywać na bieżąco wyniki. Jak w przypadku wszystkich urządzeń, ciśnieniomierz wymaga konserwacji. Wysyłaj go do producenta w celu ponownej kalibracji co dwa lata, aby zagwarantować stałą dokładność wyników. Maszyny mierzące ciśnienie krwi w górnej części ramienia są wyposażone w mankiet owinięty wokół ramienia, a mankiet niewłaściwej wielkości spowoduje nieprawidłowy odczyt.

Dlatego ważne jest, by najlepszy ciśnieniomierz posiadał odpowiednie, wysokiej jakości mankiety. Przed zakupem zmierz ramię. Jeśli jego obwód wynosi 18-22 cm, potrzebujesz małego mankietu. Dla pomiarów 22-32 cm użyj tego średniej wielkości. Większe ramiona wymagają dużego mankietu, by zapewniać dokładny odczyt. Należy pamiętać, że większość ciśnieniomierzów jest dostarczana ze średnim mankietem i może być konieczne osobne zakupienie innego rozmiaru – nie jest to jednak absolutna reguła.

Najlepsze ciśnieniomierze

Większość ciśnieniomierzy posiada mankiety na przedramiona, ale coraz częściej pojawiają dostępne modele mankietów na nadgarstki, które wyglądają trochę jak duży zegarek na rękę. Pomimo teoretycznego braku stwierdzenia dużej różnicy w dokładności między modelami mankietów na nadgarstku i na nadgarstku, społeczność medyczna uważa modele ciśnieniomierzy na nadgarstki za znacznie mniej dokładne, dlatego nie zalecamy ich. Nasz ranking ciśnieniomierzy zawiera przede wszystkim modele na przedramiona, które często bywają dokładniejsze. Modele z mankietami na ramionach mogą być trudniejsze do założenia, ponieważ robisz to jedną ręką, ale za to łatwiej jest utrzymać mankiet na wysokości serca, aby uzyskać dokładne pomiary. Modele z mankietami zazwyczaj mają większy, łatwiejszy do odczytania wyświetlacz. Jeśli jednak używasz ciśnieniomierza z aplikacją, efekt jest taki sam bez względu na wybrany styl. Modele z mankietami na rękę mogą być łatwiejsze do założenia – jak zegarek na rękę – ale trudniej jest utrzymać je na wymaganej wysokości, aby uzyskać dokładny odczyt.

Ze względu to, że dobry ciśnieniomierz jest produktem coraz bardziej poszukiwanym, liczne organizacje zdrowia na całym świecie próbują badać je w oparciu o rygorystyczne kryteria. Dzięki temu mamy możliwość zakupu ciśnieniomierza, którego jakość została oficjalnie potwierdzona przez lekarzy. Nie polecamy żadnych ciśnieniomierzy, które nie zostały w ten sposób zatwierdzone.
Ciśnieniomierze na ramię zwykle są standardowo wyposażone w mankiet średniej wielkości. Chociaż będzie to odpowiednie dla większości użytkowników, jeśli masz wyjątkowo duże lub małe ramiona, znajdź najlepszy ciśnieniomierz, który ma dostępne mankiety w różnych rozmiarach. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar mankietu, zmierz obwód ręki w połowie odległości między ramieniem a łokciem, stojąc z opuszczoną ręką. Obwód 18–22 cm wymaga małego mankietu, 22–32 cm to średnia, a wszystko powyżej 32 cm jest duże. Ciśnieniomierze na nadgarstek zwykle występują tylko w jednym rozmiarze.

Microlife BP A2 Basic

BP A2 Basic jest łatwy w obsłudze, ponieważ pomiar ciśnienia krwi jest w pełni automatyczny. Po założeniu mankietu wokół ramienia i włączeniu ciśnieniomierza urządzenie automatycznie mierzy ciśnienie krwi. Mierzone jest zarówno ciśnienie, jak i tętno. Ponieważ Microlife BP A2 Basic jest wyposażony w 30 miejsc na zapis, możesz również zobaczyć wcześniej zmierzone wyniki i sprawdzać ciśnienie krwi przez dłuższy czas.

Ciśnieniomierz BP A2 Basic firmy Microlife to bardzo dokładny model, który dodatkowo wyposażony jest we wskaźnik koloru. Dzięki temu możesz od razu zobaczyć, czy zmierzone ciśnienie krwi jest odpowiednie, czy może jest zbyt wysokie lub zbyt niskie. Ciśnieniomierz Microlife działa na bateriach, ale można go również podłączyć do zasilania za pomocą opcjonalnego adaptera (sprzedawanego osobno). Ciśnieniomierz jest dostarczany w poręcznej torbie do przechowywania.

Warto wspomnieć, że ten ciśnieniomierz został zatwierdzony klinicznie. Gdy ciśnieniomierz ciśnienia krwi jest klinicznie zatwierdzony, wykonane przy jego pomocy pomiary są dokładne i wiarygodne. W tym celu Towarzystwo ds. Nadciśnienia opracowało protokół wskazujący jakość ciśnieniomierzy. Microlife BP A2 Basic w tym szeroko zakrojonym teście jakości otrzymał najwyższą ocenę. Dzięki temu urządzeniu masz pewność, że zmierzone przez Ciebie ciśnienie zawsze będzie dokładne.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Omron M3 Comfort

Badania wykazały, że 1 na 3 osoby nieprawidłowo mierzy ciśnienie krwi z powodu umieszczenia mankietu w niewłaściwej pozycji. Uważa się to za znaczącą przyczynę niedokładnych pomiarów ciśnienia. Dzięki technologii Intelli Wrap Cuff staje się to jednak przeszłością.

Zwykłe mankiety mogą powodować niedokładne lub zmienne wyniki, gdy zostaną nieprawidłowo ułożone. Wynika to z małej strefy mankietu, w której możliwy jest dokładny pomiar. Intelli Wrap Cuff firmy Omron ma dokładną strefę pomiaru, która owija się wokół ramienia na 360 stopni, co praktycznie uniemożliwia nieprawidłowe ustawienie ciśnieniomierza.

Zastosowanie mankietu Intelli Wrap pozwala znacznie zmniejszyć liczbę błędów popełnianych podczas sprawdzania ciśnienia krwi w domu, zwiększając ogólną dokładność wyników. Model ten pomaga wykryć czynniki ryzyka udaru mózgu i wielu innych, poważnych chorób. Jest także potwierdzony klinicznie i zgodny ze standardami Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Technologia Intellisense nadmuchuje mankiet do idealnego poziomu przy każdym zastosowaniu, a dodatkowo model potrafi wykrywać takie anomalie, jak nieregularne bicie serca. Widoczna dioda LED sygnalizuje, że ciśnienie krwi jest wyższe niż powinno być w zdrowym organizmie.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Omron M6 Comfort

Mankiet można dopasować do różnych rozmiarów ramienia, które mogą rozciągać się od obwodu 22 cm do 42 cm, a zatem są bardzo szerokie i oczywiście nie nadają się dla dzieci. Prędkość mierzenia ciśnienia jest optymalna i zapewnia odpowiednią dokładność. Dzięki pamięci wewnętrznej, zdolnej do przechowywania dwóch różnych użytkowników i do 100 różnych pomiarów, jest w stanie przechowywać średnie dzienne wartości zarówno z mierzenia rano, jak i wieczorem.

To urządzenie, podobnie jak inne z serii Omron, jest wyposażone w technologię Intellisense, która sygnalizuje nadmierną ruchliwość pacjenta lub tętno ponad normę. Proces mierzenia ciśnienia jest automatyczny i kontrolowany na każdym etapie. Omron M6 jest łatwy w użyciu dzięki dużemu wyświetlaczowi o wyraźnym świetle – do działania wymaga tylko jednego przycisku. Model Omron M6 ma kilka interesujących cech: wyświetlacz LCD, oscylometryczna metoda pomiaru, zakres pomiaru ciśnienia krwi od 0 mmHg do 299 mmHg, częstotliwość tętna od 40 do 180 na minutę.

Model przechowuje także do 90 pomiarów z datą i godziną, precyzję ciśnienia do trzech mmHg i dokładność do około 5%. Zasilanie wyświetlacza zapewniają 4 alkaliczne baterie AA lub zasilacz 6V sprzedawany osobno. Gdy bateria jest naładowana w 100%, możesz wykonać do 1000 pomiarów, co jest bardzo dobrym wynikiem dla tego rodzaju urządzenia.

Całkowita waga ciśnieniomierza wynosi 380g bez baterii, dzięki czemu produkt jest bardzo lekki i wygodny w noszeniu. Ciśnieniomierz Omron M6 jest dostarczany w pudełku z półsztywnym mankietem o długości 22–42 cm, walizką do przechowywania urządzenia po użyciu, 4 bateriami alkalicznymi typu AA i instrukcją obsługi. Aby uzyskać dokładne wyniki, możesz jednak potrzebować więcej niż kilku pomiarów. Mimo wszystko to narzędzie jest również używane przez lekarzy i szpitale, więc jego jakość jest niekwestionowana.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Omron M2 Basic

Ciśnieniomierz może w prosty i szybki sposób mierzyć ciśnienie krwi i częstotliwość akcji serca, wykorzystując automatycznie kontrolowane przez urządzenie nadmuchiwanie. To urządzenie, podobnie jak inne ciśnieniomierze marki Omron, wykorzystuje do swoich pomiarów zaawansowaną technologię Intellisense, jest również w stanie zapamiętać 21 różnych pomiarów.

Wyświetlacz zawiera wszystkie informacje, które będą Cię interesować. Nad nim znajduje się duży przycisk, który służy do wyłączania i włączania. Przycisk pamięci, port do podłączenia zewnętrznego zasilacza (sprzedawany osobno), komora baterii (cztery baterie AAA znajdują się w pakiecie) i złącze przewodu powietrznego. Dostarczony w zestawie mankiet nadaje się do pomiaru ramienia o długości od 22 do 32 cm. Wyświetlacz pokazuje skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi, nieregularne bicie serca, stan baterii i tętno.

Materiały są dobrej jakości – mankiet jest miękki w porównaniu do innych modeli, które są w tym samym przedziale cenowym, a sam przyrząd bardzo trwały. Ciśnieniomierz jest dobrze zmontowany i wykonany z materiałów dobrej jakości, biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę.

Najważniejsze, aby ciśnieniomierz, oprócz łatwości użytkowania, był dokładny i niezawodny, a to urządzenie zdecydowanie takie jest. W porównaniu z profesjonalnymi ciśnieniomierzami ten dawał dokładnie takie same wyniki. Urządzenie działa na czterech bateriach alkalicznych typu „AAA”. Są one zawarte w pakiecie wraz z praktyczną torbą podróżną. Dzięki temu bardzo łatwo jest transportować urządzenie.

Model ma również gniazdo do zewnętrznego zasilania, ale jest zalecane tylko wtedy, gdy używasz go w domu lub w klinice, ponieważ nie zawsze jest to wygodne, ale przynajmniej pozwala zaoszczędzić baterie. Należy jednak zauważyć, że zewnętrzny zasilacz nie jest dostarczany z produktem, ale należy go kupić osobno. Model jest polecany zarówno tym, którzy potrzebują tego urządzenia do użytku osobistego, jak i tym, którzy chcą wykorzystywać je profesjonalnie.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Omron M7 Intelli IT

Ciśnieniomierz Omron M7 Intelli IT zdobywa najwyższe noty z wielu powodów. Po pierwsze, ten model jest elektroniczny. Przez to, w porównaniu z wersją analogową, jest bardzo łatwy w użyciu nawet dla użytkowników niebędących ekspertami w dziedzinie medycyny, a także gwarantuje wyższy stopień dokładności i wiarygodności wyników.

Ponadto mierniki elektroniczne oferują wiele dodatkowych funkcji oprócz pomiaru ciśnienia krwi. Na przykład w przypadku Omron M7 Intelli IT istnieje możliwość podłączenia urządzenia do smartfona przez Bluetooth, co znacznie poprawia wygodę korzystania.

Opinie użytkowników, którzy kupili ciśnieniomierz Omron M7 Intelli IT, są liczne i ogólnie potwierdzają naszą ocenę. Najbardziej docenianymi cechami są łatwość obsługi i wiarygodność wyników, a także możliwość podłączenia urządzenia do smartfona. Niektórzy użytkownicy radzą jednak przed zakupem sprawdzić, czy urządzenie jest zgodne z Twoim modelem telefonu.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo