Ranking klimatyzatorów – Najlepsze klimatyzatory [2022]

Klimatyzator to świetny sposób na utrzymanie chłodu i relaks w lecie. Jednak zakup klimatyzatora może być przytłaczający. Istnieje tak wiele różnych typów, modeli i funkcji, że trudno jest wybrać odpowiedni dla siebie. Przed wybraniem konkretnego klimatyzatora należy wziąć pod uwagę przestrzeń, którą należy schłodzić oraz wszelkie opcjonalne funkcje, które mogą być potrzebne. Gdy to zrobisz, będziesz w stanie znaleźć jednostkę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb związanych z chłodzeniem. Zmierz obszar, który klimatyzator ma chłodzić. Użyj taśmy mierniczej, aby zmierzyć szerokość i długość przestrzeni wewnętrznej, na której ma działać urządzenie. Następnie pomnóż szerokość przez długość. Różne klimatyzatory mają różne wydajności chłodzenia, więc będziesz potrzebować tych informacji, aby wybrać taki, który ma właściwą wydajność chłodzenia dla wielkości przestrzeni, którą chcesz klimatyzować.

Jeśli nie ma ściany ani drzwi oddzielających przestrzeń, którą chcesz schłodzić od sąsiedniego pokoju, dodaj ten obszar do swoich obliczeń, ponieważ klimatyzator będzie musiał także ochłodzić tę przestrzeń. Najlepsze klimatyzatory spełnią wszystkie twoje potrzeby. Znajdź klimatyzator o zalecanej wartości BTU dla swojej przestrzeni. Wydajności chłodnicze wszystkich klimatyzatorów są mierzone w BTU (brytyjskich jednostkach termicznych) na godzinę. Patrząc na wartość BTU klimatyzatora możesz poznać obszar, w którym jest ona w stanie odpowiednio chłodzić. Im wyższa BTU jednostki, tym większy obszar może ochłodzić. Etykieta lub opis online konkretnego klimatyzatora zazwyczaj określa, jaki obszar urządzenie może klimatyzować.

krótki
opis
 
1
klimatyzatory przenośne ranking
Ocena 4.9/5
krótki
opis
LG Deluxe 3,5 kW to jeden z najnowocześniejszych klimatyzatorów na rynku. Czynnik R32 gwarantuje energooszczędność i niewielkie zużycie prądu (klasa energetyczna A++) i niska cena czynią go jednym z najlepszych klimatyzatorów na rynku. Design jest nowoczesny i spodoba się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.
2
najlepszy klimatyzator przenośny
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Najlepszy przenośny klimatyzator Trotec PAC 2010 E jest doskonałym wyborem dla ludzi szukających dobrego jakościowo urządzenia, które można bezproblemowo transportować z miejsca na miejsce. Czynnik chłodniczy R290 sprawia, że korzystanie z klimatyzatora nie ma negatywnego wpływu na środowisko, a do tego jest energooszczędne.
3
klimatyzatory ranking
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Klimatyzator Fujitsu oparty jest na najnowocześniejszej technologii. Charakteryzuje go bardzo dobry stosunek jakości do ceny i ma bardzo wysoką ocenę wydajności w porównaniu konkurencyjnymi modelami. Prosty i elegancki, zaprojektowany do większości zastosowań. Urządzenie ma bardzo niski poziom hałasu – zaledwie 21dBA.
4
ranking klimatyzatorów
Ocena 4.6/5
krótki
opis
LG Standard Inverter CV09 to idealny produkt, jeśli potrzebujemy klimatyzatora chłodzącego większe powierzchnie. Jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w prywatnych biurach czy kinach, ale także w szpitalach i sklepach. Cechuje go bardzo wysoka energooszczędność – klasa energetyczna to A++. Jeśli potrzebujesz mocniejszego klimatyzatora niż standardowy, nie ma lepszego i tańszego wyboru niż LG CV09.
5
najlepsze klimatyzatory
Ocena 4.5/5
krótki
opis
LG Deluxe to ścienny klimatyzator, którego największą innowacją jest wyjątkowo skuteczne oczyszczanie powietrza. Możemy liczyć również na cichą pracę (głośność na poziomie 19dB), wieloma ciekawymi akcesoriami i nowoczesnym designem. Klasa A++ zapewnia bardzo niskie zużycie energii, co jest ważne – znacznie redukuje koszty eksploatacji urządzenia. Jednym słowem – trwały i funkcjonalny klimatyzator dla każdego!

Jaki klimatyzator kupić?

Zdobądź urządzenie klimatyzacyjne o wyższym wskaźniku BTU, jeśli Twoja przestrzeń jest mocno nasłoneczniona. Oprócz wielkości miejsca, które chcesz chłodzić, ilość padającego światła słonecznego i inne czynniki również będą decydować o klimatyzatorze, którą chcesz wybrać. Jeśli Twój pokój jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wybierz jednostkę o 10 procent większej pojemności. Kup jednostkę o 10 procent mniejszej pojemności, jeśli pomieszczenie, w którym będziesz chłodzić, jest mocno zacienione. Dodaj kolejne 4000 BTU, jeśli będziesz używać klimatyzatora do chłodzenia kuchni. Jeśli więcej niż 2 osoby będą regularnie spędzać czas w pokoju, zwiększ wydajność zakupionego klimatyzatora o 600 BTU na osobę.

Wybierz klimatyzator okienny, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. Klimatyzatory okienne znajdują się na oknie i są montowane na wsporniku montażowym wkręcanym w parapet. Mają wydajności chłodnicze od 5000 do 12500 BTU i są zdolne do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni 9–60 m2. Mniejsze urządzenia mają zwykle niższe ceny, wysokie zaś – analogicznie – wyższą. Zainstaluj klimatyzatory w oknie lub w wyznaczonym miejscu przeznaczonym dla klimatyzatora okiennego w ścianie. Zmierz okno przed wybraniem klimatyzatora okiennego. Urządzenia do klimatyzacji okien występują w różnych rozmiarach. Zmierz wysokość oraz szerokość okna i upewnij się, że te wymiary są nieco większe niż zakupiony klimatyzator. Wysokość, szerokość i długość urządzenia klimatyzacyjnego są podane na pudełku oraz na stronach producenta.

Klimatyzatory przenośne – mobilne rozwiązanie

Wybierz urządzenie przenośne, jeśli instalacja w oknie nie jest możliwa. Przenośne urządzenia wyglądają jak duże pudła i zwykle ważą między 20 a 40 kg. Są świetne, ponieważ możesz przenosić je z pokoju do pokoju. Ich moce chłodnicze wynoszą od 9 000 BTU do 15 500 BTU. Jednostki te zużywają więcej energii niż modele okienne o porównywalnych rozmiarach i nie są tak wydajne w chłodzeniu. Są jednak wygodniejsze, ponieważ są przenośne. Przenośne klimatyzatory są zwykle droższe niż jednostki okienne. Wydają się one być również głośniejsze niż urządzenia okienne. Musisz umieścić urządzenie przenośne w pobliżu okna, aby przez węża mogło odprowadzać gorące powietrze na zewnątrz.

Jeśli chcesz schłodzić kilka pomieszczeń, użyj dzielonego urządzenia bez kanałowego. Pojedyncza dzielona, bez kanałowa jednostka klimatyzacyjna może chłodzić kilka pomieszczeń cicho i wydajnie. Dzielone jednostki bez kanałowe są droższe niż jednostki okienne lub przenośne. Ten rodzaj klimatyzacji znany jest jako system „dzielony” lub „mini podziału”, ponieważ dzieli się go na jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną. Taką funkcje mają tylko najlepsze klimatyzatory. Nazywa się go „bez kanałowym”, ponieważ nie wymaga instalacji żadnych kanałów powietrznych w domu. Zamiast tego przez ścianę przebiega mały wąż, który łączy jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną. Ta pierwsza jest zwykle montowana wysoko na ścianie w pobliżu sufitu i wygląda jak cienkie, długie, białe pudełko. Dzielone jednostki bez kanałowe są trudne do zainstalowania, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistę.

Polecane klimatyzatory

Najlepsze klimatyzatory to produkty, które w swojej ofercie mają naprawdę wiele funkcji. Może potrzebny Ci centralny klimatyzator do chłodzenia całego domu? Centralny klimatyzator jest najdroższą i najtrudniejszą do zainstalowania opcją, ale może chłodzić cały dom. Ponadto będziesz musiał wydać pieniądze na ocenę przedinstalacyjną domu, wszelkie niezbędne modyfikacje lub instalację przewodów oraz urządzenia.

Znajdź licencjonowanego wykonawcę, aby zainstalować centralny system powietrza. Zapytaj znajomych i sąsiadów o polecane firmy. Poproś potencjalnych wykonawców o listę referencji klientów, którzy mogą zaświadczyć o jakości ich pracy. Warto sprawdzić również opinie w internecie. Zapytaj wykonawców o wycenę instalacji. Pamiętaj, aby otrzymać pisemną, szczegółową listę kosztorysów, zanim wykonawca rozpocznie instalację. Spróbuj zaplanować instalację centralnego klimatyzatora na wiosnę lub jesienią. Ponieważ okresy te są poza sezonem, ceny mogą być niższe.

Wybierz urządzenie z łatwymi w obsłudze elementami sterującymi dla wygody. Poszukaj dużego i czytelnego wyświetlacza LED, jeśli chcesz szybko sprawdzić dokładną temperaturę w pomieszczeniu. Znajdź także model z czytelnym oznaczeniem, które można zrozumieć, i dużymi przyciskami o różnych kształtach, które będzie się wygodnie naciskać. Takie właśnie są najlepsze klimatyzatory, czyli twój wymarzony sprzęt Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie niska cena, wybierz prosty model z mechanicznymi elementami sterującymi i bez wyświetlacza LED. Różnica cenowa klimatyzatorów zależy przede wszystkim od ilości akcesoriów, które te posiadają. Jeśli wybierzesz model z mniejszą ilością „bajerów”, zapłacisz mniej.

Zobacz najlepsze klimatyzatory

Wybierz urządzenie z regulowanymi otworami wentylacyjnymi, aby kontrolować przepływ powietrza. Klimatyzatory najlepiej chłodzą pomieszczenie, gdy dmuchają powietrze w kierunku środka pokoju. Znalezienie urządzenia z regulowanymi otworami wentylacyjnymi zapewni, że będziesz mógł przystosować swoje urządzenie do tego celu. Przeczytaj opis konkretnego urządzenia w naszym rankingu klimatyzatorów, aby sprawdzić, czy ma regulowane otwory wentylacyjne.

Jeśli masz klimatyzator z regulowanymi otworami wentylacyjnymi, możesz zmienić kierunek przepływu powietrza klimatyzacji zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dla wygody używaj urządzenia z pilotem. Umożliwia on zmianę temperatury w pomieszczeniu i prędkości klimatyzatora na odległość, bez konieczności wstawania i naciskania przycisków na rzeczywistej jednostce. Jeśli kupisz urządzenie klimatyzacyjne z obsługą Wi-Fi, będziesz mógł dostosować ustawienia urządzenia klimatyzacyjnego za pomocą aplikacji na smartfonie lub nawet inteligentnego urządzenia aktywowanego głosem. Poszukaj urządzenia obsługującego Wi-Fi, jeśli chcesz zdalnie nim sterować. Opis urządzenia klimatyzacyjnego na jego pudełku lub na stronie internetowej wskaże, czy obsługuje on Wi-Fi. Jeśli tak jest, możesz użyć inteligentnej aplikacji w telefonie, aby włączyć lub wyłączyć klimatyzator, zmienić jego temperaturę, prędkość wentylatora i dostosować inne tryby. Ta opcja może również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunku za energię elektryczną, zapewniając możliwość ścisłej kontroli jej poboru.

LG Deluxe DC12RQ

Ciekawym, opatentowanym rozwiązaniem jest czynnik chłodniczy o nazwie R32. Jego zalety są liczne – jest nie tylko energooszczędny, ale także ma minimalny wpływ na efekt cieplarniany i niszczenie warstwy ozonowej. Korzystanie LG Deluxe w żaden sposób nie niszczy środowiska naturalnego!

Najważniejszą częścią klimatyzatora jest sprężarka Dual Inverter. Cechuje się ona dużą wydajnością, długim czasem pracy oraz niewielkim poziomem głośności. Ograniczenie hałasu i drgań nie tylko sprawia, że sprzęt pracuje ciszej, ale także wpływa na żywotność urządzenia. Różnorodność w częstotliwości działania jest znacznie większa niż w konkurencyjnych klimatyzatorach.

Dzięki temu możesz dostosować jego pracę do swoich potrzeb i zużywać dokładnie tyle energii, na ile możesz sobie pozwolić. Model od LG posiada również moduł Wi-Fi. Dzięki niemu będziesz mógł sterować wszystkimi funkcjami urządzenia za pomocą swojego smartfonu z systemem iOS Lub Android. Narzędzie do tego przeznaczone to aplikacja LG Smart ThinQ. Jakie są jego funkcje? Poza regulacją wszystkich standardowych aspektów otrzymujemy możliwość programowania z tygodniowym wyprzedzeniem i monitorować to, ile energii zużywa klimatyzator.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Trotec PAC 2010 E

Bez dwóch zdań jest to najlepszy klimatyzator przenośny. Posiadając model Trotec Pac 2010 E możemy wybrać jeden z trzech stopni szybkości wentylatora. Ponadto możemy regulować kierunek, w którym będzie dmuchane powietrze. W poradach powyżej wspomnieliśmy o tym, jak należy ustawić wiatraki – z tym modelem można się do nich zastosować, a tym samym maksymalnie zwiększyć efektywność chłodzenia.

Model został wyposażony również w inteligentny tryb automatyczny, który sam dostosowuje moc i szybkość wentylatorów opierając się na temperaturze pomieszczenia. W urządzeniu zaimplementowano również timer. Dzięki niemu klimatyzator włączy lub wyłączy się o określonej godzinie, nawet jeśli akurat nie ma nas w domu.

Dobra wiadomość dla alergików i ludzi ceniących sobie czystość – Trotec PAC 2010 E posiada filtr, który eliminuje wiele zanieczyszczeń z naszego powietrza, w tym kurz, sierść, włókna czy włosy. Trotec Pac 2010 E to dobry wybór również ze względu na kompaktowe rozmiary i możliwość łatwego przetransportowania z miejsca na miejsce. Wyposażono go w uchwyty i kółka, które jeszcze bardziej ułatwiają proces transportu. Jeśli przeszkadza Ci kabel, możesz go zwinąć i przyczepić do specjalnego uchwytu. Ponadto model posiada tryb nocny, który charakteryzuje się jeszcze niższym poziomem głośności i automatyczną regulacją temperatury.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Fujitsu ASYG12LMCA

Oprócz bardziej atrakcyjnej estetyki, nowa konstrukcja klimatyzatora zapewnia łatwiejsze czyszczenie, ponieważ przewód powietrza pozostaje ukryty u góry, a przednia konsola nie ma wlotu. Urządzenie ma wąską konstrukcję o głębokości zaledwie 198 mm.

Wymiennik ciepła o wysokiej gęstości na jednostce wewnętrznej optymalizuje i poprawia przepływ powietrza oraz praktycznie nie wytwarza hałasu. Wentylator turbiny może pracować przy niższych obrotach i minimalizuje hałas dzięki większej średnicy. Jednostka zewnętrzna jest wykonana z materiału, który waży mniej, dzięki czemu łatwiej przetransportować całość w dowolne miejsce.

Jeśli chodzi o tryby pracy, można ustawić je na grzanie, chłodzenie, wentylację lub też tryb automatyczny, który sam dostosuje odpowiednie działanie do panujących warunków. Chiński producent Fujitsu zadbał o to, by wszystkie funkcje działały poprawnie. Podobnie jak wszystkie modele z naszego rankingu klimatyzatorów, cechuje go cicha praca i minimalne zużycie energii. Ponadto model ten jest praktycznie nieszkodliwy dla środowiska! To i inne zalety sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjny wybór, nawet dla wymagających użytkowników.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


LG CV09

Wydajność energetyczna produktu od LG pobija wszelkie rekordy. Prawdopodobnie nie ma na rynku tak mocnego urządzenia, które generowałoby tak niskie koszty użytkowania. Wydajność pracy stoi na równie wysokim poziomie – to prawdziwy produkt z górnej półki.

LG CV09 to klimatyzator sufitowo-podłogowy, co oznacza że można zainstalować go na jednej z dwóch wspomnianych powierzchni. To zaleta również dla ludzi, którzy nie mają zbyt wiele miejsca w swoich pomieszczeniach – w ten sposób można znacznie ograniczyć jego zajmowanie.

Zdalny i ręczny sterownik umożliwiają dowolne sterowanie wentylatorami i kierunkami, w które wieje powietrze. Praca modelu LG jest bardzo cicha – zredukowano hałas do minimum, które jest praktycznie niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Dodatkowy filtr o podwójnej ochronie redukuje ilość drobinek kurzu w powietrzu. Wobec tego LG CV09 jest dobry również dla alergików. W przeciwieństwie do wielu innych filtrów, ten jest łatwy w czyszczeniu.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


LG Deluxe DM09RP

Specjalna sprężarka, którą zaimplementowano w tym klimatyzatorze działa w inteligentny sposób. Steruje ona całym procesem automatycznie, dostosowując się do temperatury pokoju. Efektem tego jest ograniczenie zużycia prądu i niska głośność. Gwarancja na sprężarkę wynosi aż 10 lat!

Jonizator Plasmater Plus jest w stanie wygenerować ponad 3 miliony jonów, których zadaniem jest walka przed szkodliwymi substancjami i usuwanie nieprzyjemnych zapachów z powietrza.

Ten klimatyzator pełni również rolę oczyszczacza powietrza. Również tutaj pojawia się filtr o podwójnej ochronie, który skutecznie eliminuje cząstki kurzu z powietrza. Dodatkowym smaczkiem jest moduł Wi-Fi. Możemy dzięki niemu sterować wszystkimi urządzeniami z poziomu aplikacji na smartfon. Podsumowując – nowoczesny, elegancki i funkcjonalny klimatyzator.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo