Ranking myjek ciśnieniowych – Najlepsze myjki [2021]

Chcesz wiedzieć, jak znaleźć najlepszą myjkę ciśnieniową do czyszczenia samochodów, pokładów, podjazdów, ogrodzeń i nie tylko? Myjki ciśnieniowe – benzynowe i elektryczne – szybko wykonują wiele zadań związanych z czyszczeniem na zewnątrz i wewnątrz domu. Pomożemy Ci znaleźć właściwą i udzielimy wskazówek dotyczących użytkowania i pielęgnacji myjki ciśnieniowej. Sprawdź nasz ranking myjek ciśnieniowych, by dowiedzieć się więcej! Niezależnie od tego, czy nazywasz je myjkami ciśnieniowymi, czy potocznie Karcherami, te zewnętrzne maszyny czyszczące działają tak samo. Woda wpływa do urządzenia pod niskim ciśnieniem, a silnik benzynowy lub elektryczny pompuje wodę przez wąż i dyszę rozpylającą pod wyższym ciśnieniem.

Zanim zdecydujesz, która maszyna czyszcząca jest dla Ciebie najlepsza, weź pod uwagę różne cechy myjki elektrycznej i benzynowej. Elektryczne myjki ciśnieniowe zwykle zaczynają sprzątanie od naciśnięcia przełącznika i zazwyczaj kosztują mniej, działają ciszej i czyściej oraz ważą mniej niż modele benzynowe. Chociaż są mniej przenośne i często mniej wydajne niż modele zasilane gazem, myjki elektryczne są idealne do lekkich i średnio ciężkich prac, takich jak czyszczenie mebli ogrodowych, kratek, samochodów i tarasów. Takie produkty proponuje nasz ranking myjek ciśnieniowych.

Myjki ciśnieniowe zapewniają mobilność i moc potrzebną do wykonywania większych zadań, takich jak czyszczenie tarasów, czy chodników. W przypadku trudnych zadań, z którymi nie poradzi sobie wąż ogrodowy, myjki ciśnieniowe zapewniają wydajną moc czyszczenia, której potrzebujesz. Podczas gdy niektóre myjki benzynowe uruchamia się ręcznie przez pociągnięcie, niektóre są wyposażone w przyciskany rozrusznik elektryczny, który ułatwia uruchamianie jedną ręką. Zawsze przestrzegaj wymagań paliwowych producenta – różne modele wymagają różnych rodzajów i ilości benzyny i oleju. Niektórzy producenci mogą zalecać określone rodzaje paliwa dla konkretnych modeli. Aby uniknąć awarii, ważne jest, aby odpowiednio konserwować silnik.

krótki
opis
 
1
ranking myjek ciśnieniowych
Karcher K5 Full Control Home

Ocena 4.8/5
krótki
opis
Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Full Control zawiera wszystko, czego potrzebujesz do czyszczenia wszystkiego, od podłogi po okna, samochód lub rower. Jest dostarczana z lancą natryskową 3 w 1 Multi Jet oraz z pistoletem Full Control Gun, który umożliwia kontrolowanie ciśnienia wody jednym przyciskiem!
2
myjki ciśnieniowe ranking
Karcher K5 Full Control

Ocena 4.7/5
krótki
opis
Nowa K5 to fantastyczna myjka ciśnieniowa – jej design prezentuje się świetnie, a dzięki nowym funkcjom jest naprawdę najwyższej klasy urządzeniem. Pistolet i spust LED są przydatne i sprawiają, że sprzątanie jest wygodne, a jednocześnie umożliwiają ustawienie odpowiedniego ciśnienia do wykonywanej pracy.
3
Najlepsze myjki ciśnieniowe
Karcher K5 Compact

Ocena 4.7/5
krótki
opis
Karcher K5 Compact jest idealny dla osób poszukujących dużej mocy w niewielkim urządzeniu. K5 Compact jest przeznaczony przede wszystkim do prac domowych. To świetny wybór dla osób, które mają niewiele wolnej przestrzeni, ale potrzebny im dobra jakościowo i skuteczna myjka ciśnieniowa.
4
polecane myjki ciśnieniowe
Karcher K7 Premium Full Control
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Domowa myjka ciśnieniowa Karcher K7 Premium Full Control zastępuje wycofany ze sprzedaży starszy model K7, ale nadal ma ten sam silnik i moc co poprzedni model. Teraz, dzięki nowemu, eleganckiemu wzornictwu i doskonałej wydajności K7 nadal jest czołową myjką elektryczną Karcher.
5
jaka myjke kupic
Karcher K7


Ocena 4.4/5
krótki
opis
Karcher K7 to myjka ciśnieniowa, która łączy łatwość użytkowania z ogromnymi możliwościami czyszczenia. Zestaw jest standardowo wyposażony w lancę wielostrumieniową 3 w 1, dodatkowy środek do czyszczenia tarasów T450 oraz butelkę środka do czyszczenia kamienia i elewacji.

Polecane myjki ciśnieniowe

Kupując najlepszą myjkę wysokociśnieniową do swoich potrzeb w kwestii sprzątania, należy pamiętać, że intensywność mocy decyduje o tym, jakie prace może one wykonać. Moc lub ciśnienie mierzone jest w barach lub przepływie litrów na sekundę. Myjka ciśnieniowa o wyższym ciśnieniu i szybszym przepływie jest mocniejsza, ale często kosztuje więcej niż jednostki o niższych wartościach znamionowych. Zwróć uwagę na te wartości, aby określić moc czyszczenia urządzeń prezentowanych przez nasz ranking myjek ciśnieniowych. Wyższe wyniki oznaczają, że możesz wyczyścić większy obszar w krótszym czasie.

Lekkie myjki ciśnieniowe zawsze są doskonałe do mniejszych prac w domu lub poza nim. Te kompaktowe, lekkie maszyny są idealne do czyszczenia mebli ogrodowych, grilli i pojazdów, a także małych tarasów i balkonów. Przykładem takiej myjki jest Karcher K5 Compact. Myjki ciśnieniowe do średnich obciążeń generują nieco więcej ciśnienia i mają szybszy przepływ. Te mocniejsze i szybsze urządzenia, najlepsze do użytku domowego i sklepowego, ułatwiają czyszczenie wszystkiego, od bocznych ścian i ogrodzeń po chodniki i podjazdy.

Ciężkie myjki ciśnieniowe wytwarzają dużo mocy i działają bardzo szybko. Do tej grupy należą myjki klasy komercyjnej. Te wytrzymałe maszyny ułatwiają wiele prac związanych ze sprzątaniem na dużą skalę, w tym usuwanie graffiti, farby i mycie dwupiętrowych domów.

Myjki mogą również dzielić się na te czyszczące zimną lub gorącą wodą. Te pierwsze są najczęściej używane przy prostych pracach. Są tańsze niż myjki ciśnieniowe na gorącą wodę i świetnie nadają się do czyszczenia samochodów i usuwania nagromadzonego brudu, suchej farby, pleśni itp. Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są do użytku przemysłowego i rolniczego. Generalnie kosztują więcej i są trudniejsze w obsłudze, ale czyszczą lepiej i szybciej niż myjki ciśnieniowe z zimną wodą, a także zużywają mniej detergentów i środków czyszczących.

Myjki ciśnieniowe – porady

Przeczytaj instrukcję producenta – z pewnością oszczędzi Ci to wielu kłopotów. Noś również okulary ochronne, długie spodnie i solidne obuwie. Uważaj na mokre powierzchnie, które mogą szybko stać się śliskie. Zawsze zaczynaj od najszerszego kąta natrysku. Rozpocznij od pracy w odległości nieco ponad pół metra od czyszczonej powierzchni i zbliżaj się w razie potrzeby. Jeślimyjka korzysta z wymiennych końcówek spryskujących, wyłącz silnik i naciśnij spust, aby spuścić nadmiar wody przed ich wymianą. Uważaj także podczas mycia lub płukania samochodu. Wąż ogrodowy lub niższe ciśnienie zdecydowanie lepiej wpłynie na stan lakieru.

Nie zbliżaj się do powierzchni, którą czyścisz, na mniej niż 15 cm. Możesz uszkodzić lakier, wyszczerbić asfalt na podjeździe, przebić opony samochodu lub zrobić dziury w panelach. Nie pozwól też, aby silnik pracował długo na benzynowej myjce ciśnieniowej bez naciskania spustu – może to spowodować przegrzanie się pompy.

Najlepsze myjki ciśnieniowe

Jak wspomnieliśmy, myjki ciśnieniowe wykorzystują silnik benzynowy lub silnik elektryczny do napędzania pompy, która przetłacza wodę pod wysokim ciśnieniem przez dyszę. Pozwala to szybko usunąć nagromadzony brud z powierzchni takich jak podjazdy i podłogi, krzesła ogrodowe i inne przedmioty. A to wszystko w czasie potrzebnym do napełnienia wiadra wody z mydłem i znalezienia szczotki do szorowania!

W rzeczywistości myjki ciśnieniowe to nie tylko „węże ogrodowe na sterydach”. Ich dysze wypuszczają wodę pod ciśnieniem od 30 do 80 razy większym i mają zaskakująco duże możliwości niezależnie od wybranego ustawienia natrysku. Powinieneś zatem używać ich ostrożnie i zgodnie z tym, co sugeruje nasz ranking myjek ciśnieniowych. Kiedy regulowana końcówka jest ustawiona na najwęższe ustawienie rozpylania lub używasz najwęższej końcówki, niewłaściwie skierowany strumień wody może wylądować na Tobie lub na przypadkowej osobie w pobliżu. Jeśli potrzebujesz użyć mydła, rozpuszczalników lub innych detergentów, rozważ myjkę ciśnieniową z wbudowanym zbiornikiem. Schowek na narzędzia i przewód to plus, podobnie jak kółka do cięższych modeli. Wszystkie te akcesoria znajdują się w modelach, które oferuje stworzony przez nas ranking myjek ciśnieniowych.

Karcher K5 Full Control Home

Wraz z pistoletem Full Control Gun, który umożliwia kontrolowanie ciśnienia wody za naciśnięciem przycisku, model jest wyposażony w lancę natryskową 3 w 1 Multi Jet, środek do czyszczenia T350 i butelkę gotowego do użycia detergentu. Karcher K5 to masywna maszyna i być może nie najlżejsza, ale solidne koła i uchwyt z regulacją wysokości ułatwiają manewrowanie nią w domu lub samochodzie.

K5 jest dostarczany z 8-metrowym wężem, który umożliwia łatwe poruszanie się po samochodzie, furgonetce lub przyczepie kempingowej bez konieczności cofania się i przesuwania samej myjki ciśnieniowej. Jest bardzo wytrzymały i i można go łatwo przenosić na kołach, jednak dzięki długiemu 8-metrowemu wężowi wysokociśnieniowemu nie ma potrzeby przesuwać urządzenia, aż nie skończymy sprzątać.

Przydaje się on również do sięgania na dach furgonetki lub przyczepy kempingowej, a także do czyszczenia rynien lub po prostu poruszania się po mieszkaniu czy podwórku. Domowa myjka ciśnieniowa K5 Full Control Home jest kompatybilna z prawie wszystkimi akcesoriami do myjek Karcher, podczas gdy ten model i pakiet zawiera kilka nietuzinkowych rozwiązań. Możesz łatwo regulować strumień wody po prostu obracając lancę Vario Lance, dzięki czemu idealnie dopasowuje się ciśnienie do wykonywanej pracy. Zwiększ je, aby usunąć uporczywe plamy z tarasu i zmniejsz, gdy zabierasz się za sprzątanie samochodu. Karcher robi to, czego można się spodziewać – wytwarza silny obrotowy strumień punktowy, który powinien być używany do usuwania uporczywego brudu, dzięki czemu jest idealny do powierzchni narażonych na złe warunki pogodowe.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Karcher K5 Full Control

Jedną z nowych funkcji w modelach jest wyświetlacz LED na pistolecie, który pozwala bez problemu sprawdzić, czy wybrano właściwy poziom mocy. Na pistolecie spryskującym znajdziemy liczne funkcje i możliwości, które są zaprogramowane do regulacji mocy, na przykład specjalne ustawienie do czyszczenia samochodu. Dzięki temu ciśnienie nie będzie zbyt niskie, ale także nie za wysokie – pozwoli to upewnić się, że lakier nie zostanie uszkodzony.

Jeśli bierzesz się za sprzątanie pokoju, wybierz ustawienie, które zapewni Ci maksymalną moc. W ten sposób będziesz mógł szybko i skutecznie usunąć cały brud. Karcher K5 wykorzystuje dwie baterie AAA, które są dołączone do zasilania całego zestawu.

Model ten nie tylko ma mocne ciśnienie – w zestawie otrzymamy również wszystkie niezbędne gadżety. Jest tam miejsce na 8-metrowy wąż, a także pistolet ze spustem i podłączoną lancę. Wszystko jest łatwe do przechowywania, dzięki czemu idealnie nadaje się do spakowania i transportu. Solidna konstrukcja i kółka umożliwiają łatwe jej przenoszenie z pomieszczenia do pomieszczenia, bez konieczności dźwigania ciężkich rzeczy. K5 ma również wysuwany aluminiowy uchwyt, który sprawia, że ​​transport myjki ciśnieniowej jest naprawdę prosty i wygodny.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Karcher K5 Compact

Karcher K5 Compact można połączyć z wieloma przydatnymi akcesoriami. T350 T Racer Patio Cleaner skutecznie czyści podłogi lub ściany, chroniąc je przed zachlapaniem. Sprawi, że Twoje mieszkanie będzie wyglądać jak nowe i może być również stosowane na powierzchniach pionowych, dzięki czemu idealnie nadaje się – na przykład – do czyszczenia drzwi garażowych. W zestawie znajdziemy także silny środek do czyszczenia kamienia i elewacji z formułą „3 w 1”. Zapewnia on wysoką skuteczność czyszczenia, pielęgnacji i ochrony za jednym zamachem. Nadaje się do kamiennych tarasów, ścian i elewacji w całym domu.

Aby móc uzyskać wysokie ciśnienie, myjka Karcher K5 Compact może być wyposażona w dodatkowy wąż wysokociśnieniowy. Jest dłuższy i mocniejszy (mierzy aż 8 m), a jego montaż jest bardzo prosty. Akcesorium to pomaga pokryć większy obszar i nie wymaga ciągłego przenoszenia jednostki głównej, co jest idealne do czyszczenia samochodu.

Karcher K5 Compact jest wyposażony w szybko złączkę, która sprawia, że podłączenie lancy lub węża wysokociśnieniowego jest banalnie proste. Urządzenie może czerpać wodę ze zbiorników, wiader lub innych zbiorników, a zasysanie zostało odpowiednio przemyślane. Dlaczego? Ponieważ cała napływająca woda jest filtrowana w celu wyeliminowania zanieczyszczeń. Pozwala to uniknąć sytuacji, w którym brudna woda przyniesie naszemu sprzątaniu więcej szkody, niż pożytku.

Funkcja Auto Stop zasadniczo zatrzymuje operacje po zwolnieniu spustu. Po ponownym jego naciśnięciu myjka wysokociśnieniowa wznowi działanie. Auto Stop oszczędza zużycie energii elektrycznej i przekłada się na dłuższą żywotność silnika. Możesz spodziewać się czyszczenia powierzchni 40m² w ciągu godziny – to właśnie Karcher K5 Compact. Lanca Vario umożliwia zmianę mocy strumienia wody. Lanca typu Dirtblaster z kolei zapewnia okrągły strumień oraz maksymalną moc czyszczenia.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Karcher K7 Premium Full Control Plus Home

K7 jest bardzo łatwy do złożenia po wyjęciu z pudełka – zrobimy to w ciągu zaledwie kilku minut. We wszystkich myjkach ciśnieniowych Karcher wszystkie nasadki można połączyć bez większego problemu, a K7 Premium Full Control Plus Home nie jest od tej reguły wyjątkiem. Rozkładany, aluminiowy uchwyt sprawia, że ​​to solidne urządzenie jest łatwe do przenoszenia. A jeśli o tym mowa, jest to stabilny i ciężki zestaw, którego nie da się łatwo przewrócić.

Z tyłu K7 znajduje się zwijacz do węża, który pomieści 10-metrowy wąż wysokociśnieniowy, gdy akurat go nie potrzebujemy. Można go bardzo szybko wyciągnąć lub zwinąć po zakończeniu. Z przodu znajdują się części do trzymania lanc i pistoletów spryskujących, gdy nie są one używane lub gdy kończysz sprzatać. Myjka wysokociśnieniowa K7 ma dwa duże i solidne koła, które ułatwiają poruszanie się, a także wygodny uchwyt. Z przodu znajduje się również włącznik/wyłącznik, który jest bardzo solidny i wysokiej jakości – podobnie, jak całe urządzenie.

Myjka ciśnieniowa Karcher K7 ma wbudowany mechanizm chłodzenia wodą, który chłodzi silnik. Zanim woda zostanie wypompowana z maszyny, przepływa przez sieć rur wokół silnika, aby ten był nieustannie chłodny.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Karcher K7

Ten produkt firmy Karcher oferuje znacznie wyższe opcje mocy, sterowanie wyświetlaczem LED i znacznie dłuższy wąż niż poprzednie modele z tej serii. W porównaniu z Karcher K4, model K7 oferuje dodatkowe 30 barów ciśnienia i 180 l/h przepływu wody. Czyni ją jedną z najmocniejszych modeli w porównaniu z innymi myjkami ciśnieniowymi na rynku. Karcher K7 to świetna opcja dla Ciebie, jeśli Twój ogród lub jakakolwiek przestrzeń zewnętrzna wymaga poważnego czyszczenia myjką o dużej mocy.

Wszystkie nowe myjki ciśnieniowe Karcher są dostarczane z nowym pistoletem spryskującym. Różnica w stosunku do tej poprzednich wersji polega na tym, że wyświetlacz LED wymaga 2 dostarczonych z nim baterii AAA, aby ją zasilić. Wyświetlacz pokazuje, jakie ustawienie jest włączone i do czego najlepiej się nadaje.

Na wyświetlaczu znajdziesz ikonkę ogrodzenia, samochodu i muru, w zależności od tego, do czego akurat potrzebna Ci myjka. K7 jest myjką ciśnieniową do najtrudniejszych zadań – jej moc sprawia, że ​​czyszczenie tarasów i podjazdów jest łatwe. Przy tak dużym przepływie wody jest to również niezwykle szybkie. Ten model pozwoli wyczyścić do 60 metrów kwadratowych na godzinę. Silnik jest chłodzony wodą za pomocą opatentowanego układu chłodzenia firmy Karcher, pomagającego zmniejszyć zużycie i wydłużyć żywotność maszyny.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo