Ranking oczyszczaczy powietrza – Najlepsze oczyszczacze [2022]

Jeżeli zadajesz sobie pytanie jaki oczyszczacz powietrza wybrać to trafiłeś w dobre miejsce. W naszym artykule przedstawimy kompleksowy ranking oczyszczaczy powietrzy. Dzięki temu dokonasz najlepszego wyboru i będziesz zadowolony z kupionego sprzętu. Badania wykazują, że ​​jakość powietrza w naszych domach może być nawet 5 razy bardziej zanieczyszczona niż na zewnątrz. Głównym powodem tego jest sposób budowania budynków i różne rzeczy, które wnosimy do domu, a które uwalniają szkodliwe zanieczyszczenia. Większość Polaków spędza w domach średnio 90% swojego życia, możesz więc zrozumieć, dlaczego poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach jest teraz tak istotna. Na szczęście to, że nasze domy są zanieczyszczone, nie oznacza, że ​​Twoje zdrowie jest bezapelacyjnie zagrożone.

Istnieje proste rozwiązanie, aby uczynić powietrze którym oddychasz czystym i bezpiecznym – oczyszczacz powietrza. Ich działanie obejmuje usuwanie szkodliwych alergenów, zanieczyszczeń i toksyn z powietrza, dzięki czemu nie wdychasz ich do płuc. Ten proces oczyszczania powietrza pomaga zapewnić Ci jak najzdrowsze życie, szczególnie jeśli dużo czasu spędzasz we własnym domu lub mieszkaniu. Jedynym problemem jest to, że przy tak wielu dostępnych obecnie na rynku opcjach, znalezienie odpowiedniego oczyszczacza powietrza dla twojego domu może być frustrującym zadaniem.

Dla wielu osób – nie bez powodu – te urządzenia wydają się być trudne do zrozumienia. Praktycznie każdy oczyszczacz powietrza stosuje inną metodę oczyszczania, co może utrudnić wybór najlepszego dla Twojego domu. Właśnie z tego powodu opracowaliśmy nasz ranking oczyszczaczy powietrza. Ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o tych urządzeniach. Znajdziesz tu informacje o tym, co dokładnie robią oczyszczacze powietrza, jakie rodzaje zanieczyszczeń mogą usunąć, na jakie kluczowe funkcje należy zwrócić uwagę, jak kupić oczyszczacz dostosowany do Twoich konkretnych potrzeb i nie tylko. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne!

krótki
opis
 
krótki
opis
Najczęściej kupowany oczyszczacz na całym świecie! Chiński producent Xiaomi zachował bardzo wysoką efektywność swojego produktu, a cena zakupu i kosztów użytkowania jest znacznie niższa od tego, co dostajemy w zamian. Xiaomi Air Purifier 3H to produkt, który można polecić praktycznie każdemu!
2
oczyszczacz powietrza ranking
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Prosty, lecz zaawansowany oczyszczacz powietrza marki Sharp stał się prawdziwą rynkową innowacją. Jest to model ewaporacyjny, dodatkowo charakteryzujący się wyjątkową oszczędnością energii. Koszty eksploatacji są praktycznie niezauważalne! Zachęcamy do wypróbowania urządzenia we własnym domu.
3
oczyszczacz powietrza
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Ten oczyszczacz powietrza idealnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Moc i wydajność stoją na najwyższym poziomie, a filtr ceramiczny doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju bakteriami i drobnoustrojami. Kto wie, może podobnie jak poprzedni model chińskiego producenta, Xiaomi Air Purifier PRO zostanie najchętniej wybieranym produktem na świecie?
4
polecane oczyszczacze powietrza
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Jeden z najlepszych produktów z górnej półki – tylko dla najbardziej wymagających klientów! Sharp zainstalował w tym oczyszczaczu najlepszą możliwą filtrację i funkcję nawilżania. Kiedy raz skorzystasz z tego oczyszczacza, już nigdy nie zamienisz go na żaden inny! Sharp KC-G60EUW to produkt klasy Premium.
5
jaki oczyszczacz powietrza wybrać
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Model od Philipsa jest jednym z najbardziej wielofunkcyjnych urządzeń na rynku. Poza funkcją nawilżania zaimplementowano tutaj mechanizm oczyszczania powietrza. Ciesz się wyjątkową oszczędnością i funkcją 2w1 w naszym ulubionym oczyszczaczu od Philipsa!

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Aby dowiedzieć się jaki oczyszczacz powietrza wybrać powinieneś pierw dowiedzieć się czym dokładnie jest ten sprzęt. Jak wynika z samej nazwy, oczyszczacz powietrza, oczyszcza powietrze wokół ciebie. Odbywa się to poprzez specjalny proces filtrowania ukierunkowany na mikroskopijne cząsteczki, które szkodzą zdrowiu. Im mniej tych cząstek znajduje się w powietrzu, tym mniejsza jest szansa na to, że będziesz je wdychać. Bez oczyszczacza powietrza Twoje płuca są jedynym filtrem zanieczyszczeń w powietrzu i dlatego tak wielu ludzi choruje. Jeśli cierpisz na alergię, astmę lub jakąkolwiek inną chorobę układu oddechowego, wiesz z pierwszej ręki, jak uciążliwe mogą być substancje drażniące w powietrzu. Jednak nawet jeśli nie cierpisz na problemy z oddychaniem, nadal możesz zauważyć znaczną poprawę zdrowia podczas korzystania z filtra powietrza w domu. Dlaczego? Ponieważ wysokiej jakości oczyszczacz powietrza może zatrzymać 99% wszystkich zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie dostałyby się do przewodu nosowego i płuc.

Wstępne filtrowanie powietrza w ten sposób odciąża płuca i zapewnia oddychanie czystym, świeżym powietrzem w pomieszczeniu. Najważniejsze jest to, że czystsze powietrze = lepsze zdrowie. Oczyszczacze powietrza są znane w medycynie ze zmniejszania objawów alergii, łagodzenia astmy, poprawy jakości snu, ułatwienia oddychania i stworzenia ogólnie lepszego standardu życia. Jeśli celem Twojego zakupu są oczyszczacze powietrza, ranking na naszej stronie pomoże Ci w dokonaniu wyboru. Warto jednak wiedzieć o nich więcej. Jakie rodzaje zanieczyszczeń można usunąć za pomocą tego narzędzia? Jak się właśnie dowiedziałeś, oczyszczacze powietrza są potężnymi urządzeniami zaprojektowanymi do zwalczania wielu różnych zanieczyszczeń. Ale jakie dokładnie są te rodzaje zanieczyszczeń? Poniżej znajduje się lista najczęstszych problemów, które oczyszczacze powietrza zwalczają w Twoim domu.

 • Pyłki
 • Grzyby
 • Kurz i roztocza
 • Sierść i włosy zwierząt domowych
 • Zarodniki pleśni
 • Bakterie i wirusy
 • Dym tytoniowy i drzewny oraz jego zapach
 • Zapachy domowe z gotowania, zwierząt domowych i chemicznych środków czyszczących
 • Toksyny z aerozoli i pestycydy
 • Lotne związki organiczne (LZO) znajdujące się w farbach, lakierach, środkach czyszczących, nowych dywanach i materiałach budowlanych

Każde z tych zanieczyszczeń uważane jest za szkodliwe dla zdrowia, niezależnie od tego, czy ma się na nią konkretną alergię. Jedyną różnicą jest to, że ludzie wrażliwi na określone substancje natychmiast zauważają skutki, podczas gdy inni mogą kompletnie nie zauważać negatywnych skutków wynikających z wdychania niebezpiecznych substancji.

Dlaczego potrzebujesz oczyszczacza powietrza?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla domowego użytku? To bardzo ważne pytanie. Jeśli chcesz kupić urządzenie do oczyszczania powietrza, ważne jest, aby skupić się na tym, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jak mogłeś przeczytać wyżej, lista zanieczyszczeń usuwanych przez tego rodzaju akcesoria jest długa. Jednak nie wszystkie oczyszczacze powietrza są tak zaprojektowane, by pozbyć się każdego rodzaju zanieczyszczeń. Dlatego określenie rodzaju problemu, który próbujesz rozwiązać w swoim domu, pomoże Ci w wyborze odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu, zastanów się, z jakimi konkretnymi problemami się borykasz. Czy doświadczasz sezonowych objawów alergii lub objawów związanych ze zwierzętami? Czy przedmioty w domu powodują atak astmy, ale nie możesz wskazać źródła? Czy remontujesz dom i chcesz pozbyć się pyłu lub oparów farby? Czy jesteś podatny na choroby lub po prostu chcesz wysterylizować swój dom, zabijając bakterie i wirusy? Czy masz zwierzęta i chcesz pozbyć się związanego z tym nieprzyjemnego zapachu? A może chcesz pozbyć się dymu tytoniowego i jego zapachu? Niech tego rodzaju pytania będą twoim przewodnikiem. Resztę zrobi za Ciebie nasz ranking oczyszczaczy powietrza.

Zobacz najlepsze oczyszczacze powietrza

Aby dowiedzieć się jaki oczyszczacz powietrza wybrać musisz zbadać jego specyfikacje. Jeśli przeglądałeś oczyszczacz powietrza, zauważyłeś niewątpliwie setki różnych typów, stylów i marek na sprzedaż. Chociaż różnorodność wyboru może wydawać się przytłaczająca, z przyjemnością odkryjesz, że tak naprawdę są tylko cztery podstawowe typy technologii filtracji powietrza, których używają te urządzenia. Te filtry oczyszczające powietrze są ukierunkowane na różne rodzaje zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, a my dokładnie wyjaśnimy, jak działa każdy z nich.

 1. Filtracja HEPA (High Efficiency Particulate Air)

Ten proces filtrowania powietrza jest uważany za rynkowy standard. Składa się z bardzo gęstego filtra papierowego, który zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu i jest mechanizmem napędowym w najwyższej klasy urządzeniach. Istnieje kilka rodzajów filtrów, które używają akronimu HEPA, ale tylko jeden posiada rzeczywistą certyfikację, której możesz zaufać. Ta etykieta to „Filtr True HEPA”. Filtr True HEPA jest certyfikowany do usuwania 99,97% wszystkich mikroskopijnych cząstek o wielkości nawet 0,3 mikrona. Inne filtry, które używają terminu „typ HEPA” lub „podobny do HEPA” są gorszymi jakościowo produktami i mogą wychwytywać cząstki o wielkości zaledwie 2–5 mikronów. Oznacza to spadek wydajności o ponad 600%. Kupując oczyszczacz powietrza HEPA, zawsze szukaj prawdziwego oznaczenia HEPA.

 1. Filtracja jonowa

Ta technologia oczyszczania działa poprzez emisję chmury naładowanych jonów do powietrza, które wychwytują zanieczyszczenia. Proces ten sprawia, że opadają one na podłogę i pobliskie powierzchnie, z których można je zwyczajnie zetrzeć. Niektóre jonowe oczyszczacze powietrza zawierają elektrostatyczny talerz zbierający, który przyciąga te spadające cząsteczki i usuwa je z pomieszczenia. Ten proces eliminuje bardzo drobne cząstki o wielkości do 0,01 mikrona.

 1. Filtracja węgla

Ten typ filtra powietrza wykorzystuje specjalną formę węgla aktywnego, która składa się z milionów małych porów chłonnych. Pory te tworzą dużą powierzchnię, która doskonale nadaje się do zatrzymywania oparów, gazów i zapachów. Filtry węglowe nie są używane do usuwania cząstek powodujących problemy zdrowotne, ale raczej usuwają te, które powodują zapachy. Sprawiają one, że dom pachnie świeżością i czystością.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H

To, co warto zwrócić uwagę, to niesamowita wydajność tego oczyszczacza. Biorąc pod uwagę koszty utrzymania, jest to naprawdę dobra opcja dla ludzi z ograniczonym budżetem. Możliwości urządzenia znacznie przekraczają to, co pokazuje cena. W oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier 3H zaimplementowano wyjątkowo energooszczędny silnik, który zużywa zaledwie 4,8W – mniej niż żarówka energooszczędna! Zużycie energii jest o prawie 60% niższe niż w przypadku poprzednika.

Na uwagę zasługuje również kultura pracy – ilość decybeli generowanych przez oczyszczacz wynosi zaledwie 31. Xiaomi zawsze stawia na elegancki i nowoczesny design, nie inaczej jest w tym przypadku. Air Purifier 3H nie będzie brzydkim, acz koniecznym dodatkiem – idealnie wkomponuje się w stylistykę Twojego domu i będzie jednocześnie jego estetyczną ozdobą. Wentylator ma prawie 1000 dziurek, przez które zasysa nieczyste powietrze. A wszystko to możemy kontrolować zaledwie jednym przyciskiem, który służy również do zmiany trybu pracy.

Zaletą modelu od Xiaomi jest również niewielki rozmiar – zajmuje on zaledwie 24×24 cm. Sprawia to, że zmieści się on właściwie w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo oczyszczacz został zaopatrzony w wyświetlacz OLED, na którym możemy zapoznać się ze wszystkimi istotnymi informacjami, takimi jak czystość powietrza. Odpowiedni komunikat pojawi się również wtedy, gdy konieczna będzie wymiana filtra. Tysiące ludzi zaufało już Xiaomi, a ich oczyszczacz powietrza stał się niezwykle popularny na całym świecie. Czy Ty również dasz mu szansę?

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW z założenia miał konkurować z najlepszymi i najdroższymi oczyszczaczami na rynku. Choć jego cena jest znacznie niższa, w sprawie wydajności i efektywności osiągnięto zamierzony efekt. Nowością na rynku jest pewna rewolucja, gdy chodzi o pracę automatyczną. W tym modelu została ona rozwinięta znacznie bardziej, niż w przypadku konkurencji.

Jak wygląda sytuacja z głośnością urządzenia? Ciężko właściwie użyć terminu “głośność” – 19dB jest praktycznie niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Jak każdy produkt w naszym rankingu, Sharp KC-G50EUW również cechuje się wyjątkową energooszczędnością.

Biorąc pod uwagę obszar przepływu powietrza do 306 m3/h, 14W poboru energii to naprawdę niewiele. Ten model sprawdzi się, jeśli zamierzasz nawilżyć powietrze nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale w całym domu! Warto wspomnieć o fakcie, że cena eksploatacji jest wyjątkowo niska, jak na urządzenie tych rozmiarów. To, co jednak naprawdę wyróżnia produkt Sharp od konkurencyjnych oczyszczaczy, to opatentowana technologia Plasmacluster. Dzięki procesowi jonizacji eliminuje ona 99.9% obecnych w powietrzu bakterii, wirusów i alergenów. Tutaj dodatkowo zaimplementowano tryb Plasmacluster Spot, którzy nie tylko usuwa wyżej wspomniane problemy, ale również jakikolwiek nieprzyjemny zapach. Emisja olbrzymiej dawki jonów sprawia, że ten oczyszczacz usunie brzydki zapach nawet z Twoich ubrań! Może pochłaniać on nawet zapach dymu papierosowego.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xiaomi Air Purifier PRO

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier PRO, podobnie jak poprzedni produkt w naszym rankingu, charakteryzuje się nadzwyczajną energooszczędnością, szczególnie biorąc pod uwagę wykorzystywaną moc. Zużycie prądu to zaledwie 4,8W! Specjalny filtr 360° zaprojektowano tak, by pobierał nieczyste powietrze z trzech stron – z przodu i po bokach.

Xiaomi po raz kolejny pokazało również, jak istotny jest dla nich komfort klienta. Sterowanie procesem nawilżania i oczyszczania ograniczono do niezbędnego minimum. Z tyłu mamy jeden przycisk, który odpowiada za wszystkie niezbędne funkcje.

Korzystanie z niego jest intuicyjne. Jeśli chodzi o tryby, oczyszczacz powietrza ma aż trzy – nocny, wydajny oraz automatyczny. To klasyczny sposób sterowania, lecz nie jedyny. Alternatywą jest aplikacja Mi Home, dzięki której nie musimy nawet podchodzić do oczyszczacza. Wszystkie operacje możemy wykonać zdalnie przez urządzenie mobilne z dostępem do siebie. W aplikacji znajdują się także wszystkie ważne informacje, takie jak poziom wilgotności, temperatura czy zużycie filtra. Nie musisz kupować osobnych urządzeń do pomiaru wilgoci, aplikacja zrobi to samodzielnie! Xiaomi Air Purifier PRO nie bez powodu znalazł się w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza – biorąc pod uwagę jego moc i niski stopień zużycia wody, jest to jeden z najlepszych i najbardziej ekonomicznych oczyszczaczy na rynku.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Sharp KC-G60EUW

Najbardziej charakterystyczną cechą modelu Sharp jest 6 zaawansowanych czujników, które niesamowicie podkręcają możliwości pracy automatycznej. Pierwszy z nich odpowiada za wykrywanie nadmiernego stężenia pyłu, roztoczy czy dymu tytoniowego. Gdy taka sytuacja ma miejsce, wentylator zaczyna działać znacznie szybciej, by usunąć wszelkiego rodzaju niechciane bakterie w naszym domu. Inne odpowiadają za neutralizację zapachów, dobór odpowiedniej temperatury i wilgotności czy dostosowanie do jakości pomieszczenia.

Ciekawą opcją jest czujnik ruchu, który przełącza się w odpowiedni tryb w zależności od tego, czy konkretna osoba jest w pomieszczeniu. Jak we wszystkich oczyszczaczach firmy Sharp, również tutaj pojawia się innowacyjna, opatentowana technologia Plasmacluster oraz specjalny tryb Plasmacluster Spot. Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW polecamy przede wszystkim tym, dla których standard to za mało!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Philips AC3829/10

Model Philips AC3829/10 może nie tylko nawilżać, ale i oczyszczać powietrze. Obie funkcje działają równie skutecznie, co potwierdza certyfikat ECARF. Według oficjalnych danych, urządzenie bez problemu oczyści pokój o wielkości 37m2, co jest wynikiem bardzo dobrym. Technologia AeraSense automatyzuje cały proces, płynnie przechodząc od oczyszczania do nawilżania, w zależności od potrzeb.

Odpowiedni wskaźnik i wyświetlacz mówią nam o jakości powietrza. Model wyposażono w 5 trybów prędkości, w tym między innymi tryb snu i turbo. Innowacyjne rozwiązanie zwane technologią NanoCloud opiera działanie urządzenia na naturalnym parowaniu. Jeśli samo nawilżanie powietrza to dla Ciebie za mało, trafiłeś we właściwe miejsce! Ten model może znacznie więcej, niż jego konkurenci.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Sharp KC-A40EUW

Najdokładniejsze filtry, wyjątkowo cicha praca, imponująca moc, a do tego niska cena? To właśnie opisuje model oczyszczacza, który oferuje nam Sharp. Zaledwie 16 dB generowanego hałasu sprawia, że to urządzenie idealnie sprawdzi się w sypialni lub miejscu pracy.

Sharp A40EUW to kolejny w naszym rankingu oczyszczacz od japońskiej korporacji. Podobnie jak swój poprzednik, zyskał on ogromną popularność na całym świecie. Doskonałej jakości filtr ceramiczny Hepa 13 sprawia, że jest to jeden ze skuteczniejszych oczyszczaczy powietrza na rynku. W tym modelu, podobnie jak w poprzednim firmy Sharp, również zastosowano technologię Plasmacluster. Jest to doskonały wybór dla alergików – usuwa ona 99.9% alergenów i wirusów z naszego otoczenia. Na ten moment nie powstała doskonalsza technologia jonizacji, a jej skuteczność została potwierdzona przez naukowców.

Oczyszczacz powietrza został zaklasyfikowany jako ewaporacyjny, a jego regulacja następuje automatycznie. Zapobiega to sytuacji, w której powietrze staje się zbyt nawilżone. Gdy wilgoć w powietrzu osiągnie odpowiedni stopień, oczyszczacz po prostu wyłącza się. Nie wpływa to jednak na oczyszczanie powietrza – ono funkcjonuje bezustannie, niezależnie od poziomu wilgotności. Jak podają dane producenta, ekonomiczne filtry mogą służyć nam nawet do 10 lat! Oczyszczacz powietrza Sharp A40EUW to produkt najwyższej klasy – każda cena jest warta tak doskonałej jakości.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo