Ranking odkurzaczy – Zobacz najlepsze odkurzacze [2022]

Modne kolory i eleganckie wzory to tylko niektóre cechy nowoczesnych odkurzaczy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które zaspokoją różne gusta i preferencje, dzięki czemu można nabyć odkurzacz, która odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre z najnowszych modeli odkurzaczy mają doskonałe funkcje i wydajność, a jednocześnie nie zajmują wiele miejsca i ważą bardzo mało. Istnieje jednak wiele pytań, które większość ludzi zadaje sobie przed zakupem odkurzacza. Może to być na przykład: jaki odkurzacz wybrać, gdy mam w domu zwierzaka? Co, jeśli mam alergię? Odpowiedzi na wszystkie te i inne pytania znajdują się w poniższym rankingu, a naszym celem jest dostarczenie wszystkich potrzebnych informacji przed wyborem jednego z naszych zalecanych typów odkurzaczy. Aby dokonać odpowiedniego wyboru odkurzacza, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, takich jak wielkość domu lub mieszkania, liczba schodów i rodzaj powierzchni podłogi. W przypadku większych mieszkań warto rozważyć odkurzacz pionowy o większej mocy i rozmiarach. Jeśli posiadamy wielopiętrowy dom, możemy kupić lekki model ułatwiający poruszanie się po różnych nawierzchniach.

Wreszcie rodzaj podłogi odgrywa kluczową rolę w wyborze odpowiedniego odkurzacza. W domach z dużą ilością różnych powierzchni rozważ odkurzacz uniwersalny, który będzie pasował do wszystkich podłóg. Kupowanie nowego odkurzacza nie jest czymś, co robisz codziennie. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie czynniki przed dokonaniem zakupu. Jest to niezbędne, ponieważ tylko będziesz w stanie wybrać wysokiej jakości produkty, które będą służyć Ci przez wiele lat. Po uwzględnieniu trzech czynników wskazanych wcześniej, należy zwrócić uwagę także na inne funkcje, a ten ranking odkurzaczy pomoże Ci uzyskać najlepszy model. Odkurzanie nie jest codzienną czynnością dla większości z nas, dlatego chcemy sprzętu, który dobrze poradzi sobie z czyszczeniem domu. Przedstawiamy zatem kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie odkurzacza.

krótki
opis
 
1
ranking odkurzaczy
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Bosch Athlet to to świetnie zaprojektowany odkurzacz pionowy, który gwarantuje niezawodność, zwrotność i wysoką wydajność. Odkurzacz charakteryzuje się bardzo kompaktową i lekką konstrukcją, dzięki czemu może być wykorzystywany do wielu czynności i poradzi sobie nawet w trudno dostępnych miejscach. Produkt wysokiej klasy!
2
ZELMER ODYSSEY ZVC307XT
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Prawdziwy produkt klasy Premium! Zelmer Odyssey poradzi sobie tam, gdzie inne odkurzacze zawodzą. Nowoczesny filtr EPA usunie wszelkie zanieczyszczenia w Twoim domu z niespotykaną dotąd skutecznością. Poziom hałasu to zaledwie 79dB – niewiele więcej ponad to, co ludzkie ucho jest w stanie usłyszeć!
krótki
opis
Jeden z najczęściej kupowanych odkurzaczy! Electrolux Ultraone to odkurzacz tak cichy, że prawie og nie słychać. Elegancki design sprawia, że odkurzacz cieszy oko, a dodatkowy filtr dla alergików doskonale poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Doskonały odkurzacz, który możemy polecić każdemu!
4
zelmer aquos
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Ten odkurzacz z wodnym filtrem doskonale wyczyści każdą powierzchnię. Wyposażono go w wiele akcesoriów, takich jak filtr HEPA, którzy poradzi sobie z wszelkiego rodzaju bakteriami i zabrudzeniami. Z modelu można korzystać nawet bez worka – alternatywą jest plastikowy pojemnik, który łatwo wymienić i wyczyścić. Idealny odkurzacz, gdy potrzebujesz czyszczenia podłogi również na mokro!
5
odkurzacze bezprzewodowe ranking
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Chiński producent Xiaomi pojawił się na naszym rynku z wieloma urządzeniami, odkurzacze to jednak coś nowego. Zasady są jednak podobne – porażająco dobry stosunek ceny do jakości to określenie, które najlepiej definiuje model Xiaomi Roidmi F8. Imponująca moc silnika, różnorodne akcesoria i wysoka wydajność czyszczenia to tylko niektóre zalety tego urządzenia.

Jaki odkurzacz kupić?

Model Roomba czy Xiaomi. Szczególnie powinien kojarzyć się nam ten ostatni. Komputer, konta czy gry Xiaomi to dziś norma. Czy jednak podobnie jest z odkurzaczami? Najpopularniejsze są dziś modele ręczne. Są to najlżejsze i najmniejsze odkurzacze dostępne na rynku. Często są bezprzewodowe i cechują się dużą wygodą w przypadku czyszczenia różnych powierzchni i wykonywania wielu zadań w domu. To najlepszy wybór do czyszczenia tapicerki, szaf, wnętrz samochodów, żaluzji i otworów wentylacyjnych. Możesz poruszać się w różnych obszarach z łatwością i komfortem.

Tego rodzaju odkurzacz zazwyczaj ma mocny akumulator, który pozwala mu działać płynnie i wydajnie podczas pracy w różnych obszarach, zapewniając do tego odpowiednią siłę ssania. Jeśli jednak posiadasz nieco większy budżet, a do tego nie lubisz lub nie masz czasu na sprzątanie, odkurzacz automatyczny jest dla Ciebie najlepszą opcją. Tego rodzaju urządzenia są programowalne i w pełni zautomatyzowane. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić je tak, aby spełniało określone zadanie, a odkurzacz starannie i wydajnie poradzi sobie z pracą. W automatycznym odkurzaczu zastosowano czujniki i wbudowane funkcje, aby skutecznie unikał on schodów i innych przeszkód, a także mógł bezproblemowo czyścić meble i ukryte obszary.

Ten rodzaj odkurzacza jest idealny dla osób, które są bardzo zajęte i nie mają czasu. Możesz zaprogramować robota do konkretnego działania, a Twój dom będzie błyszczący bez jakiegokolwiek wysiłku z Twojej strony. To najlepsza opcja dla osób, które sprzątają codziennie, ponieważ urządzenie ma wysoką moc i może świadczyć usługi na najwyższym poziomie z dużą precyzją. Ponadto, jeśli nie chcesz samodzielnie przesuwać odkurzacza, możesz zdecydować się na zakup robota. Wyjątkowo skutecznie sprawdza się on w czyszczeniu dywanów i innych powierzchni, co czyni go jednym z najlepszych urządzeń odkurzających na rynku. Jeśli sprzęt ma służyć również jako mop, warto zwrócić uwagę na odkurzacz piorący lub odkurzacz wodny. Może jednak bardziej przyda Ci się model z serii Roomba? Nasz ranking odkurzaczy zawiera również takie modele.

Jaki odkurzacz do mieszkania?

Jedną z głównych zalet mopów parowych jest to, że dzięki nim zapomnisz o tradycyjnym czyszczeniu wiaderkiem i mopem. Jest to doskonałe połączenie odkurzacza ze znanym nam wszystkim mopem. Są najszybsze i najskuteczniejsze w czyszczeniu twardych podłóg, takich jak panele. Odkurzacze te działają poprzez podgrzewanie wody na parę, która następnie uwalniana jest przez głowicę mopa. W większości przypadków są one nazywane urządzeniami do czyszczenia twardych podłóg, doskonale radzą sobie z błotem i plamami, nie wymagając zbyt wiele pracy. Ponadto odkurzanie „na gorąco” zabija bakterie. Elementy:

  • Głowica mopa – jest to najważniejsza część mopa, a w zależności od rodzaju podłogi można wybrać różne rodzaje głowicy. Dzięki niej można manewrować w różnych miejscach, a nawet czyścić ciasne miejsca.
  • Pojemność zbiornika – im większy zbiornik, tym dłużej będzie mogło trwać czyszczenie.
  • Kontrola pary – dzięki tej funkcji możesz kontrolować poziom pary wytwarzanej przez mopa.

Co jednak, gdy standardowe modele absolutnie nie zaspokajają Twoich potrzeb? Istnieją również inne, bardziej zaawansowane rodzaje tego typu urządzeń. Są to tak zwane odkurzacze przemysłowe i garażowe, ponieważ oferują dodatkową moc dla trudniejszych miejsc i zabrudzeń. Z łatwością poradzą sobie z zalaną piwnicą, trocinami i brudem w garażu. Aby wybrać odpowiednią odkurzacz przemysłowy, konieczne jest przemyślenie miejsca przechowywania i sposobu użytkowania. Są one powszechnie zalecane do trudnych do wyczyszczenia zabrudzeń. Niewątpliwymi zaletami są: wysoka moc, duża pojemność i imponująca moc ssania. Ponadto urządzenie to zwiększa wydajność i czystość pracy w sektorze przemysłowym i handlowym. Zmniejsza także ryzyko zarażenia się chorobami z powodu brudnych warunków pracy. Odkurzacze przemysłowe przeznaczone są do intensywnego czyszczenia, dlatego oferują wyjątkowo skuteczne funkcje. Urządzenia czyszczące Roomba są jeszcze bardziej zaawansowane. Po więcej informacji zapraszamy na dół strony, gdzie znajduje się nasz ranking odkurzaczy. Powinieneś rozważyć założenie konta na jednej ze stron producentów – dzięki temu dowiesz się o nowych modelach.

Polecane odkurzacze w 2021 roku

Większość ludzi nie lubi głośnych odkurzaczy, a jeśli mieszkasz w mieszkaniu, w którym są małe dzieci, zapewne nie chcesz ich budzić. Bardzo ważne jest, aby wybrać odkurzacz mieszczący się w zakresie 60-65 decybeli. Nadal będziesz mógł z łatwością wykonywać wszystkie czynności związane z czyszczeniem, jednak cały proces będzie znacznie cichszy Istnieją odkurzacze, które są produkowane specjalnie do tego, aby pomóc w czyszczeniu sierści zwierząt domowych, gdyż małe dzieci i niemowlęta są bardziej podatne na reakcje alergiczne od tego rodzaju. Szukając odkurzacza do zwierzęcej sierści, ważne jest, aby wybrać model o mocy co najmniej 12 amperów, aby mógł on zbierać te maleńkie sierści. Powinien również mieć specjalnie przystosowane do tego szczotki. Jeśli jesteś wrażliwy na roztocza i kurz lub masz sezonowe alergie. Istnieją odkurzacze z certyfikowanym filtrem HEPA, który zatrzymuje 99,7 procent pyłu i szkodliwych alergenów. Konieczne jest jednak regularne czyszczenie go wodą i wymiana filtrów co sześć miesięcy, aby uniknąć jakichkolwiek reakcji alergicznych.

Ciężar odgrywa kluczową rolę w wyborze odkurzacza, małe i średnie są zalecane do domów wielopiętrowych, a duże do domów jednopiętrowych. Przemyśl ten aspekt i kup ten, który sprawi Ci jak najmniej problemów przy przenoszeniu z miejsca na miejsce. To, na co należy zwrócić uwagę, to podział na odkurzacze bezworkowe i workowe. Oba typy okazały się bardzo skuteczne w czyszczeniu domów i mieszkań. Workowy często zapewnia większą wygodę, ponieważ można w łatwy sposób usuwać brud, musisz jednak inwestować w wymienne worki. Z drugiej strony, ten bezworkowy jest wyposażony w kosz na śmieci, który można czyścić niezliczoną ilość razy, więc jest to kwestia osobistych preferencji. Dziś największą popularność zdobywają roboty czyszczące, takie jak Roomba.

Ilość energii zużywanej przez urządzenie jest jednym z najważniejszych aspektów, ponieważ pokazuje jego moc. Jeśli posiadasz dużo dywanów i innych obiektów tworzących nadmierny pył i kurz, a koszt energii elektrycznej nie wpłynie negatywnie na budżet, najlepiej skorzystać z bardziej wydajnej opcji. Ale niektóre mniejsze odkurzacze również potrafią być w tej kwestii skuteczne, więc podstawową kwestią jest wybór urządzenia, które może dobrze czyścić powierzchnie bez pogorszenia jakości. Filtry HEPA są niezbędne w łagodzeniu łupieżu, kurzu i innych alergenów z powietrza. Tego rodzaju filtry są ważne przy usuwaniu wszystkich rodzajów alergenów. Musisz wymieniać je co 6 miesięcy. Które z tych aspektów dotyczą Ciebie w szczególności? W wielu z nich doskonałym wyborem będzie odkurzacz bezprzewodowy. Ranking na naszej stronie ma za zadanie pomóc Ci w dokonaniu tego wyboru. Zalecamy również założenie konta na stronach producentów i dokonanie researchu na własną rękę.

Jaki powinien być wymarzony odkurzacz?

Jak wskazano w tekście, jeśli masz astmę, alergię, POChP lub inne dolegliwości układu oddechowego, ważne jest, aby odkurzacz był wyposażony w filtr HEPA. Element ten jest niezbędny, ponieważ poprawia jakość powietrza i zmniejsza ilość zawartych w nim alergenów. Filtr może usuwać zanieczyszczenia takie jak kurz, łupież, roztocza, alergeny i inne materiały, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Większość odkurzaczy wyposażonych w filtry HEPA ma nowoczesną technologię zwaną inżynierią systemów zamkniętych. Dzięki zamkniętemu systemowi skuteczność filtrów w przypadku usuwania alergenów wynosi 99%. Znany do tej pory system filtracji próżni został znacznie ulepszony.

Jednym z najistotniejszych aspektów, z którego musisz sobie zdawać sprawę, jest to, że różne odkurzacze działają doskonale w różnych warunkach. Jeśli interesują Cię odkurzacze bezprzewodowe, ranking poniżej pozwoli Ci dobrać odpowiedni model. Odkurzacze kompaktowe są lżejsze, wszechstronne i łatwe do manewrowania w różnych miejscach. Odkurzacze pionowe są najlepsze do pomieszczeń na parterze oraz mają wysoką pojemność i moc. W zależności od obszaru czyszczenia i preferencji możesz potrzebować zupełnie innego sprzętu. Warto zwrócić uwagę również na cechy takie, jak klasa energetyczna. Czy odkurzacze zawierające worki na kurz są lepszym wyborem dla alergików? Tak – jeśli masz alergię, istotne jest aby wybrać odkurzacz z lepszym oczyszczaczem, co zapewni usunięcie wszystkich alergenów i brudu.

Gdy jesteś alergikiem, trzymaj kosz na śmieci w domu i używaj zawsze czystych worków. Nawet jeśli odkurzacz ma dużą moc, nie zawsze przekłada się to na wydajność siły ssania. Natężenie czyszczenia określa możliwości sprzętu, a jego efektywność zależy w dużej mierze od producenta, poziomu przepływu powietrza i systemu filtracji. Produkty Roomba zasłynęły z bardzo wysokiej wydajności i jakości czyszczenia.

Wymiana worka próżniowego zależy w dużej mierze od rodzaju podłogi i jego pojemności. Bierze się pod uwagę również inne czynniki, takie jak posiadanie zwierząt domowych. Większość odkurzaczy ma wskaźniki wymiany filtra – gdy będzie on już zużyty, sprzęt sam Cię o tym poinformuje. Sierść zwierząt domowych i włosie z dywanu to tylko niektóre elementy, które mogą łatwo zabrudzić filtry, dlatego konieczne jest monitorowanie jego stanu. To wszystko na pierwszy rzut oka może brzmieć skomplikowanie, w rzeczywistości jednak jest prostsze niż myślisz. Przejrzyj nasz ranking odkurzaczy i podejmij dobrą decyzję. Dobierz odpowiednie akcesoria i ciesz się tym, jak wygodne i nowoczesne jest dziś sprzątanie.

Zobacz najlepsze odkurzacze

Warto zwrócić szczególną uwagę na ranking odkurzaczy dostępny poniżej. W przypadku większości osób cierpiących na alergie zaleca się odkurzanie domu co najmniej dwa razy w tygodniu. Można jednak skoncentrować się na miejscach często odwiedzanych, bo to właśnie one są najbardziej zakurzone. Jeśli jesteś zdrowy, wystarczy odkurzać raz w tygodniu. Ile razy przejechać po dywanie, by był naprawdę czysty Ogólnie rzecz biorąc, 7-8 powtórzeń może skutecznie wyczyścić nawet bardzo zabrudzony dywan. Jednak liczba zmienia się w zależności od rodzaju urządzenia i pojemności. Do dzisiejszych odkurzaczy dołącza się bardzo wiele akcesoriów. Wszystkie są ważne, ponieważ różne obszary wymagają innego rodzaju narzędzia. W przypadku podłóg można użyć szczotki podłogowej i ściennej, do kurzu w szufladzie najlepiej sprawdzi się specjalnie przystosowana do tego nakładka.

Modele cylindrowe są bardziej kompaktowe i często lżejsze niż kolumnowe. Ich długi wąż sprawia, że są bardzo elastyczne – więc jeśli masz dom z wieloma ciasnymi narożnikami lub chcesz go używać na tapicerce lub na schodach, może to być dla Ciebie dobre rozwiązanie. Cylindry wykorzystują siłę ssania tylko do zbierania brudu, a zatem mają większą moc niż pionowe. Z reguły są wyposażone w uniwersalną szczotkę podłogową z włosiem, którą można obniżyć w celu czyszczenia twardych podłóg, takich jak laminaty i drewno. Możesz cofnąć włosie, gdy wrócisz do odkurzania dywanu. Z drugiej strony potrzebujesz miejsca na przechowywanie długiego odcinka węża, a niektórzy twierdzą, że odkurzanie tego rodzaju sprzętem jest trudniejsze do kontrolowania, ponieważ ich duża siła ssąca może utrudniać przesuwanie głowicy po dywanie.

Odkurzacz stojący to dobry wybór, jeśli masz w domu duże obszary dywanu do czyszczenia. Wykorzystuje on kombinację ssania i obracającej się, napędzanej silnikiem szczotki, by jak najskuteczniej usuwać brud. Są szczególnie przydatne w obszarach o dużym natężeniu ruchu, gdzie szczotka pomaga zetrzeć głęboko osadzony żwir i brud gromadzący się we włosiu dywanu. A ponieważ zmniejsza to odległość rury odkurzacza od skupisk zanieczyszczeń, nie potrzebujesz tak dużej mocy dla swojego urządzenia, co czyni ją bardziej energooszczędną. Odkurzacze stojące są zazwyczaj cięższe niż cylindrowe, więc poszukaj modelu o wadze, którą możesz wygodnie obsługiwać. Z kolei łatwiej przesuwa się je po podłodze, więc nie wymagają wysiłku, a ich pojemniki na kurz mieszczą zwykle więcej niż modele cylindryczne. Odkurzacz ręczny szybko poradzi sobie z obszernymi podłogami, co czyni go idealnym dla właścicieli wielkich domów. Gdy interesuje Cię taki odkurzacz, ranking poniżej zawiera tego rodzaju modele.

Bosch Athlet BCH6ZOOO

Aby lepiej poznać model Athlet, trzeba skorzystać z okazji, aby sprawdzić jego ogólną wydajność. Pomimo tego, że jest bezprzewodowym odkurzaczem, a moc jego silnika wynosi imponujące 2400 W. W porównaniu z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku, niewiele z nich jest w stanie dogonić wydajność Bosch. Dodając to do lekkiej konstrukcji i wyjątkowej zwrotności, wydajność odkurzacza jest naprawdę spektakularna.

Działa skutecznie zarówno na dywanach, jak i na twardych podłogach, więc możesz być pewny, że będzie w stanie wykonać zadanie bez żadnych problemów. Większość gospodyń domowych wiele oczekuje od swojego odkurzacza, tym bardziej, jeśli w domu ma dywan od ściany do ściany. Jeśli zmęczyło Cię zmaganie z ciężkim i mało wydajnym sprzętem, być może czas wymienić go na Bosch Athlet.

Ten model jest nie tylko zaprojektowany z myślą o domowniku, ale oferuje także trzy różne poziomy mocy, co pozwala użytkownikowi dostosować ustawienia do własnych preferencji. Technologia Sensor Bagless pozwala użytkownikowi się zrelaksować podczas korzystania z odkurzacza, ponieważ przepływ powietrza jest stale monitorowany. Czerwona dioda LED zaświeci się, aby ostrzec Cię o konieczności wyczyszczenia filtra. To niesamowita funkcja, ponieważ poziom wydajności zależy od czystego filtra.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Zelmer Odyssey ZVC307XT

Zelmer Odyssey charakteryzuje się wyjątkowo poręcznymi rozmiarami – dzięki niemu odkurzysz te miejsca, które w przypadku większego odkurzacza były problematyczne lub nawet niemożliwe. Doskonale nadaje się do odkurzania schodów, progów czy wielu innych trudno dostępnych powierzchni.

Ponadto produkt marki Zelmer został przystosowany do radzenia sobie z każdą możliwą podłogą. Skutecznie wyczyści z sierści zarówno dywan, jak i posadzkę. Dodatkowe wałki odpowiadają za brud, który pozostawiają po sobie zwierzęta. Zelmer Odyssey jest dobrą opcją nie tylko dla właścicieli zwierząt, ale dla wszystkich, którzy potrzebują wielofunkcyjnego odkurzacza przystosowanego do różnych warunków.

Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych modeli na rynku, którego używa się nadzwyczaj komfortowo. Niewygórowana cena sprawia, że Zelmer Odyssey jest odkurzaczem bardzo chętnie wybieranym przez Polaków. Obudowę wykonano z dobrych jakościowo materiałów, co korzystnie pływa na żywotność odkurzacza.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Electrolux EUO93DB Ultraone

Największą innowacją odkurzacza jest filtr Allergy Plus, wyjątkowo skuteczny w walce ze szkodliwymi alergenami. Wyłapuje nawet 99.5% pyłków i zanieczyszczeń, które mogą wywołać niepożądane reakcje alergiczne. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkową kulturę pracy.

Masz parkiet lub jakąkolwiek inną drewnianą podłogę? Nie ma sprawy! W modelu zastosowano wyjątkowo miękkie kółka, które nie rysują powierzchni i nie generują hałasu. Przekłada się to również na dłuższą żywotność odkurzacza – sprzęt narażony jest na znacznie mniejsze turbulencje, dzięki czemu wolniej się zużywa. Do każdego egzemplarza dołączono specjalną instrukcję obsługi, która objaśnia wszystkie funkcje odkurzacza.

Wspomniana już głośność utrzymuje się na poziomie 65 dB – to bardzo dobry wynik, gdy zestawić go z możliwościami konkurencyjnych modeli. Electrolux EUO93DB Ultraone to dobry wybór dla alergików i ludzi ceniących sobie cichy sprzęt. Użytkowanie go jest proste i intuicyjne – to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikom modeli na rynku. Polecamy!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Zelmer Aquos ZVC722ST

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, nowatorski filtr wodny umożliwia odkurzanie nie tylko do worka, ale i do pojemnika z wodą. To rozwiązanie umożliwia także czyszczenie błota i rozlanego płynu. Po odkurzaniu po prostu wylewasz brudną wodę i urządzenie jest gotowe na kolejne sprzątanie!

Filtr HEPA to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które usuwa nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy czy drobiny kurzu. Filtr poradzi sobie również z pleśnią oraz odchodami roztoczy. Sprawia to, że model Zelmer Aquos doskonale sprawdzi się w przypadku alergików.

Dodatkowym akcesorium jest turboszczotka z obracającym się wałkiem, która przystosowana została do zbierania sierści i włosów z dywanów. Masz w swoim domu czworonoga? Zelmer pomyślał również o tym! Jeśli do tej pory nie miałeś wodnego odkurzacza, warto przetestować jego funkcje i możliwości. Zelmer Aquos jest doskonałym wyborem nie tylko na pierwszy raz!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xiaomi Roidmi F8

Roidmi F8 to bezprzewodowy odkurzacz w tym samym stylu co seria Dyson V. Moc silnika wynosi 415 W. Podobnie jak w innych akumulatorowych odkurzaczach, na końcu rury możemy zamontować inne końcówki i czyścić najbardziej w najbardziej ciasnych miejscach.

Przy zakupie Roidmi F8 otrzymamy również inne dodatkowe akcesoria: mobilny miękki wałek i główkę szczotki, małą napędzaną głowicę do schodów i małych przestrzeni, standardowe narzędzie szczelinowe, elastyczny wąż do czyszczenia na półkach i szafkach oraz szczotkę do mebli.

Roidmi F8 jest wyjątkowo dobrze zaprojektowany. Jednostka silnikowa jest pokryta białym, miękkim w dotyku plastikowym wykończeniem i prezentuje się świetnie – pokusimy się nawet o stwierdzenie, że jest najlepiej wyglądającym bezprzewodowym odkurzaczem. Firmie Xiaomi warto zaufać – moc silnika, wygląd, cena i akcesoria to największe zalety tego modelu. Znając nasze zdanie, możesz podjąć decyzję samodzielnie.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Bosch Move BHN14090

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny Bosch idealnie nada się do trudno dostępnych miejsc. Bezprzewodowy, zawsze pod ręką i może być używany praktycznie wszędzie. Wyjątkowo lekki – zaledwie 1,3 kg. Długotrwała wysoka wydajność usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń dzięki systemowi High Airflow. Czego chcieć więcej?

Dzięki Bosch Move BHN14090 i jego potężnej 18-woltowej baterii możesz odkurzać do 40 minut za jednym razem. Jest to przydatne, gdy chcesz usunąć okruchy w kuchni i wyczyścić zakurzone listwy przypodłogowe. Za pomocą narzędzia szczelinowego można również użyć tego odkurzacza ręcznego do czyszczenia samochodu, ponieważ pozwala on sięgać między poduszki siedzeń.

Aby zawsze zapewnić mocne ssanie, musisz często opróżniać pojemnik na kurz. Co jakiś czas płucz również filtr bieżącą wodą z kranu. Jeśli bateria jest rozładowana, możesz łatwo naładować odkurzacz ręczny za pomocą kabla ładującego. Po tym sprzęt jest jak nowy i gotowy do następnego sprzątania. Gdy chodzi o dodatkowe akcesoria umieszczone w zestawie, sprawa prezentuje się naprawdę imponująco. Bardzo wielofunkcyjne urządzenie, które będzie przydatne dla każdego.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Electrolux Ergorapido EER73IGM

Efektywność i niska cena nie zawsze idą w parze. Model od Electrolux pokazuje jednak, że można połączyć obydwie te cechy bez żadnych problemów. Dzięki temu jest to jeden z najchętniej wybieranych odkurzaczy w Polsce, a jego zalety i różnego rodzaju funkcje zyskują sobie coraz większą rzeszę oddanych fanów. Electrolux wraca do gry – nie czekaj i wypróbuj go już teraz!

Czy jesteś fanem odkurzaczy pionowych? Te kompaktowe i łatwe w obsłudze urządzenia szturmem podbijają świat dzięki swojej prostocie i wydajności. Jeśli szukasz takiej jednostki, rozważ zakup odkurzacza litowo-jonowego Electrolux Ergorapido. Wygląda atrakcyjnie, ale oferuje znacznie więcej niż tylko nowoczesny design. Ten odkurzacz jest jednym z najlepszych na rynku dla osób, które potrzebują funkcjonalnego i nieskomplikowanego urządzenia.

Dodatkowe akcesoria, imponująca moc ssania i ogólna wydajność prawdopodobnie zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby. Możesz zmienić tryb odkurzania, aby ułatwić czyszczenie wąskich przestrzeni. Ta funkcja sprawia, że sprzęt idealnie nadaje się do powierzchni nad podłogą i wnętrz samochodów.

Electrolux Ergorapido ma łatwy do opróżnienia pojemnik na kurz i ergonomicznie zaprojektowany uchwyt ułatwiający manewrowanie. Posiada dobrze znany system cyklonowy, który pomaga w ogólnej wydajności. Urządzenie doskonale nadaje się do wszystkich podstawowych czynności domowych, posiada funkcjonalne akcesoria, a jego cena jest bardziej niż przystępna.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Philips PowerPro Aqua 3w1

Dobry odkurzacz wodny, którego cena nie budzi żadnych zastrzeżeń. Dzięki niemu będziesz w stanie nie tylko odkurzać, ale i myć swoją podłogę! Intuicyjny system pozwala na płynne przechodzenie z jednego procesu do drugiego. Dzięki temu to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń dostępnych na rynku!

Firma Philips w dużym stopniu powraca do pielęgnacji podłóg. Marka wprowadziła na rynek odkurzacze z funkcjami antyalergicznymi, w tym przewodowymi i bezprzewodowymi odkurzaczami, mopem próżniowym, środkiem do usuwania roztoczy kurzu, a nawet oczyszczaczem powietrza. Ten energooszczędny odkurzacz klasy A ma większą moc ssania niż oldschoolowy odkurzacz 2400 W, filtrację HEPA 13, duży pojemnik i wiele rozmaitych funkcji. Czy dzięki licznym narzędziom, przedłużającym się rurom i dużemu zasięgowi czyszczenia ten nowy odkurzacz ma moc zapewniającą profesjonalne rezultaty? Jak najbardziej.

Kluczem do działania antyalergicznego PowerPro Ultimate jest jego zaawansowana filtracja przez kilka warstw materiału w dwóch łatwo wyjmowanych wkładach. Zapewnia to 13-poziomową filtrację HEPA, wychwytującą 99,9% unoszących się w powietrzu cząstek o średnicy 0,3 mikrona lub większej. Większość bakterii ma wielkość od 0,2 mikrona do 10 mikronów, więc filtracja Philipsa jest niezwykle skuteczna w usuwaniu kurzu i zanieczyszczeń z powietrza, uzyskując ocenę A na etykiecie energetycznej.

W rzeczywistości badania sugerują, że w Polsce mieszka ponad 15 milionów osób cierpiących na alergie, ale tylko jedna piąta populacji odkurza swoje domy co dwa tygodnie lub częściej. Co gorsza, tylko jeden na pięciu Polaków kiedykolwiek czyści swój materac, pomimo tego, że mieszkają tam dziesiątki tysięcy roztoczy kurzu, z których każdy wytwarza około 20 pobudzających alergeny odchodów dziennie. Odkurzacz Philips PowerPro w dużej mierze pomaga poradzić sobie z tym problemem i to właśnie alergicy powinni zainteresować się nim w szczególności.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo