Ranking robotów sprzątających – Jaki wybrać? [2022]

Utrzymanie domu w czystości to ciężka praca. Dlaczego nie zatrudnić robota do pomocy? Nie wiesz, w jaki sposób wybrać najlepsze roboty sprzątające na rynku i dokonać mądrego zakupu? Nie ma znaczenia, ile jesteś w stanie wydać – tego rodzaju urządzenia są dostępne w bardzo różnych kategoriach cenowych. Istnieje wiele robotów sprzątających, często dostępnych w bardzo różnych cenach. Każde z tych narzędzi może pomóc Ci w żmudnym myciu podłóg, jednak nie każde działa tak samo. Niezależnie od tego, czy masz wykładzinę dywanową, drewnianą podłogę, czy też zwierzęta domowa, najlepszy robot sprzątający, odpowiedni do Twoich potrzeb, już na Ciebie czeka. Urządzenia te są często wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Niektóre z nich sprawiają, że roboty sprzątające są tak samo skuteczne w czyszczeniu, jak standardowe, ręczne odkurzanie.

A jeśli Twoim głównym celem jest powrót do czystego domu po całym dni u w pracy, możesz wybrać model zdalnie sterowany za pomocą aplikacji. Zacznij od sprawdzenia domu. Masz drewnianą podłogę, czy dywan? Czy masz zwierzęta i czy Twój kot wysypuje piach z kuwety? Są to czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie robota po raz pierwszy. By nieco Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy ten szczegółowy ranking robotów sprzątających.

Najlepsze roboty sprzątające to bez wątpienia znak przyszłości. Działa na podobnej zasadzie, co samochody, które same jeżdżą i drony, którymi zdalnie można latać po niebie. Robot sprzątający utrzymuje Twój dom w czystości i oszczędza kłopotów związanych z planowaniem sprzątania lub przeszkadzaniu dzieciom w ich obowiązkach. Robot sprzątający nie zawsze zastępuje ręczne sprzątanie, ale pomaga zbierać takie rzeczy, jak okruchy jedzenia, sierść wszystkich rodzajów, kurz. Robot usuwa również wszelkie inne gęste cząsteczki, które zostawiamy na podłodze mieszkając w domu. Niektóre modele nadają się również do pomieszczeń biurowych, ponieważ ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, gdy masz ważne spotkanie z klientem, jest brudna podłoga. Liczne najlepsze roboty sprzątające można ustawić na konkretny dzień i godzinę.

Jesteśmy w stanie również zdecydować, czy ma on sprzątać raz dziennie, czy chociażby kilka razy w tygodniu. Wiele modeli posiada również dodatkowe filtry powietrza. Jeśli martwisz się alergiami lub kurzem, możesz chociażby znaleźć urządzenia z wbudowanymi filtrami HEPA.

Jaki robot sprzątający jest najlepszy? Sprawdź nasze propozycje

Najlepsze roboty sprzątające często potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Wiele bardzo dobrych modeli można jednak kupić za ułamek tej ceny. Aby pomóc Ci określić, które z nich są warte tego kosztu, przeprowadziliśmy ranking robotów sprzątających z najbardziej popularnych marek. Zasadniczo roboty sprzątające z naszego przewodnika działają w ten sam sposób – autonomicznie manewrują po domu i zasysają zanieczyszczenia z podłóg lub dywanów. Dwie do czterech szczotek na dole wychwytują brud bezpośrednio z podłogi lub ściany. Zanieczyszczenia zbierają się bezpośrednio w małym, przefiltrowanym pojemniku, który można łatwo opróżnić.

Po zakończeniu sprzątania lub rozładowaniu baterii roboty wracają do stacji dokującej. Jednak sposób, w jaki wykonują swoją pracę, może różnić się w zależności od producenta i modelu. Jeżeli zastanawiasz się jaki robot sprzątający najlepiej będzie pasować do Twojego mieszkania, poniżej znajdziesz najlepsze odkurzacze automatyczne:

1. iRobot Roomba s9+

Robot odkurzający Roomba s9+ uczy się Twoich wzorców sprzątania i oferuje dostosowane harmonogramy, a kompatybilność z Google Assistant i Alexa* pozwala rozpocząć sprzątanie za pomocą polecenia głosowego. Robot zaleci także częstsze sprzątanie, jeśli ilość pyłków w powietrzu jest wysoka. Jest to naprawdę świetny sprzęt, który otwiera ranking odkurzaczy automatycznych.

Odkurzacz automatyczny Roomba s9+ jest idealny do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni w Twoim domu. Jest wyposażony w 3-stopniowy system czyszczenia, który może zebrać więcej zanieczyszczeń* niż inne odkurzacze automatyczne. Boczna szczotka może czyścić w rogach i wokół krawędzi, a 2 gumowe szczotki główne mogą czyścić wszystkie powierzchnie.

Roomba s9+ posiada unikalną inteligencję, dzięki której uczy się rozkładu pomieszczeń w Twoim domu. Dzięki temu może posprzątać każdy znaleziony brud, np. okruchy pod stołem kuchennym. Możesz również nakazać mu udanie się w określone miejsca za pomocą komend głosowych lub aplikacji.

Im więcej korzystasz z robota, tym skuteczniej on sprząta. Roomba® s9+ nauczy się Twoich wzorców i na ich podstawie stworzy spersonalizowane plany sprzątania, a także zaleci dodatkowe sprzątanie w sezonach pylenia roślin lub linienia zwierząt domowych.

Odkurzacz robot Roomba s9+ zawsze czyści całą podłogę. Jeśli jego bateria jest bliska wyczerpania, wróci do stacji dokującej, aby ją naładować. Następnie kontynuuje sprzątanie w miejscu, w którym je zakończył. Ponadto Roomba® s9+ samodzielnie opróżnia swój pojemnik na zanieczyszczenia do stacji ładującej Clean Base.

Sprawdź Cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: AeroForce
 • Czas pracy: 120 min
 • Czas ładowania: 3 h
 • Funkcje: Wirtualna ściana, Zdalne sterowanie, Harmonogram, Automatyczny powrót do bazy, Programator pracy, Automatyczne opróżnienie pojemnika, Automatyczne wyłączenie
9.9Expert Score
iRobot Roomba s9+

iRobot Roomba s9+ to zdecydowanie najlepszy robot na rynku. Testowałem go naprawdę długi okres czasu i śmiało mogę go polecić.

Czyszczenie
10
Wydajność
10
Bateria
9.5
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetnie odkurza – w domu jest naprawdę czysto
 • Dobrze działająca aplikacja
 • Częsta aktualizacja oprogramowania
 • Wytrzymała bateria
Wady
 • Wysoka Cena
 • Trochę głośny

2. iRobot Roomba i7 i7158

Roomba i7158 to sprzęt, który zajmuję drugie miejsce, jeśli chodzi o ranking odkurzaczy automatycznych. Sprzęt ten jest w stanie posprzątać cały dom podczas Twojej nieobecności. Robot doskonale czyści wszystkie obszary z łatwością, nigdy niczego nie pomija. Jego moc jest wręcz niesamowita, dlatego tak skutecznie czyści dywany. Funkcja wykrywania skupisk brudu dodatkowo zwiększa skuteczność. Dzięki tak doskonałemu robotowi samojezdnemu błyskawicznie przywrócisz czystość w swoim domu.

Robot odkurzający iRobot Roomba i7158 z łącznością Wi-Fi jest idealny dla właścicieli zwierząt domowych. Ten robot odkurzający może się uczyć, tworzyć mapy i dostosowywać się do Twojego domu. Możesz również zaplanować sprzątanie według pomieszczeń lub obiektów. Robot iRobot Roomba i7158 poda Ci również spersonalizowane sugestie dotyczące sprzątania.

Roomba i7 wykorzystuje unikalną inteligencję, która jest ekskluzywna dla urządzeń iRobot. Inteligencja ta pozwala mu uczyć się układu Twojego domu, dzięki czemu może on czyścić zabrudzenia, które pojawiły się niedawno, takie jak okruchy pod stołem kuchennym. Możesz również kierować go w określone miejsca za pomocą asystenta głosowego lub aplikacji.

Robot Roomba i7 posiada trójstopniowy system sprzątania, który pomaga upewnić się, że Twoje podłogi są czyste. Robot wykorzystuje również czujniki i technologię Dirt Detect, aby znaleźć brud i kurz.

Robot Roomba ma modułową konstrukcję, a większość elementów można z czasem wymieniać, aby zwiększyć żywotność robota. Akcesoria takie jak nowe filtry czy wirtualne ściany można również zakupić oddzielnie. Jakość urządzenia Roomba jest zabezpieczona przy użyciu oryginalnych części firmy iRobot.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: AeroForce
 • Czas pracy: 75 min
 • Czas ładowania: 3 h
 • Funkcje: Wirtualna ściana, Automatyczne wyłączenie, Harmonogram, Automatyczny powrót do bazy, Programator pracy, Zdalne sterowanie
9.8Expert Score
iRobot Roomba i7 i7158

Jeśli interesują Cię najlepsze odkurzacze automatyczne, to zdecydowanie powinieneś się zastanowić nad tym modelem, gdyż ma on wszystko, by zadowolić każdą osobę, która chce mieć czysty i piękny dom.

Czyszczenie
10
Wydajność
9.5
Bateria
9
Wygląd
9.5
Cena
9.5
Zalety
 • Świetnie czyści
 • Bardzo dobra aplikacja
 • Duża moc
 • Jakość wykonania
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)
 • Trochę głośny

3. Roborock S7

RoboRock S7 to bez wątpienia jedna z najbardziej wszechstronnych maszyn czyszczących na rynku. Jest to znany i ceniony produkt, który posiada kilka ulepszeń, szczególnie jeśli chodzi o mopowanie. Skuteczność czyszczenia mopa tej maszyny jest zwiększona przez wibracje soniczne. Dodatkowym atutem jest kompatybilność robota z automatyczną stacją opróżniania pojemników na kurz.

Czyszczenie podłogi mopem i odkurzanie jej może nie wystarczyć do usunięcia nagromadzonego kurzu. Technologia soniczna S7 myje podłogę z szybkością do 3000 razy na minutę, eliminując nagromadzony brud z większą skutecznością niż inne odkurzacze automatyczne.

Połączenie technologii automatycznego podnoszenia mopa i całkowicie gumowej szczotki głównej z siłą ssania 2500Pa daje w efekcie robota o prawdziwie dogłębnej sile czyszczenia.

Teraz możesz jednocześnie odkurzać i mopować swoje podłogi dzięki modułowi smart mop. Moduł włączy się automatycznie, gdy wykryje dywan. Nie musisz już używać plastikowej maty ochronnej, dzięki której Twoje urządzenie będzie lepiej wyglądać.

Aby skutecznie czyścić brud, szczotka robota powinna znajdować się blisko powierzchni. Szczotka w modelu S7 została zaprojektowana tak, aby poruszać się po powierzchniach równomiernie, nawet jeśli są one nierówne.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: E11
 • Czas pracy: 180 min
 • Czas ładowania: 6 h
 • Funkcje: Automatyczne opróżnienie pojemnika, Automatyczny powrót do bazy
9.7Expert Score
Roborock S7

Roborock S7 to bardzo dobry odkurzacz automatyczny, nad którym warto się zastanowić.

Czyszczenie
10
Wydajność
9
Bateria
9.5
Wygląd
9.5
Cena
9
Zalety
 • Bardzo dokładnie odkurza
 • Myje podłogi
 • Nie uderza w meble
 • Wytrzymała bateria
Wady
 • Wysoka Cena (jednak warto)

4. iRobot Roomba i7+ i7550

Najbardziej znanym producentem robotów sprzątających jest firma iRobot, która obecnie dominuje na rynku. Linia odkurzaczy Roomba składa się z kilku modeli. Ceny różnią się w zależności od modelu, podobnie jak funkcje. Roomba iRobot wyróżnia się na tle konkurencji dzięki najwyższej jakości wykonania.

Robot odkurzający Roomba i7+ to świetny wybór dla osób posiadających zwierzęta domowe. Ten robot odkurzający ma zdolność uczenia się, mapowania i dostosowywania się do Twojego domu. Wyposażony jest również w stację Clean Base, która posiada funkcję automatycznego usuwania zanieczyszczeń. Pomoże to utrzymać czystość i porządek w Twoim domu. Możesz także zaplanować sprzątanie Roomby według pomieszczeń lub przedmiotów. A jeśli potrzebujesz sugestii, jak utrzymać dom w czystości, Roomba i7+ z przyjemnością je przedstawi!

Imprint Smart Mapping pomaga kontrolować, które pomieszczenia są odkurzane i kiedy. Dzięki czemu możesz zaprogramować robota, tak by odkurzał tylko te miejsca, które tylko chcesz. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które usprawni nasze życie z tym sprzętem.

Z pewnością do zakupu przekonuje jeden z najskuteczniejszych systemów filtrujących. Skutecznie usuwa z powietrza pyłki i sierść. Duża siła ssania sprawia, że jest to uniwersalne narzędzie do różnych powierzchni, w tym dużych dywanów. Doceniam również to, jak świetna jest aplikacja mobilna robota Roomba.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: AeroForce
 • Czas pracy: 75 min
 • Czas ładowania: 3 h
 • Funkcje: Wirtualna ściana, Zdalne sterowanie, Harmonogram, Automatyczny powrót do bazy, Programator pracy, Automatyczne opróżnienie pojemnika, Automatyczne wyłączenie
9.6Expert Score
iRobot Roomba i7+ i7550

iRobot Roomba i7+ i7550 to świetny sprzęt sprawdzonej marki, dzięki czemu mamy pewność, że dostajemy odkurzacz najwyższej klasy.

Czyszczenie
10
Wydajność
9.5
Bateria
9
Wygląd
9.5
Cena
9
Zalety
 • Sprzęt wysokiej jakości
 • Dobrze działająca aplikacja
 • Dokładnie sprząta
 • Dobra bateria
Wady
 • Wysoka Cena
 • Głośność

5. Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV to model odkurzacza z funkcją mopa, który powinieneś wybrać, jeśli chcesz, aby niezawodnie czyścił Twoje podłogi. Model ten ma sporą siłę ssania, a funkcja mopowania pomaga usunąć zabrudzenia. Posiada także nowoczesne czujniki, które pomagają mu omijać przeszkody.

Roborock S6 MaxV skanuje pomieszczenia za pomocą lasera. Posiada również kamerę z przodu, dzięki czemu może zobaczyć przeszkody na swojej drodze. Jest to pomocne, ponieważ dzięki temu może uniknąć naszych domowych rupieci.

System Reactive AI jest o 50% wydajniejszy od tego zastosowanego w S6. Wykorzystuje sieć neuronową Tensorflow i został przetestowany na dziesiątkach tysięcy zdjęć. Dzięki temu będzie w stanie rozpoznać i ominąć przeszkody w Twoim domu

S6 MaxV posiada potężniejszą turbinę niż jakikolwiek inny model do tej pory. Daje to 2500 pascali mocy ssania, czyli o 25% więcej niż Roborock S6. Ta zwiększona moc pozwala mu lepiej wychwytywać drobny kurz z podłóg i dywanów. Dodatkowo sprzęt może działać aż do 180 minut bez ładowania, dzięki czemu ponowne podłączenie go do ładowarki nie będzie aż tak uciążliwe.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 180 min
 • Czas ładowania: 6 h
 • Funkcje: Automatyczny powrót do bazy, Wirtualna ściana, Programator pracy
9.5Expert Score
Roborock S6 MaxV

Roborock S6 MaxV to ciekawy wybór, który warto wziąć pod uwagę, przy wyborze najlepszego odkurzacza automatycznego.

Czyszczenie
9.5
Wydajność
9
Bateria
9.5
Wygląd
9.5
Cena
9
Zalety
 • Dobra aplikacja
 • Świetnie odkurza
 • Łatwy w obsłudze
 • Różne tryby pracy
Wady
 • Wysoka Cena
 • Trochę głośny

6. Moneual MBOT 950

Jest to jeden z najlepszych robotów sprzątających, jakie kiedykolwiek testowałem. Doskonale radzi sobie z usuwaniem kępek włosów z dywanów. Doskonale planuje też swoje trasy, więc nie trzeba tracić czasu na poprawianie jego błędów. Dodatkowo jest w stanie pokonać różne progi i dostać się na dywany nie robiąc przy tym zbyt wiele hałasu.

Do odkurzacza automatycznego Moneual MBOT950 dołączona jest karta VIP, która uprawnia do pewnych korzyści. Są to między innymi darmowa wymiana baterii po dwóch latach użytkowania oraz bezpłatny przegląd odkurzacza po roku od zakupu. Masz również dostęp do polskiej infolinii ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, możesz je szybko i wygodnie zgłosić online poprzez przejrzysty formularz.

Odkurzacz robotyczny Moneual MBOT950 to świetny wybór, ponieważ posiada wysokiej jakości, wyprodukowany w Japonii silnik Nidec. Ten silnik jest znany ze swojej niezawodności i wydajności, więc Twój odkurzacz będzie działał dobrze przez wiele lat. Ponadto, MBOT950 szybko usuwa kurz z podłóg.

Ten odkurzacz jest naprawdę potężny. Jest w stanie wyczyścić nawet najbrudniejsze podłogi. Zbiera również naprawdę małe kawałki kurzu, sierść, piasek i inne rzeczy. Silnik ma dużą siłę ssania, więc może błyskawicznie doprowadzić podłogi do czystości.

MBOT950 to świetny robot, który może ułatwić Ci życie. Posiada wiele czujników, które sprawiają, że jest skuteczny, wydajny i niezawodny. Dodatkowo, dba o Twoje podłogi, aby pozostały czyste!

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 130 min
 • Czas ładowania: 3 h
 • Funkcje: Wirtualna ściana, Zdalne sterowanie, Harmonogram, Automatyczny powrót do bazy
9.4Expert Score
Moneual MBOT 950

Moneual MBOT 950 to naprawdę solidny sprzęt, który spełni większość naszych oczekiwań.

Czyszczenie
9.5
Wydajność
9
Bateria
9.5
Wygląd
8.5
Cena
9.5
Zalety
 • Bardzo dobrze sprząta
 • Fajne wyposażenie
 • Omija meble
 • Łatwy w obsłudze
Wady
 • Wysoka Cena

7. Viomi V3

Odkurzacz automatyczny Viomi V3 z funkcją czyszczenia na mokro to przydatny produkt do dokładnego czyszczenia i dezynfekcji podłóg. Niezawodny silnik, długotrwała bateria, która może pracować do 1,5 godziny, sprytne oprogramowanie oraz duży pojemnik na kurz o pojemności 550 ml pozwalają proste odkurzanie, które da nam dużo radości!

Odkurzacz Viomi V3 to dobry wybór dla osób, które chcą odkurzacza w przystępnej cenie i z dobrymi funkcjami. Ten odkurzacz automatyczny korzysta z aplikacji Xiaomi Home i ma wiele opcji czyszczenia.

Bez wątpienia jest to odkurzacz, który jest bardzo wydajny. Ma większą baterię, która działa dłużej. Dodatkowo może mopować podłogę i możesz go kontrolować za pomocą smartfona. Ten produkt jest szczególnie polecany dla większych domów lub mieszkań. Dokładnie posprząta pomieszczenie i może wejść pod meble, aby pozbyć się brudu i kurzu.

Skuteczne wytarcie podłogi zapewnią Ci trzy opcje czyszczenia. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od odkurzania, a następnie mycie, gdy podłoga jest szczególnie brudna. Jednoczesne mycie i odkurzanie to najbardziej efektywna i oszczędzająca czas metoda czyszczenia średnio zabrudzonych podłóg.

Robot Viomi V3 posiada 12 czułych czujników. Dzięki temu lepiej omija przeszkody i nie uszkadza siebie ani innych przedmiotów. Kolejną świetną cechą odkurzacza jest to, że można nim sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Za pomocą aplikacji można łatwo tworzyć strefy lub bariery.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 150 min
 • Czas ładowania: 4 h
 • Funkcje: Automatyczny powrót do bazy, Wirtualna ściana, Zdalne sterowanie
9.3Expert Score
Viomi V3

Viomi V3 to warty uwagi sprzęt, dzięki któremu będziemy mieć czyste i ładne podłogi oraz dywany.

Czyszczenie
9.5
Wydajność
9
Bateria
9
Wygląd
9
Cena
9.5
Zalety
 • Jakoś wykonania
 • Dobrze działająca aplikacja
 • Nowoczesny design
 • Prosty w obsłudze
Wady
 • Brak drugiej zmiotki w zestawie

8. Zaco A9s

Odkurzacz Zaco A9s to dobra opcja, jeśli chcesz mieć produkt, który może odkurzyć każdą powierzchnię. Ten robot jest cichy i dokładny, a jego niewielkie rozmiary sprawiają, że może dotrzeć do każdego zakamarka. Możesz również ustawić wirtualną granicę, aby wyznaczyć, którą część mieszkania robot powinien omijać.

Odkurzacz ZACO A9s może zarówno odkurzać jak i myć podłogi. Funkcja mopowania działa teraz naprawdę dobrze – przystawka ze ściereczką wibruje, aby dokładniej wyczyścić podłogę. Dodatkowo, dzięki można regulować, jaką ilością wody zostaje nasączona ściereczka. Aby korzystać z funkcji mopowania, trzeba zainstalować zbiornik na wodę o pojemności 300 ml i umieścić ściereczkę, która znajduje się w zestawie.

Robot posiada kamerę, która pomaga mu mapować pomieszczenie. Dzięki temu wie, gdzie ma odkurzać i może to zrobić dokładniej w krótszym czasie. Robot wróci też do tego samego miejsca, w którym odkurzał przed ładowaniem, więc nie będzie tracił czasu ani baterii.

W robocie można ustawić również wirtualną ścianę, która stworzy barierę, której odkurzacz ZACO A9s, nigdy nie przekroczy. Możemy na przykład umieścić tę ścianę przed newralgicznymi powierzchniami, takimi jak sprzęt komputerowy czy szafka rtv.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 90 min
 • Czas ładowania: 5 h
 • Funkcje: Zdalne sterowanie
9.2Expert Score
Zaco A9s

Zaco A9s to sprzęt, który bardzo wydajnie sprząta. Zdecydowanie warto się nad nim zastanowić.

Czyszczenie
9.5
Wydajność
9
Bateria
8
Wygląd
9
Cena
9.5
Zalety
 • Dobrze sprząta
 • Ładny wygląd
Wady
 • Słaba bateria
 • Czasami zdarzają się problemy z aplikacją

9. Ecovacs Deebot T9

Ecovacs Deebot T9 to robot, który czyści Twoje podłogi za Ciebie. Może on zarówno odkurzać jak i mopować. Robot ten jest również wyposażony w kilka wspaniałych funkcji. Funkcje te pomagają robotowi lepiej sprzątać Twoje podłogi. Zbiornik na kurz może pomieścić do 420 ml brudu, więc robot może pracować przez dłuższy czas bez konieczności przerywania sprzątania.

Ecovacs Deebot T9 wykorzystuje technologię skanowania 3D oraz technikę światła strukturalnego do niezwykle dokładnego skanowania otoczenia. Dzięki temu robot Ecovacs Deebot T9 może identyfikować niezwykle małe przestrzenie i drobne obiekty, unikając kolizji. Technologia ta poprawia również wrażliwość robota na ciemne powierzchnie.

Robot Ecovacs Deebot T9 jest w stanie skanować różne mapy. Gdy mapa trasy, po której porusza się urządzenie, zostanie rozpoznana, sprzątanie zostanie dostosowane. Możesz również zmienić zachowanie robota, aby sprzątał konkretne pomieszczenie na każdym poziomie.

Uważam, że urządzenie jest warte swojej ceny i powinno zająć wyższą pozycję w rankingu. Jest wydajne, funkcjonalne i nowoczesne. Do tego posiada kilka dodatkowych funkcji.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 175 min
 • Funkcje: Zdalne sterowanie
9.1Expert Score
Ecovacs Deebot T9

Ecovacs Deebot T9 to bardzo ciekawy odkurzacz automatyczny, który warto wziąć pod uwagę wybierając robota sprzątającego.

Czyszczenie
9.5
Wydajność
9
Bateria
9
Wygląd
9
Cena
8.5
Zalety
 • Dobrze sprząta
 • Wygodny w obsłudze
 • Szybkość pracy
 • Wytrzymała bateria
Wady
 • Zdarzają się problemy z aplikacją
 • Trochę głośny

10. Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus to świetny odkurzacz automatyczny, który wyczyści podłogi w Twoim domu. Jednocześnie może zarówno odkurzać jak i mopować na mokro. Robot ma wbudowany laser LDS, który pomoże mu odnaleźć drogę w Twoim domu. Posiada również moc ssania 2700 Pa, co oznacza, że będzie bardzo wydajny w sprzątaniu. Możesz go obsługiwać za pomocą aplikacji lub głosowo – jest kompatybilny m.in. z Google Assistant i Amazon Alexa.

Robot Eve Plus posiada inteligentny system nawigacji oraz laser LDS. Dzięki temu precyzyjnie mapuje pomieszczenia. Potrafi unikać przeszkód i upadków, a także wykrywa wysokość mebli. Dzięki temu jest w stanie posprzątać cały Twój dom, nic go nie zatrzyma!

Robotem można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji. Aplikacja ta będzie przechowywać mapy, które tworzy robot. Możesz nadawać nazwy pomieszczeniom, łączyć je, a także ustawiać wirtualne ściany i zakazane strefy. Możesz również tworzyć harmonogramy sprzątania dla robota. Na przykład, możesz zlecić robotowi odkurzanie każdego dnia lub mycie podłogi w kuchni co drugi dzień.

Roidmi Eve Plus to naprawdę godny polecenia odkurzacz automatyczny. Świetnie sprawdzi się zarówno do odkurzania jak i mycia podłóg. Dodatkowo, dzięki inteligentnemu trybowi pracy, praktycznie go nie zauważysz. Sam go testowałem przez kilka tygodni i śmiało mogę go polecić.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 150 min
 • Funkcje: Zdalne sterowanie
9Expert Score
Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus to sprzęt, który świetnie wyczyści Twoje mieszkanie z poziomu aplikacji.

Czyszczenie
9.5
Wydajność
8.5
Bateria
9
Wygląd
8.5
Cena
9
Zalety
 • Dobrze sprząta
 • Wytrzymała bateria
Wady
 • Wysoka Cena
 • Głośny
 • Czasem się gubi

11. Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C

Xiaomi MiJia 1C to robot budżetowy, ale za to jeden z najsilniejszych odkurzaczy wśród tanich robotów. To bardzo dobry jakościowo model, który może nie mieć konkurentów w tym przedziale cenowym. Doskonale radzi sobie zarówno na dywanie, wykładzinie, jak i bardziej twardym podłożu.

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop jest wyposażony w czujnik wizualny, nie laserowy, dzięki czemu jest mniejszy i tańszy. W przeciwieństwie do innych robotów sterowanych kamerą, Xiaomi 1C można śledzić w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. Ma podwójny żyroskop z czujnikiem wizualnym, które współpracują ze sobą, aby stworzyć mapę danego pokoju. Wewnątrz urządzenia znajduje się 15 rodzajów czujników, które ułatwiają nawigację i tworzenie mapy.

Droższe roboty sprzątające posiadają radar, który skanuje Twój dom, aby zbudować mapę. Jednak Xiaomi Mijia 1C wykorzystuje inne rodzaje czujników do nawigacji. Jest to między innymi wspomniany podwójny żyroskop, ale także czujnik TOF na górze robota i czujnik śledzenia ruchu LED pod spodem urządzenia. Wszystkie dane otrzymane z tych czujników są przetwarzane za pomocą wydajnego 4-rdzeniowego procesora ARM Cortex-A7 wewnątrz robota. Program wykorzystuje nowoczesne algorytmy VSLAM do stworzenia mapy domu i zaplanowania najbardziej wydajnej ścieżki do sprzątania.

Model Xiaomi posiada szczotkę boczną, która wraz z główną zamiata i zbiera kurz, przenosząc go bezpośrednio do kosza na śmieci. Jest to również najmocniejszy robot Xiaomi, który może zapewnić ssanie na poziomie 2500 Pa! Ze względu na to model powinien być dobrym wyborem dla właścicieli zwierząt domowych lub puchowych dywanów. Xiaomi 1C ma zmywalny filtr HEPA, więc nie trzeba go wymieniać tak często jak filtrów, których nie można umyć. Standardy filtrowania HEPA sprawiają, że filtr ten jest odpowiedni dla osób cierpiących na alergie i astmę.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 90 min
 • Czas ładowania: 4 h
 • Funkcje: Programator pracy, Zdalne sterowanie
8.5Expert Score
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C

Jeżeli szukasz modelu w przystępnej cenie, Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C sprawdzi się tutaj znakomicie.

Czyszczenie
9
Wydajność
8
Bateria
7
Wygląd
8
Cena
10
Zalety
 • Świetna cena
 • Dobrze sprząta
 • Skuteczny
Wady
 • Starszy model (jednak wciąż skuteczny)
 • Trochę głośny

12. Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Odkurzacz Mi Robot jest jednym z najlepszych produktów Xiaomi, w tym modelu chiński producent wprowadził kilka innowacji. Zaliczyć można do nich między innymi opcję czyszczenia na mokro. Jeśli szukasz dobrego robota sprzątającego w przystępnej cenie, jest to doskonały wybór.

Odkurzacz Mi Robot to jedna z najlepszych opcji w swojej kategorii. Oferuje ona opcje czyszczenia na mokro i na sucho oraz mocny silnik 2100Pa. Odkurzacz oparty jest na 12 czujnikach i inteligentnych algorytmach do poruszania się po domu. Dodatkowo, dzięki aplikacji Mi Home możesz monitorować jego postęp w czasie rzeczywistym i ustalać szczegółowe harmonogramy.

Odkurzacz Mi Robot ma taką samą estetykę projektową jak model pierwszej generacji (wiele szarych elementów z przeplotem białych), ale pojawiło się także kilka zmian. Największą z nich jest to, że robot sprzątający ma obecnie funkcję mopa. Dzięki temu robot może sprzątać na mokro i na sucho jednocześnie! Z przodu znajduje się zbiornik na wodę i mop, a z tyłu szczotki do czyszczenia na sucho. Wbudowano także dwa głośniki, zbiornik na kurz oraz przyciski resetowania Wi-Fi, które znajdują się pod pokrywą. Opcja czyszczenia na sucho pozostaje właściwie taka sama, jak w przypadku robota Mi pierwszej generacji. Po prawej stronie i pod spodem znajdują się dwie obrotowe szczotki, które doskonale zasysają brud z każdej powierzchni.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 150 min
 • Funkcje: Automatyczny powrót do bazy
8.4Expert Score
Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner to dobry wybór, jeżeli szukasz praktycznego robota sprzątającego.

Czyszczenie
9
Wydajność
9
Bateria
8.5
Wygląd
9
Cena
8.5
Zalety
 • Jakość wykonania
 • Dobrze działająca aplikacja
 • Inteligentne poruszanie się
 • Dobrze sprząta
Wady
 • Brak instrukcji w języku polskim

13. Roborock S5

Projektując Roborock S5 Max chiński producent postawił krok naprzód. Model spełnia oczekiwania tych, którzy mieszkają w dużym domu, mają zwierzęta, wiele dywanów lub drewniane podłogi. Model ten posiada osobny tryb do dywanów i do klasycznych podłóg, dlatego też sprawdzi się świetnie w każdych warunkach!

Roborock S5 Max jest dostarczany z zamontowanymi szczotkami, więc wystarczy tylko postawić stację ładującą. Technologia Total Water Shutoff sprawia, że nie uświadczymy kapania podczas ładowania. Pomoże to uniknąć problemów ze zwarciem, które często pojawiają się w tańszych i mniej dopracowanych modelach. Dzięki temu mop może być napełniony jeszcze przed ładowaniem i gotowy do następnego zadania.

Zbiornik na wodę łatwo wsuwa się pod pojemnik na brud i po napełnieniu wodą z kranu można go tam przechowywać. Trzeba jedynie przymocować ściereczkę do czyszczenia, gdy chcesz umyć twarde podłogi. Jak pokazują oficjalne dane, pojemność zbiornika na wodę została podwojona do 280 ml, co wystarcza do wyczyszczenia pokoju o powierzchni około 185 metrów kwadratowych. Po zakończeniu konfiguracji musisz pobrać aplikację Mi Home i utworzyć w niej swoje konto.

Po dodaniu urządzenia aplikacja wyświetli prośbę o połączenie go z siecią Wi-Fi. Ostatecznie S5 Max jest gotowy do czyszczenia w mniej niż 10 minut od pierwszego uruchomienia! Aby rozpocząć sprzątanie, dotknij przycisku z trzema kwadratami i znakiem plus na dole aplikacji. W ten sposób wybierzesz tryb czyszczenia i dostosujesz poziom wody. Istnieje pięć poziomów ssania, od „łagodnego” do „maksymalnego”, oraz cztery poziomy wody, w tym opcja sprzątania na sucho.

Spodziewaj się, że pierwsze czyszczenie będzie najdłuższe i najmniej wydajne, ponieważ robot będzie uczył się układu pokoju i budował mapę. Po zakończeniu aplikacja wyświetli obszar, który posprzątał robot i ścieżkę, którą podążał. Kolejne sprzątanie będzie już sprawniejsze i krótsze – robot będzie coraz bardziej zapoznawał się z danym pomieszczeniem.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 180 min
 • Funkcje: Wirtualna ściana
8.3Expert Score
Roborock S5

Roborock S5 to praktyczny produkt, który z łatwością odkurzy Twoje gospodarstwo domowe.

Czyszczenie
9
Wydajność
8.5
Bateria
9
Wygląd
8
Cena
7.5
Zalety
 • Dobrze odkurza
 • Inteligentne poruszanie
 • Fajnie mopuje
 • Można regulować moc
Wady
 • Wysoka Cena
 • Głośność

14. Viomi V2 Pro

Model Viomi V2 zapewnia doskonałą jakość wykonania, bardzo silne ssanie, inteligentną nawigację i mapowanie. Bardzo dobrze czyści dywany i podłogi z twardego drewna. Biorąc pod uwagę duży zbiornik na wodę i wiele innych aspektów, jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych odkurzaczy i mopów w jednym!

Viomi V2 ma 10 różnych czujników, które zapobiegają zderzeniom, upadkom i ułatwiają nawigację. Najważniejszym, który pozwala stworzyć mapę domu, jest czujnik LDS – laserowy czujnik odległości, znany również jako Lidar, który obraca się i skanuje otoczenie za pomocą niewidzialnego lasera. Następnie potężny procesor ARM wewnątrz robota sprzątającego przetwarza dane otrzymane z Lidaru, buduje mapę otoczenia i planuje najbardziej wydajną ścieżkę sprzątania.

Dzięki funkcji mapowania robot zawsze wie, gdzie jeszcze musi posprzątać i gdzie już to zrobił. Według wielu klientów ​​Viomi V2 jest znacznie lepszy niż inne odkurzacze-roboty, które można dostać na rynku. Godny uwagi jest fakt, że doskonale radzi on sobie także w sprzątaniu trudnodostępnych miejsc. Przykładowo, radzi sobie ze znacznie bardziej wąskimi miejscami w kuchni z zaledwie kilkoma krzesłami i stołem. Ostrożnie porusza się wokół każdej nogi krzesła, unikając kolizji z przeszkodami i nie opuszczając żadnych miejsc. Warto również zauważyć, że praktycznie nie zderza się on z meblami i ścianami – zawsze zwalnia przy zbliżaniu się do przeszkody.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: HEPA
 • Czas pracy: 120 min
 • Czas ładowania: 2 h
 • Funkcje: Zdalne sterowanie
8.2Expert Score
Viomi V2 Pro

Viomi V2 Pro to wydajny odkurzacz automatyczny z ciekawym wyposażeniem.

Czyszczenie
9
Wydajność
7.5
Bateria
9.5
Wygląd
9
Cena
9
Zalety
 • Dokładnie odkurza
 • Aplikacja
 • Nowoczesny wygląd
Wady
 • Są nowsze modele na rynku

15. IRobot Roomba 980

Marka Roomba firmy iRobot to już prawdziwy symbol robotów sprzątających. Roomba 980 z obsługą Wi-Fi jest na to wystarczającym dowodem. Zmienia męczący obowiązek w coś, co może być niemal przyjemne. To zdecydowanie jeden z najlepszych automatycznych odkurzaczy na rynku!

Dzięki trzem trybom czyszczenia i czujnikom wykrywającym brud ten robot sprzątający utrzymuje czystość podłóg bez zarzutu. Jego łatwa w użyciu aplikacja zapewnia nam alerty i szczegółowe raporty czyszczenia. Zdolność kontrolowania urządzenia za pomocą poleceń głosowych Amazon Alexa i Google Home to niewątpliwie wisienka na torcie.

Model 980 ma taki sam design, jak poprzednie modele Roomba. Jest to okrągły kształt z dwiema głównymi szczotkami i jedną obracającą się szczotką boczną. Godny uwagi jest także wyjmowany pojemnik na kurz i duży przycisk Clean na środku do łatwego uruchamiania i zatrzymywania cyklu. Wiele funkcji robota możemy kontrolować za pomocą aplikacji iRobot Home na Androida i iOS. Zaliczają się do nich między innymi planowanie cyklu czyszczenia i innych ustawień, takich jak Carpet Boost. Ta ostatnia funkcja sprawia, że po wykryciu dywanu odkurzacz czyści intensywniej. Warto wspomnieć także o technologii Edge Clean – czyści ona rogi i listwy, aby upewnić się, że nie trzymają się tam uporczywe zanieczyszczenia.

iRobot porzucił również akumulator niklowo-wodorkowy, którego używał do zasilania poprzednich modeli na korzyść nowej baterii litowo-jonowej. Zaprojektowano ją tak, aby działała dłużej podczas sesji czyszczenia i mogła być rzadziej wymieniana. Dodano nowe czujniki i kamerę o niskiej rozdzielczości.

Sprawdź cenę
Zobacz w niskiej cenie

Oszczędzaj kupując w najniższych cenach

Specyfikacja:

 • Typ filtra: AeroForce
 • Czas pracy: 120 min
 • Czas ładowania: 2 h
 • Funkcje: Wirtualna ściana, Automatyczne wyłączenie, Harmonogram, Automatyczny powrót do bazy, Programator pracy, Zdalne sterowanie
8.1Expert Score
IRobot Roomba 980

IRobot Roomba 980 to produkt sprawdzonego producenta, który od zawsze prezentuje ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

Czyszczenie
9
Wydajność
7.5
Bateria
9
Wygląd
9
Cena
8
Zalety
 • Dokładnie sprząta
 • Oprogramowanie łatwe w obsłudze
 • Duże wyposażenie
Wady
 • Trochę stary

Jak wybrać robota sprzątającego?

Zdecyduj, jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup robota. W zależności od modelu możesz wydać od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych! Chcesz tańszej wersji? Nie ma sprawy! Przygotuj się jednak na brak niektórych popularnych funkcji droższych modeli, takich jak nowoczesne wałki szczotkowe i łączność Wi-Fi. Potrzebna Ci aplikacja do zdalnego sterowania? Wiele modeli robotów sprzątających korzysta z aplikacji towarzyszących, które ułatwiają kontrolę i planowanie sprzątania. Niektóre modele mogą nawet zapamiętać miejsca, w których już czyściły!

Oczywiście niektóre modele sprzątają lepiej niż inne. Nie wszystkie najlepsze roboty sprzątające czyszczą tak samo. Niektóre są skuteczniejsze w zbieraniu sierści zwierząt domowych z dywanów, podczas gdy inne mogą osiągać lepsze wyniki na drewnianej podłodze. Żywotność baterii również czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Zwykle im większa bateria, tym lepsze i dłuższe sprzątanie, zwłaszcza jeśli masz większy dom.

Czy opłaca się kupić robota sprzątającego?

Przede wszystkim jednak zastanów się, jak duży jest twój dom, zanim zaczniesz przeglądać nasz ranking robotów sprzątających. Niektóre roboty działają lepiej w małych środowiskach, takich jak mieszkania i kamienice. Inne natomiast lepiej nadają się do pomieszczeń o powierzchni do 185 metrów kwadratowych z wieloma pokojami. Twój wybór będzie zależeć głównie od wielkości Twojego mieszkania. Warto także dowiedzieć się, ile masz miejsca pod meblami, aby robot mógł się pod nie dostać. Niektóre roboty sprzątające mają ponad 10 cm wysokości, więc nie są w stanie zmieścić się pod łóżkiem czy innymi meblami.

Większość modeli robotów sprzątających z łatwością radzi sobie z czyszczeniem zarówno dywanów, jak i drewnianych podłóg, ale niektóre lepiej czyszczą jedno lub drugie. Najlepszy robot sprzątający wyższej klasy może reagować na nagłe zmiany powierzchni. Model tego rodzaju zwiększa moc za każdym razem, gdy wykryje dywan, a następnie zmniejsza prędkość, gdy wyczuje klasyczną podłogę.

Sprawdź również:

Robot sprzątający – tryby pracy

Praktycznie wszystkie modele są wyposażone w tryb automatyczny, który nie wymaga od nas niczego specjalnego. Musimy tylko nacisnąć przycisk na pilocie, w aplikacji lub na samym odkurzaczu, a pokój zacznie sprzątać się sam. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu. Tym bardziej, że większość modeli można również zaprogramować do czyszczenia zgodnie z harmonogramem. Ten drugi scenariusz jest świetny, jeśli chcesz, aby robot sprzątał, gdy nie ma Cię w domu. Niektóre wyższej klasy modele integrują się również z głośnikami, takimi jak Amazon Echo i Google Home, co pozwala kontrolować je za pomocą poleceń głosowych. Jest to jednak swoista fanaberia, która znacznie podwyższa cenę samego produktu. Pamiętaj, że najlepszy robot sprzątający wcale nie musi być tym najdroższym! Roboty z górnej półki najczęściej oferują wiele opcji, duża część z nich nie jest jednak niezbędna do poprawnego sprzątania.

Robota sprzątającego, podobnie jak klasyczny odkurzacz, można ustawić do czyszczenia zarówno dywanów, jak i twardych podłóg. Większość modeli w stanie zmienić intensywność ssania i innych funkcji czyszczenia, aby dostosować się do różnych powierzchni podłóg, automatycznie lub z udziałem użytkownika. Najlepsze roboty sprzątające mogą również mieć tryb punktowy do bardziej skoncentrowanego czyszczenia na małym obszarze, co doskonale sprawdzi się w przypadku posiadaczy kawalerek i niewielkich mieszkań.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaki robot sprzątający wybrać?

Jeżeli szukasz najlepszego robota sprzątającego, koniecznie rozważ model iRobot Roomba s9+ lub iRobot Roomba i7 i7158. Są to naprawdę bardzo dobre odkurzacze automatyczne. Natomiast jeśli szukasz odrobinę tańszej opcji to Viomi V3 jest również wart polecenia.

Czy warto kupić robota sprzątającego?

Zdecydowanie warto! Dobrze wybrany robot sprzątający wyręczy Cię w sprzątaniu i myciu podłóg, dzięki czemu Twoje mieszkanie będzie czyste. Dodatkowo, jeśli dobrze skonfigurujesz robota, to praktycznie nie zauważysz jego obecności.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo