Kamera samochodowa ranking – Najlepsze kamerki [2022]

Jeśli nie masz pojęcia, jaką kamerę samochodową kupić, ten ranking kamer samochodowych dostarczy Ci wszelkich informacji, jakich będziesz potrzebować, aby dokonać satysfakcjonującego zakupu. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zawęzić wybór i wskazać aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Takie pytania zadajemy naszym klientom, gdy kontaktują się z nami w celu skierowania ich we właściwym kierunku. Najlepsza kamera samochodowa jest niezwykle wszechstronna i może być używane w wielu różnych sytuacjach. Jesteś standardowym czy zawodowym kierowcą? A może na co dzień jesteś taksówkarzem lub prowadzisz Ubera? Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, niewątpliwie istnieje kamera, która jest właśnie dla Ciebie.

Większość kamer samochodowych montuje się na przedniej szybie. Obiektyw kamery jest wówczas skierowany do przodu i rejestruje drogę przed sobą. Mówiąc dokładniej, te urządzenia nazywane są kamerami z jednym obiektywem, ponieważ mają tylko jedną soczewkę. Kamery z pojedynczym obiektywem są najpopularniejszym i podstawowym rodzajem kamery samochodowej i stanowią doskonałe wprowadzenie do ochrony przed niebezpieczeństwem podczas jazdy. Jeśli interesują Cię kamera samochodowa, która nagrywa przednią szybę, zapoznaj się z naszą kategorią przednich kamer samochodowych. Kamera z pojedynczym obiektywem zapewni dowody w razie wypadku, nawet jeśli uderzenie nastąpi w bok pojazdu. Najlepsza kamera samochodowa nadal będzie wskazywać dokładnie, gdzie był twój pojazd w momencie zdarzenia.

krótki
opis
 
1
kamera samochodowa ranking
Ocena 4.9/5
krótki
opis
70mai to firma ekosystemowa Xiaomi, która specjalizuje się w kamerach samochodowych. Smart Dash Cam pro to innowacyjna kamera samochodowa, która zawiera osobny moduł GPS. Choć jest on opcjonalny, udostępnia użytkownikowi wiele dodatkowych funkcji. Niska cena i wysoka jakość, to właśnie ten model!
2
Kamera samochodowa 2020
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Stylowa, dyskretne i łatwa w użyciu kamera samochodowa, która nie tylko rejestruje każdą podróż, ale jest niezbędnym asystentem kierowcy. MiVue C540 oferuje takie funkcje jak nagrywanie w trybie parkowania, ostrzeżenia o fotoradarach i śledzenie ruchu samochodu. Jeden z najlepszych modeli na rynku!
3
polecane kamery samochodowe
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Xiaoyi Yi Dash to tania kamera samochodowa z wieloma nowoczesnymi funkcjami. Obejmuje większość podstawowych wymagań i nie tylko – zawiera również m.in. wbudowane Wi-Fi. Ten model to dobra inwestycja dla Twojego pojazdu i jedna z najlepszych kamer samochodowych na rynku.
4
kamery samochodowe ranking
Ocena 4.5/5
krótki
opis
Xblitz Park View Ultra to podwójna kamera samochodowa, która może pełnić rolę rejestratora, lusterka oraz kamery cofania. Zapewnia wysoką jakość Full HD i pole widzenia nawet do 170 stopni, dzięki czemu żadne zdarzenie drogowe Cię nie zaskoczy! Wybierz ten model, jeśli zależy Ci na jakości!
5
Najlepsza kamera samochodowa
Ocena 4.3/5
krótki
opis
Esperanza Extreme Xdr103 jest jedną z naszych ulubionych kamer samochodowych. Jest kompaktowa, lekka, stosunkowo niedroga, zapewnia dobre wideo w każdych warunkach. Zawiera nowoczesny i intuicyjny wyświetlacz LED, a także mocną baterię, która wytrzyma długie godziny nagrywania.

Kamera samochodowa – Podstawowe informacje

Jeśli chcesz nagrywać to, co dzieje się za pojazdem, a także drogę przed sobą, przednia i tylna kamera samochodowa będą dla Ciebie najlepszą opcją. Ten typ kamery samochodowej obejmuje dwa obiektywy i nagrywa z obu z nich jednocześnie. Wielu kierowców wykorzystuje dwuobiektywowe kamery samochodowe, które zapewniają pełny zasięg widzenia wokół pojazdu. Dwa obiektywy są zwykle używane do jednoczesnego przechwytywania wideo przed i za pojazdem. Pamiętaj, że drugi obiektyw kamery można ustawić w dowolnym miejscu wewnątrz pojazdu, aby dopasować go do Twoich potrzeb. Najlepsza kamera samochodowa może rejestrować okno kierowcy lub mieć oko na cenne narzędzia lub bagaże, które znajdują się np. na tylnym siedzeniu. Oba obiektywy nagrywają obraz na kartę pamięci w przedniej części kamery. Niektóre urządzenia dwuobiektywowe oddzielnego zewnętrznego lub zdalnego drugiego obiektywu, który łączy się z głównym urządzeniem za pomocą małego kabla. Jest to alternatywa dla montowania obydwu obiektywów w przedniej kamerze samochodowej.

Dobrym dodatkiem do kamery jest bezpieczne siedzisko. Ranking fotelików samochodowych – tylko na naszej stronie.

Kamery samochodowe występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Wielu kierowców woli mniejsze urządzenia, które są na tyle mało widoczne, że mogą być zamontowane na przedniej szybie w pojeździe praktycznie cały czas. Chociaż zalecamy traktowanie kamery samochodowej jak portfela lub telefonu komórkowego i zabieranie jej ze sobą lub przechowywanie poza zasięgiem wzroku obcych ludzi, wiele produktów oferowanych przez nasz ranking kamer samochodowych jest na tyle małych, że nawet zamontowane będą praktycznie niezauważalne.

Najlepsza kamera samochodowa

Jakość obrazu z kamery samochodowej różni się w zależności od modelu, od normalnej jakości (480p), przez wysoką jakość (720p) i jakości HD (1080p) po najwyższy format dostępny obecnie na rynku – 4K (2160p). Wyższa jakość wideo ma kilka zalet w porównaniu ze standardową rozdzielczością, takich jak możliwość odczytu numerów rejestracyjnych z wideo lub lepsza widoczność na filmie nagranym w nocy. Pamiętaj, że wyższa jakość wideo zazwyczaj wiąże się ze zwiększonym kosztem – taką rozdzielczość oferuje jedynie najlepsza kamera samochodowa. Być może spotkałeś się z terminem 2K lub 4K podczas wybierania telewizora lub monitora.

Kamery samochodowe w rozdzielczości Ultra HD rejestruje materiał wideo w rozdzielczości 3840 pikseli szerokości i 2160 pikseli wysokości. Zasadniczo kokpity 2K i 4K wykraczają poza 1080p Full HD, oferując znacznie wyższą jakość nagrywanego materiału. 4K jest obecnie najwyższą możliwą jakością dla kamery samochodowej. Wiele nowych modeli kamer samochodowych oferuje możliwość rejestrowania pozycji i prędkości pojazdu za pomocą wbudowanego odbiornika GPS. Rejestracja GPS oznacza, że ​​podczas odtwarzania wideo na komputerze możesz oglądać pojazd poruszający się po mapie Google w czasie rzeczywistym, tuż obok wyświetlacza wideo. Jakie są korzyści z rejestrowania danych GPS? Możesz łatwo udowodnić swoje miejsce pobytu w danym momencie, śledzić dokładne położenie pojazdów Twojej firmy lub bronić się w sądzie przed niesprawiedliwym mandatem za przekroczenie prędkości.

Czy warto kupić kamerę samochodową?

Nasz ranking kamer samochodowych zawiera kilka modeli kamer samochodowych, które doskonale nadają się do sytuacji, w których kierowca niekoniecznie musi być właścicielem pojazdu, którym kieruje. Te profesjonalne kamery stanowią idealne rozwiązanie dla pojazdów floty komercyjnej. Profesjonalne kamery są również pomocne dla kierowców taksówek, Ubera lub Bolta. Czym różnią się tego rodzaju kamery od standardowych modeli? Jedną z głównych różnic jest to, że profesjonalna najlepsza kamera samochodowa zwykle nagrywa nie tylko filmy skierowane na zewnątrz przedniej szyby, a także do wnętrza pojazdu, aby nagrać kierowcę i pasażerów. Innym ważnym czynnikiem jest to, że profesjonalne kamery samochodowe mogą być odporne na manipulacje, co oznacza, że ani przewód zasilający, ani karta pamięci nie mogą zostać odłączone czy usunięte.

Niektóre modele kamer samochodowych mają możliwość zdalnego śledzenia, więc właściciel firmy może znać ich położenie w dowolnym momencie. Jeśli wolisz bardziej elegancki i przejrzysty wygląd zestawu kamery samochodowej, nasz ranking kamer samochodowych oferuje zestawy instalacyjne kamery samochodowej, które pozwalają podłączyć się do akumulatora pojazdu. Oznacza to, że kamera nie będzie działać, gdy zapłon będzie wyłączony. Takie zestawy instalacyjne do kamery samochodowej mają wiele zabezpieczeń, więc oryginalne okablowanie pojazdu nie jest w żaden sposób dotykane ani zmieniane.

Zobacz najlepsze kamery samochodowe

Kamery samochodowe na desce rozdzielczej generują duże ilości danych. Dlatego w tego typu kamerze musisz posiadać pojemną i dobrą jakościowo kartę pamięci. Co jest najważniejsze w doborze karty pamięci? Odpowiedzią jest prędkość zapisu, czyli prędkość, z jaką kamera może zapisywać dane na karcie pamięci. Karty pamięci są sprzedawane według pojemności i klasy. Wyżej wspomniana klasa, w której znajduje się karta pamięci, zależy od jej prędkości zapisu.

Nie wszystkie karty pamięci są w stanie zapisywać dane z dużą szybkością, dlatego ważne jest, aby kupić kartę odpowiedniej klasy. Większość producentów, spod których ręki wyszła najlepsza kamera samochodowa, zaleca używanie karty klasy 6 lub wyższej. W naszym rankingu kamer samochodowych zalecamy korzystanie z karty klasy 10. Korzystanie z karty pamięci niskiej klasy może powodować niestabilne odtwarzanie wideo, niekompletne pliki i inne problemy. Jaki jest przybliżony czas, przez jaki kamera będzie nagrywać wideo HD, zanim zapełni całą pojemność karty pamięci, a następnie zacznie od początku? Karta 16 GB pozwoli na około 4-6 godzin nagrywania. Karta 32 GB – 6-12 godzin. Karta 64 GB – 10-20 godzin. Karta 128 GB – 20-40 godzin.

W przypadku filmów w standardowej rozdzielczości możesz spodziewać się, że nagranie będzie około dwa razy dłuższe niż w powyższych przypadkach. Nasz ranking kamer samochodowych prezentuje tylko urządzenia od sprawdzonych producentów. Gdy zdarzy Ci się uchwycić coś spektakularnego za pomocą kamery samochodowej, będziesz zadowolony, że zdecydowałeś się na wysokiej jakości produkt.

70mai Smart Dash Cam Pro

70mai Pro jest bardzo małym i kompaktowym urządzeniem. Podczas gdy większość kamer samochodowych wymaga osobnego mocowania, w przypadku 70mai Pro wygląda to zupełnie inaczej. Model ten montuje się znacznie bliżej przedniej szyby, co oznacza, że zajmuje o wiele mniej miejsca. Urządzenie od Xiaomi osiąga również mniejszy rozmiar ze względu na sposób zaprojektowania jednostki głównej. Jest to w zasadzie konstrukcja jednoczęściowa z wbudowanym ekranem.

Kamera znajduje się po lewej stronie urządzenia i może być obracana w celu regulacji kąta widzenia w górę lub w dół. Ta konstrukcja pozwala umieścić kamerę samochodową za lusterkiem wstecznym, gdzie będzie zupełnie niewidoczna z zewnątrz.

Instalacja jest banalna i nikt nie powinien mieć z nią większych problemów. Jej działanie jest praktycznie niezauważalne – możesz po prostu cieszyć się jazdą i pozwolić, aby kamera samochodowa działała w tle. Nagrywa w sposób ciągły nie tylko w momencie, gdy prowadzisz, ale nawet gdy stoisz na parkingu. Robi to jednak tylko wtedy, gdy wyczuje jakiś ruch lub uderzenie. 70mai Pro automatycznie zapisuje ważne wydarzenia, a nawet wyświetli monit o zdarzeniach, które zostały zapisane podczas Twojej nieobecności w pojeździe.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


MIO MiVue C540

W razie wypadku lub gdy kamera samochodowa wykryje nagłą zmianę ruchu, wbudowany G-Sensor urządzenia uruchamia się i zaczyna nagrywać. W ten sposób w krytycznych momentach automatycznie otrzymamy materiał filmowy, jeśli kiedykolwiek będzie potrzebny jako dowód.

Po włączeniu automatycznego zasilania kamera samochodowa MiVue C540 zaczyna nagrywać, gdy tylko pojazd ruszy, dzięki czemu kierowca może skoncentrować się na swojej podróży bez rozpraszania własnej uwagi. Model został zaprojektowany z kamerą Full HD (1080p), aby zapewnić wysoką jakość i jasność nagrywanego materiału, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Szerokokątny obiektyw 130 stopni rejestruje każdy szczegół, nieoceniony w krytycznych momentach.

Dzięki najnowszej technologii wykrywania ruchu i czujnikowi G kamera samochodowa może automatycznie aktywować i nagrywać wideo. Gdy w pobliżu zaparkowanego pojazdu zostanie wykryty ruch, rozpocznie się nagrywanie. W przypadku próby włamania lub uderzenia kamera natychmiast zaczyna rejestrować materiał, co zapewnia nam ponadprzeciętne bezpieczeństwo. Mio MiVue C540 to jeden z najlepszych produktów na rynku, który z czystym sumieniem możemy polecić każdemu, kto potrzebuje najlepszej jakościowo kamerki samochodowej.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xiaoyi Yi Dash

Pole widzenia obejmujące 165 stopni jest mocną stroną tej kamery, biorąc pod uwagę jej przedział cenowy. Rozszerzony widok przez szybę przednią gwarantuje, że praktycznie wszystkie niespodziewane sytuacje nagrają się na kamerze. Ale to nie wszystko – dodatkową zaletą jest szerokość obiektywu. Dlaczego to takie istotne? Szerszy obiektyw jest szczególnie skuteczny, jeśli chcemy uzyskać lepszy obraz w słabym świetle – jego budowa pozwala na przepuszczanie większej ilości światła.

Dzięki funkcji Full HD kamera Xiaoyi YI Dashcam nagrywa wyraźne filmy z doskonałą szczegółowością. Liczba klatek na sekundę filmów wynosi 30, co zapewnia płynne odtwarzanie na wypadek, gdybyś musiał przedstawić nagranie (np. w sądzie). Możesz jednak nie nagrywać w jakości Full HD. Nie byłoby to jednak zalecane, ponieważ niższa rozdzielczość filmów może być zbyt niewyraźna, by pełnić rolę dowodu w sprawie.

W razie wypadku lub fałszywego oskarżenia ten film wideo jest jedyną linią obrony, który może Ci pomóc udowodnić swoją niewinność. Warto więc, by był on dobrej jakości. Ważną i unikalną cechą YI Dashcam jest ADAS (Advance Driver Assistance Systems). Jest to najnowocześniejszy system rozpoznawania wizualnego, który może wykrywać, kiedy zjeżdżasz z linii, ostrzegając o potencjalnej kolizji z dużym wyprzedzeniem. W wielu sytuacjach na drodze o życiu lub śmierci decyduje tylko ułamek sekundy na reakcję. ADAS potrafi przewidywać wiele tego rodzaju scenariuszy i informować nas o nich wcześniej. Rozważ ADAS jako ubezpieczenie na życie swoje i swoich bliskich siedzących na siedzeniu pasażera.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xblitz Park View Ultra

Xblitz Park View Ultra ma wysoką jakość obrazu biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę. Prosta konstrukcja i kolorystyka sprawiają, że kamerka jest mało widoczna po zamontowaniu za lusterkiem wstecznym lub na desce rozdzielczej. Konfiguracja jest prosta, co ułatwia instalację i natychmiastowe użycie.

Model kamerki posiada dwa obiektywy – przedni i tylni. Dzięki temu możemy obserwować sytuację na drodze dookoła naszego pojazdu, co wyraźnie wpływa na nasze bezpieczeństwo. Funkcja parkowania będzie nas ostrzegać w momencie, gdy będziemy blisko kolizji. Park View Ultra jest również objęty gwarancją producenta. Xblitz zyskał swoją reputację w dużej mierze dzięki dobrej obsłudze klienta, która zazwyczaj odpowiada na pytania i skargi klientów w ciągu dwudziestu czterech godzin od ich otrzymania. Jeśli więc pojawią się jakiekolwiek problemy, producent pomoże Ci je rozwiązać.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Esperanza Extreme Xdr103

Kamera Esperanza Extreme Xdr103 wytwarza ostry obraz wideo o wysokich rozdzielczościach z obydwu kamer. Niektóre oficjalne testy pokazały, że na nagraniach z kamerki można było odczytać szczegóły, które były nieczytelne z większością innych kamer samochodowych.

Korzystanie z jasnego, responsywnego ekranu LED do poruszania się po menu i dostosowywania ustawień jest znacznie łatwiejsze niż manipulowanie przyciskami w innych modelach. Jeśli chcesz nagrać wnętrze samochodu podczas jazdy, zalecamy model Esperanza Extreme Xdr103. Model ten ma dwie kamery – jedna rejestruje widok przed samochodem, drugą zaś można ustawić na tył lub wnętrzne, co jest poręczną konfiguracją. Szczególnie przyda się to pracodawcą, którzy chcą obserwować swoich kierowców. Przednia kamera zapewnia dobrą ogólną jakość obrazu, a kamera skierowana do tyłu pozwala zobaczyć wszystkich pasażerów, nawet w całkowitej ciemności.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo