Ranking drukarek – Zobacz najlepsze drukarki [2022]

Wybór domowej drukarki może być trudny, biorąc pod uwagę ogromną liczbę dostępnych na rynku opcji, nie wspominając o skomplikowanych terminach, które tylko komplikują cały proces. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy ranking drukarek z prostymi objaśnieniami wielu terminów i zaleceń, które będą służyć większości użytkowników. Pierwsze pytanie, z którym muszą się zmierzyć wszyscy kupujący drukarki, sprowadza się do prostej kwestii, co i ile planujesz drukować. Kolorowe drukarki atramentowe stanowią większość rynku po prostu dlatego, że mogą drukować prawie wszystko: dokumenty, wykresy kołowe lub zdjęcia. Dzisiejsze drukarki atramentowe i urządzenia wielofunkcyjne są szybkie, często nawet przewyższając swoje laserowe odpowiedniki.

Drukarki laserowe są nadal dobrym rozwiązaniem dla ustawień biurowych, gdy większość wydruków, które należy wykonać, jest czarno-biała, np. wyżej wspomniane dokumenty. W większości przypadków czarno-białe drukarki laserowe można kupić w przystępnych cenach, oferują dobrą szybkość drukowania i zapewniają wydruki po niższym koszcie za stronę niż kolorowy druk atramentowy. Musisz jednak zdecydować, czy zrezygnować z elastyczności, jaką oferuje kolorowa drukarka atramentowa. Kolorowe drukarki laserowe również mogą być rozważane, ale generalnie mają wyższy koszt wydruku strony niż te atramentowe.

W przeszłości drukarki laserowe oferowały wyższą wydajność drukowania stron na wkład niż drukarka atramentowa. Zmienia się to jednak w przypadku niektórych nowszych drukarek tuszowych oferujących aż 10 000 wydrukowanych stron z czarnego wkładu atramentowego i 7000 stron lub więcej z każdego wkładu kolorowego. Przekłada się to na niższy koszt na stronę i rzadsze wymiany wkładów. Jeśli szukasz konkretnej opcji, sprawdź ranking urządzeń wielofunkcyjnych.

krótki
opis
 
1
urządzenie wielofunkcyjne laserowe ranking
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Samsung M2026W to kompaktowa domowa drukarka laserowa zaprojektowana z myślą o niewielkiej powierzchni. Dzięki małemu rozmiarowi można umieścić ją na biurku w domowym biurze. SL-M2026 ma wiele do zaoferowania, biorąc pod uwagę jego bardzo niską cenę.
2
Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie Elektronika 13/08/2021
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Brother HL-1210 to czarno-biała drukarka laserowa klasy podstawowej o bardzo małej powierzchni i imponująco szybkiej przepustowości, biorąc pod uwagę rozmiar i cenę. Produkt idealny do rozważenia dla każdego fana nowoczesnych, ale i sprawdzonych rozwiązań.
3
najlepsze drukarki
Ocena 4.8/5
krótki
opis
HP LaserJet Pro M15w to doskonała, niedroga i niewielka czarno-biała drukarka laserowa, która jest równie łatwa w użyciu w drodze, jak w małym biurze. Jej rozmiary pozwalają na łatwy transport, a nawet bezproblemowe drukowanie podczas podróży! To idealny wybór dla ludzi, których praca wymaga częstego przemieszczania się.
4
Jaka drukarka 2020
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Brother HL-L2352DW to drukarka, która doskonale nadaje się do drukowania zarówno w domu, jak i w biurze. Przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy poddają swój sprzęt ciągłej eksploatacji i oczekują wyłącznie najwyższej dostępnej jakości w niskiej cenie.
5
ranking drukarek
Ocena 4.6/5
krótki
opis
EcoTank ET-M1120 firmy Epson to najnowsza i najbardziej innowacyjna drukarka spod szyldu tej marki. Pomaga zmniejszyć koszty drukowania z powodu braku wkładów atramentowych. Jeśli szukasz dobrej czarnobiałej drukarki, ten model może być doskonałym rozwiązaniem.

Czy warto kupić drukarkę?

Dobrym wyborem do użytku domowego może być urządzenie wielofunkcyjne. Nie tylko dlatego, że jest tańsze niż zakup drukarki i osobnego skanera, ale także ze względu na oszczędność miejsca. Ponieważ urządzenia wielofunkcyjne są niezwykle powszechne, a ceny są przystępne, zalecamy je użytkownikom domowym.

Wkrótce może nie być konieczne podjęcie decyzji o zakupie samodzielnej drukarki czy urządzenia wielofunkcyjnego – pomocny może okazać się ranking drukarek. Podczas gdy producenci nadal wprowadzają nowe urządzenia przeznaczone tylko do biur, użytkownicy domowi często otrzymują właśnie modele wielofunkcyjne.

Jeśli chcesz drukować przede wszystkim rodzinne zdjęcia na papierze, a nie wykresy i dokumenty, zastanów się nad dedykowaną drukarką fotograficzną. Mimo że brakuje im wielozadaniowości, jakość wydruków jest zazwyczaj lepsza i często rywalizuje lub przewyższa jakość otrzymywanych z kiosku lub ksera. Jednak cena, jaką zapłacisz za tego rodzaju wygodę, wynika z kosztu wydruku.

Wiele drukarek sprzedawanych wyłącznie do specjalnego użytku fotograficznego lub graficznego to małe urządzenia zdolne do drukowania zdjęć o rozmiarze do 4 x 6 cali lub modele wielkoformatowe przeznaczone do drukowania materiałów o szerokości do 24 cali. Materiały eksploatacyjne do tych specjalnych drukarek są również ogólnie droższe niż te do typowej drukarki wielofunkcyjnej. Zarówno Epson, jak i Brother mają modele, które wykorzystują kilka atramentów do tworzenia zdjęć z większą dokładnością kolorów. Niejedno urządzenie wielofunkcyjne jest w stanie wyświetlać zdjęcia o rozmiarze do 8,5 x 11 cali, jeśli użyjesz odpowiedniego papieru.

Jaką drukarkę wybrać?

Amerykanie mają powiedzenie „oddaj brzytwę, sprzedaj ostrza”. Ten wieloletni model biznesowy jest nadal żywy i ma się dobrze w branży drukarek, gdzie wiele firm zachęca konsumentów niewyobrażalnie niskimi cenami samego sprzętu, wiedząc, że mogą zarabiać na nich w kółko, gdy przyjdzie czas na wymianę pojemników z tuszem.

Przed zakupem dowolnej drukarki – chociażby jednej z prezentowanych przez nasz ranking drukarek – sprawdź koszt wymiany materiałów eksploatacyjnych, aby dowiedzieć się, co Cię czeka, gdy początkowe wkłady w końcu się wyczerpią. W zależności od tego, jak często planujesz drukować, warto kupić droższą drukarkę, aby zaoszczędzić na jej eksploatacji. Sprawdź także możliwość uzupełniania własnych wkładów, co może kosztować znacznie mniej niż za każdym razem kupowanie nowych. Należy jednak pamiętać, że sprzedawcy drukarek dodają teraz do swoich wkładów małe układy scalone, które śledzą zużycie atramentu lub tonera, co utrudnia napełnianie.

Na koniec sprawdź nowe modele i „abonamenty” tuszu. HP oferuje program Instant Ink, który automatycznie wysyła pojemniki z tuszem, gdy jego poziom jest niski, i obiecuje stałą liczbę stron za miesięczną opłatą. Epson oferuje teraz teraz modele zbiorników, które można napełniać z małych butelek z atramentem, co zapewnia bardzo niski koszt wydruku strony, podczas gdy Brother ma wiele drukarek, w których razem ze sprzętem otrzymamy na tyle dużą ilość pojemników z tuszem, że starczą nam na dłuższy czas. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i potrzeb – warto sprawdzić nasz ranking urządzeń wielofunkcyjnych.

Urządzenia wielofunkcyjne – omówienie

Jedną z funkcji, która staje się bardzo popularna i którą uważamy za duży plus, jest automatyczne drukowanie dwustronne. Oznacza ono drukowanie lub skanowanie obu stron kartki bez konieczności ręcznego jej odwracania. Drukowanie dwustronne odbywa się poprzez wydrukowanie pierwszej strony, przeciągnięcie jej z powrotem przez drukarkę, odwrócenie i wydrukowanie drugiej strony.

Wiele urządzeń wielofunkcyjnych z automatycznym podajnikiem dokumentów ma również funkcję drukowania dwustronnego, co pozwala skanować obie strony. Urządzenia bez automatycznego podajnika dokumentów nie może skanować dwustronnie bez odwrócenia kartki na szybę skanera. Skanowanie dwustronne jest nie tylko bardzo wygodne. Jego kolejną zaletą jest duża oszczędność i ekonomia – drukując w ten sposób oszczędzamy znaczną ilość papieru i tuszu.

Obecnie prawie każde urządzenie drukujące oferuje wiele opcji łączności. USB od lat jest standardowym interfejsem, a każdy komputer ma kilka portów USB. Ponieważ kabel USB jest zazwyczaj krótki, wymaga się, aby drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne znajdowało się w pobliżu komputera lub laptopa. Istnieje jednak kilka routerów bezprzewodowych wyposażonych w porty USB, których można użyć do podłączenia do drukarki, aby w ten sposób umożliwić drukowanie bezprzewodowe w sieci domowej. Po więcej informacji warto zajrzeć na nasz ranking drukarek.

Najlepsze drukarki – Nasze propozycje

Twoja drukarka może być teraz połączona z innymi urządzeniami elektronicznymi i komunikować się ze sprzętem w Twoim domu lub w dowolnym miejscu na świecie. Niektóre drukarki umożliwiają drukowanie za pomocą połączenia bezprzewodowego; możesz również być w stanie wysyłać dokumenty do domowej drukarki z komputera zdalnego. Jak radzą sobie z tym akcesoria prezentowane przez nasz ranking urządzeń wielofunkcyjnych?

Szukasz nowej klawiatury? W takim razie tania klawiatura mechaniczna może okazać się dobrym rozwiązaniem. Zobacz nasz artykuł na ten temat i wybierz sprawdzony sprzęt.

Większość drukarek domowych umożliwia bezprzewodowe drukowanie przez Wi-Fi. Dzięki temu możesz drukować z laptopa lub telefonu bez konieczności łączenia się z siecią Wi-Fi. Niektóre modele mogą drukować i pobierać zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci aparatu, a drukarka z funkcją PictBridge może łączyć się bezpośrednio z aparatu cyfrowego. Niektóre drukarki mają funkcję Wi-Fi Direct, która umożliwia drukowanie bezpośrednio z kompatybilnego aparatu przez sieć Wi-Fi.

Drukuj z dowolnego miejsca: ta nowa technologia umożliwia podłączenie drukarki bezpośrednio do Internetu. Możesz wyrazić zgodę na drukowanie odbitek na drukarce domowej lub biurowej. Usługi takie jak Google Cloud Print działają z telefonu, tabletu, notebooka, tabletu i każdgo innego urządzenia podłączonego do internetu. Tusz do drukarek może być jednym z najdroższych płynów, które kupujesz, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że duża jego część nigdy nie trafia na wydrukowaną stronę – drukarki zużywają atrament do rutynowej konserwacji. Aby dowiedzieć się, które modele najlepiej wykorzystują ten cenny towar, sprawdź nasz ranking drukarek.

Samsung SL-M2026W

M2026W to kompaktowa drukarka laserowa o niewielkiej powierzchni, niezależnie od tego, czy jest otwarta i gotowa do drukowania czy zamknięta. Konfiguracja nie jest trudna – proces od rozpakowania do pierwszego wydruku nie powinien trwać dłużej niż 15 minut.

Sprzęt ma dobrą łączność zarówno z urządzeniami bezprzewodowymi, jak i USB, czego można oczekiwać po nowoczesnej drukarce. Konfiguracja przez USB jest intuicyjna, nie powinieneś mieć problemów z uruchomieniem. Wszystko funkcjonuje dobrze zarówno na systemie Windows, jak i na urządzeniach Apple. Łączność bezprzewodowa wymaga instalacji oprogramowania i podania hasła do drukarki.

Producent M2026W twierdzi, że drukarka zapewnia duże zwiększenie prędkości w porównaniu z modelami atramentowymi. Jak Samsung podaje w danych, drukarka jest w stanie wydrukować około dwudziestu stron na minutę, co w dużej mierze wynika z procesora 400 MHz i pamięci 64 MB. Twórcy podkreślają równomierny i ostry tekst. Kasety z tonerem mogą wydrukować około 1000 stron bez konieczności wymiany. Jeśli planujesz zakup pierwszej drukarki laserowej, będziesz pod wrażeniem szybkiego uruchamiania sprzętu. Nie będziesz już musiał czyścić dysz ani wymieniać wyschniętych wkładów atramentowych.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Brother HL-1210WE

Wiele osób uważa, że ​​jedynymi niedrogimi drukarkami są te atramentowe, ale podstawowy sprzęt laserowy nie musi kosztować więcej niż 300 zł. Jest to cena modelu Brother HL-1110, przeznaczonego jako osobista drukarka laserowa dla rodziny lub studenta.

Model od Brother to mała drukarka – gdy jest zamknięta, jej powierzchnia jest niewiele większa niż arkusz A4, dzięki czemu z łatwością zmieści się na stole lub biurku. Zanim jednak zacznie się drukowanie, należy złożyć panel przedni, który staje się tacą podawania papieru, i wysunąć dwustopniową tacę wyjściową od góry. Zwiększają one całkowitą przestrzeń zajmowaną przez drukarkę o około jedną czwartą.

Taca papieru zajmuje do 150 kartek, co jest imponującym wynikiem biorąc pod uwagę tak niewielkie rozmiary sprzętu. Dwie diody LED i przycisk zasilania pokazują, kiedy urządzenie jest aktywne i kiedy wystąpił błąd, taki jak zacięcie się papieru.

Urządzeniem sterujemy za pomocą prostego oprogramowania zapewniającego natychmiastową kontrolę nad takimi aspektami, jak rozmiar i typ papieru oraz jakość wydruku. Dostępna jest karta Profile drukowania, która zapewnia szybki dostęp do często używanych ustawień, takich jak wiele stron na arkusz i oszczędność tonera.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


HP LaserJet Pro M15W

LaserJet Pro M15w to podstawowa osobista drukarka laserowa do użytku w domowych biurach, akademikach, sypialniach oraz w niemal każdym innym miejscu, w którym jest mało miejsca. M15w to najmniejsza do tej pory drukarka laserowa. Drukowanie jest szybkie, a jego jakość bardzo dobra, szczególnie biorąc pod uwagę jej niską cenę.

Unikalny rozmiar drukarki i integracja z urządzeniem mobilnym HP Smart Task wyróżniają go spośród urządzeń. Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych drukarek laserowych na rynku, dlatego też została przedstawiona przez nasz ranking drukarek.

Przy wymiarach 6,3 na 13,6 na 7,5 cali i wadze 8,4 funta, M15w można ustawić właściwie w dowolnym miejscu. Podobne cenowo i jakościowo produkty często są dwa razy większe i cięższe. Chociaż na rynku znajdują się zorientowane na rodzinę urządzenia wielofunkcyjne, małe które dorównuje pod tym względem temu modelowi.

Trzy dostępne opcje to Play, Cancel i WPS. To ostatnie to konfiguracja Wi-Fi do inicjowania połączenia jednym dotknięciem z siecią bezprzewodową. Całości dopełnia intuicyjny panel LED. Podobnie jak w przypadku większości drukarek biznesowych, a zwłaszcza urządzeń laserowych, można także konfigurować i monitorować urządzenie oraz generować raporty z wbudowanego serwera internetowego M15w.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Brother HL-L2352DW

Brother HL-L2352DW to drukarka, która doskonale nadaje się do drukowania zarówno w domu, jak i w biurze. Przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy poddają swój sprzęt ciągłej eksploatacji i oczekują wyłącznie najwyższej dostępnej jakości w niskiej cenie.

W kategorii niedrogich monochromatycznych drukarek laserowych Brother HL-L2352DW cechuje się dobrą jakością i wydajnością wydruku. Zdobyła dużą popularność dzięki konstrukcji wystarczająco małej, aby dobrze pasować do mikroprzedsiębiorstwa lub biura domowego, przystępnej cenie zakupu i niskich kosztach eksploatacji. Wiele konkurencyjnych drukarek oferuje niższe koszty eksploatacji przy znacznie wyższej cenie, albo odwrotnie – niską cenę, a wysokie ceny tuszów czy tonerów. HL-L2352DW zachowuje odpowiedni kompromis.

Jeśli Twoje potrzeby drukowania nie przekraczają kilkuset stron miesięcznie, Brother HL-L2352DW jest najlepszym wyborem do pracy w domu lub w małym biurze. Ponadto oferuje imponującą jakość wydruku, porównywalną z produktami klasy premium.

W przypadku mikro-biura, w którym oszczędność miejsca jest priorytetem, posiadanie małej drukarki może być bardzo wygodne. Niewielkie rozmiary tego modelu sprawiają, że doskonale sprawdza się on właśnie w tego rodzaju miejscach. Drukarka ta popularna jest także w internatach i akademikach.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Epson EcoTank M1120

Dzięki EcoTank ET-M1120 nie musisz kupować żadnego z drogich lub małych tuszy. Rdzeniem drukarki jest urządzenie jednofunkcyjne z wbudowanym systemem zbiorników. Oznacza to, że możesz zdecydować się na zakup tańszych butelek z atramentem i uzupełniać je bezpośrednio w urządzeniu.

Materiały eksploatacyjne do EcoTank ET-M1120 zostały zaprojektowane tak, aby były bezpieczne od zalania, więc nie musisz się martwić o przepełnienie urządzenia. EPSON ET-M1120 jest dostarczana w dużym pudełku. Na paczce znajduje się obraz drukarki wraz z nazwą firmy, linkiem, nazwą produktu, a także symbolami najważniejszych funkcji drukarki.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Źródła:

Wybierając modele tworzące nasz ranking drukarek, sugerowaliśmy się recenzjami oraz opiniami użytkowników i ekspertów z takich portali jak: Forbes.com, Techradar.com oraz Cnet.com. Dodatkowo, czynny udział w wybieraniu produktów mieli nasi redakcyjni eksperci.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo