Ranking myszek gamingowych – Zobacz najlepsze myszki [2022]

Do grania w gry na PC nie potrzebujesz myszy specjalnie do gier – prawie każda myszka z dwoma przyciskami i kółkiem będzie funkcjonować poprawnie w większości tytułów. Nie jest to jednak powód, aby odmawiać sobie doskonałej funkcjonalności, jaką oferują obecne na rynku myszki gamingowe. Sam w sobie sprzęt nie uczyni Cię profesjonalistą, ale może zapewnić Ci przewagę na tle konkurencji i sprawić, że granie w niektóre gry będzie znacznie wygodniejsze. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking myszek do gier, dzięki któremu dobierzesz akcesoria odpowiednie do swoich potrzeb.

Myszki do gier same w sobie nie różnią się niczym od zwykłych myszy. Niemal każdy produkt może być przeznaczony do grania i niekoniecznie musi mieć kilkanaście dodatkowych przycisków i migającą na całe mieszkanie diodę LED. Jednak ogólnie rzecz biorąc, każda warta rozważenia przy zakupie mysz do gier powinna mieć przynajmniej dwie następujące cechy. Pierwsza to zaawansowany czujnik optyczny lub laserowy, który umożliwia szybsze lub bardziej precyzyjne ruchy. Drugą są odpowiednie opcje personalizacji – każdy gracz ma swoje własne preferencje.

krótki
opis
 
krótki
opis
Otwierający nasz ranking myszek gamingowych produkt charakteryzuje się pełnym oświetleniem RGB, którego nie było w poprzednich modelach firmy, takich jak Logitech g102. Programowanie kolorów jest dość proste. Możesz wybrać je z istniejącej puli lub zaprogramować własną paletę barw z prawie 17 milionów dostępnych możliwości.
krótki
opis
Kolejny model od firmy Logitech przeznaczony jest dla najbardziej wymagających klientów. By zapewnić najwyższą jakość działania, znany producent wykorzystał wszystkie najnowocześniejsze akcesoria i rozwiązania rynkowe. Zaawansowana technologia zapewnia nieznaną dotąd efektywność.
krótki
opis
Model od Razera przypadnie do gustu nie tylko zawodowcom, ale również casualowym graczom. Innowacyjne oprogramowanie zapewnia wysoką jakość i prawdziwy komfort podczas korzystania z urządzenia. Przystępna cena powinna zachęcić klientów z ograniczonym budżetem. Razer Deathadder jest jednym z najlepszych produktów na rynku, szczególnie gdy chodzi o stosunek ceny do jakości.
4
myszki do gier
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Produkt od MSI wyróżnia się przede wszystkim ceną. Choć myszki można kupić nawet za 50 złotych, ich jakość powinna zadowolić wszystkich graczy młodego pokolenia. Producent położył duży nacisk na komfort użytkowania, możesz więc zapomnieć o bólu rąk po długiej sesji. To idealny produkt dla ludzi, których interesuje solidna myszka gamingowa w niskiej cenie.

Jaka myszka gamingowa będzie dla Ciebie najlepsza?

Najlepsze myszki do gier często zawierają dodatkowe przyciski dla kciuka, regulacje czułości i prędkości w czasie rzeczywistym, wyjątkowo długie kable, a nawet tak egzotyczne funkcje, jak dostosowywanie rozkładu masy za pomocą dołączonych do sprzętu ciężarków. Ponadto prawie wszystkie myszy do gier są przewodowe. Może to nieco zawieść fanów sprzętu bezprzewodowego, producenci jednak mają swoje powody. Nawet podstawowa mysz bezprzewodowa będzie miała opóźnienie sygnału wejściowego rzędu kilku setnych sekundy w stosunku do urządzeń z kablem, co zdecydowanie przemawia na korzyść portów USB. Może się to wydawać niewiele, jednak w grach sieciowych różnica setnych sekund może być istotną różnicą. Niezależnie od tego, czy faktycznie tak jest, obecnie trudno jest znaleźć bezprzewodowe myszki gamingowe. Jeśli już jakieś pojawią się na rynku, sprzedawane są z niestandardowymi, superszybkimi połączeniami. Zazwyczaj przekłada się to w znaczący sposób na cenę myszki.

Droższe myszy do gier mają na ogół więcej funkcji niż tańsze modele, nie oznacza to jednak gorszej funkcjonalności. Nasz ranking myszek gamingowych prezentuje produkty z każdej półki cenowej. Przedstawiane przez nas modele myszek pasują na każdą kieszeń, a ich funkcjonalność różni się w zależności od potrzeb. Znajdziesz tu urządzenia zarówno przepełnione nowoczesnymi diodami LED, jak i bardziej klasyczne, skoncentrowane na funkcjonalności. Jaka myszka do gry akcji, a jaka do strategicznej? To już osobna kwestia.

Polecane myszki gamingowe

Co jednak, jeśli bardzo istotne jest dla Ciebie posiadanie myszki bezprzewodowej? Na rynku istnieją oczywiście odpowiednie dla Ciebie modele. Ranking myszek do gier na naszej stronie również ma w swoim zestawieniu kilka produktów tego rodzaju. Przy jej wyborze należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Posiadanie myszki bezprzewodowej może być wygodniejsze, istnieje jednak dodatkowy problem w postaci potencjalnego opóźnienia spowalniającego precyzję i dokładność, co może mieć negatywny wpływ na jakość rozgrywki. Jego powodem jest dodatkowy czas potrzebny na przesłanie informacji do komputera. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne myszki dla graczy stają się coraz szybsze wraz z rozwojem technologii, a w przypadku niektórych najlepszych bezprzewodowych myszy na rynku różnica jest praktycznie niezauważalna.

Jeśli zatem zamierzasz kupić mysz bezprzewodową, koniecznie sprawdź czy – i do jakiego stopnia – ma opóźnienie wejściowe. Jeśli jesteś profesjonalnym graczem lub po prostu chcesz całkowicie uniknąć tego problemu, zalecamy pozostanie przy wersjach przewodowych, które gwarantują największą możliwą prędkość. Sytuacja wygląda podobnie, gdy lubisz spędzać czas przy grach sieciowych – najlepsze myszki do gier przeznaczone do tego rodzaju zabawy są wyposażone w kabel USB.

Podsumowując – dobre jakościowo bezprzewodowe myszy do gier jak najbardziej istnieją. Wiąże się to jednak ze zwiększonymi kosztami i ryzykiem utraty płynności. W naszym zestawieniu skupiliśmy się przede wszystkim na urządzeniach przewodowych, które zostały ocenione pozytywnie przez wielu zadowolonych graczy. Jaka myszka do gier będzie idealna dla Ciebie? To już zależy od Ciebie.

Logitech G502 PROTEUS SPECTRUM

Od designu i oprogramowania po wydajność – Logitech Proteus Spectrum to jedna z najlepszych uniwersalnych myszek do gier na rynku. Akcesoria z tej serii są zaprojektowane w innowacyjny sposób, umożliwiając komfortowe korzystanie wszystkim graczom. Tę mysz możemy polecić każdemu, kto ceni sobie wysoką jakość!

Za ustawienia odpowiada oprogramowanie Logitech Gaming Software. Pozwala to między innymi na ustawienie automatycznego usypiania podświetlania, gdy przez jakiś czas nie korzystamy z urządzenia. Rozwiązanie to ma na celu oszczędzanie energii, co na dłuższą metę może zmniejszyć nasze rachunki za prąd. Ciekawą opcją jest możliwość synchronizacji efektów podświetlenia myszki z innymi urządzeniami serii Logitech G. Jeśli jesteś w posiadaniu klawiatury lub innego sprzętu tej samej marki, dopasowanie kolorów przebiegnie w łatwy i przyjemny sposób. Same wzory podświetlenia mogą zarówno oddychać, jak i dynamicznie zmieniać kolory.

Czujnik optyczny Logitech-G Delta Zero został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających graczach. Reaguje on błyskawicznie na każde polecenie, nie uświadczymy więc absolutnie żadnych opóźnień. Przekłada się to również na niespotykaną dotąd precyzję celowania. Różnorodność trybów czułości jest na tyle duża, że niezależnie od stylu grania każdy będzie w stanie dopasować mysz do siebie. Najwyższy wynosi aż 12000 dpi! Jaka myszka do gier oferuje coś podobnego?

Model został wyposażony także w specjalne ciężarki, które pozwolą dostosować wagę i rozkład masy do swoich potrzeb. W zestawie otrzymujemy pięć ciężarków 3,6 g.

Dzięki czujnikowi optycznemu Proteus Core każdy ma możliwość dostosowania urządzenia do powierzchni, na jakiej działa. Efektem tego rozwiązania jest najwyższa możliwa jakość i precyzja niezależnie od podłoża. Do komfortowego grania nie jest już potrzebna specjalna podkładka pod mysz, choć te na pewno nie zaszkodzą. Ustawienia startowe modelu przystosowane są pod podkładki firmy Logitech i producent zaleca korzystanie właśnie z nich. Nie jest to zły wybór – akcesoria do gry producenta gwarantują najwyższą kompatybilność.

Przycisków jest aż 11, a pod każdy z nich można zaprogramować dowolną funkcję lub polecenie. Kółko myszki wyposażone jest w dwa tryby – klasyczne przewijanie lub kliknięcie po kliknięciu. Jest to rozwiązanie dostosowane pod dzisiejsze gry, gdzie wyżej wspomniana alternatywa może być bardzo przydatna.

Logitech G502 Proteus Spectrum to myszka dla każdego. Nowoczesne oprogramowanie pozwala na osiągnięcie maksimum wydajności w każdej współczesnej grze, a ciekawy design cieszy oko zarówno starszych, jak i młodszych graczy.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Logitech G402 Hyperion Fury

Czujnik optyczny Fusion w połączeniu z opisywaną wyżej technologią Logitech Delta Zero pozwala na doskonałą płynność urządzenia. Śledzenie ruchów odbywa się z szybkością ponad 500 ips, co jest na dzień dzisiejszy bezkonkurencyjnym wynikiem. Mysz dla graczy została wyposażona w aż 8 funkcjonalnych przycisków, a każdy z nich można dowolnie zaprogramować.

Dostosuj myszkę do swojego indywidualnego stylu gry i spraw, że wszystkie niezbędne akcesoria będą pod ręką w każdej chwili. Szczególnie docenią to ludzie grający w internetowe strzelanki – każdy klawisz może mieć dowolną użyteczną funkcję, jak np. rzucenie granatu. Zalecamy pobranie oprogramowania Logitech Gaming Software, które czyni cały proces znacznie prostszym i udostępnia wiele dodatkowych opcji.

Wartą odnotowania funkcją jest możliwość dynamicznej zmiany czułości w każdym momencie. Niższe rozdzielczości pozwalają na bardziej precyzyjne celowanie, wyższe zaś sprawdzają się w bardziej energicznych działaniach. Model zapewnia opcje od 250 do nawet 4000 dpi, a nawet jeszcze więcej!

Dzisiejsze myszki gamingowe to nie tylko proste akcesoria peryferyjne. W modelu G402 zaimplementowany został innowacyjny 32-bitowy procesor ARM. Jego obecność pozwala na maksymalizację efektywności urządzenia, co nie tylko przekłada się na niespotykaną dotąd prędkość śledzenia ruchów, ale pozwala również na odtwarzanie i zapisywanie wybranych konfiguracji. W tym przypadku również polecamy korzystanie z dostosowanego do przystosowanego do tego typu urządzeń oprogramowania od Logitech. Częstotliwość odświeżania to zaledwie 1 milisekunda, nie wchodzą więc w grę jakiekolwiek opóźnienia. W grach online może być ono brzemienne w skutkach, lecz korzystając z tego modelu nie będziesz się jednak o to martwić.

Myszka została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić największy możliwy komfort dla każdego gracza. Do jej wykonania posłużyły jedynie lekkie materiały najwyższej jakości i gumowe uchwyty. W efekcie wpływa to na czas grania – ręka męczy się mniej, możemy zatem w całości oddać się intensywnym doznaniom oferowanym przez dany tytuł.

Ten model polecamy w szczególności miłośnikom internetowych strzelanek i gier typu moba. Brak opóźnień i zapewniający komfort kształt pozwolą na czerpanie garściami z naszej ulubionej produkcji. Akcesoria firmy Logitech pojawiają się często na e-sportowym rynku, co tylko potwierdza wysoką jakość ich wykonania. Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę producenta.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Razer Deathadder 2013 Expert

Oprogramowanie Razer Synapse 2.0 jest opatentowaną technologią znanego producenta urządzeń peryferyjnych. Mysz automatycznie synchronizuje się z serwerami i aktualizuje akcesoria o najnowsze dostępne sterowniki. Zadaniem programu jest także zapisywanie ustawień gracza w chmurze.

Można śmiało stwierdzić, że mysz robi wszystko za Ciebie, a Ty możesz skoncentrować się na ogrywaniu swoich ulubionych tytułów. Przy rejestracji należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, nie oznacza to jednak – jak to często bywa – natrętnych reklam. Producent informuje o możliwości sprostowania, usunięcia lub ograniczenia całego procesu.

Sensor optyczny 4G oferuje rozdzielczość nawet do 6400 DPI, co z powodzeniem wystarczy do wszystkich dzisiejszych gier. Nowatorskim rozwiązaniem są gumowe wstawki zamontowane po bokach modelu. Możemy potwierdzić, że znacząco wpływa to na wygodę i pewność uchwytu. Jakość wykonania poszczególnych elementów jest naprawdę wysoka i zadowoli nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Razer słynie również z charakterystycznego, zielonego podświetlenia. Zostało ono zaimplementowane również w modelu Deathadder 2013 w nowej, udoskonalonej wersji. Wygląda to estetycznie i stylowo, na swój sposób również wyróżnia produkt na tle konkurencji.

Jeśli chodzi o przyciski, myszka posiada ich łącznie 5. Trzy standardowe – lewy, prawy i kółko – oraz dwa dodatkowe zainstalowane w miejscu na kciuk. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy z przycisków możemy zaprogramować stosownie do naszych potrzeb, nawet te klasyczne!

Jeśli nie odpowiada Ci, że lewy przycisk zazwyczaj służy do strzelania, możesz śmiało edytować poszczególne ustawienia. Razer pozostawia w tej kwestii dużo swobody, co przypadnie do gustu w szczególności miłośnikom personalizacji każdego pojedynczego aspektu swoich urządzeń.

Podsumowując, Razer Deathadder z linii 2013 jest idealnym kompromisem ceny do jakości. Akcesoria producenta od lat cieszą się pozytywną opinią graczy na całym świecie, a jedną z najczęściej wymienianych zalet jest doskonała jakość przy zachowaniu niskiej ceny. Model ten jest idealnym wyborem dla każdego gracza ceniącego sobie profesjonalizm i komfort. Jak pokazuje Razer, dziś można dostać to nawet za niewielkie pieniądze. Nowy model można kupić już nawet za 150 złotych – biorąc pod uwagę jakość nie jest to cena wygórowana. Jeśli interesują Cię bardziej szczegółowe informacje lub dodatkowe akcesoria do myszki, udostępnia je strona internetowa producenta.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


MSI Interceptor DS B1

Mysz gamingowa od MSI wyposażona została w zaawansowany czujnik optyczny oferujący rozdzielczość na poziomie 1600 DPI. Jest to wartość zapewniająca płynność i precyzję w większości dostępnych na rynku gier.

Podobnie jak inne produkty z naszego rankingu, również w tym zaimplementowano akcesoria pozwalające na zmianę wagi urządzenia. Różnica w masie może mieć kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania, a wygoda i dopasowanie są traktowane przez MSI bardzo poważnie. Mamy do dyspozycji osiem wykonanych z gumy ciężarków, które możemy swobodnie montować w myszce.

Na szczególną uwagę zasługuje przyjazny dla ludzkiej dłoni kształt, który nie męczy naszego nadgarstka nawet podczas wielogodzinnych sesji z ulubionym tytułem. Do wykonania paneli bocznych posłużył specjalny antypoślizgowy materiał. W całości zaimplementowano 6 rozsądnie rozmieszczonych, konfigurowalnych przycisków. Technologia producenta pozwala na dostosowanie ich do naszych predyspozycji w bardzo intuicyjny sposób.

Myszka gamingowa Interceptor DS B1 firmy MSI to została zaprojektowana tak, by pomóc Ci zdominować konkurencję. Z czujnikiem optycznym 1600 DPI, częstotliwości odświeżania 125 Hz oraz systemowi regulacji ciężaru model ten będzie kluczową częścią Twojego arsenału do gier sieciowych. Myszka do gier została wyposażona w szybki kabel USB, co zapewnia błyskawiczne rozpoznanie i przetworzenie poleceń – zapomnij o jakichkolwiek opóźnieniach!

Strona główna producenta udostępnia dodatkowe akcesoria szczegółowe informacje o specyfikacji, zalecamy więc odwiedzenie jej i dokładne zapoznanie się ze wszystkimi poszczególnymi aspektami urządzenia. Zaskakująco niska cena absolutnie nie odzwierciedla jakości modelu. Pomimo niskiej ceny myszkę wykonano z należytą starannością i każdy jej użytkownik powinien być zadowolony. Oczywiście jeśli należysz do światowej czołówki e-sportowców, bardziej polecamy dostosowane do Ciebie produkty firmy Logitech. Casualowym graczom w zupełności powinna wystarczyć jednak Interceptor DS B1 od MSI.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo