Ranking nawigacji samochodowych – Najlepsze nawigacje [2022]

Jeśli szukasz samochodowego urządzenia GPS, musisz wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników. Wbudowane jednostki GPS są wygodne, ale przenośne są bardziej praktyczne dla każdego, kto nie ma samochodu z wbudowaną nawigacją. Istnieją również dziesiątki różnych funkcji do sprawdzenia, a przede wszystkim ogromna przepaść cenowa między najtańszymi i najdroższymi urządzeniami GPS. Oto niektóre z najważniejszych czynników, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję przed zakupem produktu, jakim jest najlepsza nawigacja samochodowa. O ile nie posiadasz nieograniczonego budżetu, dobrym pomysłem jest zacząć od ustalenia ogólnego przedziału cenowego. Jeśli chcesz wydać mniej niż 300 zł, prawdopodobnie będziesz musiał zadowolić się mniejszym ekranem i nieco uboższą liczbą funkcji.

Możesz także poszukać okazji w postaci starszego sprzętu po niskiej cenie, ale upewnij się, że nie skończysz z przestarzałymi mapami, których aktualizacja jest kosztowna lub niemożliwa. Twój budżet będzie również decydował wyborze zintegrowanego lub samodzielnego urządzenia. Radioodtwarzacze z wbudowaną nawigacją GPS są zwykle dość drogie, więc możesz chcieć je omijać, chyba że istniejąca radiostacja prosi o aktualizację. W takim przypadku niektóre jednostki główne zawierają zintegrowaną nawigację GPS, która może pochwalić się imponującymi funkcjami.

krótki
opis
 
1
nawigacja samochodowa ranking
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Yanosik GTR jest jednym z najlepszych samochodowych urządzeń GPS na rynku. Jest wyposażony w funkcje zaprojektowane tak, aby pomóc Ci cieszyć się płynną i przyjemną jazdą. Yanosik GTR uprzyjemni Ci jazdę i uczyni są znacznie bardziej efektywną.
2
najlepsza nawigacja samochodowa
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Mio Pilot 15 Europa to jeden z najlepszych systemów nawigacji GPS zaprojektowanych dla Twojego samochodu. Różnorodność funkcji ułatwia obsługę dla praktycznie każdego rodzaju kierowcy – nowicjusza lub doświadczonego podróżnika. Mio Pilot 15 Europa jest fabrycznie wyposażony w wiele map w całej Europie.
krótki
opis
Ten doskonały model nawigacji GPS przyda się podczas jeżdzenia po całej Europie! Aktualizacje map dokonywane są na bieżąco, a zawarte w nich informacje szczegółowe i rzetelne. Jeśli zainstalujesz oprogramowanie MioMore, lista dostępnych funkcji jeszcze się wydłuży!
krótki
opis
Garmin DriveSmart 61 LMT-S nie tylko zapewnia prosty i łatwy w użyciu interfejs, ale także głęboki, aktualny i responsywny system nawigacji. Urządzenie jest wypełnione niezbędnymi funkcjami, które sprawiają, że jazda jest przyjemniejsza, a informacje są wyświetlane w czytelnej formie.
krótki
opis
TomTom Go Professional 6250 to flagowa nawigacja satelitarna marki skierowana do profesjonalnych i dużych kierowców pojazdów. Opiera się na GO Professional 6200, ale rozszerza aktualizacje tego modelu w czasie rzeczywistym i pokazuje aktualne alerty o fotoradarach. Jeden z najlepszych modeli na rynku!

Zobacz również nasz poradnik:

Najlepsza nawigacja samochodowa

Wiele systemów informacyjno-rozrywkowych jest wyposażonych w zintegrowaną nawigację GPS, ale jest to również opcja w wielu nowoczesnych samochodach. Chociaż nawigacja samochodowa GPS na desce rozdzielczej jest zwykle dość droga, może być bardzo wygodna i warta inwestycji. Jeśli nie chcesz przyczepiać urządzenia do deski rozdzielczej lub przedniej szyby, ale nie jesteś gotowy na zakup nowego samochodu, dobrym pomysłem może być zmiana radia na radioodtwarzacz.

Nasz ranking nawigacji samochodowych proponuje tego rodzaju możliwości. Niektóre z tych jednostek głównych, które zawierają wbudowaną nawigację, są również pełnoprawnymi komputerami samochodowymi, więc należy o tym pamiętać. Porównując radioodtwarzacze z deską rozdzielczą do samodzielnych urządzeń GPS, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wybór przenośnego urządzenia GPS oznacza, że ​​możesz go używać poza samochodem. Ta najlepsza nawigacja samochodowa zazwyczaj jest tańszą opcją, ale to nie znaczy, że wszystkie z nich są niedrogie.

Oprócz ceny, główną zaletą samodzielnych urządzeń GPS jest przenośność. Ponieważ nie są wbudowane w deskę rozdzielczą jednego pojazdu, masz możliwość korzystania z urządzenia w więcej niż jednym samochodzie. Jest to jeszcze łatwiejsze, jeśli wybierzesz dodatkowy uchwyt i zasilacz. I chociaż większość samochodowych urządzeń GPS zawiera wskazówki dźwiękowe, nie wszystkie są sobie równe. Niektóre jednostki zawierają technologię zamiany tekstu na mowę, która pozwala im odczytać rzeczywiste nazwy ulic, co może się przydać podczas jazdy w nieznanym obszarze. Inne urządzenia są prawie niezrozumiałe, dlatego przy zakupie samochodowego urządzenia GPS bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę jakość słyszalnych wskazówek.

Nawigacja samochodowa GPS

Istnieje kilka funkcji, których należy szukać bez względu na budżet i preferencje. Większe ekrany są lepiej widoczne na pierwszy rzut oka, co jest ważne, ponieważ nie musisz odrywać wzroku od drogi. Rozdzielczość jest również ważna, ponieważ obrazy o niskiej rozdzielczości mogą być trudne do odczytania na odległość. Zamiana tekstu na mowę jest niezwykle ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Każda najlepsza nawigacja samochodowa to oferuje, ale niektóre są trudne w obsłudze. Jednak praktycznie zawsze w zestawie otrzymujemy instrukcje obsługi, nie powinno być to zatem palącym problemem.

Ogólna jakość urządzenia GPS zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze działa jego odbiornik. Jeśli moduł GPS ma słabą czułość, nie będzie dokładnie pokazywał pozycji pojazdu na drodze. Automatyczne wyznaczanie trasy to funkcja, która służy do ponownego naprowadzenia na drogę, jeśli z niej zjedziesz. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każdemu może się zdarzyć pomyłka, a ta funkcja może zaoszczędzić Ci w takim wypadku dużo czasu.

Rozmiar ekranu i rozdzielczość są zazwyczaj ściśle powiązane z ceną. Modele budżetowe mają zwykle mniejsze ekrany o niższej rozdzielczości, a możesz spodziewać się dużo więcej od urządzeń wyposażonych w duże, szczegółowe ekrany dotykowe. Jeśli nie znasz rozmiarów ekranu GPS, warto sprawdzić je przed zakupem – nasz ranking nawigacji samochodowych obejmuje tego rodzaju dane. Aby ustalić, czy ekran jest wystarczająco duży, możesz cofnąć się o kilka kroków i spojrzeć na niego. Jeśli masz problem z odczytaniem wyświetlanych na nich danych, możesz zechcieć przejść na większy ekran.

Jeśli chodzi o odbiorniki, niektóre są bardziej wrażliwe niż inne. Urządzenia GPS, które mają odbiorniki o niskiej czułości są zazwyczaj tańsze, ale nie każdy model budżetowy ma słaby odbiornik. Jeśli chcesz się upewnić, że urządzenie GPS faktycznie wie, na jakiej drodze jesteś, poszukaj modelu, który ma odbiornik o wysokiej czułości.

Jak wybrać nawigację samochodową?

Najlepsza nawigacja samochodowa może posiadać również inne funkcje, którymi warto się zainteresować. Niektóre urządzenia GPS i aplikacje mogą wyświetlać dane o ruchu drogowym, co może pomóc w dotarciu do celu bez utknięcia w korkach. Funkcja asystenta pasa ruchu wyświetla pewnego rodzaju infografikę za każdym razem, gdy zbliżasz się do zjazdu lub zjazdu z autostrady. Jest to niezwykle przydatne podczas jazdy w nieznanym terenie, ponieważ może pomóc uniknąć zbyt późnej zmiany pasa. Niektóre urządzenia GPS i aplikacje umożliwiają ustalanie trasy i wprowadzanie zmian za pomocą poleceń głosowych. Jest to przydatne, jeśli jedziesz sam i musisz zmieniać trasę na bieżąco. Widok mapy 3D – Ta funkcja umożliwia wyświetlenie mapy 3D obszaru, która może pomóc w orientacji w nieznanym obszarze.

Posiadana przez niektóre modele polecane przez nasz ranking nawigacji samochodowych funkcja ważnych punktów przydaje się to podczas wycieczek samochodowych i jazdy w nieznanych miejscach, ponieważ może pomóc w zlokalizowaniu stacji benzynowych, moteli, restauracji, przystanków, parków oraz innych lokalnych firm i zabytków. Wbudowany player MP3 odtwarza cyfrowe pliki muzyczne przez wbudowany głośnik lub przewodowe/ bezprzewodowe połączenie z samochodowym systemem audio. Cyfrowa przeglądarka zdjęć zazwyczaj umożliwia przeglądanie fotografii, a czasem filmów, po zamontowaniu karty pamięci lub pendrive. Połączenia w trybie. Nawigacje GPS zazwyczaj połączone są z telefonem, a czasem z samochodowym systemem audio, zapewniając połączenia w trybie głośnomówiącym.

Zobacz najlepsze nawigacje samochodowe

Zanim zaprezentujemy najlepszy GPS dla Twojego samochodu, chcielibyśmy najpierw przeprowadzić Cię przez różne funkcje, które mogą uczynić GPS jednym z najlepszych dostępnych. Jaka jest najlepsza nawigacja samochodowa? Podczas jazdy potrzebujesz systemu GPS, który jest jak najbardziej przyjazny dla użytkownika. W rezultacie nie będziesz musiał odwracać zbyt dużej uwagi od jazdy podczas otrzymywania instrukcji jazdy i wskazówek. Kolejną cechą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, jak łatwo jest zrozumieć wskazówki wyświetlane na ekranie. Jaka jest przejrzystość mapy? Czy istnieje zautomatyzowany głos, który również udziela instrukcji ustnych?

Najlepsze systemy GPS mogą przekazywać kierowcom inne alerty, takie jak wzmożony ruch drogowy, ostrzeżenia o prędkości, czerwone światła, strefy szkolne itp. Dodatkowe powiadomienia są wspaniałą funkcją, ponieważ pozwalają kierowcy ostrożniej i bezpieczniej poruszać się po mieście. Najlepsze systemy nawigacji GPS zapewniają częste aktualizacje. Dlatego możesz zaufać dokładności dostarczanych informacji, ponieważ aktualizacje wzmacniają mapy o najnowsze zmiany i / lub konstrukcje dróg.

Jeśli o tym mowa, przed zakupem samochodowego urządzenia GPS należy również sprawdzić dostępność i aktualność dostępnych w nim map. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz model ze zniżką, która ma już swoje lata. Chociaż można znaleźć niesamowite oferty, kupując stare zapasy i fabrycznie odnowione samochodowe moduły GPS, bardzo ważne jest, aby nie utknąć ze starymi danymi mapy. Jeśli aktualizacje map są drogie lub firma już ich nie wydaje, rozsądna może być wymiana nawigacji na jeden z modeli proponowanych przez nasz ranking nawigacji samochodowych.

Yanosik GTR

To samochodowe urządzenie GPS doskonale nadaje się zarówno na krótkie trasy dla osób dojeżdżających do pracy, jak i na przejazdy terenowe dla kierowców ciężarówek. Ma solidną i aktualną bibliotekę map, która przyspieszy Twój czas podróży.

Yanosik GTR ostrzega o najnowszych wiadomościach drogowych i aktualizacjach map. Oznacza to, że będziesz mieć większą szansę na uniknięcie korków, wypadków lub robót drogowych. Urządzenie wyświetla ograniczenie prędkości wraz z prędkością, którą jeździsz, aby pomóc Ci utrzymać się w granicach wzdłuż nieznanych odcinków drogi. A jeśli nastąpi zbliżająca się zmiana pasa lub ostry zakręt przed nami, samochodowy GPS powiadomi Cię również z dużym wyprzedzeniem.

Nawigacja jest fabrycznie załadowana mapami Europy, a także wieloma interesującymi miejscami, takimi jak hotele, zabytki, stacje benzynowe, sklepy i restauracje. To sprawia, że ​​ustawienie miejsca docelowego na długie, jednodniowe wycieczki w nieznanym miejscu jest niezwykle łatwe, ponieważ będziesz mieć do wyboru wiele hoteli lub stacji. Jeśli dodasz wiele punktów trasy, urządzenie automatycznie wyświetli najbardziej wydajną trasę przez wszystkie z nich.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Mio Pilot 15 Europa LTM

Zakup urządzenia obejmuje aktualizacje jego map za darmo. Wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z producentem i poprosić o aktualizację. Ekran dotykowy odpowiedniej wielkości, a także bardzo czytelny. Łatwo jest czytać mapy w nieznanych Ci miejscach i dotrzeć do celu bez kłopotów i na czas. Moduł GPS obsługuje wiele języków, w tym polski.

Możliwe jest również dostosowanie trasy w oparciu o pojawiające się na drodze przeszkody, takie jak korki. Zwykli kierowcy nie będą mieli zastosowania ze wszystkich dostępnych funkcji, jednak jeśli często przewozisz duże ładunki lub przyczepy, docenisz możliwości tej nawigacji.

Wyświetlacz w tym modelu jest znakomity. 5-calowy ekran jest mniej więcej tak duży, jak na samochodowym GPS, ponieważ większość producentów stara się zachować kompaktowe wymiary i ograniczyć rozpraszanie się kierowców na drodze.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Mio Spirit 7700 Europa LTM

Dzięki wygodnemu wspornikowi magnetycznemu w dowolnej chwili możemy podłączyć lub odłączyć nawigjację od przedniej szyby. Port Micro USB umożliwia podłączenie dowolnego urządzenia do tego modelu. Technologia IQ Routes usprawnia Twoją podróż na podstawie danych przekazanych przez innych kierowców – koniec z korkami i drogami zamkniętymi przez roboty drogowe.

Dodatkowy system asystenta parkowania pomoże każdemu kierowcy odnaleźć swoje miejsce na zatłoczonych parkingach. Dodatkową zaletą jest funkcja mapy 3D, która pokazuje wybraną przez nas trasę znacznie dokładniej niż klasyczna mapa 2D. Jest to jedna z naszych ulubionych nawigacji i możemy polecić ją każdemu kierowcy, który wiele wymaga od tego rodzaju sprzętu.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Garmin Drivesmart 61 LMT-S Europa

DriveSmart 61 LMT-S jest dostarczany z fabrycznie załadowanymi mapami Europy i ma miejsce na kartę microSD w celu dodatkowego przechowywania danych takich jak mapy innych krajów. Garmin zapewnia bezpłatne aktualizacje map i alerty o ruchu drogowym przez cały okres użytkowania urządzenia, dzięki czemu zawsze będziesz jechać z najbardziej aktualnymi informacjami. 

System GPS podaje mówione wskazówki krok po kroku, korzystając z pobliskich punktów orientacyjnych, takich jak budynki, sygnalizacja świetlna i inne rozpoznawalne miejsca. Dzięki czemu nigdy nie będzie zastanawiać się, czy jedziesz w dobrą stronę.

Model jest również wyposażony w szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo, które pomagają trzymać ręce na kierownicy i oczy na drodze. Aktywowana głosem nawigacja umożliwia wpisanie celu podróży, wyświetlanie alertów aplikacji, nawiązywanie lub odbieranie połączeń telefonicznych lub wysyłanie wiadomości tekstowej bez użycia rąk. Możesz nawet dostosować powiadomienia w smartfonie. Model Garmin posiada wskaźnik, który wyświetla aktualną prędkość, a także ograniczenie prędkości. Urządzenie informuje również z wyprzedzeniem o zbliżających się zakrętach lub zmianach pasa.

Wbudowane alerty informują o strefach szkolnych, zbliżających się ostrych zakrętach, opóźnieniach w ruchu i różnych innych elementach związanych z ruchem. Jest nawet ostrzeżenie o zmęczeniu, które przypomina Ci, abyś zatrzymał się i zrobił sobie przerwę od jazdy, jeśli jeździsz od dłuższego czasu.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


TomTom Go Professional 6250 Europa

Model GPS TomTom ma 10 milionów wbudowanych punktów szczególnych, co stanowi 3 miliony punktów szczególnych więcej niż większość samochodowych urządzeń GPS. Oznacza to, że masz większą szansę na znalezienie nowych restauracji, muzeów, centrów handlowych, parków, historycznych obszarów i innych miejsc wartych odwiedzenia. Oprócz mapy Polski mamy do dyspozycji trasy na terenie właściwie całej Europy.

TomTom Go Professional 6250 ma 6-calowy rezystancyjny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości. To bardzo dobry wyświetlacz w tej cenie. Rozmiar jest średni, a rozdzielczość nie budzi żadnych zastrzeżeń. Funkcja podzielonego ekranu jest doskonała, a wydajność samego wyświetlacza jest bardzo duża – reaguje szybciej niż większość testowanych przez ekspertów urządzeń GPS. Jednak stosunkowo prosty wyświetlacz nie powoduje tak dużego rozładowania baterii, która może trzymać nawet kilka godzin.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo