Ranking powerbanków – Zobacz najlepsze powerbanki [2022]
Powerbanki są obecnie bardzo popularne. Występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, a różnica w cenie potrafi być ogromna. Wybór odpowiedniego do określonych zastosowań powerbanka może być trudny. Informacje o tym, co oznaczają różne specyfikacje i czy wpłyną one na wydajność podczas korzystania z urządzenia mogą nie być oczywiste. Najlepsze powerbanki są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, z dużą różnorodnością w kwestii pojemności, a także technologii akumulatorów. Wszystkie te czynniki oznaczają, że przy zakupie odpowiedniego banku mocy należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jednym z najważniejszych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie lub wyborze powerbanka, jest jego pojemność. Zastanów się, jakie urządzenia zamierzasz ładować, ponieważ im większe urządzenie tym prawdopodobnie większy akumulator – bank energii do telefonu może nie starczyć na tablet.
Produkty przedstawiane przez nasz ranking powerbanków mają taką pojemność, że można dzięki nim naładować zdecydowaną większość dostępnych na rynku urządzeń. Również niektóre smartfony pobierają więcej energii niż inne. Aby to sprawdzić, zapoznaj się ze specyfikacją swojego telefona.
Pojemność jest mierzona w mAh – miliamperogodzinach. Tak więc bateria o pojemności tysiąca mAh dostarczy 1000 mA, tj. 1 A na godzinę. Starsze telefony prawdopodobnie miały pojemność poniżej 1000 mAh, ale współczesne mogą mieć nawet 4000 mAh. Dla przykładu iPhoneX ma pojemność baterii 2716 mAh. Aby zapewnić pełne naładowanie, pojemność banku energii musi być nieco większa niż pojemność urządzenia, które ma być ładowane – zawsze najlepiej jest mieć trochę więcej, aby mieć pewność, że urządzenie zostanie w pełni naładowane. Obecne powerbanki mają najczęściej nawet 20000mAh, czego dowodem jest nasz ranking powerbanków. Warto zauważyć, że baterie w tabletach mają znacznie większe baterie, więc aby naładować tablet, będziesz potrzebować znacznie większego banku energii.
opis
opis
opis
opis
opis
opis
Powerbank – szybkość ładowania
Zanim kupisz powerbank, ważne jest również, aby pomyśleć o szybkości, z jaką może on ładować. Wpływa to – siłą rzeczy – na czas ładowania. Możesz dowiedzieć się, co jest potrzebne, z ładowarek smartfony z urządzeniem. Wiele małych urządzeń USB potrzebuje prądu o natężeniu około pół ampera, telefony mogą zająć około ampera, a tablety ponad 2 ampery. Jeśli coś ma możliwość szybkiego ładowania, to wykorzysta więcej prądu, nawet do 3 amperów. Przy większej liczbie urządzeń posiadających tę funkcję warto wziąć pod uwagę większy powerbank. Zwykle najlepsze powerbanki mają informacje, jaki prąd mogą dostarczyć. Im niższy maksymalny prąd może zapewnić powerbank, tym dłużej zajmie ładowanie urządzenia. Niektóre większe banki energii mają wiele wejść, a każde z nich będzie określone i często zapisane na banku energii.
Do powerbanka przyda się również dobry telefon. Zobacz jaki telefon do 500 zł wybrać w naszym artykule.
Należy jednak pamiętać, że jeśli urządzenie ma wiele wejść, może nie być w stanie dostarczyć maksymalnego prądu do wszystkich jednocześnie. Jeśli więc chcesz uzyskać szybkie ładowanie, kup bank energii o wysokim prądzie wyjściowym. Co, jeśli telefon lub urządzenie nie może pobierać maksymalnego prądu z powerbanka? Nie martw się, wykorzysta tylko tyle, ile może obsłużyć. Kiedyś powerebanki miały tylko jeden port wyjściowy, ale ponieważ ludzie używają ich coraz więcej i chcą ładować wiele urządzeń jednocześnie, wiele większych banków energii ma dwa, a czasem więcej portów. Wystarczy sprawdzić, czy możliwości prądu wyjściowego dla każdego portu są wystarczające. Pamiętaj również, że jeśli wiele urządzeń jest ładowanych jednocześnie, bank energii może nie podawać maksymalnego natężenia prądu do każdego wyjścia – będzie on dzielony na wszystkie urządzenia, przez co może spowalniać ładowanie każdego z nich. Nasz ranking powerbanków zawiera jedynie modele i dużej pojemności, którymi bez problemu można ładować kilka urządzeń jednocześnie.
Jaki powerbank wybrać?
Rozmiar i waga są ważnym czynnikiem przy zakupie powerbanka, szczególnie jeśli zamierzasz go używać podczas podróży. Zazwyczaj im większa pojemność banku mocy, tym będzie on większy i cięższy. Istnieją dwie popularne technologie akumulatorów stosowane w powerbankach: litowo-jonowe i litowo-polimerowe. Chociaż pod wieloma względami są bardzo podobne, istnieje kilka drobnych różnic. Akumulator litowo-jonowy jest mocny, a koszt zakupu jest niższy niż w przypadku, gdy zdecydujemy się na model litowo-polimerowy.
Baterie litowo-polimerowe są za to bardziej wytrzymałe i elastyczne, szczególnie jeśli chodzi o rozmiar i kształt ich budowy. Mają także tendencję do dłuższego działania. Są lekkie, mają wyjątkowo niski profil i mają szanse na wycieki elektrolitu. Specyfikacje niektórych powerbanków określają rodzaj ich akumulatora, jednak nie wszystkie. Tego rodzaju informacje znajdziesz w naszym rankingu, gdzie zamieściliśmy jedynie najlepsze powerbanki.
Zobacz również nasz ranking kamer samochodowych, który doskonale prezentuje najlepszy sprzęt tego typu.
Mimo że wyjście na powerbankach to prawie zawsze uniwersalnie USB typu A – duże złącze, które służy do łączenia się z ładowarkami USB, napędami pamięci flash itp. złącze używane do ładowania powerbanka jest inne. Zwykle jest to micro-USB, a czasami mini-USB, ostatnimi czasy pojawia się także złącze Lightning, dzięki czemu można go ładować za pomocą ładowarki Apple, dzięki czemu posiadając iPhone’a lub inne urządzenie od Apple nie musimy posiadać ze sobą aż tylu kabli.
Czy warto kupić powerbank?
Warto pamiętać, że będziesz musiał ładować również samego powerbanka. Im większa pojemność, tym dłużej to zajmie. Jeśli masz tylko 1-amperową ładowarkę, a power bank ma pojemność 5000 mAh, ładowanie zajmie nawet pięć godzin. Warto zatem zainwestować również w odpowiednią ładowarkę.
Powerbanki to bardzo przydatne akcesoria, szczególnie jeśli często używasz tabletu lub innego urządzenia. Nie zawsze mamy dostęp do gniazdka czy innego źródła prądu, dlatego posiadanie przenośnego banku energii jest idealnym rozwiązaniem. Ponieważ na rynku jest tak wiele powerbanków, pomocne jest zrozumienie jego najważniejszych aspektów, dzięki czemu można kupić najlepsze powerbanki dla siebie.
Ostrzeżenie dla tych, którzy wybierają się w podróż samolotem ze swoim powerbankiem. W związku z wyjątkowo wysokimi poziomami gęstości mocy oraz problemami napotykanymi w przypadku wielu rodzajów telefonów komórkowych, wynikającymi z problemów z baterią litową, niektóre linie lotnicze są dość czujne i zaakceptują tylko pewną liczbę baterii litowych w określonym rozmiarze. Uważaj więc, biorąc duże powerbanki w podróż samolotem – możesz nie zostać z nimi wpuszczony.
Najlepsze powerbanki – zobacz propozycje
Jak już wspomnieliśmy, moc ładowania banków energii jest mierzona miliamperogodzinach. Pojemność baterii telefonu i powerbanka jest mierzona w MaH. Im większa liczba MaH, tym więcej razy powerbank może naładować telefon. Aby uzyskać szczegółową analizę pojemności powerbanków, której możesz oczekiwać od swojego modelu, zapoznaj się z informacjami, które przygotowaliśmy – ranking powerbanków.
Ranking drukarek to artykuł, który powinieneś zobaczyć jeżeli szukasz najlepszego urządzenia wielofunkcyjnego. Znajdziesz w nim opinie oraz specyfikacje topowych modeli na rynku.
Wyobraź sobie, że pilnie przygotowujesz się do podróży i nagle dowiadujesz się, że powerbank który zdecydowałeś się zabrać ze sobą jako rezerwę, ładuje się całą wieczność. Byłby to koszmar podczas długich lotów lub obozów letnich, w których nie ma odpowiednich opcji zasilania awaryjnego. Przenośne power banki, szczególnie te o większej pojemności, mogą zająć dużo czasu na tankowanie. Jednak najlepsze powerbanki o pojemności około 20000 mAh nie powinny ładować się dłużej niż 6-7 godzin. Lepiej jest poszukać urządzeń, które oferują wejście Quick Charge do ładowania samego powerbanka. W ten sposób Twój bank mocy zostanie naładowany w przyzwoitym czasie.
Xiaomi 2C 20000mAh
Obudowa jest również odporna na zarysowania i może wytrzymać ciepło do 90 stopni Celsjusza. Dzięki stosunkowo niewielkiej masie powerbank jest łatwy w transporcie i doskonale sprawdzi się w przypadku ludzi, którzy dużo podróżują. Zastosowanie plastikowej obudowy sprawia, że bateria jest znacznie lżejsza, ale utrzymuje wysoką trwałość.
PowerBank Xiaomi o pojemności 20000 mAh wyposażony jest w sześć akumulatorów o dużej gęstości, ma dwa porty USB, które pozwalają ładować dwa urządzenia jednocześnie. Podwójne porty USB oferują łączną moc wyjściową 5,1 V przy 3,6 A, co przekłada się na ponad 18 W. Każdy port ma moc wyjściową do 2,1 A, a powerbanka można użyć również do ładowania urządzeń USB typu C.
Samsung p1100 10000 mAh
Dużą zaletą akcesorium jest jego uniwersalność. Można wykorzystać go do ładowania urządzeń zarówno o wysokim, jak i niskim natężeniu prądu. Oznacza to, że nie trzeba mieć nowoczesnego sprzętu ani nawet produktów Samsunga, by powerbank sprawdzał się doskonale. Elegancki i nowoczesny design cieszy oko, a sam bank energii dopasuje się do każdego urządzenia.
Xiaomi Mi 2S 10000mAh
Ogromna pojemność energetyczna 10000 mAh zapewni niejednokrotne ładowanie wielu smartfonów, a także tabletów, słuchawek i dowolnego przenośnego urządzenia multimedialnego dzięki dwu portowemu interfejsowi USB-A, zapewniając doskonałą kompatybilność i przenośność dzięki lekkiej i kompatybilnej konstrukcji. Jeśli użyjemy portu USB, uzyskamy szybkie ładowanie zgodne z 5,1 V / 2,4 A, 9 V / 1,6 A i 12 V / 1,2 A, czyli 5,1 V / 2,4 A w przypadku jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń –maksymalna moc do 15W.
Na obudowie powerbanka możemy znaleźć przycisk, który wskazuje parametry energetyczne i pojemność, dzięki czemu łatwo będzie zobaczyć ilość energii, którą mamy w naszej przenośnej baterii dzięki czterem znajdującym się pod nią diodom LED. Diody te pokazują także zakres energii pozostałej w przenośnej ładowarce, świecąc z przerwami w celu odzwierciedlenia odpowiedniego procentu: pierwsza dioda reprezentuje 0-25%, druga 25-50%, trzecia 50-75%, a czwarta 75-99%. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych powerbanków na rynku, dlatego też możemy polecić go każdemu.
Xiaomi 3 PRO 20000mAh
Xiaomi 3 PRO oferuje jak najwięcej standardów szybkiego ładowania w jednym pakiecie. Będzie doskonałym wyborem do większości modeli telefonów obsługuje szybkie ładowanie. Nowsze iPhone’y działają z USB-C, starsze z USB-A. Większość urządzeń z systemem Android będzie szybko ładować w dowolnym porcie. Nowsze telefony obsługujące Quick Charge będą miały bardziej wydajne ładowanie. Oferuje imponującą prędkość ładowania nawet w przypadku ładowania kilku urządzeń jednocześnie!
Xiaomi jest znane z produkcji wysokiej jakości produktów i sprzedawania ich w przystępnej cenie. Ten powerbank o pojemności 2000 mAh jest doskonałym przykładem tego podejścia i oferuje wszystkie najważniejsze funkcje, dzięki czemu jest jednym z najlepszych wyborów, gdy chodzi o banki energii. Dzięki wysokiej wydajności, doskonałej konstrukcji i niskiej cenie trudno znaleźć cokolwiek lepszego. Zamów jedną albo dwie sztuki, wrzuć je do torby zapomnij o rozładowaniu baterii podczas jazdy.
Adata P20000D 20000mAh
Dla maksymalnej wygody P20000D jest wyposażony w precyzyjny wyświetlacz cyfrowy, który pozwala dokładnie wiedzieć, ile energii pozostało – nie trzeba już zgadywać. Ma także jasną latarkę LED, co może być dodatkowym atutem. P20000D zapewnia najlepszą możliwą ochronę, dzięki czemu zawsze jesteś bezpieczny, a Twój sprzęt nigdy nie jest zagrożony. Oprócz solidnej obudowy, powerbank ma wewnętrzne zabezpieczenia, które chronią przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, przegrzaniem, zwarciem, przepięciem i przetężeniem. Zapewnia to całkowity komfort z korzystania z akcesorium.
Jeśli spędzasz dużo czasu w drodze i ważny jest dla Ciebie stan baterii w urządzeniu, P20000D jest niezawodnym towarzyszem. W cenie otrzymujesz dwa porty zdolne do szybkiego ładowania, dwa pełen zestaw kabli oraz wyświetlacz LED i przyciski do sterowania różnymi funkcjami paczki. Sam powerbank można naładować w ciągu zaledwie kilku godzin.
Wykorzystane materiały:
Tworząc nasz ranking powerbanków skorzystaliśmy z międzynarodowych recenzji dostępnych na uznanych portalach takich jak: Pcmag.com, Tom’s Guide oraz The New York Times. Dzięki temu jesteśmy pewni, że wybrane przez nas powerbanki posłużą wam przez wiele lat.
Dodatkowy głos zabrali nasi redakcyjni eksperci oraz członkowie naszej społeczności.
Sprawdź również: