Ranking słuchawek bezprzewodowych – Najlepsze słuchawki [2022]

Kiedy myślisz o słuchawkach bezprzewodowych, prawdopodobnie masz na myśli słuchawki Bluetooth. Obecnie produkuje się nawet bezprzewodowe słuchawki douszne. Jeśli Twój telefon nie ma gniazda słuchawkowego, Bluetooth jest najlepszą opcją do słuchania muzyki. Innym wyborem jest użycie kabla słuchawkowego USB-C. To rozwiązanie jest bardziej kłopotliwe i sprawia problemy, jeśli chcemy jednocześnie ładować telefon. Bluetooth jest wygodny, gdyż jest obsługiwany na wszystkich urządzeniach mobilnych, a także na coraz większej liczbie innych urządzeń elektronicznych. Ma zasięg około kilkunastu metrów i jest dosyć energooszczędny. Istnieje jeszcze kilka innych, starszych technologii bezprzewodowych słuchawek. Oba są najczęściej używane w telewizorach i wymagają osobnego nadajnika. Podczerwień jest teraz dość rzadka i wymaga połączenia między słuchawkami a nadajnikiem. Częstotliwość radiowa jest nieco bardziej stabilna, choć jej popularność również maleje na rzecz Bluetootha.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe oparte są o częstotliwość radiową działają na stosunkowo dużą odległość, a sygnał może przechodzić przez ściany, więc można ich używać zarówno z domowym zestawem stereo, jak i telewizorem. Są jednak podatne na zakłócenia i nie są tak pewne, jak urządzenia oparte na Bluetooth. Wiele nowoczesnych telewizorów oferuje teraz standard Bluetooth. Jeśli nie, warto dokupić niedrogi nadajnik Blutetooth.

krótki
opis
 
1
najlepsze słuchawki bezprzewodowe
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Xiaomi po raz kolejny udowodniło, że nie musisz wydawać dużych pieniędzy, aby uzyskać świetny produkt. AirDots to dobrze brzmiące słuchawki, które dobrze dopasują się do Twoich uszu. Wszystko w nich jest proste, w tym parowanie, sterowanie i ogólny design.
2
słuchawki bezprzewodowe 2020
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Samsung Galaxy Buds to kolejna doskonała para bezprzewodowych słuchawek dousznych, która towarzyszy popularnej linii smartfonów Samsung Galaxy S10. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym słuchaczem, czy prawdziwym fanem urządzeń bezprzewodowych, Galaxy Buds są doskonałym wyborem.
3
słuchawki bezprzewodowe ranking
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Poręczne bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 500BT są wygodne w noszeniu, zapewniają do 16 godzin pracy na baterii przy szybkim ładowaniu i oferują doskonale brzmiący bas. Dostępny jest również 3-przyciskowy pilot z wbudowanym mikrofonem do sterowania urządzeniami z Androidem i iOS.
4
jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Sennheiser HD 4.40 BT to słuchawki dla prawdziwych koneserów dobrej jakościowo muzyki. Pomimo swojej bezprzewodowej konstrukcji, odtwarzają dźwięk równie dobrze, co przewodowe odpowiedniki. Jeśli masz bardzo duże wymagania, ten model z pewnością będzie w stanie je spełnić.
5
ranking słuchawek bezprzewodowych
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Słuchawki dokanałowe JBL T110BT to kolejny świetny produkt od znanego nam producenta. To doskonały wybór dla każdego użytkownika, który szuka poręcznych oraz łatwych w transporcie i obsłudze słuchawek. By z nich korzystać, wystarczy dowolne urządzenie z funkcją Bluetooth.

Słuchawki bluetooth – Informacje

Słuchawki na Bluetooth są zasilane za pomocą wbudowanego akumulatora. Modele nauszne mają miejsce na dużą baterię ładowaną kablem USB. Powinieneś szukać akumulatora, który zapewnia od 20 do 30 godzin pracy – najlepsze słuchawki bezprzewodowe JBL obiecują zazwyczaj około 25 godzin.

Słuchawki douszne Bluetooth mają krótszą żywotność baterii. Zwykle oferują około ośmiu godzin słuchania muzyki i ładują się za pomocą kabla USB. Prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne, w których obie części nie są ze sobą w żaden sposób złączone, działają przez około trzy do pięciu godzin.

Pamiętaj, że poziom głośności wpływają na żywotność baterii. Im głośniejsza muzyka, tym krótszy czas działania słuchawek. Dane na temat żywotności baterii w specyfikacjach producentów zwykle odzwierciedlają optymalne warunki, a nie rzeczywiste użytkowanie. Podłączenie słuchawek Bluetooth do telefonu lub innego urządzenia może być – w zależności od modelu – szybkie i sprawne, lub frustrujące.

Układ W1 w niektórych słuchawkach Apple zredukował proces parowania ze smartfonem do trzech sekund. Otwórz obudowę na AirPods lub naciśnij przycisk z boku wybranych słuchawek, potwierdź połączenie na ekranie i gotowe. Android 6.0 wzwyż oferuje podobnie szybki system o nazwie Fast Pair, aczkolwiek z ograniczoną obsługą zestawów słuchawkowych. Niektóre najlepsze słuchawki bezprzewodowe używają NFC, aby przyspieszyć parowanie. Jest to technologia bezprzewodowa, która umożliwia łączenie urządzeń poprzez trzymanie ich blisko siebie. W połączeniu z urządzeniem obsługującym NFC – w tym wieloma smartfonami z Androidem – możesz sparować słuchawki z urządzeniem, po prostu zbliżając je do czujnika.

Jeśli to nie działa, musisz ręcznie sparować słuchawki. Polega to na znalezieniu ustawień Bluetooth w urządzeniu, naciśnięciu przycisku na słuchawkach i wprowadzeniu czterocyfrowego hasła – domyślnie jest to zazwyczaj 0000. Ten sposób jest wolniejszy i nieco bardziej skomplikowany, więc być może trzeba będzie zajrzeć do instrukcji, aby zrobić to dobrze.

Słuchawki bezprzewodowe ranking

Słuchawki przewodowe często mają wbudowanego pilota na kablu, ale urządzenia Bluetooth nie mają tej opcji. Zamiast tego zaimplementowano w nich kilka podstawowych elementów sterujących wraz z mikrofonem w jednej ze słuchawek, w postaci przycisków lub czujników dotykowych. Może to być również przycisk do aktywacji sterowania głosowego. Aby kontrolować AirPods (iPhone) za pomocą własnego głosu, podwójne dotknięcie uruchamia Siri. Następnie możesz sterować muzyką za pomocą poleceń takich jak „Zwiększ głośność” lub „Następny utwór”.

Firmy takie jak JBL i Sony produkują najlepsze słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, które działają w ten sam sposób z Asystentem Google. Dostępność kontrolek jest czymś, co zawsze powinieneś przetestować, kupując lub wybierając nowe słuchawki. Przy ustalaniu wyglądu i układu przycisków często zwraca się większą uwagę na estetykę, niż na praktyczność. Wówczas nie zawsze łatwo znaleźć je za pomocą dotyku, szczególnie jeśli jesteś na siłowni lub biegasz.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe są dostępne w trzech standardowych stylach: nauszne, douszne i dokanałowe. Pierwsze dwa wyglądają i działają podobnie jak ich przewodowe odpowiedniki, ale ten ostatni jest zupełnie inny. Najnowsze słuchawki dokanałowe przybierają formę swego rodzaju wkładek dousznych. W przeciwieństwie do starszych modeli, w których obydwie słuchawki były połączone kablem, który przebiegał wokół szyi, nowe modele są sprzedawane raczej jako dwie osobne słuchawki. Wszystkie działają na tej samej zasadzie: są wyposażone w etui ładujące, które maksymalizuje czas odtwarzania muzyki. Tego rodzaju modele mają jednak kilka wad. Opóźnienia mogą stanowić problem, więc nie wszystkie są idealne do filmów. Żywotność baterii jest krótsza, nawet do pięciu godzin. Są droższe niż przewodowe słuchawki dokanałowe, a niewielki rozmiar ułatwia ich zgubienie.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Czy nam się to podoba, czy nie, gniazda słuchawkowe są już przestarzałe. Słuchawki Bluetooth to przyszłość. Audiofile mogą się przez pewien czas opierać – wybitną jakość dźwięku wciąż oferują głównie słuchawki przewodowe ale dla większości z nas najlepsze słuchawki bezprzewodowe są więcej niż wystarczające. Są łatwe w użyciu, niedrogie, a jakość stale się poprawia. Jeśli Twoje słuchawki wciąż się psują, bo urywa Ci się przewód, może to być idealny czas na wymianę swojego sprzętu na bezprzewodowy.

Para bezprzewodowych słuchawek z redukcją szumów może okazać się najlepszym gadżetem do Twojego smartfona. Jeśli jesteś gotowy, by wkroczyć w świat muzyki bezprzewodowej, zapoznaj się z naszym rankingiem zawierającym najlepsze słuchawki bezprzewodowe, które możesz kupić już teraz. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zanim dokonasz wyboru?

Jeśli twoja praca wymaga wykonywania i odbierania połączeń w ciągu dnia, istnieją specjalnie zaprojektowane słuchawki Bluetooth z mikrofonem. Nie służą one do słuchania muzyki, ale raczej do rozmowy z ludźmi bez konieczności obsługi samego telefonu. Te słuchawki mogą być szczególnie przydatne, gdy jesteś w samochodzie, ponieważ pozwalają rozmawiać bez użycia rąk. Słuchawki Bluetooth zaprojektowane do rozmów telefonicznych mają również dłuższą żywotność baterii, a niektóre zapewniają nawet 10 godzin czasu rozmowy bez przerwy.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Co jeszcze warto sprawdzić, nim kupisz swoje najlepsze słuchawki bezprzewodowe? Większość smartfonów doskonale łączy się ze słuchawkami Bluetooth, ale na wszelki wypadek warto sprawdzić ustawienia telefonu.

Pamiętaj, że korzystanie z Bluetootha w domu może wpływać na inne urządzenia. Jeśli zamierzasz używać słuchawek Bluetooth przede wszystkim we własnym mieszkaniu, mogą one faktycznie zakłócać działanie innych urządzeń bezprzewodowych, takich jak telefony domowe lub router Wi-Fi. Jeśli uważasz, że może to stanowić dla ciebie problem, rozwiązaniem może być przeniesienie routera na bliską odległość od komputera.

Jeśli zamierzasz regularnie używać słuchawek, możesz wydać nieco więcej na zakup. Wynika to z tego, że podobny jakościowo odpowiednik przewodowego zestawu słuchawkowego Bluetooth kosztuje więcej. Jeśli łączność bezprzewodowa jest dla Ciebie koniecznością, rozsądnym wyborem może być zainwestowanie nieco większej kwoty, szczególnie jeśli chcesz zachować wysoką jakość dźwięku.

Droższe słuchawki Bluetooth niekoniecznie mają dłuższą żywotność baterii. Słuchawki za 120-150 zł mogą wytrzymać ponad sześć godzin rozmów lub muzyki, natomiast te za 500 zł potrafią czasem wytrzymać zaledwie 4 godziny na jednym ładowaniu. Wszystko zależy od konkretnego modelu i producenta. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w naszym rankingu mają zazwyczaj na tyle żywotną baterię, by starczyła do zastosowań większości z nas.

Xiaomi Airdots TWS

Słuchawki Redmi Airdots są bardzo kompaktowe oraz dobrze pasują do mniejszych i średnich uszu. Wchodzą na średnią głębokość – na tyle głęboko, by skutecznie odizolować dźwięk z otoczenia, jednak nie na tyle, by uszkodzić ucho. Jedyny moment, kiedy słuchawki wywierają nacisk jest wtedy, gdy sam dociśniesz je do ucha.

Etui może naładować słuchawki maksymalnie trzy razy bez konieczności podłączania go do prądu. Same słuchawki działają przez około trzy godziny, dopóki Redmi nie ostrzeże Cię przed niskim poziomem naładowania baterii. Etui i słuchawki mają jeden z najładniejszych wzorów, jakie można uzyskać w tej cenie – wyglądają elegancko i stylowo.

W Xiaomi Redmi Airdots parowanie i łączenie są bardzo proste. Wyjęcie obu słuchawek z ładującego etui wystarczy, aby sparować je ze sobą, a po ponownym włożeniu rozłączą się same. Nie ma żadnych problemów z parowaniem.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Samsung Galaxy BUDS

Lekkie słuchawki Galaxy Buds zapewniają wysoki poziom komfortu noszenia – każda z nich waży zaledwie 6 gramów. Imponująca jest również izolacja od hałasu zewnętrznego. Same słuchawki są automatycznie włączane po wyjęciu z opakowania do transportu. Jeśli chodzi o wyłączanie, każda strona jest wyłączana osobno po zdjęciu urządzenia z uszu. Dzięki temu możesz używać każdej słuchawki oddzielnie i niezależnie od siebie. Jest to szczególnie przydatne podczas dzwonienia lub odbierania połączeń.

Funkcję sterowania dotykowego można zastosować na obu słuchawkach. Jedno dotknięcie uruchamia i zatrzymuje odtwarzanie muzyki, a podwójne i potrójne pozwalają na przeskakiwanie po utworach na liście odtwarzania i odbieranie lub rozłączanie połączeń telefonicznych. Co więcej, dłuższe przytrzymanie przycisku zainicjuje asystenta głosowego powiązanego ze smartfonem. W praktyce wszystko działa dobrze, nawet jeśli od czasu do czasu występuje tendencja do uruchamiania niewłaściwej funkcji. Dzieje się tak tylko na początku – po nabraniu odrobiny wprawy wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. Poziom głośności regulujemy za pomocą smartfona.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


JBL Tune 500BT

Konstrukcja nauszna wersji Bluetooth jest taka sama jak w wersji przewodowej JBL Tune 500 -charakteryzuje się elastycznym zawieszeniem z chowanymi osłonami. W rezultacie słuchawki są kompaktowe, łatwe do transportu i bardzo dobrze dopasowują się do głowy. Miękka wyściółka na słuchawkach zapewnia dobre dopasowanie i pewny chwyt, który nie powoduje żadnego nacisku nawet przy dłuższym noszeniu.

Nauszniki, które są głównie wykonane z tworzywa sztucznego, działają bardzo dobrze, a detale, takie jak wzmocniony metalem mechanizm składania, zapewniają solidność. Szybko ładujący się akumulator litowo-jonowy 300 mAh zapewnia do 16 godzin pracy. Poziom naładowania baterii w połączeniu z urządzeniem iOS jest wskazywany przez wyświetlacz obok symbolu Bluetooth.

Funkcja szybkiego ładowania pozwala na godzinną pracę po zaledwie pięciu minutach ładowania, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich w każdej chwili. Pełne naładowanie za pomocą dołączonego kabla USB może potrwać do dwóch godzin. Słuchawki nie mają wejścia audio, więc nie ma możliwości użycia przewodowego. Niemniej, jako najlepsze słuchawki bezprzewodowe sprawdzają się doskonale.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Sennheiser HD 4.40 BT

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz w słuchawkach Sennheiser HD 4.40 BT, jest ich konstrukcja i podobnie jak słuchawki HD 4.50 BTNC wyglądają całkiem nieźle. Nie są dokładnie takie same jak ich droższy odpowiednik – pozbyto się srebrnych pasków na rzecz całkowicie czarnego designu – ale nadal widać, że są wykonane przez tego samego producenta.

Nauszniki na tych słuchawkach są estetyczne i wygodne. Mają one na celu zapobieganie hałasowi z zewnątrz przy aktywnej eliminacji szumów. Na prawym nauszniku znajdują się wszystkie elementy sterujące – w tym przycisk zasilania, przełącznik sterowania odtwarzaniem i głośności.

Wokół uszu jest mnóstwo wyściółki, aby słuchawki były wystarczająco wygodne, a materiał użyty do jej wykonania jest również wysokiej jakości. Design i komfort są bardzo ważne, ale dźwięk jest chyba jeszcze bardziej istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę. Słuchawki Sennheiser HD 4.40 BT brzmią świetnie i należą do jednych z najlepszych modeli na rynku.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


JBL T110BT

JBL T110BT to wygodne i stabilne słuchawki, które są dostarczane z końcówkami w trzech różnych rozmiarach. Słuchawki nie wypadają z uszu nawet podczas gwałtownych ruchów. Bardzo dobrze nadają się do uprawiania sportu, na przykład podczas biegania.

Konstrukcja T110BT jest bardzo prosta. Słuchawki posiadają mikrofon i 3-przyciskowy pilot z funkcjami odtwarzania, pauzy i pomijania. Parowanie z telefonem jest szybkie i łatwe. Wkładki douszne są magnetyczne, więc możemy trzymać je razem, gdy akurat z nich nie korzystamy. Producent zapewnia 6 godzin pracy na baterii, a pełne naładowanie zajmuje 2 godziny. Zasięg słuchawek jest bardzo dobry – można przejść nawet kilkanaście metrów od urządzenia, z którego odtwarzamy muzykę. Fizyczne przeszkody również nie przeszkadzają w odbiorze muzyki.

Jakość dźwięku, jak na tą cenę, jak imponująca. Głośność wzrasta do wysokiego poziomu, co wiele mówi o bezprzewodowych słuchawkach. Podobnie jak wszystkie słuchawki JBL, T110BT mają świetny bas. Sprzęt doskonale radzi sobie z muzyką popową czy hip-hopową. Rockowe dźwięki gitary akustycznej także wypadają świetnie.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Skąd czerpiemy wiedzę?

Przede wszystkim, nasze artykuły tworzymy w oparciu o wiedzę naszych redakcyjnych ekspertów. Ponadto bierzemy również pod uwagę komentarze użytkowników, a także wartościowe strony takie jak: Techradar, Cnet oraz Wired. Dzięki temu mamy pewność, że nasz ranking słuchawek bezprzewodowych został stworzony w oparciu o najlepsze dostępny materiały.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo