Ranking słuchawek dousznych – Najlepsze słuchawki [2022]

Bez względu na to, czy przyznamy się do tego, czy nie, wielu z nas kupuje słabej jakości słuchawki i regularnie je wymienia. Inni po prostu kupili dany model i nie są z niego zadowoleni. Jednak kupno słuchawek dousznych może być naprawdę jednorazową inwestycją. Znajomość i zrozumienie specyfikacji to najważniejsze aspekty, jeśli chcesz znaleźć to, czego naprawdę potrzebujesz. Ten ranking słuchawek dousznych powstał po to, by pomóc Ci kupić słuchawki z uwzględnieniem ich specyfikacji – to jedna z najważniejszych rzeczy przed zakupem. Słuchawki douszne dzielą się na dwa rodzaje: te, które zaczepia się na zewnętrznej części małżowiny i te, które wpycha się głębiej do kanałów usznych (dokanałowe). Użytkownicy z reguły preferują drugą opcję, ponieważ jej konstrukcja redukuje hałas – tak, jakbyś nosił zatyczki do uszu. Ale czy to oznacza, że powinieneś rozważać wyłącznie słuchawki dokanałowe? Niekoniecznie!

Jeśli często korzystasz ze słuchawek podczas podróży, nie kupuj tych, które redukują lub całkowicie wyciszają dźwięki z zewnątrz. Bezpieczniej jest słyszeć to, co dzieje się dookoła nas. Pierwszy rodzaj słuchawek zapewni odpowiednią ilość dźwięku bez redukowania hałasu z zewnątrz do niebezpiecznego poziomu. W niektórych słuchawkach dousznych minusem wynikającym z niewielkiego tłumienia dźwięku jest niski poziom głośności. Jednak najlepsze słuchawki douszne z naszego rankingu można dopasować do swojego ucha tak, by nie było to konieczne.

Dobra para słuchawek dla wielu z nas jest koniecznością. Oprócz tchnięcia nowego życia w nasze ulubione piosenki, zapewniają nam rozrywkę podcastami i książkami audio, gdy ćwiczymy, jedziemy do pracy lub po prostu próbujemy się zrelaksować. Spędzamy dużo czasu z naszymi słuchawkami, dlatego warto wybrać najlepszy model, na jaki pozwala nam nasz budżet. Naszym celem jest pomóc Ci w zakupie wyposażonych w bogate funkcje, najlepiej brzmiących słuchawek, jakie możesz kupić, nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na zbyt wielki wydatek.

krótki
opis
 
1
najlepsze słuchawki bezprzewodowe
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Xiaomi Redmi Airdots to bardzo dobry wybór dla większości użytkowników. Dźwięk jest bardzo dobrej jakości, a same słuchawki są bardzo wygodne i nie uwierają. Mogą być to najbardziej stylowe bezprzewodowe słuchawki, jakie można uzyskać w tej cenie. Jeden z lepszych modeli w swojej klasie!
2
najlepsze słuchawki douszne
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Model od Media-Tech docenią szczególnie osoby, które uprawiają sport. Ponadprzeciętna wygoda użytkowania tych bezprzewodowych słuchawek przypadnie do gustu wszystkim aktywnym fizycznie użytkownikom. W zestawie otrzymamy również przenośny powerbank.
3
polecane słuchawki douszne
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Ten model jest idealny dla każdego, kto potrzebuje dobrych, bezprzewodowych słuchawek, które nie kosztują fortuny. Xiaomi Mi True Wireless mają dobrze przemyślaną konstrukcję i funkcję tłumienia hałasu. Co więcej, stopień wodoodporności IPX4 oznacza, że są w stanie wytrzymać pot i lekkie opady deszczu.
4
jakie słuchawki douszne
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Dzielony zestaw słuchawkowy Bluetooth QCY T1, którego jakość jest poza zasięgiem wielu konkurencyjnych słuchawek, może działać nawet przez 5 godzin bez przerwy na pełnej baterii. Jakość dźwięku jest wyjątkowo dobra, dlatego z zakupu powinni być zadowoleni nawet audiofile i klienci wyjątkowo krytyczni.
5
słuchawki douszne ranking
Ocena 4.4/5
krótki
opis
Tanie douszne słuchawki bezprzewodowe firmy Savio zaprojektowano tak, aby przewyższały większość modeli True Wireless z górnej póki. Firma zadbała o odpowiednią estetykę, stosując innowacyjne czarne wykończenie, które wygląda znacznie lepiej niż duża część modeli konkurencji.

Słuchawki douszne ranking

Wszystkie rodzaje słuchawek mają swoje odpowiedniki w wersji bezprzewodowej, często jednak kosztują one nieco więcej niż klasyczne, przewodowe odpowiedniki.

Czy warto kupować bezprzewodowe słuchawki? Jeśli często używasz ich razem z urządzeniem przenośnym, takim jak laptop lub telefon, to tak! Jeszcze bardziej przydatne mogą być dla osób, które słuchają muzyki podczas uprawiania sportu – wersja bezprzewodowa jest w takim wypadku znacznie wygodniejsza.

W skrócie, bezprzewodowe najlepsze słuchawki douszne najczęściej zapewniają lepszą mobilność. Jeśli jednak używasz słuchawek tylko w domu, zastanów się, czy wersja bezprzewodowa jest Ci potrzebna. Istnieje jeszcze jeden mankament dotyczący dousznych słuchawek bezprzewodowych. Większość z nich (choć nie wszystkie) zapewnia gorszą jakość dźwięku w porównaniu z przewodowymi odpowiednikami. Również zasięg sieci bezprzewodowej zależy od technologii stosowanej przez producenta.

Czy zatem całkowicie unikać bezprzewodowych słuchawek? Absolutnie nie. Odtwarzają dźwięk wysokiej jakości, ale czasem nie jest tak dobry, jak w wersji „okablowanej”. Zalety bycia mobilnym i pozbycia się kabli mogą jednak przeważyć – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Słuchawki douszne przewodowe

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem muzyki, podcastów, czy po prostu lubisz rozmawiać z Asystentem Google, świetna para słuchawek może zmienić Twoje wrażenia jako słuchacza. Jedyny problem polega na tym, że istnieje mnóstwo różnych słuchawek przewodowych i wszystkie mają coś innego do zaoferowania. Więc co należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowej pary słuchawek? Na początek powinieneś pomyśleć o ich ogólnej formie. Głównymi rodzajami są – podobnie jak w przypadku każdych słuchawek – modele douszne i dokanałowe. Następnie zastanów się nad konstrukcją słuchawek. Nie mówimy tutaj o wyglądzie – choć to również może być dla Ciebie ważne. Zamiast tego konstrukcja pary słuchawek odnosi się do tego, czy są one otwarte, czy zamknięte, a różnica w odbiorze może być dość duża.

Ważna może być również marka. Podczas gdy Sennheiser, Sony czy JBL są często uważane za największe firmy w branży audio, również takie filmy jak Xiaomi mogą mieć wiele do zaoferowania. Musisz zachować szczególną ostrożność przy zakupie słuchawek od firmy bez prawdziwych osiągnięć w tej dziedzinie. W końcu często istnieje powód, dla którego znane marki cieszą się większym zaufaniem. Produkty z naszego rankingu słuchawek dousznych pochodzą od renomowanych firm, dlatego też nie istnieje ryzyko, że trafimy na sprzęt niskiej jakości. Przy tak wielu zmiennych do rozważenia może być trudno ustalić, które słuchawki są dla Ciebie odpowiednie. Dlatego właśnie przygotowaliśmy ten przewodnik.

Słuchawki douszne bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe są dostępne w szerokiej gamie stylów i kształtów. Doskonale nadają się do uprawiania sportu, ponieważ nie wymagają połączenia z odtwarzaczem muzyki za pomocą przewodu. Zapewnia nam to swobodę ruchu i mniej plątaniny kabli.

Większość słuchawek bezprzewodowych korzysta z technologii Bluetooth, która cyfrowo koduje dźwięk i przesyła go bezprzewodowo na krótkie odległości. Jest to popularne rozwiązanie, ponieważ jest wysoce niezawodne, a większość nowych smartfonów i laptopów ma wbudowaną funkcję Bluetooth – synchronizacja ze słuchawkami obsługującymi Bluetooth jest szybka i łatwa. Oczywiście istnieją również inne rodzaje technologii bezprzewodowych. Niektóre modele mają nawet funkcję redukcji szumów. Żywotność baterii różni się w zależności od słuchawek. Sprawdź specyfikacje żywotności baterii, porównując najlepsze opcje z naszego rankingu słuchawek dousznych.

Nawet słuchawki bezprzewodowe mają zwykle jakiś przewód, na przykład modele słuchawek dousznych, w których obydwie są połączone ze sobą przewodem. Prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne mają formę oddzielnych urządzeń bezprzewodowych – po jednym dla każdego ucha – co oznacza, że ​​ryzyko zaplątania kabla nie istnieje. Niskoprofilowe modele mieszczą się w przewodzie słuchowym, podczas gdy inne zaczepiają się na tylnej części ucha. Wiele prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych jest wyposażonych w etui ładujące, które jednocześnie przechowuje i ładuje wkładki douszne.

Najlepsze słuchawki douszne 2021

Od magnesów po technologię bezprzewodową, istnieje wiele specyfikacji słuchawek. Co oznacza każda z nich? Na które należy zwrócić szczególną uwagę? Nasz ranking odpowiada na te pytania.

W specyfikacji słuchawek akustyka reprezentuje ich konstrukcję. Zamknięty system akustyczny powstrzymuje hałas przedostający się przez słuchawki na zewnątrz. Z drugiej strony otwarty system akustyczny już nie – inni ludzie wokół Ciebie mogą łatwo usłyszeć to, czego słuchasz.

Pamiętaj, że zamknięta akustyka nie jest równa eliminacji hałasu w 100%, a osoby z zewnątrz nadal mogą usłyszeć graną przez Ciebie muzykę. Jeśli głośność jest wysoka, dźwięk będzie słyszalny. Tylko dobrze dopasowane zamknięte słuchawki akustyczne mogą skutecznie redukować hałas!

Ta specyfikacja dotyczy głównie słuchawek dokanałowych, o których wspominaliśmy wcześniej. Tego rodzaju najlepsze słuchawki douszne są zawsze zamknięte i to jest to, co ogólnie preferują konsumenci.

Pasmo przenoszenia odnosi się do zakresu częstotliwości, który mogą obejmować słuchawki. Im większy zasięg, tym lepiej. Czasami w specyfikacji znajdziesz typ magnesu – neodym lub ferryt. Nie musisz zwracać szczególnej uwagi na tę specyfikację.

Chociaż neodym jest magnesem najczęściej stosowanym w nowoczesnej elektronice i jest silniejszy niż ferryt, producenci słuchawek projektują je w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać zastosowany typ magnesu. Jego rodzaj może wpływać na koszt produkcji słuchawek, ale niekoniecznie musisz się o to martwić.

Xiaomi Airdots TWS

W obu słuchawkach AirDots cała górna część słuchawek to fizyczne przyciski. Są umieszczone wyjątkowo intuicyjnie i mogą być wykorzystywane do prostych czynności. Pojedyncze naciśnięcie podczas odtwarzania muzyki lub połączenia telefonicznego służy jako funkcja pauzowania/wznawiania lub do odbierania połączeń. Dwukrotne naciśnięcie przycisku aktywuje polecenia Siri lub Google Assistant.

Parowanie z AirDots to również bardzo prosta sprawa. Podobnie jak w przypadku większości słuchawek True Wireless, po sparowaniu z wybranym urządzeniem, następnym razem wystarczy włączyć Bluetooth i wyjąć AirDots z futerału. Kolejnym miłym akcentem jest to, że możesz również sparować smartfona tylko z jedną słuchawką AirDots. Jest to świetne, szczególnie podczas jazdy, gdy nie możesz korzystać z obu stron.

Xiaomi Redmi AirDots to solidna para prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych w naszym rankingu. Docenią je wszyscy, również bardziej wymagający użytkownicy, którzy poważnie podchodzą do jakości dźwięku. Jeśli jesteś audiofilem lub interesują Ci bezprzewodowe słuchawki douszne z kilkoma dodatkowymi funkcjami, AirDots mogą spełnić Twoje oczekiwania w stosunkowo niskiej cenie.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Media-Tech MT3593

Wspominany wcześniej powerbank to jednocześnie futerał, który pozwala na bezpieczne przechowywanie i transport akcesorium. Szczególnie przyda się to osobom, które dużo podróżują – słuchawki przez cały czas będą bezpieczne i nienarażone na zniszczenie.

Bezprzewodowość tych słuchawek jest dodatkową zaletą. Sprzedane są jako dwie osobne słuchawki, przez co nie będziemy mieli do czynienia z żadnymi kablami. Wystarczy włączyć muzykę i schować telefon w kieszeni i możemy robić wszystko, na co mamy ochotę! Technologia bezprzewodowa opiera się o Bluetooth, a same słuchawki są kompatybilne z prawie każdym urządzeniem z systemem iOs lub Android.

Dodatkowym akcesorium jest mikrofon, który umożliwi Ci komfortowe rozmawianie przez telefon nawet w czasie biegania! Wytrzymałość baterii jest imponująca – na pełnej baterii możemy rozmawiać nawet przez 90 minut. To bardzo dobry wynik, jak na douszne słuchawki bezprzewodowe w tej cenie. Większość operacji możemy wykonać za pomocą jednego przycisku.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xiaomi Mi True Wireless

Design jest elegancki i naprawdę może się podobać. Tworzywo sztuczne, z którego zrobiono słuchawki sprawia, że te nie wyślizgują się z ucha. Etui ładujące jest dobrze zaprojektowane – zawiera jeden przycisk z boku, aby rozpocząć parowanie. Na spodzie znajduje się wejście USB-C do ładowania, a pod zatrzaskiem znajduje się jedna dioda LED informująca o stanie baterii.

Jedno ładowanie zapewnia nawet 3,5 godziny odtwarzania muzyki, co przy bezprzewodowych słuchawkach dousznych w tej cenie jest doskonałym wynikiem. Dane mówią tu jednak o głośności 75dB, więc jeśli słuchasz muzyki ciszej, słuchawki zapewne wytrzymałą dłużej.

Pełne naładowanie zajmuje około godziny – kolejny imponujący wynik. Podłączanie Mi True Wireless do telefonu jest łatwe. Wystarczy otworzyć obudowę i przytrzymać przycisk przez dwie sekundy. Gdy dioda LED obudowy zacznie migać, słuchawki będą w trybie parowania. Wtedy wybierz „Słuchawki Mi True Wireless” z menu Bluetooth swojego smartfona.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, masz szczęście, ponieważ te wkładki douszne Bluetooth 4.2 obsługują AAC. Chociaż system Android obsługuje również kodek AAC, jego wydajność zależy od używanego smartfona. Niezależnie od tego, jakiego urządzenia używasz, Xiaomi Mi True Wireless zapewnia 10 metrów zasięgu bezprzewodowego, zanim pojawią się problemy z utratą łączności.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


QCY T1 TWS

Komora baterii mieści obydwie słuchawki, a pośrodku niej znajduje się czarne logo QCY T1. Jest mała, dobrze leży w dłoni i można ją nosić ze sobą. Z boku znajduje się przycisk ładowania i kontrolka baterii, a pod przyciskiem umieszczono port ładowania Micro USB, przeznaczony do ładowania komory baterii w 2600 Mah, podczas gdy słuchawki są wyłączone.

Kolorystyka słuchawek jest ładna, a okrągły kształt odpowiada estetyce. Słuchawki są oznaczone słuchawkami „L”i „R”, obok wskaźnika stanu. Można je nosić pojedynczo lub w obu uszach. Jeśli chcesz słuchać muzyki lub rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem, będzie to doskonała opcja. Z przodu zestawu słuchawkowego QCY T1 znajduje się przycisk wielofunkcyjny. Przytrzymaj go przez pięć sekund, aby sparować słuchawki ze swoim smartfonem przez Bluetooth.

Słuchawki douszne QCY oferują około pięć godzin pracy na baterii stylowy, elegancki design. Z powodzeniem łączą doskonałą jakość dźwięku z imponującą redukcją szumów. Głęboki, bogaty bas i balans tonalny dają im przewagę nad konkurencją. Bogata liczba ustawień dodatkowych tylko potwierdza fakt, że jest to zestaw, który warto wybrać.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


SAVIO TWS-05

Warto zwrócić uwagę na fakt, że długość ładowania jest – jak na tą cenę – imponująca. Na jednym ładowaniu bateria jest w stanie wytrzymać nawet do 2,5 godziny. Samo ładowanie trwa nie dłużej niż 40 minut. Producent zaimplementował w tych słuchawkach nowoczesny moduł Bluetooth 5.0. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim umożliwia błyskawiczną transmisję danych, eliminując irytujące opóźnienia. Wpływa to również na samą jakość dźwięku, która jest lepsza niż w większości bezprzewodowych słuchawek dousznych w tej cenie.

Użytkownicy chwalą sobie głęboki bas, który zapewniają te słuchawki. Razem z akcesorium otrzymujemy dwie pary wkładek z silikonu w kilku rozmiarach. Alternatywnie możemy założyć również wkładki piankowe.

Oprócz tego, że są wyjątkowe pod względem tłumienia zewnętrznych hałasów, te imponujące słuchawki Savio zawierają wszystkie nowoczesne kodeki. Oferują także wsparcie dla inteligentnych funkcji Asystenta Google bezpośrednio przez zestaw słuchawkowy. Jeśli potrzebujesz pary słuchawek, które mogą sprostać każdemu wyzwaniu i wyróżniać się w dowolnym środowisku, powinieneś być zadowolony z zakupu tego modelu.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo