Ranking smartwatchy – Zobacz najlepsze smartwatche [2022]

Ten ranking smartwatchy przedstawia wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy zegarek Apple lub innych znanych producentów urządzeń do noszenia na ręce są dla Ciebie odpowiednie. Najlepsze smartwatche, które testowali eksperci, są doskonałe same w sobie, ale nie wszystkie mają jeden rozmiar. Od dużych marek technologicznych, takich jak Apple, Samsung i Huawei po bardziej niszowych producentów, dziesiątki firm oferują wielofunkcyjne smartwatche, które sprawdzają się w różnorakich zastosowaniach. Chociaż ich funkcje i projekty są różne, generalnie smartwatche mogą pomóc Ci zaoszczędzić czas i lepiej kontrolować swoje zdrowie. Większość ma wbudowane wskaźniki sprawności, takie jak czujnik tętna i GPS.

Niektóre mogą działać jako rozszerzenie telefonu, podczas gdy inne są sprzedawane jako urządzenia dla sportowców i ludzi dbających o zdrowie, jak na przykład Honor Magic Watch 2. Niektóre z nich działają nawet zupełnie niezależnie od telefonu. Ale jeśli chcesz czegoś, co nie będzie wysyłało nieustannych powiadomień i pozwoli Ci biegać w spokoju, powinieneś skoncentrować się przede wszystkim na sportowej odmianie smartwatcha. Nasz ranking przedstawia również szereg niedrogich opcji, dzięki którym – mamy nadzieję – będziesz w stanie zdecydować, jaki smartwatch jest dla Ciebie najlepszy. Niezależnie od tego, czy masz ograniczony budżet, określone cele fitness, czy też chcesz być bardziej produktywny, oto przewodnik zakupu smartwatcha, który pomoże Ci określić, który sprzęt do noszenia na ręce będzie służył Ci najlepiej!

krótki
opis
 
1
smartwatch ranking
Huawei Watch GT 2 Sport
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Huawei Watch GT 2 ma doskonałą żywotność baterii w połączeniu z wieloma innowacyjnymi funkcjami. Samo oprogramowanie jest bardzo nowoczesne i niewątpliwie wyróżnia się na tle konkurencji. Model Watch GT 2 Sport dalekowschodniego producenta z pewnością jest warty uwagi!
2
Najlepsze smartwatche
Amazfit GTS

Ocena 4.9/5
krótki
opis
Amazfit GTS ma ładny, oryginalny design, żywy wyświetlacz i imponującą żywotność baterii. Według wielu użytkowników możemy liczyć na jego dokładność i zaskakującą w tej cenie funkcjonalność. Jeśli interesuje Cię tani smartwatch, jest to jeden z lepszych wyborów w naszym rankingu!
3
jaki smartwatch
Samsung Galaxy Watch SM-R800
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Galaxy Watch to najbardziej funkcjonalny smartwatch Samsunga, przede wszystkim ze względu na dokładne śledzenie kondycji i czterodniową żywotność baterii. Wszystko to znajduje się w wyrafinowanym, okrągłym srebrno-czarnym smartwatchu z obrotową ramką, która ułatwia nawigację po menu.
4
polecane smartwatche
Garmin Vivomove HR Sport
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Garmin Vivomove HR to model hybrydowy, który jest doskonałym kompromisem między klasycznym zegarkiem, a smartwatchem. Ma mały, częściowo ukryty ekran z przodu, który umożliwia czytanie powiadomień, sprawdzanie statystyk ćwiczeń, a nawet poziomu stresu. W porównaniu z innymi hybrydami wypada doskonale!
5
jaki smartwatch kupic
Honor Magic Watch 2
Ocena 4.5/5
krótki
opis
Honor Magic Watch 2 to fantastyczne urządzenie dla miłośników fitnessu, z szeregiem nowoczesnych funkcji zdrowotnych, takich jak monitorowanie stresu i śledzenie tempa ćwiczeń. To produkt skierowany przede wszystkim do sportowców, pod tym kątem sprawdza się więc wyśmienicie!

Jaki smartwatch kupić?

Nie kupuj smartwatcha bez potwierdzenia, że ​​będzie działał z Twoim smartfonem. Na przykład zegarki Apple działają tylko z iPhone’ami. Platforma Google Wear OS i niektóre zegarki Samsunga będą działać zarówno z telefonami z Androidem, jak i iPhone’ami, ale z mniejszą liczbą funkcji niż w przypadku korzystania z nich na urządzeniach z Androidem.

Jeśli jesteś miłośnikiem fitnessu, wybierz zegarek z czujnikiem tętna i GPS do śledzenia podczas aktywności fizycznej. Podczas zakupów zwróć również uwagę na podaną przez producenta żywotność baterii. Hybrydowe smartwatche, które wyglądają bardziej jak analogowe zegarki, zwykle mają najdłuższą żywotność baterii, ale nie mają za to ekranów dotykowych. Sprawdź, czy zapięcie lub klamra paska zegarka są wygodne w użyciu i łatwe do wymiany. Upewnij się również, że łatwo jest znaleźć paski zastępcze. Wybór aplikacji ma znaczenie, ale nie jest tak ważny jak zgodność ze smartfonem, design, dokładność i inne funkcje – tymi cechami powinien wyróżniać się najlepszy smartwatch.

Jako, że zapewne smartwatch ma służyć przede wszystkim jako uzupełnienie Twojego smartfona, bardzo ważna jest kompatybilność urządzeń. Niektóre modele współpracują z wieloma telefonami nie tylko z Androidem, ale także z iPhone’ami. Inne z kolei przystosowane są tylko pod określony system operacyjny. Jeszcze innych (np. niektórych smartwatchów Samsunga) najlepiej używać tylko w połączeniu ze smartfonem tej samej marki. Zweryfikuj informacje na temat kompatybilności, zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia.

Jaki jest najlepszy smartwatch?

Najlepszy smartwatch może być dostępny w różnych stylach i wzorach. Niektóre są kompatybilne ze standardowymi paskami do zegarków 16 mm, 20 mm i 22 mm, które możesz swobodnie wymieniać, aby spersonalizować wygląd urządzenia. Część pasków zapewnia szybkie odpinanie, co jeszcze bardziej ułatwia zmianę stylu za pomocą dodatkowych pasków do smartwatcha. Jeśli wolisz klasyczny styl, który przypomina tradycyjny zegarek, możesz preferować urządzenia z paskiem skórzanym lub ze stali nierdzewnej. Inne zegarki są wyposażone w elastyczne silikonowe paski, które są dobrym wyborem, jeśli planujesz używać go na świeżym powietrzu lub podczas zajęć fitness.

Niektóre marki smartwatchów sprzedają dodatkowe paski lub nawet dają je w zestawie ze smartwatchem. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej opcji, wiele marek zewnętrznych sprzedaje własne kolekcje pasków do zegarków – kompatybilnych z wieloma modelami smartwatchów. Design to jednak kwestia indywidualna, dlatego sam powinieneś zdecydować, jaki smartwatch jest Twoim zdaniem najładniejszy i czy to przesądzi o jego zakupie.

Najlepsze smartwatche

Nawet najlepsze smartwatche wymagają sparowania ze smartfonem w celu uzyskania funkcji powiadomień. Należy pamiętać, że nie wszystkie smartwatche będą działać ze wszystkimi telefonami. Jak już wspominaliśmy, większość smartwatchów jest kompatybilna z urządzeniami z systemem Android lub iOS, lub w niektórych przypadkach z obydwoma. Niektóre mają własne systemy operacyjne i będą działać tylko z określonymi urządzeniami tej samej marki. Inne mogą być zgodne z wybranymi, choć różnymi systemami operacyjnymi.

Ponieważ smartwatche są opracowywane, aby towarzyszyć smartfonom, warto mieć pewność, że są one zgodne z istniejącym systemem operacyjnym telefonu. Wybierając system operacyjny smartwatcha, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy poza podstawową kompatybilnością. W większości przypadków Android Wear i Watch OS są do siebie zbliżone i pokrywają się, jeśli chodzi o funkcje. Watch OS ma reputację szybkiego, intuicyjnego i spójnego. Pojawiają się na nim tylko aplikacje, które przejdą rygorystyczny proces zatwierdzania przez Apple. Android Wear korzysta z modelu open source, dając użytkownikom o wiele więcej swobody.

Tizen to nowszy system operacyjny używany przez firmę Samsung i podobny do Androida Wear. To także platforma typu open source dla smartwatchów, smartfonów, tabletów i nie tylko. Tizen ma własne aplikacje i pozwala na przenoszenie danych z urządzenia na urządzenie. Microsoft Band 2 wykorzystuje natomiast system operacyjny Windows 10 do dostarczania powiadomień, podglądu wiadomości e-mail i powiadomień kalendarza. Opaska będzie działać na telefonach z systemem iOS, Android i Windows. Po sparowaniu z Windows Phone 8.1, Microsoft Band 2 obsługuje również funkcję osobistej cyfrowej asystentki Cortana.

Huawei Watch GT 2 Sport

Watch GT 2 jest zasilany przez autorski chipset Kirin A1 firmy Huawei, który wyposażono w technologię oszczędzania energii. Ma 2 GB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, z czego 2,2 GB to przestrzeń użytkowa, wystarczająca na około 500 utworów muzycznych. Jeśli chodzi o opcje łączności, zegarek Huawei Watch GT 2 oferuje Bluetooth 5.1 oraz wbudowany GPS dla szybszego i dokładniejszego wskazywania aktualnej pozycji.

W pakiecie otrzymujesz własny Lite OS firmy Huawei, który jest funkcjonalny i prosty w użyciu. Choć możesz udostępniać dane Google Fit bezpośrednio z zegarka, Watch GT 2 działa najlepiej, gdy używasz dedykowanej aplikacji Huawei Health. Jej funkcjonalność skupia się wokół czterech zakładek. Ekran główny pokazuje codzienne odczyty zdrowia, druga pokazuje różne tryby ćwiczeń, trzecia służy do podłączania innych urządzeń obsługiwanych przez Huawei, a czwarta dotyczy ustawień, osobistych osiągnięć, Twojego profilu oraz tygodniowe i miesięczne raporty dotyczące zdrowia i kondycji. Huawei Watch GT 2 obsługuje smartfony z systemem Android 4.4 lub nowszym oraz iOS 9.0 lub nowszym, więc prawdopodobnie będzie działał z Twoim telefonem bez żadnych problemów.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Amazfit GTS

Huami – producent smartwatcha – dodał kilka wartościowych funkcji w swoim asortymencie, aby konkurować z większymi markami. Chociaż istnieją pewne ograniczenia, korzystanie z zegarka pozostaje w dużej mierze pozytywnym doświadczeniem. Unikalną cechą Amazfit GTS są modułowe tarcze. Generalnie prezentują się one jako widżety, które zapewniają szybki przegląd najważniejszych dla Ciebie informacji.

Możesz wybrać jedną z dwóch wersji zegarka lub alternatywnie skorzystać z aplikacji, aby uzyskać dodatkowe opcje. Na przykład możesz wyświetlić pogodę wraz z aktualnym tętnem, liczbą kroków, przypomnieniami i innymi dostępnymi widżetami.

Większość producentów budżetowych smartwatchów rezygnuje z wbudowanego modułu śledzącego GPS i zamiast tego wybiera synchronizację z telefonem w celu obliczenia informacji o lokalizacji. Minusem tego jest fakt, że może to zagrozić dokładności dostępnych informacji. GTS zawiera nadjnik GPS do mapowania sesji treningowych w trakcie ich wykonywania.

Ponadto, smartwatch jest wyposażony w 12 standardowych trybów fitness Huami, które zapewniają informacje dotyczące Twojej aktywności. Dodatkowo urządzenie jest wodoodporne, dzięki czemu można go używać podczas pływania, do głębokości nawet 50 metrów! Informacje uzyskane z treningu są obliczane w aplikacji Amazfit wraz z dalszą analizą wydajności. W połączeniu ze śledzeniem kondycji GTS analizuje również Twój sen i informuje o jego jakości.

Oprócz trybów aktywności i GPS, urządzenie wykorzystuje również pomiary tętna do określania intensywności ćwiczeń. Jeśli Twoje tętno jest szczególnie wysokie przed, w trakcie lub po treningu, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Pozwala to na śledzenie postępów i jest konieczne w przypadku biegania. GTR jako smartwatch zapewnia odpowiednią funkcjonalność.

Możesz otrzymywać powiadomienia o połączeniach, wiadomościach i innych alertach poprzez subtelną wibrację. Wbudowane aplikacje pozwolą Ci sprawdzić pogodę, ustawić przypomnienia lub alarmy czy otrzymywać powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach. Jak w praktycznie każdym smartwatchu, występuje niewielkie opóźnienie synchronizacji, ale nie powinno to przeszkadzać większości użytkowników. Ponadto za pomocą kilku prostych ruchów możesz sterować odtwarzaniem dźwięku w telefonie za pomocą zegarka.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Samsung Galaxy Watch SM-R800

Samsung Galaxy Watch nadal jest jednym z najbardziej wyrafinowanych smartwatchów, jakie można dziś kupić. Jest tak dzięki atrakcyjnemu wzornictwu, spójnemu interfejsowi użytkownika i, co ważne, czterodniowej żywotności baterii. Konkuruje z innymi topowymi smartwatchami i pod wieloma względami może być również lepszy od nich.

Galaxy Watch wygląda i działa jak wysokiej klasy zegarek na rękę z okrągłą tarczą ze stali nierdzewnej i stylizowaną ramką. Jest zarówno stylowy, jak i funkcjonalny, ponieważ podobnie jak w poprzednich smartwatchach Samsunga możliwe jest obracanie ramki, co pozwala na swobodne przełączanie się między różnymi menu ekranowymi. To najbardziej wygodny sposób poruszania się po smartwatchu. Nie musisz naciskać palcami na mały, nieprecyzyjny w sterowaniu ekran dotykowy zegarka – bolączkę każdego smartwatcha na rynku. Obracająca się ramka to innowacyjne rozwiązanie, które zaimplementowano we wszystkich nowszych zegarkach Samsunga.

Zegarek Galaxy Watch jest dostępny w dwóch rozmiarach – większym 46 mm w dwukolorowej srebrno-czarnej kolorystyce i mniejszym 42 mm w prostym, czarnym lub złotym, kolorze. Klienci wypróbowali już oba rozmiary i polecają wersję 46 mm ze względu na mocniejszą baterię i większy ekran dotykowy. Większy model wygląda dobrze na średnich nadgarstkach, jeśli nie masz nic przeciwko dużej tarczy zegarka.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Garmin Vivomove HR Sport

Głównym celem projektu Garmin Vivomove HR jest przejście ze smartwatcha na zegarek hybrydowo-analogowy i design rzeczywiście przywodzi na myśl właśnie to. Tarcza to płaski okrąg z ciekawym wykończeniem w stylu retro. Wokół krawędzi znajdują się małe kreseczki, które oznaczają godziny, a na środku mamy dwie klasyczne wskazówki.

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się nawet, że to smartwatch. Garmin Vivomove HR wyposażony został w ekran LED. Jest to nowoczesny, monochromatyczny wyświetlacz, który pojawia się po dwukrotnym naciśnięciu palcem lub potrząśnięciu nadgarstkiem. Model HR nie ma przycisków analogowych – wchodzisz z nim w interakcję za pomocą ekranu dotykowego, co jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem.

Naciśnij go dwukrotnie, a zobaczysz ekran główny. Ty wybierasz, co ma on pokazywać, może być to na przykład data i liczba kroków. Przesuń palcem od prawej do lewej, a Vivomove HR przewinie strony ze statystykami ćwiczeń i dodatkowymi funkcjami. Zalicza się do nich między innymi pogoda, sterowanie muzyką i powiadomienia. Ponadto, smartfon jest zaskakująco skuteczny w odbieraniu Smsów.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Honor Magic Watch 2

Honor zastosował w obudowie stal nierdzewną 316L, która jest lekka i jednocześnie odporna na korozję. Podstawa ma wyprofilowaną konstrukcję i pomimo małego „garbu” na czujnik tętna po środku, zegarek jest wygodny w noszeniu. Na spodzie znajdują się dwa punkty kontaktowe do ładowania, a zegarek mocuje się magnetycznie do dołączonej stacji ładującej.

Model jest wyposażony w pasek z tworzywa, które ma rozciągliwe jak guma oraz wygodne, ponadto nie przyciąga kurzu ani smug. Nie odpowiada Ci to lub masz problemy z alergią na ten konkretny materiał? Możesz wymienić go na dowolny standardowy pasek do zegarka 46 mm, który Ci odpowiada. Smartwatch Honor ma wodoodporność 5ATM, co oznacza, że ​​kupujący nie będą musieli martwić nawet wtedy, gdy przez przypadek wskoczą z nim do basenu. Mało tego, nadaje się on świetnie do mierzenia różnych parametrów podczas pływania!

Warto nadmienić, że Honor Magic Watch 2 46 mm jest wygodny w noszeniu, nie jest także zbyt duży. Wielu ludziom podoba się design – ścięte krawędzie, zwłaszcza zewnętrzna obręcz ze skalą tachymetru. Ten akcent nadaje smartwatchowi Honor pewną oryginalność i odróżnia go od typowego wyglądu jego rynkowych rywali. Po prawej stronie znajdują się dwa przyciski ustawione pod kątem. Oba są umieszczone precyzyjnie i wrażliwe na dotyk po naciśnięciu. Górny pełni funkcję przycisku głównego i otacza go czerwony pierścień. Dolny przycisk można dostosować do wykonywania różnych zadań, takich jak otwieranie kontaktów, uzyskiwanie dostępu do dzienników połączeń, sprawdzanie powiadomień i wiele innych.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo