Historia znanych marek: Tefal

Tefal to francuska firma specjalizująca się w produkcji sprzętów domowego użytku takich jak: odkurzacze, garnki, patelnie, miksery, maszynki do golenia, żelazka i wiele innych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1956 roku, a jego twórcą jest Marc Grégoire. Od tego czasu Tefal sukcesywnie się rozwija i obecnie jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek na świecie.

Tefal jest obecny w wielu krajach świata zarówno na kontynencie Europejskim (skąd się wywodzi) jak i w Ameryce. Jednak cały czas francuskie przedsiębiorstwo dąży do powiększenia swojego globalnego zasięgu. W 2014 roku Tefal wszedł na rynek indyjski, dzięki wykupieniu jednej z najpopularniejszych marek w tym państwie – Maharaja Whiteline.

Produkty firmy Tefal są wykonane z bardzo dużą precyzją. Przedsiębiorstwo słynie z tego, że tworzy sprzęty, które nie mają problemów z przywieraniem pozostałości po jedzeniu. Co więcej osoby lubiące zdrowy tryb życia również powinny się zainteresować tą marką. Tefal od lat jest znany z tworzenia produktów, które wykorzystują małą ilość tłuszczu lub olejów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry