Wyciskarka wolnoobrotowa ranking – Zobacz najlepsze [2022]

Wyciskanie soku w domu ma wiele zalet. Nie tylko zwiększasz ilość spożywanych owoców, warzyw i mikroelementów, ale wyciskanie soku pomoże również zwiększyć poziom energii, wesprzeć układ odpornościowy i utrzymać zdrową wagę. Różnorodność modeli dostępnych na rynku pozwoli dopasować najlepszą wyciskarkę do Twoich potrzeb. Czy często pijesz sok i masz swoje konkretne upodobania? Może pijecie sok całą rodziną i dlatego chcesz zapewnić swoim dzieciom bezpieczne korzystanie z wyciskarki? Sprawdź, jaki rodzaj wyciskarki jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Zakup wyciskarki to inwestycja w długoterminową witalność, energię i zdrowie. Chociaż można znaleźć wyciskarkę na każdą kieszeń, pamiętaj, że tańsze modele mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli często wyciskasz sok.

Często (choć nie zawsze) droższy model zapewni Ci więcej soku, warto zatem rozważyć tą długoterminową oszczędność wartości i pieniędzy. Jeśli wydasz 100 zł miesięcznie na produkty i uzyskasz 40% więcej soku, oznacza to oszczędność 40 zł miesięcznie, czyli 480 rocznie. Warto wybrać jeden z produktów proponowanych przez nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Zgromadziliśmy tam wyłącznie najlepszej jakości modele, które zostały sprawdzone i ocenione przez wielu ekspertów oraz użytkowników. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego egzemplarza, warto zastanowić się, do czego w rzeczywistości jest Ci potrzebna wyciskarka obrotowa. Ranking zawiera modele o różnorodnych funkcjach, spośród których każdy powinien znaleźć opcję dla siebie.

krótki
opis
 
krótki
opis
Wyciskarka wolnoobrotowa z kolekcji Philips Viva ma elegancki i kompaktowy wygląd, który pasuje do większości kuchni. Można ją łatwo zmontować i obsługiwać za pomocą prostego przycisku zasilania. Dodatkową zaletą jest specjalne ustawienie zapobiegające zatykaniu. To niewątpliwie jeden z najlepszych produktów na rynku!
2
najlepsze wyciskarki obrotowe
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Wyciskarka Sana EUJ-707 firmy Omega nie tylko może pracować z popularnymi rodzajami owoców i warzyw – takimi jak jabłka, winogrona, papryka i szpinak. Poradzi sobie także z mieleniem kawy, a nawet przyda się podczas robienia sosu do spaghetti. To jeden z najbardziej innowacyjnych i wielofunkcyjnych modeli w naszym rankingu!
krótki
opis
Wyglądaj i czuj się zdrowiej dzięki świeżej szklance soku codziennie przygotowywanej w Infiny Slow Juicer firmy Tefal. W tej wyciskarce wolnoobrotowa śruba delikatnie miksuje soki z owoców, warzyw i ziół i minimalizuje utlenianie. Zapewnia to nam soki o najwyższej jakości, zachowując ich naturalny smak, kolor i składniki odżywcze.
4
wyciskarki wolnoobrotowe ranking
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Kuvings EVO820 to najnowsza wyciskarka od Kuvings. Model zachowuje wszystkie popularne funkcje, które uwielbiają fani wyciskarek, a także ma wiele ulepszeń. EVO820 jest niezwykle wszechstronny i może stworzyć wszystko, od zdrowych soków po pyszne sorbety.

Polecane wyciskarki wolnoobrotowe

Zanim przejdziemy do naszego rankingu wyciskarek wolnoobrotowych z 2021 roku, musimy najpierw zapoznać się ze wszystkimi rodzajami wyciskarek, z których możesz wybierać, i dać ci ogólne wyobrażenie o tym, jak działają. Tylko wtedy będziesz w stanie naprawdę świadomie podjąć decyzję, który konkretny model będzie tego rodzaju, który będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Z pewnością istnieje wiele różnic między różnymi modelami tego samego typu. Pozwalają nam one polecać jeden konkretny model bardziej niż inny, w szczególności do konkretnego zastosowania. Istnieją jednak znacznie większe różnice między różnymi rodzajami wyciskarek. Zrozumienie różnic specyficznych dla tego typu urządzeń będzie miało kluczowe znaczenie dla podjęcia świadomej decyzji, który konkretny model wyciskarki do soków chcesz kupić.

W związku z tym znaczna część tego rankingu wyciskarek wolnoobrotowych będzie dotyczyć specyficznych dla danego typu różnic w ogromnych szczegółach. Gdy zapoznasz się ze wszystkimi dostępnymi na rynku wyciskarkami i wszystkimi różnicami między nimi, nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej faktycznemu procesowi oceny każdego testowanego produktu. Najlepiej wyjaśnić go, przeglądając wszystkie oceniane kategorie w naszych indywidualnych recenzjach modeli wyciskarek. Obejmują one wiele różnych funkcji i ogólnych cech, nie tylko samą wydajność.

Nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych obejmuje trudność montażu, wymagania dotyczące przygotowania żywności, wydajność, trudność czyszczenia, łatwość użycia, wszechstronność, trwałość, a także inne cechy. Na nasz wybór i ocenę miały wpływ między innymi właśnie te czynniki. Omówimy również ogólne trendy w każdej kategorii, które dotyczą wyciskarek różnych typów. Które z nich uzyskały najlepsze wyniki w kategorii trudności czyszczenia? Jaki rodzaj wyciskarki wolnoobrotowej jest najlepszy, jeśli Twoim celem jest zakup modelu o najmniej rygorystycznych wymaganiach dotyczących przygotowania żywności? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Wyciskarka obrotowa – Warto?

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych pokazuję nam, jak wiele tego rodzaju urządzeń możemy znaleźć na rynku. Wyciskarki odśrodkowe są powszechnie dostępne w punktach sprzedaży detalicznej i są najtańszym rodzajem zakupu. Te maszyny początkowo wyciskają sok przez poszatkowanie owoców i warzyw na okrągłym ostrzu tnącym, które bardzo szybko obraca się na metalowym sitku. Siła odśrodkowa wytwarzana przez ruch wirujący powierzchni tnącej oddziela sok od miazgi.

Zalety:

  • szybki czas wyciskania soku;
  • tańsze w zakupie;
  • łatwe w użyciu.

skraca czas przygotowywania posiłków, ponieważ wiele osób przyjmuje większe kawałki owoców i warzyw. Prezentowanym przez nas modelem jest wyciskarka wolnoobrotowa. Ranking dotyczy właśnie tego rodzaju urządzeń. Maszyny te działają na zasadzie tłoczenia na zimno, aby uzyskać lepszy sok niż ich odpowiedniki odśrodkowe. W przeciwieństwie do wyciskarek o dużej prędkości, wyciskarki wolnoobrotowe pracują z niższymi prędkościami i delikatnie ściskają owoce i warzywa, aby – dosłownie – wycisnąć z nich sok. Chociaż są one droższe, ich wolniejsze i dokładniejsze poziomy ekstrakcji dają więcej soku i wyższej jakości.

Zalety:

  • doskonale nadaje się do wyciskania soku z zielonych liści, traw, kiełków i ziół;
  • wyższa wydajność soku;
  • sok zachowuje swoje enzymy nawet do 72 godzin;
  • niższe prędkości oznaczają, że wytwarzane jest mniej ciepła, co pozwala zachować więcej składników odżywczych i enzymów;
  • minimalne pienienie soku;
  • niektóre modele oferują inne funkcje przetwarzania żywności, takie jak wytwarzanie mleka orzechowego, masła orzechowego, sorbetu, makaronu i lodów;
  • wyciskanie soku odbywa się cicho – urządzenie nie hałasuje.

Kiedy szukamy naszej idealnej wyciskarki do soków, ważne jest wiele czynników. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona w stanie łatwo wycisnąć wszystkie warzywa, zioła i trawy z wysoką wydajnością. Odpowiednia wyciskarka powinna być dobra do wyciskania wszystkich owoców, w tym ich miękkich odmian. Produkty z naszego rankingu wyciskarek wolnoobrotowych sprawiają, że sok jest tłoczony na zimno, co przekłada się na jego jakość. Niska prędkość minimalizuje utlenianie i tym samym produkuje sok o większej trwałości. Dobra wyciskarka może produkować także mleko z orzechów i powinna być łatwa do czyszczenia. Wszystkie te cechy spełnia wyciskarka wolnoobrotowa, co czyni ją najlepszym produktem na rynku!

Jak wybrać wyciskarkę obrotową?

Uważamy, że najważniejsza kwestia przy zakupie wyciskarki odnosi się do jakości wyciskanego soku. Dlatego nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych wybrał modele, które to gwarantują. Kiedy poważnie myślisz o swoim zdrowiu, spożywanie najwyższej jakości, bogatych w składniki odżywcze pokarmów powinno być Twoim priorytetem i czymś, czego nie można zaniedbać. Wyciskarki wolnoobrotowe działają przy niższych prędkościach (zwykle około 40 obr./min), ograniczając wytwarzanie ciepła do minimum. Zapewnia to nie tylko doskonały smak soku z minimalną ilością piany. Oznacza to także, że ​​zachowane są korzystne enzymy i składniki odżywcze. Testy żywieniowe wykazały, że wyciskarki na zimno (wolnoobrotowe) wyciskają do 42% więcej witaminy C, do 60% więcej witaminy A i dają od 35 do 50% więcej soku.

Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpływać na okres przydatności do spożycia, w tym rodzaj produktów i forma przechowywania, nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o trwałość soku. Produkty wolnoobrotowe (udostępnione przez nas) pozwalają jednak wytwarzać wyjątkowo trwałe soki. Mimo wszystko zalecamy wypicie soku po wyciśnięciu tak szybko, jak to możliwe, aby cieszyć się najlepszym smakiem i korzyściami odżywczymi. Ale nie martw się, świeżo przygotowane soki tłoczone na zimno można przechowywać w lodówce! Soki owocowe mogą stać 24–48 godzin, a warzywne 12–24 godzin.

Przygotowaliśmy również ranking parowarów, w którym znajdziecie najlepsze maszyny tego typu dostępne w sklepach.

Większość nowszych modeli wyciskarek wolnoobrotowych ma innowacyjne systemy samooczyszczania, które utrzymują czystość soku i zapobiegają gromadzeniu się miąższu podczas użytkowania. Niektóre mają nawet szczotki, które czyszczą sprzęt podczas wyciskania soku, więc ten element konserwacji zostanie wykonany za Ciebie! Czystość wyciskarki przekłada się również na jej trwałość, co jest dodatkową zaletą tego rozwiązania. Pomiędzy wyciskaniem soków możesz przepłukać wyciskarkę wodą. Zawsze zalecamy płukanie i czyszczenie wyciskarki, gdy tylko skończysz z niej korzystać. Gdy przystąpisz do rutynowego czyszczenia wyciskarki, utrzymanie czystości i gotowości do użycia nie stanowi większego problemu.

Najlepsze wyciskarki obrotowe

Wybierając produkt z naszego rankingu wyciskarek wolnoobrotowych zagwarantujesz sobie codzienną dostawę świeżego soku. Dlaczego warto się tym zainteresować? Uważamy, że istnieje kilka głównych powodów, dla których powinieneś rozważyć włączenie świeżego soku, zwłaszcza soku warzywnego, do swojego stylu życia. Świeży sok to suplement diety, który można przygotować w mniej niż 15 minut.

Wielu z nas ma zaburzenia trawienia, co zmniejsza zdolność naszego organizmu do wchłaniania składników odżywczych z warzyw. Świeże soki trafiają bezpośrednio do krwioobiegu i dlatego są uważane za doskonale źródło witamin. Niestety soki zakupione w sklepach praktycznie nie zawierają składników odżywczych z powodu procesu pasteryzacji. Soki pozwalają włączyć do naszej diety wiele owoców i warzyw. Wielu z nas je te same warzywa i owoce każdego dnia lub gorzej, nawet nie je ich regularnie! Dzięki sokom możesz cieszyć się szeroką gamą warzyw, których nie lubisz jeść w całości. Wyciskanie soku jest również idealnym sposobem na spożywanie zalecanej dziennej porcji warzyw. Świeży sok oferuje niesamowite korzyści zdrowotne. Po regularnym spożywaniu świeżo wyciskanych soków warzywnych doświadczysz wyższego poziomu energii, lepszego trawienia i jasności umysłu, poprawy stanu skóry i ogólnego samopoczucia.

Wiesz już o niesamowitych korzyściach zdrowotnych płynących z wyciskania soku i jesteś gotowy, aby zacząć. Teraz zastanawiasz się, jaki typ wyciskarki jest dla Ciebie najlepszy. W naszym rankingu wyciskarek wolnoobrotowych dostępnych jest kilka rodzajów wyciskarek. Same w sobie modele na rynku różnią się między sobą się zarówno jakością, jak i ceną. Tańsza wyciskarka może być dobrym wyborem dla początkujących i na pewno lepiej mieć taką, niż żadną, jeśli inne modele nie są obecnie dostępne. Jednak wyciskarka wolnoobrotowa z pewnością wytworzy sok najwyższej jakości i pozwoli Ci wydobyć więcej owoców i warzyw, oszczędzając pieniądze w perspektywie długoterminowej.

Philips Viva Collection HR1889/70

Wyciskarka daje bardzo dobre wyniki pod względem wydajności. Nie tylko zapewnia wysoką wydajność soku przy minimalnej pianie podczas wyciskania, ale także nie pozostawia zbyt wiele miazgi na urządzeniu. Przy wyciskaniu soku z warzyw i owoców jego procentowa wydajność soku jest bardzo dobra.

Warto również wspomnieć, że konstrukcja tego urządzenia jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Jest szybka w montażu, łatwa w użyciu i nie zajmuje dużo czasu podczas czyszczenia, dzięki bezpiecznym nasadkom do mycia w zmywarce. Ponadto jest kompaktowa i ma elegancki, estetyczny wygląd. Z pewnością jest to jeden z najlepszych modeli na rynku, szczególnie dla początkujących, dla których byłaby to pierwsza wyciskarka wolnoobrotowa.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Omega Sana EUJ-707

Wyciskarka Sana EUJ-707 firmy Omega ma unikalny design, dostępny w 11 kolorach, które pasują do Twojej kuchni. Najpopularniejsze to chrom, odważna czerwień Ferrari i piękny brąz. W przeciwieństwie do wielu pionierskich konkurentów, Sana jest pozioma i rozciąga się na 42 cm długości. Warto o tym pamiętać, jeśli masz mało miejsca na blacie. Biorąc pod uwagę atrakcyjny wygląd Sana EUJ-707, być może jest to urządzenie, które będziesz chciał trzymać na widoku.

Silnik jest bardzo cichy – osiąga zaledwie 81 decybeli. Byliśmy pod wrażeniem, jak czysta była również ekstrakcja zielonego soku przy minimalnej ilości piany na wierzchu. Cechą wyróżniającą jest precyzyjne wyciskanie Sany EUJ-707, które pozwala wydobyć jak największą ilość pełnego wartości odżywczych soku. Model pozwala nie tylko wyciskać sok. Zastępując sitko do soków egzemplarzem do przetwarzania i podłączając odpowiednią dyszę, możesz go użyć do zmielenia fasoli do porannego naparu, zrobienia spaghetti na obiad lub zamrożonego sorbetu owocowego na deser.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Tefal Infiny Juice ZC255B38

Technologia tłoczenia na zimno wydobywa do dwóch razy więcej soku niż tradycyjne wyciskarki odśrodkowe. Infiny ma dwa dzbanki, jeden do zbierania resztek, drugi do zbierania świeżego soku i oba mają wyjmowane elementy, które są łatwe do czyszczenia. Zaimplementowano w nim również system zatrzymywania kropel, który zawsze utrzymuje blat kuchenny w czystości i eliminuje kłopoty z dodatkowym czyszczeniem.
Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Kuvings Evo820

Kuvings EVO820 to wyciskarka, która obraca się z prędkością 60 obrotów na minutę. Niskie prędkości zapewniają, że sok zachowa wszystkie enzymy i składniki odżywcze. Szybkie wyciskarki wytwarzają dużo ciepła, które rozkłada składniki odżywcze w soku. Dodatkowo one do soku dużo tlenu, co powoduje, że psują się bardzo szybko. Niektóre soki zaczynają brązowieć w ciągu 10-15 minut od opuszczenia wyciskarki odśrodkowej. Soki produkowane w wyciskarce EVO820 będą trzymać przez 2-3 dni, dzięki czemu można przygotować je z wyprzedzeniem. Jest to niezwykle pomocne, jeśli pracujesz długie godziny lub spędzasz każdy dzień w drodze.

Główną zaletą Kuvings EVO820 jest szeroki otwór, dzięki czemu można włożyć całe jabłka lub gruszki bez ich krojenia. Gdy się nie spieszysz, zalecamy pokrojenie twardego produktu przed wrzuceniem go do wyciskarki. Zapewni to, że przejdą one łatwo bez nadmiernego obciążenia silnika. Wielu rodziców obawia się, że ich dzieci wkładają dłonie do mikserów. EVO820 zapobiega temu, umożliwiając jednocześnie szybkie wyciskanie produktów.

Reszta wyciskarki została ulepszona w porównaniu do poprzednich generacji. Rynna podająca jest większa, więc Kuvings zaktualizował miskę do wyciskania soku, aby była bardziej wytrzymała. Ma cztery punkty połączeń z silnikiem, dzięki czemu pozostanie na miejscu nawet podczas najbardziej intensywnych sesji wyciskania soku. Miska do wyciskania jest również łatwa do czyszczenia, ponieważ górna część wylotu miazgi została usunięta. Przez to jest również szersza.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo