Prostownica ranking – Zobacz najlepsze prostownice [2022]

Najlepsza prostownica do włosów przetrwa lata i ochroni Twoje włosy przed niszczeniem. Warto poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniego urządzenia dla Twoich potrzeb. W końcu włosy to jedna z cech najbardziej podkreślających urodę. Właściwa prostownica to coś więcej niż narzędzie do prostowania loków. To wszechstronne urządzenie, które powinno zapewnić Ci możliwość dbania o swoją fryzurę i stan włosów na wielu płaszczyznach. Dobra prostownica to inwestycja na lata, a nie przedmiot jednorazowy, który należy wymieniać co kilka miesięcy. Właściwe urządzenie szybko stylizuje włosy bez uszkodzenia ich przez ciepło czy łamania się. Jak więc wybrać odpowiednią prostownicę do swoich potrzeb? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy najlepsze prostownice do włosów w naszym rankingu.

Możesz pomyśleć, że odpowiednia prostownica to ta płaska. Jednak kształt krawędzi tych narzędzi do włosów mogą wpływać na ich wszechstronność. Jeśli płytki i zewnętrzne krawędzie żelazka są lekko zaokrąglone, łatwiej będzie wykorzystać prostownicę jako lokówkę. Płaska prostownica z ostrymi krawędziami jest mniej elastyczna, ale może zapewnić lepsze prostowanie włosów. Twój wybór powinien zależeć od tego, czego oczekujesz od konkretnej lokówki. By ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy ranking prostownic do włosów, gdzie umieściliśmy – naszym zdaniem – najlepsze tego typu urządzenia na rynku. Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup prostownicy, gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem i czytanie dalej.

krótki
opis
 
krótki
opis
Doskonała prostownica o powłoce ceramiczno-keratynowej, która doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnych i zniszczonych włosów. W połączeniu z przystępną ceną i nadzwyczajną trwałością można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych prostownic na obecnym rynku!
krótki
opis
Keratynowa prostownica będąca kolejnym produktem znanego producenta. Posiada wiele nowoczesnych funkcji i zabezpieczeń, które czynią ją modelem zdecydowanie wartym zakupu. W szczególności poleca się go osobom, które chcą dobrej i bezpiecznej prostownicy za niewielkie pieniądze.
krótki
opis
Prostownica Philips MoistureProtect pozwala Ci zachować naturalne nawilżenie i zdrowy połysk włosów. Technologia czujników chroni odpowiedni poziom nawilżenia włosów. Czujnik diagnozuje je 30 razy na sekundę i dostosowuje temperaturę, aby zachować naturalne nawilżenie.
4
jaką prostownice wybrać
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Ta prostownica jest wyjątkowo skuteczna, jeśli borykamy się z problemem puszących się włosów. Urządzenie radzi sobie z tym bardzo dobrze, skutecznie eliminując tę przypadłość. Biorąc pod uwagę bardzo niską cenę, model wyposażony został w liczne funkcje, których wykonanie jest najwyższej jakości.
krótki
opis
Prostuj i lokuj swoje włosy za pomocą tylko jednego produktu. Dzięki unikalnej konstukcji Curl & Straight Confidence, możesz łatwo uzyskać pożądany wygląd bez konieczności kupowania prostownicy i lokówki osobno.

Polecane prostownice

Im szersze płytki w prostownicy, tym szybciej będziesz w stanie wyprostować włosy. Oczywiście, jeśli dużo podróżujesz i chcesz zabierać swoją prostownicę w trasę, potrzebujesz nieco węższych płyt, które z łatwością zmieszczą się w torbie. Kobiety o cienkich włosach mogą również zauważyć, że szerokie płytki powodują zbyt duże ciepło, uszkadzając włosy. W takim wypadku najlepsza prostownica również powinna mieć węższe płytki.

Płytki prostownicy wykonane są z różnych metali i innych materiałów. Nie ma jedynego i słusznego wyboru tego, który z nich jest najlepszy. Warto wybrać taki rodzaj tworzywa, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Poniżej znajdziesz opis kilku materiałów, z których wyrabia się najlepsze prostownice i ich cechy szczególne.

Prostownice tytanowe szybko się nagrzewają, stosując równomiernie wyższe temperatury. Są one zazwyczaj znacznie droższe od urządzeń wykonanych z innych materiałów. W większości przypadków tytanowa prostownica nie jest Ci potrzebna – chyba, że masz naprawdę twarde i szorstkie włosy, które nie chcą się prostować w żaden inny sposób. Prostownice ceramiczne łączą trwałość i skuteczność, oferując równomierne ciepło na całej powierzchni włosów. Niektóre prostownice są jednak tylko pokryte ceramiką. Z biegiem czasu ceramika zużywa się, pozostawiając prostownicę, które nierównomiernie rozprowadza ciepło lub w ogóle nie działa. Prostownice turmalinowe świetnie nadają się do włosów zniszczonych. Ich płytki, niekiedy nazywane jonowymi, wytwarzają więcej jonów ujemnych niż dodatnich, minimalizując szkodliwy wpływ prostowania na włosy, czym sprzyjają wszelkim kuracjom. Nasz ranking prostownic do włosów zawiera bardziej szczegółowe informacje dotyczące każdego z wymienionych produktów.

Temperatura prostownicy

Wysoka temperatura oznacza szybsze, bardziej skuteczne prostowanie, ale nie wszystkie typy włosów potrzebują prostownic generujących największe ciepło. Aby zmniejszyć uszkodzenie włosów, rozważ najlepsze prostownice, które oferują regulowane ustawienia ciepła, a następnie zacznij od najniższej temperatury i sprawdź, która w Twoim wypadku daje najlepsze rezultaty. Tanie prostownice czasami nagrzewają się nierównomiernie, co powoduje nierówną teksturę i potencjalnie nawet poparzenie części włosów. Najlepsza prostownica ma inteligentne czujniki na każdej płytce, dzięki czemu generuje temperaturę odpowiednią, aby ułożyć włosy bez przegrzania.

Łatwo jest wejść do sklepu lub na stronę internetową i kupić pierwszą, lepszą prostownicę, która rzuci Ci się w oczy. Jeśli jednak to zrobisz, prawdopodobnie po kilku miesiącach będziesz musiał zrobić to samo. Twoje włosy mogą jednak wyglądać gorzej niż podczas ostatniego zakupu. Problem z najtańszymi prostownicami polega na tym, że mają tendencję do szybszego psucia się. Mogą również uszkodzić włosy, ponieważ tanie prostownice mogą nierównomiernie podgrzewać, zaczepiać się o włosy, a nawet przegrzewać.

Wysokiej klasy modele oferują znacznie więcej. Najlepsza prostownica będzie działać przez lata i nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na drogie zabiegi na włosy, aby naprawić szkody spowodowane przez tanie urządzenie. Z czasem możesz nawet zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał ciągle wymieniać zepsutych modeli. Jeśli interesuje Cię świetne, uniwersalne urządzenie, którego nie będziesz musiał wkrótce wymieniać, rozważ modele, które prezentuje nasz prostownica do włosów ranking.

Jaką prostownicę wybrać?

Kiedy zaczynasz szukać dobrej prostownicy do włosów, może się okazać, że odpowiedni wybór nie jest wcale prostą sprawą. Jest tak wiele opcji, różne materiały, rozmiary i przede wszystkim – różne ceny. A świat płaskich żelazek wydaje się mieć swój własny język! Z tego też powodu przygotowaliśmy ten ranking prostownic do włosów, który ma na celu pomóc każdemu z naszych czytelników w doborze odpowiedniego dla siebie urządzenia. Po przeczytaniu go wybór odpowiedniego dla nas urządzenia powinien być znacznie prostszy, niż do tej pory! Najlepsze prostownice są kluczem do uzyskania błyszczących, prostych włosów. Prostownice mogą być uniwersalne – nie tylko prostują włosy, ale mogą też służyć do ich kręcenia. Na rynku nie brakuje prostownic we wszystkich rozmiarach, materiałach i kształtach, co czasem może być mylące. Ważne jest, by wybrać mądrze, aby zapobiec uszkodzeniu naszych cennych włosów.

Cienkie włosy łatwo ulegają zniszczeniu. Jeśli takowe posiadasz, unikaj prostownic, które oferują tylko jedno ustawienie temperatury. Najlepsza prostownica powinna w tym przypadku oferować różne ustawienia ciepła, co pozwoli Ci kontrolować temperaturę, którą wytwarza urządzenie. Ponadto prostowanie cienkich włosów nie wymaga wysokich temperatur. Ceramiczne prostownice doskonale nadają się do wygładzania włosów i ograniczają puszenie się. Płytki ceramiczne równomiernie rozprowadzają ciepło, kontrolują je i utrzymują przez długi czas, z tego powodu najlepiej nadają się do cienkich włosów.

Jeśli Twoje włosy mają grubszą strukturę, wybierz prostownicę generującą wyższe temperatury. Umożliwi to wyprostowanie włosów jednym lub dwoma pociągnięciami. Jeśli masz ustawioną niską temperaturę, konieczne będzie kilkukrotnie przesuwanie po tej samej części włosów, co zwiększa ryzyko ich uszkodzenia. Najlepsze prostownice w tym przypadku to te tytanowe, ponieważ szybko się nagrzewają i utrzymuje stałą wysoką temperaturę. Dzięki temu prostowanie grubych włosów jest łatwiejsze. Nie musisz prostować kilkukrotnie tych samych włosów, co zmniejsza szansę na ich zniszczenie.

Zobacz najlepsze prostownice do włosów

Kręcone włosy są najbardziej podatne na puszenie i często bardzo trudno je wyprostować. Aby ułatwić sobie życie, zainwestuj w płaską prostownicę z szerszymi płytkami, ponieważ zapewniają one większą przyczepność i prostują większe porcje włosów za jednym razem. Co więcej, najlepsza prostownica skróci Twój czas stylizacji o połowę! Szczególnie dobre dla osób o kręconych, puszących się włosach są prostownice turmalinowe, ponieważ są bardzo skuteczne nawet w niższych temperaturach. Możesz także wybrać żelazka płaskie z płytkami ceramicznymi, które równie sprawnie wykonują swoje zadanie.

Co w przypadku włosów zniszczonych lub mających tendencje do niszczenia? Cóż, w takim wypadku najlepiej w ogóle nie prostować włosów. Ale jeśli musisz, najlepiej wybrać urządzenie, które ma wiele ustawień temperatury (nasz ranking prostownic do włosów również zawiera tego rodzaju egzemplarze). W ten sposób zapobiegniesz wystawianiu swoich włosów na ekstremalne temperatury, które prowadzą do uszkodzeń. Warto rozważyć również płytkę z zaokrąglonymi krawędziami, ponieważ zapobiegnie ona zaczepianiu się i wypadaniu włosów. Po prostu nie zapomnij o zabezpieczeniu przed wysoką temperaturą, gdy prostujesz zniszczone włosy. Jeśli szukasz płaskiej prostownicy, wybierz taką z tytanowymi płytkami, które wykorzystują technologię jonową – oznacza to dodatkowy połysk i brak puszenia się. Tego typu najlepsze prostownice równomiernie rozprowadzają ciepło i zapewniają elegancką fryzurę bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

Philips ProCare Keratin HP8361/00

Philips twierdzi, że ceramiczne płytki keratynowe zapewniają gładkość, połysk i natychmiastową łatwość układania, a z opinii użytkowników wynika, że jest to prawda. Liczne recenzje w sieci wskazują na to, że klientki chwalą tę prostownicę bardziej, niż wiele innych konkurencyjnych modeli.

Urządzenie posiada wiele innowacyjnych funkcji i zastosowanych technologii. Jedną z nich jest opcja SonicPulse, która powoduje, że płytki wibrują, gdy są dociskane do włosów. Wibracje te mają na celu łatwe przesuwanie się płytek po włosach. Dzięki temu stylizacja włosów jest jeszcze łatwiejsza!

Zakres temperatur jest duży – od 140 do maksymalnie 230°C. Można dostosować temperaturę do swojego stylu i rodzaju włosów, zmieniając ustawienia (temperaturę można zmieniać o 10 stopni w górę lub w dół). Istnieje również specjalny tryb układania przy niskiej temperaturze, dzięki któremu można poprawić swoją fryzurę bez konieczności ponownego układania włosów przy pełnym nagrzaniu.

Wskaźnik gotowości do prostowania miga podczas ogrzewania, a temperatura jest stabilna. Prostownica szybko się nagrzewa i osiągnięcie pełnej temperatury 230 ° C zajmuje mniej niż 30 sekund. Jeśli zapomnimy wyłączyć prostownicę, po godzinie zrobi to sama. Płytki można zablokować dzięki specjalnemu zamkowi podstawy rączki. Przewód zasilający obraca się o 360 stopni w podstawie, co zapobiega plączeniu się podczas użytkowania.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Remington Keratin Protect S8598

Remington Keratin S8598 jest wyposażony w czujnik ciepła. Podczas prostowania włosów mierzy on poziom nawilżenia włosów i odpowiednio dostosowuje temperaturę. W ten sposób zawsze układasz włosy we właściwej temperaturze. Prostownica do włosów ma 5 różnych ustawień temperatury i wyjątkowo długi, 3-metrowy przewód.

Ponadto płytki mają powłokę ceramiczną i są impregnowane keratyną i olejkiem migdałowym. To nie tylko sprawia, że Twoje włosy są miękkie i lśniące, ale także zapewnia dodatkową pielęgnację. Prostownica do włosów jest gotowa do użycia w zaledwie 15 sekund, jest więc idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają zabiegany tryb życia i często prostują włosy w ostatnim momencie.

Narzędzia do stylizacji przenoszą mikro-odżywki z każdym pociągnięciem, co pozwala uzyskać gładkie, lśniące i zdrowe włosy. Teraz możesz śmiało wyrazić swój własny, niepowtarzalny styl, kreując fryzurę godną salonu w zaciszu własnego domu. Cyfrowy wyświetlacz temperatury oferuje 5 ustawień od 160 do 230°C. Wystarczy, że wybierzesz najlepszą temperaturę dla swojego rodzaju włosów. Istnieje również automatyczne wyłączanie po 60 minutach, na wypadek, gdy zapomnisz to zrobić.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Philips MoistureProtect HP8372/00

Wydajne, jonowe płytki ceramiczne zapewniają szybki czas nagrzewania wynoszący zaledwie 15 sekund. Płytki stale poruszają się, aby wyregulować nacisk na włosy. Zabieg ten chroni przed ich uszkodzeniem i zmniejsza ryzyko łamania.

Wysokowydajna prostownica utrzymuje stałą, wysoką temperaturę przez długi czas, dzięki czemu prostowanie zajmie Ci znacznie mniej czasu i będzie bezpieczniejsze.

Naładowane jony ujemne eliminują ładunki elektrostatyczne, odżywiają i wygładzają włosy aby wzmocnić ich połysk. Rezultatem są proste, lśniące i niepuszące się włosy. Czujnik MoistureProtect reguluje ciepło płytek prostujących w zależności od potrzeb włosów, chroniąc je przed przegrzaniem. Czujnik diagnozuje włosy 30 razy na sekundę i dostosowuje temperaturę, aby zachować ich naturalne nawilżenie. Do wyboru mamy 3 ustawienia temperatury – 150, 175 lub 200 stopni Celsjusza.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Remington S6500

Ciekawostką jest fakt, że do niektórych modeli z tej serii otrzymujemy darmowe DVD z przydatnymi wskazówkami i samouczkami dotyczącymi stylizacji.

Prostownica nagrzewa się zaledwie w 30 sekund, co jest idealne, jeśli akurat się spieszymy. Korpus prostownicy jest zakrzywiony, a płytki wąskie. Tego typu kształt i design oznacza, że możesz prostować i lokować włosy bez charakterystycznych zagnieceń, które są częstym problemem w przypadku prostownic o innego rodzaju kształcie. Design jest bardzo estetyczny i przykuwa uwagę – model z pewnością wpasuje się od każdej łazienki!

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Remington 2w1 Curl & Straight Confidence S6606

Urządzenie jest gotowe do użycia w zaledwie 30 sekund. Wyposażono je w cyfrowy wyświetlacz i 5 zmiennych ustawień temperatury od 150 do 230°C. Unikalna konstrukcja stalowej płytki umożliwia wykorzystanie tego wielofunkcyjnego urządzenia zarówno do prostowania, jak i kręcenia włosów.

Niska temperatura końcówki umożliwia poręczne chwytanie prostownicy, tym samym zapewniając większą kontrolę podczas stylizacji. Elegancki i nowoczesny design sprawia, że prostownica jest nie tylko funkcjonalna, ale również wygląda estetycznie. Jest to niewątpliwie warta rozważenia opcja, szczególnie dla ludzi z ograniczonym budżetem, którzy nadal chcieliby otrzymać wysokiej jakości produkt. Ikona ochrony przed wysoką temperaturą na prostownicy do włosów miga, gdy wilgoć jest aktywnie wykrywana w Twoich włosach, dzięki czemu podczas stylizacji możesz chronić swoje włosy.

Sprawdź ofertę
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo