Ranking maszyn do szycia – Najlepsze maszyny [2022]

Jakie są najlepsze maszyny do szycia dla Ciebie? Wszystko zależy od poziomu umiejętności i budżetu. Przed zakupem maszyny do szycia oceń swoje potrzeby i umiejętności. Zastanów się również, jakich funkcji możesz potrzebować, gdy poprawią się twoje umiejętności – niezależne sklepy często oferują bezpłatny tutorial i ćwiczenia, które mogą znacznie poprawić Twoje umiejętności. Już za kilkaset złotych kupisz dobrą, funkcjonalną maszynę do szycia, która poradzi sobie z większością projektów odzieżowych i rzemieślniczych. Droższe modele zapewniają dodatkowe zautomatyzowane funkcje, podczas gdy najlepsza maszyna może kosztować tysiące złotych. Co potrafi tak ekskluzywny produkt? Sama stworzy projekty o profesjonalnej jakości – nie musisz nawet umieć szyć!

Nasz ranking maszyn do szycia skupia się jednak na produktach w bardziej przystępnych cenach, co wcale nie oznacza gorszej jakości! Przede wszystkim ma on na celu ułatwienie zakupu maszyny do szycia. Dzisiejsze maszyny mogą zapewnić regulowany docisk stopki, określić prawidłowe naprężenie nici i długość ściegu, wymierzyć i wyszyć dziurkę, a nawet automatycznie obciąć nić.

Nawet najbardziej podstawowa maszyna powinna być w stanie poradzić sobie z różnymi materiałami, od satyny po dżins i sztruks. Zrobi to bez rozciągania lub marszczenia materiału lub zbyt luźnych szwów – warto jednak wybrać do tego odpowiedni, sprawdzony model. Oczywiście dobre przygotowanie i świadomość tego, co chcemy robić na naszej maszynie, są niezbędne. Dlatego też przed jej zakupem należy wziąć pod uwagę szereg funkcji, które mogą być nam – bardziej lub mniej – przydatne.

krótki
opis
 
1
najlepsze maszyny do szycia
Janome Juno E1015
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Janome Juno E1015 to jedna z najpopularniejszych maszyn do szycia w Polsce – oferuje ona bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Będzie doskonale sprawdzać się zarówno w przypadku nowych użytkowników, jak i szwaczy z wieloletnim doświadczeniem.
2
ranking maszyn do szycia
Singer 8280
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Singer 8280 to mechaniczna maszyna do szycia klasy podstawowej. Jest łatwa w użyciu i bardzo przystępna cenowo. Sprawia to, że jest popularnym wyborem dla początkujących w szyciu, okazjonalnych krawców i młodych szwaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z maszynami do szycia.
3
jaka maszyne do szycia wybrac
Łucznik 2014 EWA II
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Łucznik 2014 Ewa II to niesamowity i nowoczesny model dla prawdziwych profesjonalistów. Zawiera aż 38 programów szycia, co jest naprawdę imponującym wynikiem, szczególnie biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę. To zdecydowanie produkt dla tych, których interesuje wyłącznie najwyższa jakość i wydajność.
4
polecane maszyny do szycia
Łucznik Everyday
Ocena 4.6/5
krótki
opis
Łucznik Everyday to jedna z najczęściej wybieranych przez Polaków maszyn do szycia. Model został wyposażony aż w 16 programów szycia, co jest bardzo imponującym wynikiem. Biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną cenę, jest to doskonały wybór dla większości początkujących i doświadczonych krawców.
5
jaka maszyna do szycia
Minerva Next 141D
Ocena 4.4/5
krótki
opis
Minerva Next 141D to doskonały model maszyny do szycia, wyposażony w 14 programów ściegowych, oświetlenie LED i wiele innych, atrakcyjnych funkcji. Jedną z nich jest regulowany docisk stopki, który umożliwia pracę z wieloma różnymi od siebie materiałami. Dodatkową zaletą jest chwytacz wahadłowy, który czyni ofertę firmy jeszcze atrakcyjniejszą.

Polecane maszyny do szycia

Modele mechaniczne są nadal dostępne, ale bardziej wykwalifikowani szwacze mogą skorzystać z całej oferty elektronicznej i modeli do haftu lub szycia. Jeśli szyjesz sporadycznie lub masz ograniczony budżet, najlepsze maszyny do szycia, które działają na zasadzie mechaniki, powinny być wystarczające. Wymagają one ręcznej obsługi większości elementów sterujących i mogą obsługiwać podstawowe naprawy, obszycia, proste projekty odzieży i wiele innych. Jeśli jednak szyjesz często lub możesz wydać więcej, model elektroniczny może być opłacalną inwestycją. To przenosi wiele żmudnych elementów szycia z Twoich rąk do chipów komputerowych. Tego rodzaju maszyna oferuje sterowanie za pomocą panelu dotykowego, ekran LED, szereg stopek dociskowych do wielu zadań, takich jak szycie wierzchnie, oraz ustawienia dla dziesiątek, a nawet setek rodzajów ściegów.

Oprócz wszystkich funkcji i opcji dostępnych w skomplikowanej maszynie elektronicznej, będziesz mieć również możliwość wykonywania monogramów i haftów w projektach, takich jak odzież, narzuty i poszewki na poduszki. Elektroniczna maszyna trzyma tamborek pod igłami i podczas szycia przesuwa go we wszystkich czterech kierunkach. Zaczynasz od naciągnięcia materiału na tamborek, następnie zabezpieczasz go pod igłą. Projekty są wbudowane w pamięć urządzenia lub dostępne na kartach pamięci, dyskach CD i pendrive’ach – ewentualnie można połączyć maszynę z komputerem. Ekran dotykowy lub łącze do komputera umożliwia pozycjonowanie danego projektu i określanie kolorów jego elementów. Często maszyny umożliwiają zmianę rozmiaru, repozycjonowanie i tworzenie kopii gotowych projektów, a także emitują ostrzeżenie, aby wiedzieć, kiedy zmienić kolory.

Maszyny do szycia – na co zwracać uwagę?

Zanim przejrzysz nasz ranking maszyn do szycia, powinieneś zastanowić się nad tym, na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania odpowiedniego dla siebie modelu. Przede wszystkim mądrze wybierz sklep, w którym nabędziesz produkt. Różne opcje zakupu oferują różne korzyści. Niezależny sklep może nie mieć najniższych cen, ale zwykle oferuje dodatkowe akcesoria, bardziej spersonalizowaną obsługę, a naprawy często można wykonać w sklepie, czasem nawet na miejscu. Należy pamiętać, że niektóre modele są sprzedawane tylko u autoryzowanych sprzedawców, często oferując także zajęcia instruktażowe i naprawy.

Ważnym elementem jest także gwarancja – co obejmuje, a co wyklucza? Szukaj wyprzedaży – sklepy zazwyczaj przeceniają nawet najlepsze maszyny do szycia w okolicach Dnia Matki i Bożego Narodzenia – i wypróbuj produkt przed zakupem. Przygotuj próbki tkanin i przetestuj kilka maszyn na różnych materiałach i ustawieniach, aby upewnić się, że zszywają równomiernie i są łatwe w użyciu. Tępy lub niewłaściwy rodzaj może wygiąć się i uszkodzić tkaninę lub maszynę. Zmieniaj igły po każdym szyciu lub przy zmianie rodzaju danej tkaniny.

Warto również przeprowadzić generalny „przegląd” swojej maszyny do szycia, przynajmniej raz na dwa lata – częściej, jeśli dużo szyjesz. Wejdź przez linki do sklepów, które prezentuje nasz ranking maszyn do szycia, sprawdź wyprzedaże i warunki gwarancji. Nie wstydź się negocjować ze sprzedawcami i pytać o bezpłatne lekcje szycia. Wielu sprzedawców oferuje naprawy i serwisowanie w swoim sklepie. Jeśli nie, wyślą Twój egzemplarz do centrum napraw lub do producenta. Bez względu na to, kto wykonuje naprawy, zapytaj o czas realizacji, który może wynosić od kilku dni do kilku tygodni. Pamiętaj, że naprawy wykonane przez techników nieautoryzowanych przez producenta mogą spowodować utratę gwarancji. Zachowaj pudełko i opakowanie urządzenia na wypadek konieczności wysłania go do naprawy.

Jaką maszynę do szycia wybrać?

Wybierz budżet, na który Cię stać, i ułóż plan zakupu. Należy pamiętać, że przedział cenowy maszyn do szycia może wahać się od ceny 2-cyfrowej do nawet 5-cyfrowej. Tak więc, jeśli masz bardzo niski budżet, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie kupić bardzo dobrej nowej maszyny do szycia, która przyniesie jakąkolwiek wartość Tobie lub Twojej pracy. Z tego powodu warto celować w produkty nieco droższe, które są produkowane przez znane i renomowane marki, takie jak Janome czy Minerva. Nadal nie są to maszyny drogie – oscylują w granicach kilkuset złotych – a z pewnością zapewnią lepszą jakość, niż archaiczne, używane maszyny do szycia za kilkadziesiąt złotych.

Jeśli Twój budżet sięgnie kwoty 3-cyfrowej, będziesz mógł kupić tanie nowe modele dobrych marek. Będą lżejsze, miały mniej funkcji i najprawdopodobniej będą miały części wykonane z tworzywa sztucznego. Mimo to będą nowe i warte Twoich pieniędzy. Jeśli Twój budżet może sięgać kwoty 4-cyfrowej, to nie ma dla Ciebie ograniczeń i musisz po prostu skupić się na tym, czego potrzebujesz. Spróbuj jednak znaleźć sprzedawcę, który udzieli Ci gwarancji niezależnie od tego, czy maszyna jest nowa czy używana.

Najlepsze maszyny do szycia

Na jakie funkcje maszyn warto zwrócić szczególną uwagę? Powinna ona reagować na nacisk na pedał nożny i nie ciągnąć, ani nie warczeć podczas szycia grubego lub wielowarstwowego materiału. Elementy sterujące powinny być łatwo dostępne i proste w obsłudze, a symbole na maszynie lub wyświetlaczu LED – łatwe do odczytania. Najlepsze maszyny do szycia, w których jest więcej miejsca po prawej stronie igły, zapewniają więcej miejsca na materiał i dłonie. Jeśli będziesz przechowywać maszynę w szafie i wyciągać ją, gdy chcesz szyć, poszukaj takiej, która jest lekka, łatwa do podniesienia i ma wygodny uchwyt na górze.

Równie interesujące jest pozycjonowanie igły. Funkcja umożliwia ta przesuwanie igły i linii szycia od lewej do prawej oraz podniesienie lub opuszczenie jej po zatrzymaniu. Przesunięcie igły w dół ułatwia podniesienie stopki dociskowej i pozwala uniknąć przeskakiwania podczas „skręcania”. Wiele osób z pewnością doceni także nawlekacz igły, który przeciąga nić przez jej ucho. Zapobiega to frustracji, którą wielu z nas doświadcza, gdy musimy wykonać tak precyzyjne zadanie.

Kluczowym elementem każdej maszyny do szycia jest stopka dociskowa. Uniwersalna stopka do podstawowego szycia pozwala wykonywać ściegi proste i zygzakowe, ale będziesz potrzebować także stopki do zamków błyskawicznych i stopki do dziurek. Regulowana stopka dociskowa – jak sama nazwa wskazuje – reguluje, jak mocno maszyna trzyma materiał podczas szycia. Zapobiega to marszczeniu się cienkich materiałów i rozciąganiu dzianin. Na rynku mamy do wyboru bardzo wiele rodzajów stópek, wszystko zależy od tego, co konkretnie potrzebujemy uszyć.

Janome Juno E1015

Jeśli chodzi o programy ściegowe, model Juno E1015 może pochwalić się ich imponującą liczbą – w tej wersji znajdziemy ich aż 15. Zaliczają się do nich między innymi ścieg prosty/stebnowy, ścieg owerlokowy, ścieg kryty, zygzak i ściegi półautomatyczne (obszywanie dziurek) oraz ozdobne. Jeśli chcemy wgrać interesujący nas program, wystarczy skorzystać z jednego z dwóch pokręteł, które zamontowano z przodu maszyny.

Jedną z największych zalet tego modelu jest prostota używania – z jej używaniem poradzą sobie nawet ludzie, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z żadną maszyną do szycia! Żeby nawlec nić, wystarczy przeciąć ją przez pięć konkretnych punktów.

Jak na swoją cenę, model Juno E1015 ma imponującą liczbę funkcji i dodatkowych akcesoriów. Należy do nich między innymi zatrzaskowe mocowanie stópek – przekłada się to na bardzo szybki i sprawny montaż oraz wymianę. We współczesnych drukarkach istotnym elementem jest również odpowiednie oświetlenie, które pozwoli nam pracować po zmroku i bez innego źródła światła. W tym przypadku jest to światło LED – energooszczędne i zapewniające wyraźny widok.

Jeśli potrzebujesz maszyny, która będzie w stanie szyć podwójną – to doskonały wybór. Maszyna jest doskonale przystosowana do takich operacji, jak wszywanie ściągaczy, skracanie spodni czy wykańczanie rękawów. Jeśli chodzi o design i wykonanie, możemy liczyć na najwyższą jakość. Maszyna została wykonana z metalu, a jej konstrukcja jest przemyślana i solidna. Jeśli będziesz o nią dbać i regularnie serwisować, będzie w stanie posłużyć Ci przez długie lata! To zdecydowanie jeden z najlepszych modeli na rynku, który z całego serca polecamy.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Singer 8280

Model 8280 firmy Singer to podstawowa maszyna do szycia, przeznaczona dla początkujących i okazjonalnych krawców. Jedną z zalet tej maszyny jest jej niska cena, która będzie przystępna dla każdego, kto chce zacząć uczyć się szyć. I to właśnie do tych ludzi w dużej mierze skierowany jest ten model.

Singer 8280 to maszyna nadająca się do okazjonalnego użytku przy prostych projektach, takich jak podszywanie lub cerowanie, może też wprowadzić Cię w świat szycia. Jeśli o to ci chodzi, wykona swoje zadanie doskonale. Jej prostota sprawia, że ​​jest to dobry wybór do uczenia dzieci lub nowicjuszy szycia – nie ma przyprawiającego o zawrót głowy zestawu ściegów ani skomplikowanych ustawień. 8280 to lekka i kompaktowa maszyna – waży zaledwie 6,2 kg. Ta mobilność jest świetna, ponieważ nie będziesz miał problemu z noszeniem jej na zajęcia lub zabieraniem ze sobą w dalsze trasy.

To, czy Singer 8280 jest najlepszą maszyną dla Ciebie, tak naprawdę sprowadza się do tego, czego oczekujesz od swojej maszyny do szycia. Jeśli chcesz czegoś lekkiego i kompaktowego, co jest na tyle proste, że początkujący będą mogli bardzo łatwo zacząć, to ten model może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Łucznik 2014 EWA II

Ze 38 wspomnianych programów 22 tyczy się szycia ściegiem bez podwójnej igły. Wśród prawie 40 możliwości znajdziemy ściegi podstawowe, elastyczne czy owerlokowe – dzięki temu możemy w łatwy sposób dopasować sposób pracy do materiału, który posiadamy.

Długość i kierunek ściegu można bardzo łatwo i w dowolny sposób regulować. Podszywanie brzegów i obszywanie dziur na guziki w czterostopniowej skali to bardzo zaawansowane programy, które potrafią czynić cuda. Możliwość podnoszenia i opuszczania stopki będzie bardzo przydatna, jeśli na co dzień pracujesz z bardzo różnymi tkaninami. Jednym słowem – to maszyna dla prawdziwego krawca, która z pewnością Cię nie zawiedzie! Można polecić ją właściwie każdemu, kogo interesuje wysoka jakość.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Łucznik Everyday

16 programów, które zaimplementowano w modelu Łucznik Everyday, pozwalają na szycie różnym ściegiem – prostym, satynowym, krytym, zygzakiem, szyciem wstecz i nie tylko. Jak inne modele z naszego zestawienia, ten także został wyposażony w półautomatyczne obszycie dziury na guzik.

Dużą zaletą tego modelu jest możliwość automatycznego nawijania nici oraz precyzyjne ustawienie, z jaką prędkością maszyna ma szyć. Dodatkowe, bardzo atrakcyjne funkcje to: chwytacz rotacyjny, wygodne wolne ramię oraz wbudowany obcinacz nici. Dodatkowym atutem jest lampka LED ze specjalnym włącznikiem. W połączeniu z kompaktowymi rozmiarami i niewielką wagą maszyny tworzy to świetne akcesorium dla kogoś, kto często szyje w trudnych warunkach lub nie ma własnej pracowni.

Dodatkowe akcesoria, które otrzymujemy razem z maszyną, to przede wszystkim stopki, dzięki którym za pomocą maszyny można wykonywać różne operacje. Przydatna może okazać się także uniwersalna igła, regulator obrotów, nawlekacz i – niezbędny – zasilacz.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Minerva Next 141D

Jeśli chodzi o wspomnianych 14 programów ściegowych, szczególną uwagę należy zwrócić na te, które służą do półautomatycznego obszywania dziurek. To, jak i regulację docisku stópki, bardzo ciężko znaleźć w produktach z tej półki. Z tego też powodu model Next 141D jest jedną z najlepszych maszyn w swojej cenie.

To idealny wybór dla tych, którzy mają mocno ograniczony budżet, lecz mimo tego oczekują produktu o wysokiej jakości. Inną zaletą jest wolne ramię, które znacznie ułatwia pracę nad takimi elementami garderoby, jak nogawki czy rękawy.

Prostota obsługi sprawia, że maszyna Minerva Next 141D świetnie sprawdzi się nawet w przypadku osób zupełnie zielonych, które do tej pory nie miały do czynienia z maszynami do szycia.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo