Ranking suszarek do włosów – Najlepsze suszarki [2021]

Dobra suszarka może odegrać dużą rolę w różnicy między chaotycznym początkiem dnia a spokojną poranną rutyną. Najlepsza suszarka do włosów to także klucz do każdej modnej fryzury. Jeśli chodzi o wybór suszarki do włosów, po prostu łatwiej, szybciej i przyjemniej suszyć i układać włosy, gdy zainwestujesz w dobry jakościowo model. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli – od luksusowych, superlekkich suszarek do włosów i modeli przyjaznych dla środowiska, po mocniejsze egzemplarze do profesjonalnych salonów. Różnią się one znacznie pod względem ceny, poziomu hałasu, zużycia energii i temperatury wyjściowej zarówno w funkcji ciepłego, jak i zimnego powietrza

Nie powinieneś oszczędzać przy zakupie suszarki do włosów, gdyż tańsze modele często utrudniają układanie włosów, elektryzują się i puszą. Nie oznacza to jednak, że każda dobra suszarka kosztuje majątek. Mamy nadzieję, że nasz ranking suszarek do włosów pomoże Ci w zakupie odpowiedniego modelu, aby układanie i suszenie włosów przestało być problemem!

krótki
opis
 
krótki
opis
Suszarka do włosów Philips ThermoProtect to jeden z najnowocześniejszych modeli tego znanego producenta. Do działania wykorzystuje technologię jonizacji, co przekłada się na szybkie, skuteczne suszenie i bezpieczeństwo dla Twoich włosów. Model ten można uznać za prawdziwy produkt klasy Premium!
krótki
opis
Jeśli istotny dla Ciebie jest stosunek ceny do jakości, Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer będzie doskonałym wyborem. Niewiele suszarek w tej cenie oferuje technologię jonizacji, która jest prawdziwą rynkową innowacją. Azjatycki producent po raz kolejny pokazuje konkurencji, że dobry sprzęt nie musi mieć wysokiej ceny.
3
ranking suszarek do włosów
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Suszarka do włosów Remington PROLuxe to nie tylko niesamowicie atrakcyjny zestaw, ale także funkcjonalny sprzęt, który jednocześnie jest bardzo delikatny dla włosów. Suszarka do włosów jest wyposażona w wydajny silnik o mocy 2400 W, który może szybko wysuszyć włosy bez nadmiernego generowania wysokiej temperatury.
krótki
opis
Remington Pro-Air Turbo D5220 to absolutnie doskonały stosunek jakości do ceny. To jedna z najlepszych tanich suszarek do włosów, jaką można znaleźć na rynku. Jej niewątpliwymi zaletami jest moc, długi kabel i dobrej jakości nasadki. Niezwykle jak na tę cenę, zapewnia niezawodne suszenie, które nie odbiega zbytnio od jakości salonowej.
5
jaka suszarka do włosów
Ocena 4.5/5
krótki
opis
Dyson Supersonic to fantastyczna suszarka do włosów, której twórcy niewątpliwie w pełni wykorzystują postęp technologiczny, aby ulepszyć projekt i wydajność produktu. To jedna z najlepszych i najbardziej nowoczesnych suszarek na rynku i z pewnością warto poświęcić jej uwagę!

Polecane suszarki do włosów

Najważniejszym parametrem przy wyborze odpowiedniej suszarki do włosów jest to, że powinna być ona skuteczna, ale jednocześnie delikatna dla włosów. Suszenie zbyt gorącym powietrzem może poparzyć skórę głowy i zniszczyć nasze włosy. Nowoczesna suszarka dzisiejszych czasach nie tylko szybko suszy włosy, ale także je pielęgnuje, sprawia, że stają się miękkie, gładkie, lśniące i zachowują odpowiednie nawilżenie. Jak pokazuje nasz ranking, suszarki do włosów wykorzystujące technologię ceramiczną pozwalają na bardziej równomierne rozprowadzenie ciepła, a suszarka jonizująca neutralizuje jony dodatnie. Technologie te skutecznie przeciwdziałają gromadzeniu się elektryczności statycznej, a jednocześnie zmniejszają ryzyko wysuszenia i łamania włosów. W rezultacie stają się one łatwiejsze w układaniu i bardziej elastyczne, dzięki czemu można tworzyć wspaniale wyglądające fryzury zarówno na dłuższych, jak i krótszych włosach. Jeśli jesteś przyzwyczajony do suszarek z poprzedniej generacji, zdziwisz się miękkością i połyskiem, jakie może dać nowa, najlepsza suszarka do włosów.

Warto dobrać odpowiednią suszarkę do posiadanych przez nas włosów. Przykładowo, suszarki jonowe lub turmalinowe wydzielają jony ujemne, które pomagają rozbijać kropelki wody na włosach, przyspieszając ich suszenie. W rezultacie prawdopodobieństwo puszenia się włosów po ich wysuszeniu jest mniejsze. Jeśli masz grube, podatne na puszenie włosy, kup suszarkę z wnętrzem jonowym lub turmalinowym, aby uzyskać najlepszy efekt. Turmalin to metal półszlachetny, który zapewnia najbardziej intensywne działanie jonowe. Najlepsza suszarka do włosów (jeśli jest turmalinowa) prawdopodobnie będzie droższa niż zwykła suszarka jonowa. Jeśli jednak masz wyjątkowo grube lub kędzierzawe włosy, może być to dobra inwestycja. Suszarka jonowa lub turmalinowa jest również dobra dla każdego rodzaju włosów, które trudno wysuszyć. Z drugiej strony jeśli masz cienkie lub rzadkie włosy, unikaj suszarek jonowych. Nie są tak skuteczne w budowaniu objętości, jak inne typy suszarek.

Jaka jest najlepsza suszarka do włosów?

Suszarka do włosów to niezbędne urządzenie dla każdego, kto chce wysuszyć włosy szybko, efektywnie i przy niewielkim wysiłku. W nowoczesnych suszarkach do włosów jest coraz więcej funkcji, które umożliwiają stylizację włosów podczas ich schnięcia. Oznacza to, że ​​można zapewnić sobie nowy imidż bez konieczności wizyty w profesjonalnym salonie. Ten ranking suszarek do włosów pomoże Ci w zakupie modelu dostosowanego do Twoich konkretnych potrzeb, zawiera też informacje o dostępnych nasadkach i nowoczesnych funkcjach.

Podczas, gdy detaliczne suszarki do włosów są często kierowane do użytkowników domowych, może się okazać, że zakup luksusowego modelu do salonu to dobra inwestycja, jeśli często korzystasz z suszarki. Modele klasy salonowej są zwykle wyposażone w silnik prądu przemiennego (AC), co oznacza, że ​​generują więcej ciepła i mają mniejszą prędkość obrotową. Do zalet detalicznych modeli prezentowanych przez nasz ranking suszarek do włosów można zaliczyć fakt, że są lżejsze, łatwiejsze w obsłudze, bardziej przystępne cenowo i mogą pracować przez około 500 godzin. Najlepsza suszarka do włosów za to zdecydowanie szybciej suszy włosy, oferuje silniejszy przepływ powietrza i nierzadko ciekawy design. Jej żywotność również jest znacznie dłuższa – może wytrzymać nawet 2000 godzin!

Rozważ suszarkę ceramiczną lub porcelanową, jeśli masz cienkie lub suche włosy. Suszarki z plastikową lub metalową obudową pokrytą ceramiką lub porcelaną zapewniają nieco niższą temperaturę, dzięki czemu są dobrym wyborem dla cienkich lub suchych włosów, które łatwo się wysuszają. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj suszarki kupić, model ceramiczny lub porcelanowy jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów włosów.

Najlepsze suszarki do włosów

Oprócz mocy na rynku dostępnych jest wiele technologii, które mogą pomóc włosom szybciej wyschnąć i stworzyć dowolną stylizację.
Szybkie suszenie – suszarki do włosów z technologią, która wytwarza strumień powietrza o dużej prędkości, szybciej suszy włosy.

  • Kontrola temperatury – regularnie mierzy temperaturę powietrza i reguluje ją, aby utrzymać ją pod kontrolą i chronić włosy przed uszkodzeniem przez ciepło.
  • Niska temperatura urządzenia – gwarantuje, że powierzchnia nasadek suszarki do włosów pozostaje chłodna, dzięki czemu ręce i skóra głowy jest bezpieczna od oparzeń.
  • Redukcja hałasu – technologia, która redukuje hałas, dzięki czemu suszenie włosów może odbyć się w błogiej ciszy.
  • Ceramika – ceramiczne suszarki do włosów zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła, do tego jest ono bardzo łagodne, dzięki czemu nie uszkadza włosów.
  • Jonizacja – rozkłada cząsteczki wody, przyspieszając suszenie, ale także zatrzymuje wilgoć we włosach, a tym samym zapewnia doskonałe długoterminowe rezultaty. Pomagając zneutralizować dodatnie jony we włosach, suszarki jonowe poprawiają również kondycję włosów i zmniejszają ich puszenie.
  • Podczerwień – zapewnia stałe ciepło, które równomiernie suszy włosy, jednocześnie zapobiegając przegrzaniu lub wysuszeniu części skóry głowy.

Turmalin to kamień szlachetny, uważany za najlepszy na świecie generator jonów i podczerwieni. Ta powłoka z kamieni szlachetnych zawiera minerały, które celują w ujemnie naładowane partie włosów, a także rozkładają większe cząsteczki wody, dzięki czemu te szybciej odparowują do atmosfery. Dzięki temu suszarka nie tylko szybciej suszy, ale zapewnia także nawilżenie, tak ważne, aby włosy były zdrowe i lśniące.

Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Warto zwrócić uwagę na bardzo interesujący design i jasną kolorystykę tej suszarki, która dla wielu może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wrażenia estetyczne. Przewód zasilający jest na tyle długi, by można go było wygodnie przenosić i suszyć głowę w dowolnym miejscu w domu. Model jest również bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu.

Suszarka ma moc aż 2200W, czym przypomina modele używane w profesjonalnych salonach. Za jej pomocą możesz więc łatwo stylizować włosy i uzyskać nowoczesny, szykowny wygląd swojej fryzury. Do wyboru jest 6 różnych prędkości i temperatur. Można dzięki temu dobrać odpowiednie parametry w zależności od gęstości i stanu naszych włosów.

Najbardziej charakterystycznym elementem tego urządzenia jest jednak pielęgnacja jonowa. Usuwa ona ładunki elektrostatyczne z włosów, sprawiając, że te się nie puszą. W ten sposób nasze włosy stają się znacznie bardziej błyszczące i wyglądają bardzo dobrze. Możliwa jest również regulacja temperatury za pomocą przycisku – podczas stylizacji pomaga to szybko wysuszyć włosy. Nasadka jest smukła i idealna do prostowania włosów za pomocą grzebienia. Do rączki suszarki dołączony jest hak do przechowywania.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

W porównaniu z drogimi suszarkami do włosów na rynku, model ten ma – jak już wspominaliśmy -bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Co więcej, wykonanie tego modelu Cię nie zawiedzie. Wysokiej jakości materiał jest nie tylko odporny na zarysowania, sprawia też, że model bardzo wygodnie leży w dłoni.

Ponadto suszarka jonowa od Xiaomi jest bardzo łatwa w obsłudze. Wyposażona została w trzy tryby: gorące powietrze, ciepłe i zimne powietrze obiegowe oraz zimne powietrze. Możesz nacisnąć klawisz na górze, aby swobodnie przełączać między trybami. Suszarka ma dwa poziomy przepływu powietrza – można nacisnąć przycisk przełączania w górę lub w dół, aby ustawić jego odpowiednią ilość.

Magnetyczny dyszel zapobiegający poparzeniom jest bardzo łatwy w montażu i demontażu. Ponadto można go łatwo obracać o 360 stopni. Mocowanie dyszy jest solidne, nie musisz więc martwić się tym, że może ona spaść. Po włączeniu urządzenia zaświeci się kontrolka temperatury powietrza. Gdy powietrze jest gorące, kontrolka świeci na pomarańczowo. W przypadku zimnego, świeci na niebiesko. Kiedy następuje cyrkulacja gorącego i zimnego powietrza, lampka wskaźnika świeci na przemian w kolorze pomarańczowym i niebieskim.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Remington PROluxe AC9140

Remington PROluxe ma dwa ustawienia prędkości i trzy ustawienia temperatury, a do tego funkcję „Cool Shot”. W stosunku do mocy suszenia, jakie zapewnia, jest to stosunkowo lekkie urządzenie. Godnym uwagi jest fakt, że suszarka do włosów dobrze leży w dłoniach i jest łatwa w użyciu – to dodatkowe, lecz bardzo cenne zalety. Posiada długi kabel, dzięki czemu jest praktyczna do użytku profesjonalnego lub domowego. Dostarczany jest z dwoma różnymi koncentratorami powietrza o różnych grubościach wraz z dyfuzorem.

Model PROLuxe jest estetycznie atrakcyjny dzięki jasnoróżowemu, matowemu wykończeniu w połączeniu z błyszczącymi miedzianymi detalami oddzielającymi różne elementy suszarki. To sprawia, że ​​wysiadanie i korzystanie z suszarki do włosów jest nieco przyjemniejsze. Nie ma wielu negatywnych aspektów suszarki do włosów, o których warto byłoby wspomnieć, dlatego jest to doskonały wybór nawet dla bardzo wymagających klientów. Generalnie Remington PROLuxe to bardzo dobry produkt, który wypada bardzo dobrze w stosunku jakości do ceny. Zdecydowanie warto polecić go wszystkim zwolennikom wysokiej jakości sprzętu, jakim ten model niewątpliwie jest.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Remington Pro-Air Turbo D5220

Suszarka od Remingtona ma większą moc niż prawie wszystkie inne suszarki do włosów z niższej półki na rynku. Dzięki 2400W może suszyć włosy szybciej niż większość suszarek, które mają średnio o kilkaset wat mniej mocy. Jest to oczywiście przydatne, jeśli masz dłuższe włosy lub się spieszysz. W takim przypadku przycisk „turbo doładowania” może zapewnić Ci dodatkowy efekt, szczególnie jeśli masz naprawdę mało czasu.

Oprócz szybkości i ceny warto zwrócić uwagę na fakt, że dysza jest wyjątkowo cienka i wąska. Dysze w tanich suszarkach do włosów często są bardzo szerokie, co jest nieprzydatne, biorąc pod uwagę fakt, że mają one precyzyjnie nakierowywać powietrze. Dzięki tej suszarce wielu klientów uzyskało dużo bardziej lśniące i puszyste włosy – niektórzy porównują to nawet z suszeniem włosów w salonie. Model ten jest również wyposażony w dyfuzor –by go użyć, wystarczy po prostu zmniejszyć ustawienia mocy.

Niewątpliwą zaletą jest długi przewód tej suszarki – ż 2,5 m) – co również jest rzadkością w tanich modelach. Suszenie włosów nie stanowi więc problemu w żadnych warunkach, nawet jeśli gniazdko nie znajduje się tuż obok lustra. Zarówno ustawienia ogrzewania suszarki, jak funkcja chłodzenia działają bez zarzutu, a różnica temperatury jest odczuwalna. Jest nieco cięższa niż niektóre tanie suszarki do włosów, ale biorąc pod uwagę moc silnika, jej waga i tak nie jest zbyt duża. Jeśli szukasz naprawdę dobrej suszarki w bardzo przystępnej cenie, model Remington Pro-Air Turbo jest zdecydowanie godny polecenia i warto zainteresować się jego kupnem!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Dyson Supersonic

W przeciwieństwie do większości suszarek do włosów, w tym modelu silnik znajduje się na rączce suszarki, a nie na końcu głowicy. Powietrze jest doprowadzane przez filtr znajdujący się w dolnej części rączki i wypuszczane przez cienkie otwory wentylacyjne, które otaczają okrągłą głowicę suszarki. Takie umieszczenie silnika zapewnia wygodniejsze suszenie. Po kilku minutach trzymania suszarki nad głową ramiona nie bolą tak samo, jak w przypadku innych suszarek do włosów, ponieważ najcięższa część modelu znajduje się w dłoni.

Odkąd Dyson przeniósł wentylację na spód uchwytu, użytkownicy nie muszą bać się o to, że ich włosy zaczepią o umieszczony z tyłu otwór. Oznacza to koniec zapachu spalonych włosów ani wyciągania splątanych pasm włosów z silnika suszarki – szczególnie uciążliwego w przypadku długich włosów. W zestawie znajdują się dwa koncentratory i dyfuzor, które przyczepiają się do głowicy suszarki na magnes, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał się męczyć z wpinaniem nasadek na miejsce.

Suszarka jest również wyposażona w antypoślizgową matę i wieszak do przechowywania, które są bardzo przydatnymi akcesoriami. Dyson twierdzi, że suszarka Supersonic jest w rzeczywistości bezpieczna dla Twoich włosów oraz zaprojektowana tak, aby chronić je przed ekstremalnymi uszkodzeniami, które mogą wynikać z wysokiej temperatury. Czujnik termiczny w Supersonic mierzy temperaturę przepływu powietrza na wylocie ponad 40 razy na sekundę. Tym samym stale reguluje temperaturę powietrza, aby Twoje włosy były chronione od zniszczenia znacznie bardziej, niż w przypadku jakiejkolwiek innej suszarki do włosów.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo