Ranking szczoteczek elektrycznych – Najlepsze szczoteczki [2022]

Przy tak szerokiej gamie szczoteczek do zębów dostępnych w różnych cenach trudno jest zdecydować, ile powinniśmy wydać. Ale nie daj się zwieść pozorom, że wyższa cena to najlepsza szczoteczka elektryczna. Drogie szczoteczki często mają więcej dodatkowych funkcji, jednak wcale nie oznacza to, że szczotkują lepiej od swoich tańszych odpowiedników. Z recenzji ekspertów wynika, że ​​nie ma bezpośredniego związku między ceną a jakością. Możesz kupić prostą, świetną szczoteczkę elektryczną za 100 zł lub gorszą, lecz pełną dodatkowych udogodnień za 500 zł. O ile nie znajdziesz tych szczotek w promocji, cena może być oszałamiająca. Ale jakie są korzyści z płacenia więcej? Różne tryby szczotkowania i główki mogą zapewnić lepsze dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji podczas szczotkowania.

Od tych przeznaczonych do wybielania lub wrażliwych zębów, po te skierowane do osób noszących aparaty ortodontyczne, wysokiej klasy szczotki często dają nam wybór. Jaka szczoteczka elektryczna jest dla Ciebie, jeśli cenisz sobie nowinki technologiczne? W takiej sytuacji rozważ zakupienie urządzenia z aplikacją na smartfona, która pozwala dokładnie zobaczyć, gdzie szczotkujesz i uzyskać wskazówki w czasie rzeczywistym. Może to pomóc w uzyskaniu najlepszych rezultatów szczotkowania. Ostatnim elementem droższych szczoteczek są akcesoria, czyli etui podróżne lub kubki, które pełnią również funkcję ładowarek. To tylko dwa fantazyjne akcesoria dostępne w produktach klasy premium. Jeśli nie interesują Cię tego rodzaju funkcje i potrzebujesz czegoś prostego, ale skutecznego, nasz ranking szczoteczek elektrycznych przedstawia również propozycje w cenie poniżej 100 zł!

krótki
opis
 
krótki
opis
Przy wszystkich egzotycznych, nowoczesnych do zębów Philips Sonicare EasyClean stawia na klasyczne rozwiązania wysokiej jakości. Nie płacisz dodatkowo za masaż dziąseł ani łączność Bluetooth. To solidna elektryczna szczoteczka do zębów, której cena jest znacznie niższa od konkurencyjnych produktów.
krótki
opis
Xiaomi Mi Electric Toothbrush to propozycja od znanego wschodniego producenta sprzętu. Podobnie jak w przypadku innych produktów Xiaomi, również tutaj możemy liczyć na wysokiej jakości produkt w przystępnej cenie. Szybkość i dokładność obrotów sprawią, że Twoje zęby będą czystsze niż kiedykolwiek wcześniej!
krótki
opis
Ta wielofunkcyjna szczoteczka polskiego producenta na stałe zagości w Twojej łazience! Kilka trybów czyszczenia zębów oraz dbałość o osoby z aparatami i implantami to tylko część zalet tego niesamowitego akcesorium. Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych szczoteczek elektrycznych na rynku!
krótki
opis
Chcesz mieć olśniewająco białe i czyste zęby? Oral-B Vitality White and Clean czyści i wybiela zęby usuwając powierzchniowe przebarwienia. Wykorzystuje używane przez dentystów urządzenie do naturalnego wybielania i polerowania zębów. Dzięki temu może usunąć nawet dwukrotnie więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka!
5
Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Szczoteczka soniczna Seysoo Baby Penguin to idealny wybór dla dzieci w wieku poniżej trzech lat. Producent skoncentrował się na delikatnym i skutecznym czyszczeniu pierwszych zębów i młodych, dziecięcych dziąseł. Szczoteczka obraca się z prędkością do 16 000 ruchów na minutę!

Jaka szczoteczka elektryczna?

Dostępne są różnego rodzaju elektryczne szczoteczki do zębów i wszystkie działają w nieco inny sposób. Ciężko stwierdzić, która z nich to najlepsza szczoteczka elektryczna. Zwykle najtańszym i najprostszym rodzajem elektrycznych szczotek, jakie można nabyć, to szczoteczki obrotowe. Istnieją również ich droższe, bardziej rozwinięte modele. Mają one małe, okrągłe główki i są jednymi z najpopularniejszych szczoteczek z gamy Oral B. W ich wypadku główka obraca się w jednym kierunku, a następnie w drugim wokół jednego zęba, aby usunąć płytkę nazębną. Szczoteczki pulsacyjne powodują, że główka obraca się do tyłu i do przodu w kierunku zębów podczas wirowania. Pomaga to usunąć płytkę nazębną i jest technologią zwykle stosowaną w droższych obrotowych szczotkach.

Inne szczoteczki działają na tej samej zasadzie, co te obrotowe, ale kępki włosia obracają się jednocześnie w różnych kierunkach, a każda z nich obraca się w przeciwnym kierunku niż sąsiednie. Cechą szczególną niektórych modeli szczoteczek jest także podwójna głowica. Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju modele łączą dwie głowice w jednej – jedna część obraca się, a druga przesuwa z boku na bok. Inne zamiast wirować wykorzystują technikę wymiatającą, która według dentystów jest najbardziej korzystna dla naszych dziąseł. Elektryczne szczoteczki do zębów Philips Sonicare działają właśnie w ten sposób. Modele soniczne i ultradźwiękowe wibrują przy określonych wysokich prędkościach i częstotliwościach, aby pomóc usunąć płytkę nazębną. Producenci szczotek dźwiękowych twierdzą, że rozprowadzają również płyn czyszczący (mieszaninę pasty do zębów, wody i śliny) między zębami, aby pomóc poradzić sobie z resztkami jedzenia. Szczotki wibracyjne są generalnie droższe niż modele obrotowe.

Szczoteczka elektryczna w 2021 roku – Warto kupić?

Modele podstawowe mają standardową główkę szczoteczki i jeden program czyszczenia. Z drugiej strony modele o wyższej cenie często są wyposażone w szereg funkcji i akcesoriów, które podnoszą ich wartość użytkową. Oto funkcje, które posiada tylko najlepsza szczoteczka elektryczna i za które naszym zdaniem warto zapłacić więcej.

Timer szczotkowania – pomaga w pilnowaniu, by szczotkowanie trwało dwie minuty, czyli tyle czasu, ile dentyści zalecają, aby skutecznie wyczyścić zęby z resztek jedzenia. Niektóre są automatycznie zaprogramowane na szczotkowanie tylko przez dwie minuty, więc nie musisz nawet o tym myśleć. Inne wydadzą sygnał dźwiękowy lub dadzą znać w inny sposób, gdy nadejdzie czas, aby przestać. Czujniki ciśnienia – ostre szorowanie w celu usunięcia płytki nazębnej nie jest konieczne. W rzeczywistości zbyt mocne dociskanie włosia do zębów może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Czujniki ciśnienia informują Cię, gdy naciskasz zbyt mocno, najczęściej za pomocą dźwięku. Niektóre modele Oral B przestają pulsować i po prostu obracają się, jeśli wywierasz zbyt duży nacisk na zęby. Miękkie uchwyty – najlepsze modele prezentowane przez nasz ranking szczoteczek elektrycznych mają miękki uchwyt, dzięki czemu są wygodniejsze w trzymaniu i użytkowaniu. Miękkie uchwyty ograniczają również wibracje, które odczujesz na ręce podczas szczotkowania.

Jaka szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Ból zęba i problemy jamy ustnej są najczęstszą chorobą wieku dziecięcego, a jedno na pięcioro dzieci rozwinie próchnicę przed wejściem do przedszkola. Chociaż nie gwarantuje się, że elektryczna szczoteczka do zębów wyeliminuje problemy dentystyczne, eksperci twierdzą, że może ona ułatwić niektórym dzieciom wypracowanie dobrych nawyków szczotkowania. Niewątpliwie warto nauczyć swoje dziecko dbać o zęby i dziąsła, a najlepsza szczoteczka elektryczna może mu w tym pomóc. Istotne jest jednak, by wybrać model, który rzeczywiście jest przystosowany pod najmłodszych. Szczoteczki dla dorosłych mogą uszkodzić delikatne dziąsła i mleczne, dziecięce zęby. Nasz ranking szczoteczek elektrycznych przedstawia doskonałą szczoteczkę dla dzieci – polski model Seysoo Baby Penguin. Zadbaj o to, by Twoje dziecko nie miało w przyszłości problemów z zębami, a pewnego dnia z pewnością Ci za to podziękuje.

Ranking parowarów to kompleksowy zbiór najlepszych urządzeń do gotowania na parze.

Najlepsze szczoteczki elektryczne

Nasz ranking szczoteczek elektrycznych bierze pod uwagę również moc baterii. Istnieje duża różnica w tym, na jak długo wystarczają akumulatory. Eksperci stwierdzili, że najlepsza szczoteczka elektryczna może wytrzymać nawet 3 godziny szczotkowania. Jeśli szczotkujemy zęby dwa razy dziennie przez 2 minuty, będzie to prawie 7 tygodni użytkowania bez konieczności ładowania! Ale nie wszystkie wytrzymają tak długo, dlatego też warto dokładnie sprawdzić dane producenta. Przed zakupem elektrycznej szczoteczki do zębów warto zastanowić się, jak często będziesz ją ładować. Jeśli planujesz trzymać ładowarkę pod ręką, a bateria będzie ciągle doładowywana, nie jest aż tak istotne, aby wybrać model z wydajną baterią. Jeśli wolisz schować ładowarkę do szafy lub chcesz zabrać ze sobą szczotkę na długie podróże bez niej, poszukaj szczoteczki do zębów z trwałym akumulatorem. Znajdź model, który wyróżnia się w testach wydajności baterii, przeglądając eksperckie i niezależne recenzje szczoteczek elektrycznych.

Jeżeli szukasz sprawdzonego urządzenia do depilacji zobacz najlepsze depilatory przygotowane przez nasz zespół.

Po zużyciu włosia będziesz musiał wymienić główki swojego urządzenia. Zamienniki są drogie i warto kupować je w większych opakowaniach, aby obniżyć koszty. Jaka szczoteczka elektryczna może wykorzystać zamienniki, a w jakiej zamontujemy wyłącznie oryginalne główki? Większość szczoteczek Philips Sonicare i Oral B może być używanych z różnymi główkami szczotek. Zostały one zaprojektowane w celu uzyskania bardziej dokładnego czyszczenia, tj. wybielanie, nitkowanie lub czyszczenie wielokierunkowe. Bardziej zaawansowane główki szczotek są prawie zawsze droższe niż standardowe.

Philips Sonicare HX6511/50 EasyClean

System Sonicare bierze swoją nazwę od szybkiego silniczka, który obraca się z częstotliwością 250 Hz, dając 500 obrotów na sekundę. Ruch jest praktycznie niezauważalny dla oka, ale z pewnością jest odczuwalny. Mniej przypomina to klasyczne szczotkowanie, a bardziej polerowanie płytki nazębnej i ścieranie plam. Jeśli do tej pory korzystałeś z innej elektrycznej szczoteczki, ta może wymagać odrobiny przyzwyczajenia, ale za to sprawia, że zęby są naprawdę czyste i gładkie.

W przeciwieństwie do niektórych droższych modeli nie ma lampki ostrzegawczej, gdy naciskasz zbyt mocno. Nie jest to jednak problem – szybkie działanie szczoteczki Philips sprawia, że nie wymaga ona dużego nacisku, aby skutecznie czyścić zęby. Dopóki używasz jej równomiernie, wyniki są doskonałe.

Żywotność baterii jest znakomita – na jednym ładowaniu może wytrzymać ponad 200 minut czyszczenia zębów! Zostało to przetestowane w stosunkowo krótkim okresie czasu, w przypadku dłuższych przerw wytrzymałość baterii nieco się skraca. Według oficjalnych danych Philipsa możemy liczyć na dwa tygodnie bezproblemowego użytkowania, zanim konieczne będzie ponowne ładowanie. Co najlepsze, ponieważ jest to bateria litowo-jonowa, nie ma znaczenia, kiedy ją naładujesz. W przeciwieństwie do akumulatorów Ni-MH używanych przez większość szczoteczek, które należy całkowicie opróżnić, a następnie naładować, aby wydłużyć żywotność baterii. Jeśli musisz uzupełnić baterię Philipsa przed wyjazdem na weekend, nie musisz się martwić o jej uszkodzenie.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Xiaomi Mi Electric Toothbrush

Wygląd szczoteczki do zębów Xiaomi Mi Electric jest taki sam, jak innych produktów premium tego producenta. Ma białą, plastikową osłonę, która jest powszechna w większości urządzeń Xiaomi. Końcówka włosia ma plastikową nasadkę, która chroni go przed uszkodzeniami zewnętrznymi, np. podczas transportu. Przed pierwszym użyciem należy usunąć plastik ochronny, aby można było podłączyć szczoteczkę.

Jednym przyciskiem można sterować całą szczoteczką do zębów. Przy włosiu znajduje się szary przycisk wykonany przy użyciu technologii bezszwowej. Dla wygodnego używania jego nasadka wykonana jest z gumy.

Ta elektryczna szczoteczka oferuje trzy tryby pracy. Wskaźniki na przyciskach, które je prezentują, to duże koło, małe koło i serce. Można także łatwo sprawdzić poziom naładowania baterii – wszystkie informacje znajdziemy na samej szczoteczce. Dolna część urządzenia służy do ładowania szczoteczki do zębów. Sam w sobie ma także 4 rzędy wypukłości, które zapewniają wygodny chwyt i minimalizują możliwość wyślizgnięcia się szczoteczki z ręki. Mechanizm wibrujący jest metalowy, z wyciętą częścią, która utrzymuje górną część szczoteczki. Szczoteczka Xiaomi Sonic to urządzenie, którym można zarządzać zarówno przyciskiem Smart Toothbrush, jak i aplikacją Xiaomi. Możesz przełączać tryby, klikając zaledwie jeden przycisk. Wybrany tryb zaświeci się, a na uchwycie pojawi się wskaźnik naładowania baterii.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Seysso Carbon Basic Black

Będziesz zachwycony elegancją szczoteczki Seysso i dołączonego futerału. Nie chodzi nawet o czarny, lekko matowy kolor, ale także o fakturę włosia i etui. Jak pokazuje producent, sztuczne materiały również mogą wyglądać świetnie. Włosie jest niezwykle przyjemne w dotyku, a całość wyglądała naprawdę wyjątkowo.

Przy każdym szczotkowaniu zębów możesz użyć jednego z trzech trybów. Czyszczenie przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji. Producent informuje, że ten tryb jest odpowiedni również dla osób z implantami lub aparatami ortodontycznymi. Kolejny jest tryb miękki, przeznaczony dla osób z problemami dentystycznymi lub dziąsłami. Tryb wybielania umożliwia skuteczne usuwanie przebarwień na zębach. Seysso zaleca, by szczoteczka była skierowana do zębów pod kątem około 45 stopni. Wbudowany zegar po 30 sekundach informuje, że warto zmienić szczotkowaną część zębów.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Oral-b Vitality White & Clean

Oral B to numer jeden wśród najczęściej używanych szczoteczek i jest rekomendowana przez dentystów na całym świecie. Zapewnia doskonałe usuwanie płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą ręczną szczoteczką do zębów. Coraz więcej dentystów zaleca stosowanie szczoteczki wielokrotnego ładowania, aby wyeliminować typowe błędy szczotkowania, które mogą prowadzić do poważniejszych problemów z higieną jamy ustnej.

Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Vitality Plus ma kilka funkcji, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać swoją elektryczną szczoteczkę. Model ten pomoże Ci osiągnąć naturalnie bielsze zęby usuwając plamy z powierzchni, szczególnie po naturalnych zabarwiaczach (czerwone wino lub kawa). Szczoteczka wykonuje aż 7600 obrotów na minutę, co gwarantuje bardzo dokładne czyszczenie zębów z resztek jedzenia.

Udowodniono klinicznie, że wszystkie szczoteczki wielokrotnego użytku Oral-B usuwają do 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Jest to bez wątpienia jedna z największych marek na rynku, ale jej skuteczność potwierdzają nie tylko badania. Bardzo ważne są również pozytywne opinie i recenzje użytkowników na całym świecie. Oral B Vitality to po prostu jeden z najlepszych modeli, jakie możesz nabyć!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


Seysso Baby Penguin

Mała główka o zaokrąglonym kształcie doskonale sprawdza się podczas czyszczenia mleczaków. W łagodny sposób oczyszcza je z resztek jedzenia i zapobiega pojawianiu się próchnicy. Dodatkowym ułatwieniem dla dziecka i rodzica jest specjalny system Baby Timer. Dzięki niemu będziesz mógł łatwo upewnić sie, że Twoje dziecko szczotkowało zeby przez wymagane dwie minuty. Producent zaleca podzielić czyszczenie zębów na cztery interwały, z których każdy trwa 30 sekund i koncentruje się na innej części jamy ustnej.

Dodatkowym ułatwieniem i atutem jest podświetlana końcówka, która pozwala jeszcze dokładniej wyszczotkować zęby. Rączka jest lekka i wygodna, by uczynić czyszczenie zębów jeszcze bardziej przystępną czynnością dla dziecka. Na uwagę zasługuje również interesujący, skierowany do dzieci design. Fioletowy kolor szczoteczki przyciągnie wzrok Twoich pociech i zachęci je do dbania o swoją jamę ustną!

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Maciej

Maciej

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo