4.7/5 - (28 votes)

Ranking telewizorów – Najlepsze telewizory [2022]

Telewizja jest częścią polskiej tradycji XXI wieku, a Twój nowy telewizor może być najlepszym przyjacielem Twojej rodziny na długie lata. Jego zakup to bardzo ważna decyzja, która powinna być odpowiednio przemyślana. Będziesz chciał wybrać dobrze, a my jesteśmy właśnie po to, by Ci pomóc. W końcu, zanim poświęcisz tysiące godzin na oglądanie go, będziesz chciał poświęcić kilka chwil na dokonanie odpowiedniego wyboru. Co to jest telewizja 4K? Czy OLED jest wart swojej ceny? Może jednak warto wybrać LCD? Wszystko sprowadza się do pytania: jaki telewizor należy kupić? Naszym celem jest pomoc i uproszczenie tego procesu do tego stopnia, by wybór odpowiedniego sprzętu przestał być problemem. To, jaki telewizor będzie dla Ciebie najlepszy, zależy przede wszystkim od Ciebie.

Mamy 2021 rok, ale kupno nowego telewizora jest takie samo jak zawsze. Innymi słowy, nadal jest to trochę przytłaczające. Ceny różnią się znacznie w przypadku telewizorów tej samej wielkości. Producenci telewizorów i sprzedawcy kuszą dodatkowymi funkcjami, nowoczesną technologią i zapewnieniami o niesamowitej jakości obrazu, aby zmusić Cię do większych wydatków. Również Internet pełen jest sprzecznych faktów, opinii i niejasnego żargonu. Nasz ranking telewizorów jest po to, by wszystko Ci rozjaśnić. Ten przewodnik ma być oazą na rozległej pustyni informacji o telewizorach. Staramy się wypełnić go wystarczającą ilością łatwych do zrozumienia informacji, aby pomóc Ci wybrać nowy telewizor. Mamy nadzieję, że dostarczy Ci podstawowych danych, których potrzebujesz, aby czuć się pewnie kupując nowy sprzęt elektroniczny do swojego domu.

krótki
opis
 
1
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/rtv/ranking-telewizorow/samsung-ue50ru7172/" class="rank-math-link">Samsung UE50RU7172</a>
Ocena 4.9/5
krótki
opis
Niedrogi telewizor, który oferuje zaskakującą jakość w stosunku do ceny. Imponująca równowaga kolorów i kontrast pomagają uzyskać stabilne, efektowne obrazy, a platforma Tizen Smart TV firmy Samsung jest lepsza niż system operacyjny na każdym innym niedrogim telewizorze. Jeśli posiadasz ograniczony budżet – bardzo dobry wybór!
2
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/rtv/ranking-telewizorow/samsung-qe55q60ra/" class="rank-math-link">Samsung QE55Q60RA</a>
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Samsung Q60R QLED to doskonałej jakości telewizor 4K, który zapewnia wysoką jakość obrazu z głęboką czernią i szeroką gamą kolorów. Idealnie nadaje się do gier lub szybkich filmów akcji. Podobnie jak reszta produktów linii QLED firmy Samsung obsługuje FreeSync i ma opcjonalną funkcję interpolacji ruchu w grach.
3
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/rtv/ranking-telewizorow/lg-oled55c9/" class="rank-math-link">LG OLED55C9</a><br><br>
Ocena 4.8/5
krótki
opis
Dzięki niesamowitym kolorom, intensywnej czerni i cienkiemu jak brzytwa panelowi, jest to po prostu kolejny z długiej linii genialnych telewizorów OLED od LG. Do jego zalet można zaliczyć bogate i naturalne kolory, atramentową czerń i doskonały poziom szczegółowości. To prawdziwy telewizor klasy Premium!
4
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/rtv/ranking-telewizorow/lg-32lm6300/" class="rank-math-link">LG 32LM6300</a><br><br>
Ocena 4.7/5
krótki
opis
Doskonały 32-calowy telewizor, który przypadnie do gustu szczególnie posiadaczom mniejszych mieszkań. Jego cena jest przystępna, a wbudowane funkcje pozwalają na oglądanie właściwie wszystkich rodzajów filmów. Ten model LG szczególnie dobrze radzi sobie z produkcjami w jakości Full HD!
5
<a href="https://najlepszerzeczy.pl/rtv/ranking-telewizorow/samsung-qe65q60r/" class="rank-math-link">Samsung QE65Q60R</a><br><br>
Ocena 4.7/5
krótki
opis
65-calowy Samsung QE65Q60R z ledwo widocznymi czarnymi metalowymi stopkami i ramką to gigantyczny telewizor, który gwarantuje wysoką jakość obrazu QLED i klasyczny, elegancki design. Nowy procesor kwantowy 4K został zaprojektowany tak, aby skalować zawartość do 4K lepiej niż jakikolwiek wcześniejszy układ Samsunga!

Polecane telewizory

Nasz ranking telewizorów prezentuję tylko najbardziej opłacane modele. Ceny telewizorów znacznie spadły w ciągu ostatnich 3-5 lat, a obecnie za niewielkie pieniądze możesz nabyć wspaniały, najwyższej klasy 42-calowy telewizor Smart 4K z prawie wszystkimi dostępnymi na rynku funkcjami. Wydaj więcej, a możesz przynieść do domu to samo, ale na 65 lub 75 cali. Droższe modele zapewniają także głębszą czerń, lepszy kontrast i szersze, bogatsze spektrum kolorów. A przede wszystkim więcej pieniędzy zapewni Ci większy ekran. Niezależnie od tego, czy szukasz telewizora podstawowego czy o wysokiej wydajności, największym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji będzie prawdopodobnie rozmiar ekranu. Zastanów się, ile osób w Twojej rodzinie zwykle ogląda telewizję jednocześnie i gdzie zamierzasz umieścić nowy sprzęt. Następnie wybierz największy rozmiar ekranu, który wygodnie mieści się w tej przestrzeni (i w Twoim budżecie). Najpopularniejsze telewizory, biorąc pod uwagę cenę, wydajność i typowy salon, mają od 50 do 65 cali.

Chcesz zakupić nowy telefon? Zobacz już teraz nasz artykuł, w którym dowiesz się jaki smartfon do 1000 zł będzie najlepszym wyborem.

Rozmiar ekranu zależy również od tego, jak blisko telewizora siedzisz. Zasadniczo, jeśli widzisz poszczególne piksele ekranu, jesteś zbyt blisko. Zasadą jest, abyś usiadł w odległości od telewizora, która jest trzykrotnie większa niż wysokość ekranu w przypadku HD i tylko 1,5 razy większa niż wysokość ekranu w przypadku 4K Ultra HD. Innymi słowy, możesz usiąść dwa razy bliżej telewizora 4K UHD. Oto bardziej szczegółowy przewodnik na temat obliczania właściwego rozmiaru ekranu telewizora na podstawie wymiarów Twojego pokoju, a także rozdzielczości telewizora. Jeśli masz okazję, idź do sklepu i zobacz, jak wyglądają telewizory w danych rozmiarach i ile miejsca zajmują. Mimo że jakość 4K jest wciąż rzadka, możesz chcieć tej technologii o wyższej rozdzielczości, jeśli planujesz siedzieć blisko bardzo dużego ekranu.

Wybierz rozmiar ekranu i rozdzielczość odpowiednie dla odległości, jaką będziesz siedzieć od ekranu. Optymalnie powinno być to 55 cali, chyba że mieszkasz w małym mieszkaniu lub akademiku.

back to menu ↑

Jaki telewizor wybrać?

Kolejnym istotnym aspektem wyboru telewizora jest jego rozdzielczość. Opisuje ona liczbę pikseli tworzących obraz na wyświetlaczu, opisaną w kategoriach poziomych rzędów i pionowych kolumn. Więcej pikseli przekłada się na ostrzejszy obraz i drobniejsze szczegóły, więc wyższa rozdzielczość jest prawie zawsze lepsza. Przez wiele lat rozdzielczość 1920 x 1080, zwana także Full HD, była standardem i nadal jest najpowszechniejszą rozdzielczością w telewizorach na całym świecie. Jednak producenci telewizorów szybko przechodzą na zestawy Ultra HD (zwane również 4K). Te modele 4K mają czterokrotnie więcej pikseli niż obecne ekrany HDTV. Mówimy o 2160 poziomych liniach lub 3840 x 2160 pikseli. Największą zaletą telewizorów 4K jest to, że małe obiekty na ekranie wyświetlane są znacznie bardziej szczegółowo. Ogólnie rzecz biorąc, obrazy wydają się pełniejsze i bardziej realistyczne niż na telewizorze HDTV, ale korzyści mogą być subtelne. Ostrzejszy obraz ma również tę dodatkową zaletę, że umożliwia wygodne oglądanie ekranu z mniejszej odległości, dzięki czemu większe telewizory są wygodniejsze do oglądania w zwykłym salonie.

Napisany przez nas ranking telewizorów ma modele, dzięki którym obejrzysz filmy w niesamowitej jakości. Filmy w jakości Ultra HD wyglądają świetnie i są łatwe do znalezienia. Kilka usług przesyłania strumieniowego, takich jak Amazon, Netflix, a nawet YouTube, zaczęło oferować treści 4K, dzięki czemu inteligentne telewizory są najlepszym wyborem do łatwego wyszukiwania filmów i programów 4K. Chociaż dyski Blu-ray Ultra HD stają się coraz bardziej powszechne, wciąż są mniej popularne niż standardowe 1080p. Telewizja na żywo jeszcze nie obsługuje w pełni 4K, ale niektóre stacje już oferują tego rodzaju format.

back to menu ↑

Na co zwrócić uwagę kupując telewizor?

Częstym aspektem pojawiającym się w danych technicznych każdego telewizora jest częstotliwość jego odświeżania. Czym ona właściwie jest i jaki ma wpływ na nasze wrażenia podczas oglądania filmu? Częstotliwość odświeżania wyrażona w hercach (Hz) opisuje, ile razy na sekundę obraz jest odświeżany na ekranie. Standardowa częstotliwość odświeżania wynosi 60 razy na sekundę lub 60 Hz. Jednak w scenach z szybko poruszającymi się obiektami częstotliwość odświeżania 60 Hz może powodować rozmycie, szczególnie na telewizorach LCD.

Aby stworzyć bardziej stabilny obraz, producenci podwoili częstotliwość odświeżania do 120 Hz, a w niektórych przypadkach nawet do 240 hZ. Telewizory obsługują wyższe częstotliwości odświeżania na różne sposoby. Jedną z metod jest wstawianie czarnych obrazów między oryginalne obrazy, zmuszając oczy widza do zobaczenia mniej rozmytego, bardziej stabilnego obrazu. Inną techniką jest generowanie i wstawianie nowych klatek – pokazujących stan ruchu między dwoma sąsiadującymi obrazami – by wyświetlać bardziej realistyczny ruch. Niektóre nowe modele oferują obsługę wysokiej częstotliwości klatek (High Frame Rate), co oznacza, że mają zarówno wyższą częstotliwość odświeżania, jak i dodatkowe wsparcie dla filmów o częstotliwości odświeżania powyżej 60 Hz. Z treściami HFR, które mogą pochodzić zarówno z filmów, jak i transmisji na żywo – HFR będzie szczególnie dobry do wydarzeń sportowych na żywo na żywo – jest to funkcja, na którą warto zwrócić uwagę w 2019 roku.

Uwielbiasz kupować elektronikę? Jeżeli szukasz dobrego sprzętu do czyszczenia polecamy nasz ranking odkurzaczy. Starannie dobraliśmy najlepsze modele dostępne na rynku.

Gracze będą szczególnie chętni do uzyskania wyższych częstotliwości odświeżania, ale jeśli korzystasz z konsoli do gier, 60 Hz jest najlepszym rozwiązaniem. Większość konsol do gier osiąga wydajność na poziomie 60 klatek na sekundę, a nawet najlepsze telewizory 4K do gier oferują wydajność znacznie poniżej 120 Hz.

back to menu ↑

Najlepsze telewizory

Na rynku dominują w zasadzie tylko dwa rodzaje telewizorów: LCD i OLED. Jeśli nie masz dużego budżetu do dyspozycji, prawdopodobnie kupisz telewizor LCD. Lwia część dzisiejszych telewizorów to LED LCD. Te zestawy HD i Ultra HD wykorzystują diody elektroluminescencyjne (LED) do oświetlania ekranu LCD i mogą mieć bardzo cienkie rozmiary. Wiele z tych telewizorów może dynamicznie oświetlać określone fragmenty ekranu i przyciemniać inne części, aby lepiej przedstawiać mieszankę jasnych i ciemnych elementów na ekranie. Telewizory OLED działają w nieco inny sposób. Zamiast podświetlenia wykorzystują warstwę organicznych diod, aby zapewnić najgłębszą czerń i oszałamiający poziom kontrastu. Materiał filmowy przedstawiający fajerwerki na tle czarnego nieba to ulubiona demonstracja technologii OLED.

Coraz większa liczba telewizorów zawiera wbudowane Wi-Fi umożliwiające korzystanie z usług internetowych, takich jak Netflix do strumieniowego przesyłania filmów, pobierania ich na żądanie, grania w gry, a nawet publikowania postów na Facebooku. Najnowsze modele mogą nawet wyszukiwać treści w serwisach streamingowych i programach na żywo za pomocą telewizji kablowej i satelitarnej. Aplikacje do przesyłania strumieniowego dostępne w telewizorach Smart TV to także jeden z najlepszych sposobów na znalezienie treści 4K i HDR i korzystanie z nich. Dzięki filmom i programom oferowanym przez serwisy Amazon, Netflix i YouTube można szybko i łatwo znaleźć zarówno filmy 4K, jak i treści obsługujące HDR. Jest to znacznie łatwiejsze od znalezienia treści Blu-Ray. Jedynym problemem jest to, czy Twoje połączenie internetowe może zapewnić wystarczającą przepustowość.

back to menu ↑

Samsung UE50RU7172

W 2021 r. ciężko znaleźć lepszą platformę Smart TV i interfejs użytkownika niż na telewizorach Samsung. Tizen jest przejrzysty, intuicyjny, szybko reaguje niezależnie od używanego kontrolera i obejmuje wszystkie główne aplikacje. Tego samego nie można powiedzieć o żadnym innym systemie operacyjnym TV na ten moment.

Naciśnięcie klawisza głównego na dowolnym pilocie spowoduje wyświetlenie szybkiego menu, które jest naprawdę przydatne. Oferuje skróty do kilku ważniejszych trybów obrazu i dźwięku oraz pozwala łatwo przełączać się między nimi, a także umożliwia automatyczne wykrywanie i nadawanie nazw źródłom według ich rodzaju. Otrzymujemy również szybki dostęp do ulubionych aplikacji w szybkim menu, które możesz edytować według własnego uznania.

Przejdź na koniec szybkiego menu, a znajdziesz bardziej szczegółowe menu. Samsung wykonał doskonałą robotę, czyniąc nawet skomplikowane ustawienia intuicyjnymi i przyjaznymi dla niedoświadczonych użytkowników. Znajdziemy tam wiele opcji balansu bieli, ustawienia kolorów i gamma, co pozwala na całkowitą personalizację posiadanego przez nas sprzętu.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Samsung QE55Q60RA

Q60R cechuje się świetnym designem z czarnym wykończeniem. Stojak dobrze podtrzymuje telewizor, ale wymaga większej powierzchni, ponieważ jego rozmiary dorównują całej szerokości telewizora. Tył urządzenia ma wykończenie z tworzywa sztucznego, bardzo podobne do starszych telewizorów Samsung.

Samsung Q60R zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. Ma doskonały współczynnik kontrastu, który zapewnia głęboką czerń. Jeśli kupujesz ten telewizor, aby oglądać treści HD na żywo, transmisje sportowe i treści inne niż 4K – nie rozczarujesz się wydajnością Samsung Q60R. Dzieje się tak, ponieważ zawartość HD / SDR nie potrzebuje bardzo wysokiej jasności ekranu, aby wyświetlać olśniewający obraz. Wystarczy dobry program do skalowania obrazu – i to na pewno ma Q60R.

Mówiąc ściślej, Samsung Q60R korzysta z firmowego procesora kwantowego 4K, który wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do wyświetlania szczegółów podczas zwiększania rozdzielczości z HD do 4K. Powstały obraz jest nie tylko wyraźniejszy, ale także dokładniej odzwierciedla kolory, nawet w trybie dynamicznego obrazu.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

LG OLED55C9

LG C9 OLED to doskonały telewizor. Jak wszystkie urządzenia tego typu zapewnia doskonałą wydajność w ciemnych pokojach, dzięki doskonałej jednolitej, atramentowej czerni. Ma wyjątkowo niski czas reakcji, zapewniając wyraźny ruch bez śladu rozmycia. LG C9 obsługuje również HDMI 2.1 na wszystkich czterech portach. Choć obecnie nie jest to popularne rozwiązanie, w przyszłości prawdopodobnie ulegnie to zmianie – LG patrzy do przodu.

Konstrukcja i design LG OLED C9 2019 jest doskonała. Ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo podobny do swoich poprzedników, jednak z niewielkimi różnicami. Stojak dobrze wspiera telewizor i nie chwieje się. Telewizor jest stabilny, więc nie powinno być żadnych problemów z jego użytkowaniem. Jest jednak cienki, dlatego należy zachować ostrożność podczas jego przenoszenia.

Podsumowując, C9 OLED to znakomity telewizor do większości zastosowań. Panel OLED zapewnia doskonałą jakość obrazu w każdej sytuacji, z doskonałą czernią i szerokimi kątami widzenia. Ma niemal natychmiastowy czas reakcji, co jest ważne w grach lub podczas używania go jako monitora do komputera.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

LG 32LM6300

LG od nowa definiuje określenie Smart TV. Doskonałym tego przykładem jest model 32LM6300. Zaimplementowano w nim technologię AI ThinQ, dzięki której możemy sterować urządzeniem za pomocą głosu. Zapodział Ci się pilot? Od teraz nie będzie to żaden problem!

Autorski system webOS sprawia, że korzystanie z Internetu za pomocą telewizora jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Sprzęt jest kompatybilny popularnymi aplikacjami, takimi jak Netflix. Elegancki design sprawia, że model od LG będzie pasował praktycznie do każdego wystroju! Jego niewielkie rozmiary czynią go idealnym wyborem dla właścicieli małych mieszkań lub kawalerek.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.


back to menu ↑

Samsung QE65Q60R

Telewizor ten może być elementem kina domowego z prawdziwego zdarzenia. 65-calowy ekran gwarantuje niesamowite przeżycia związane z oglądaniem swoich ulubionych programów lub graniem w gry. Natężenie kolorów i kontrast stoją na najwyższym możliwym poziomie. Samsung słynie z nowoczesnych i opatentowanych rozwiązań – nie inaczej jest tym razem.

Technologia HDR10+ manipuluje poziomem oświetlenia tak, by zawsze zachować najlepsze możliwe wrażenia. Ciemniejsza scena w filmie? Nie będziesz musiał już regulować jasności ekranu samemu – telewizor zrobi to za Ciebie. Procesor Quantum 4K dostosowuje każdą produkcję do wysokich rozdzielczości. Dzieje się to w sposób automatyczny, a nasza ingerencja w cały proces jest zupełnie niepotrzebna.

Zobacz na ceneo
Sprawdź najniższe ceny

Oszczędzaj przy każdych zakupach.

Sprawdź również:

Show full profile

Redaktor naczelny serwisu internetowego. Wielki fan technologii i wszystkiego co z tym związane. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, oglądam filmy oraz medytuję. Ponadto, jestem fanem polskich oraz zagranicznych drużyn piłkarskich i czynnie wspieram lokalną kulturę.

Najlepszerzeczy.pl - Rankingi, recenzje, opinie
Logo